reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová sluchadla do 2,5 tísíc...

...No...Name... (586)|26.8.2008 09:57
Říkám to nerad,ale asi se ze mě začíná stávát "audiofil amatér":D...A moje sluchátka už přestávájí stačit.Jsou to staričké UR/29...už jsou celé rozvrzané a zvuk už mi u nich nepřijde tak kvalitní,jak bych chtěl...Takže je zdědí bratřík a já půjdu do nečeho nového...

Moje hlavní požadavky[LIST=1]
  • kvalitní zvuk(úměrný ceně)[*]kvalitní provedení[*]odolnost[*]cena do 2500Kč[*]no a taky trochu zajímavý vzhled...

  • Moje vysněná jsou Pioneer HDJ 1000, ale cenově si je nemůžu dovolit...Takže to vydím na Sony MDR-V 500 DJ, Sennheiser HD 215 a nebo Reloop RHP-10.

    Co na to říkáte?Doporučíte mi nějaká jiná?Třeba i nějaká otevřená...ničemu se nebráním...

    Zvukovka je ještě porád M-Audio Revo..a asi ještě dlouho bude...já jí miluju...Postouchám dance/trance/r&b.A tyhle informace chci jen pro představu...abych nepříšel do krámu a neporučil si vyndat všechny sluchátka co maj:cool:

    Díky za rady...bohatě se Vám odměním:D
    meeee (1110)|26.8.2008 10:23
    Pokud nebudeš poslouchat mezi lidmi, uzavřeným bych se vyhnul. Pokud bys měl poslechem někoho otravovat tak budiž, v téhle cenové relaci ale pořád budou téměř vždy při stejné ceně otevřená sluchátka hrát líp než uzavřená.

    Nebo polouzavřená/polootevřená - když mám vybrat do 2500,-, pak AKG K530. Kdybys šel s cenou o kousek nad limit, jsou tu Sennheisery HD555.

    To jsou dva kousky na které bych se zaměřil, určitě je někde najdeš k poslechnutí.
    ...No...Name... (586)|26.8.2008 11:33
    Tak to jsem ani nevěděl,že je až tak velký rozdíl mezi otevřenými a uzavřenými...ty AKG se mi docela líbí a podle toho popisu zvuku taky nevypadají špatně...A když to porovnám s těma Sénama tak jsou jen o něco horší,ale zas o 800 levnější...Takže to zatím vypadá na AKG.Ještě má někdo nějaký navrh?
    Razi3L (612)|26.8.2008 12:22
    Já osobně bych neváhal a koupil HD555.
    Jinak naprosto souhlasím s tím, že za tyhle peníze uzavřená nebrat (pokud otevřená neruší).
    jinak zde je mají opravdu levné:
    http://www.zalacino.cz/Sennheiser-HD-555-HD555-gid2098.htm
    Ale i přesto bych je koupil v e-shopu sluchátka.net - mají garanci nejnižší ceny.
    Kupoval jsem od nich HD595 (i s využitím garance nejnižší ceny) a naprostá spokojenost.
    ...No...Name... (586)|26.8.2008 15:17
    Takže jestli jsem to dobře pochopil,tak jim pošlu odkaz s cenou 2550Kč+150 pošta,tak oni mi je prodaj za 2650Kč?To by bylo docela cool...
    Razi3L (612)|26.8.2008 15:26
    jj, tak to je a mám to odzkoušeno
    xmarek (1676)|26.8.2008 20:10
    Kolega si koupil HD 215 a porovnával jsem je z AKG 5xx a Sennheiserama HD-595. Takže dle mého názoru jsou AKG v porovnání ze Sennami poněkud zastřené, separování nástrojů v pořádku, ale zdálo se mi, že byl zvuk jako by posunutý do zadu. Co se týče hd-215 tak se mi zdálo, že v porovnání z HD-595 jim chybí basová složka, jinak byly frekvenčně pěkně srovnané. Bohužel měly hd-215 málo nahrané (v podstatě nehrané) takže byl výsledný zvuk ovlivněn tímto faktorem. Jinak povedené sluchátka z vizuálně dobrou výdrží.

    Co se týče mého doporučení, pokud sluchátka, raději otevřené, pokud není výrazný důvod k uzavřeným. Ty HD-555 jsou dobrým kandidátem. Ale nemůžu je zhodnotit, jelikož jsem je neslyšel.

    Ještě doplním: raději sluchátka typu Pioneer, Panasonic, Sony apod. nebrat. Tyto firmy nemají moc velkou představu o kvalitním zvuku.
    ...No...Name... (586)|28.8.2008 09:30
    Vážne ani Pioneer?Neříkám že musí dělat kvalitní sluchátka,to né,ale jejich výrobky PRO Dj používají snad všichni světoví DJs...takže pokud za to nejsou zaplacení,tak na tom taky něco bude,ne?No ale zpět k těm sluchátkům...Asi si tedy zajdu poslechnout ty HD-555...z recenzí vycházejí dobře a cenou jsou jen malinko nad limit,což nevadí.
    xmarek (1676)|28.8.2008 19:28
    [QUOTE=...No...Name...;156108]Vážne ani Pioneer?Neříkám že musí dělat kvalitní sluchátka,to né,ale jejich výrobky PRO Dj používají snad všichni světoví DJs...takže pokud za to nejsou zaplacení,tak na tom taky něco bude,ne?[/QUOTE]Musíte si uvědomit, že Dj. nepotřebuje HI-END sluchátka. Oni používají sluchátky většinou pouze k připoslechu a tam jde zejména o kvalitu provedení. Zvuk je až na druhém místě.
    Magnatt (145)|28.8.2008 23:19
    Ale i u domácího poslechu záleží, kde posloucháš. Já mám třeba PC u televizoru, takže preferuji tak jako tak uzavřená, ale otevřená jsou kvalitou zvuku v dané třídě lepší. Přesně ti to nevysvětlím, dřív to někdo vysvětloval mě, jedná se právě o to, že zvukm má "volný průchod", tedy mu nebrání žádná zábrana, od které by se odrážel a tak zvuk zkresloval ( zvuk je v uzavřených pak tzv "kovový"). Jinak bych volil obchod sluchatka.net, doopravdy levné ceny ( jsou uvedené včetně dph i dopravy), v Praze mají kameňák, takže je možné si je vyzkoušet, porovnat. A také mají na některé modely vskutku výrazné slevy.
    ...No...Name... (586)|29.8.2008 09:05
    Já mam v pokoji sice telku hnez za sebou,ale koukám na ní stejnak jen já,takže mě při poslechu nic rušit nebude...A při nejhoším tady budou stále ty Kossy.Prahu mam trochu z ruky,ale třeba se tam dostanu a nebo tyhle sluchadla najdu i jinde...snad...
    Magnatt (145)|29.8.2008 09:10
    No tak jestli nemáš ve Vodňanech přímo nějaký slušný audio store, kde by sis je mohl vyzkoušet, tak ti buďto nezbývá než dojet jinam a nebo si to podle rad nechat poslat. A v tom případě stejně vyjde nejlépe sluchatka.net . Co se týče té telky, tak to máš v pohodě, v tom případě určitě vol otevřená sluchátka, já jsem hold v obýváku, takže televize běží téměř nepřetržitě, když nejsme sám doma.