reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem se siti v jednom smeru - (**vyriešené**)

Fauxx (17)|26.8.2008 13:39
Zdravím,

mám problém se sítí na jednom PC (XP) když ukládám na server (XP) tak to trvá strašně dlouho 100MB 45min. ale na druhou stranu, když stahuji 100MB tak to je za 15s.

na desce jsou integrovaný dvě síťovky + jsem tam dal na test novou, která dělá to samé.
vymenil jsem i kabel a dal do jiného portu na switchi...
ostatní PC co jedou na switchi, tak není problém.

byl by nějaký návrh na opravu???
budu rád za každou radu! Díky
Pavel Boček (4169)|26.8.2008 15:31
OMG...jakou máš rychlost připojení ? Většina providerů, hlavně telekom a spol., mají poměr download:upload nějakou mizernou věc, 4:1 až třeba 20:1.
Fauxx (17)|26.8.2008 15:38
Jo, ale píšu na síti, takže sem nepleť rychlost internetu... krom toho píšu 100MB za 15s :-) to bych musel být na 100Mbit lajně ;-)

Krom toho FW a antivir to není, jedinej, kterej byl na tom os. PC byl základní ve WIN_XP_SP2
Pavel Boček (4169)|26.8.2008 16:03
Máš pravdu :mistake Nečetl jsem to komplet...omlouvám se...

Co dělá FTP ? Máš možnost PC spojit napřímo ?

Není to částečně např. diskem, že na serveru pomalu zapisuje...ale zase aby to bylo 3x pomalejší :notsure

Nicméně podobné chování mi jedno staré PC vykazuje také. IMHO to bude kombinace HW (hlavně ten disk), neřešil jsem to moc nikdy...částečně je to i Windows, Linux má prostě na FTP úplně jinoupropustnost.
KEOSAN (958)|26.8.2008 16:52
Chcelo by to skusit krizenym kablom a vylucit tak switch. Ake kable idu do switcha, original kupovane, alebo robene ?

Tiez by na to mohla vplyvat TCP segmentacia.
Fauxx (17)|26.8.2008 17:17
[QUOTE=Pavel Boček;155681]Máš pravdu :mistake Nečetl jsem to komplet...omlouvám se...

Co dělá FTP ? Máš možnost PC spojit napřímo ?

Není to částečně např. diskem, že na serveru pomalu zapisuje...ale zase aby to bylo 3x pomalejší :notsure

Nicméně podobné chování mi jedno staré PC vykazuje také. IMHO to bude kombinace HW (hlavně ten disk), neřešil jsem to moc nikdy...částečně je to i Windows, Linux má prostě na FTP úplně jinoupropustnost.[/QUOTE]

je to sit, kde je 5x PC a server vše je na win XP ... server sdíli data s kterými pracují všechny PC.
Všechny PC jsou v pohodě až na to jedno, kde se uklada 15MB 14-20min
Proto ne 3x pomaleji, ale min. 50x :-/

2KEOSAN: kabel tam byl nejprve dělanej, teď je tam patch kabel kupovanej...
KEOSAN (958)|26.8.2008 17:31
Neni na zapnute nejake QoS ?

Aka je to sietovka aka bola nahradna, aky switch ?

Bolo skusane aj prenos medzi inymi masinami, ci len medzi serverom a PC ?
Neni ta sietovka gigabitovy realtek ?
Pavel Boček (4169)|26.8.2008 18:07
Je na tom PC správně nastavena MTU, rychlost a duplexování ?
r34ktor (7477)|26.8.2008 18:22
Zkusil bych obnovit protokol sítě Internet (TCP/IP) do výchozího stavu, popř. opravu WinSocku.
Fauxx (17)|27.8.2008 13:05
diky vsem za pomoc, uspech, upload uz tak nejak jede - uz to nehazi 17 minut ale jen 2 minuty a viditelne se kopiruje... Stejne tam budu muset udelat nejaky zaopatreni, aby to jelo jeste rychleji. ono par mega aby jelo dve minuty, i to je dost...
Vyreseno!
Logout (4018)|27.8.2008 13:13
Předtim, než se budeš hrabat do TCP/I/ si stáhni si netio
http://www.nwlab.net/art/netio/netio.html
a změř si propustnost sítě - uvidíš, jestli je problém na úrovni TCP/IP, nebo na úrovni FTP/Samby. Pokud Ti netio dá rozumný výsledky
(na gigabitu mi dává přes switch u velkejch packetů cca 113MB/s, akže 100Mbit by moh mít tak kolem 11MB), tak je oprava TCP
Winsocku apod zbytečná.
Fauxx (17)|11.9.2008 18:23
ještě abych doplnil čím to bylo, bylo to switchem (zn. planet) je zvláštní, že i když se to dalo do jiného portu na switchi, tak to také nefungovalo a ostaní PC jeli bez problémů a to na tom PC byli 2x LAN port...každé od jiné značky a pak jsem dodal ještě jednu a stejně si to nerozumělo, každopádně po výměně vše funguje jak má...