Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: Výběr

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Dobrý večer

Chtěl bych koupit graf,kartu do 4500 kč,,Ale nevím kterou si mám vybrat.Poradíte?
    Do této sestavy:

A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 800+ MHz

Corsair Power Supply VX450 450W

Gigabyte EP35-DS3 (rev.2.1)

Intel Core 2 Duo E8400 BOX
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Radeon HD4850 a nezbytná výměna chladiče za Accelero S1 rev.2, jakýkoliv ventilátor na něj + pasivky na napěťové regulátory.

Geforce 9800GTX+, referenční chlazení může klidně zůstat, ale ale tak tiché jako Radeon s Accelerem a pomaloběžným ventilátorem nebude.

Výkonově jsou vyrovnané, při 4xAA bývá trochu rychlejší Nvidia, s 8xAA ATI které tohle nastavení skoro neubere výkon. O jiných kartách do 4500,- nemá smysl uvažovat, HD4870 už stojí 5400,- a chlazení by se muselo opět vyměnit. Přehledné grafy průměrného výkonu z mnoha testovaných her (můžeš se tam podívat i na každou hru zvlášť):
    http://www.computerbase.de/artikel/h...formancerating

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Nejlevnější HD 4850 a na to Accelero Twin Turbo. O 9800 GTX+ bych neuvažoval, je dražší, slabší a má vyšší spotřebu.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Podívej se do odkazu který dával elpsycho a zjistíš že v testech na computerbase.de (jeden z nejuznávanějších serveru pro testování grafíckých karet) je 9800GTX+ rychlejší v 5 z 8 nastavení.
    Na konkurenčním extra*** stejné výsledky.. 9800GTX+ rychlejší ve 4 ze 6 nastavení.

To mi přijde jako sice těsné, ale přesto vítězství nVidie.

Pravdou je že má 9800GTX+ větší spotřebu asi o 15-20W, ale s referenčním chladičem taky asi o 15-20°C nižší teploty a menší hlučnost.

Každá má svá pro a proti, tak tu nešiř bludy, že je 9800GTX+ uplně out..

ty + body byly samozrejme preklep, už jsem požádal o změnu znaménka
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 26-08-2008 v 23:29

Registrace
    Apr 2007

Doporučuji se podívat na trochu aktuálnější pořadník. Vítězí ve 4 z 9 testů, nicméně je třeba přihlédnout k tomu, že 1280x1024 je mimo hru, na to stačí HD 3870/9600 GT a něco z tohoto okruhu; dále díky opraveným jednotkám pro vyhlazování je u HD 48x0 nesmysl vyhlazování nezapínat a se zapnutým vítězí; konečně maximální rozdíl je tam 12 % při 1600x1200 a to tedy IMHO za 500 Kč nestojí.

Je třeba navíc přihlédnout k tomu, že i testy z 12. jsou stále dělány na ovladačích starých tři měsíce (jsou na CB blázni ?!), dnešní výsledky jsou úplně jiné. Hlavně spotřeba a teplota ve 2D (kde i s Catalyst 8.5 HD 4850 vede) je s PowerPlay mnohem nižší, karta tedy bude ve 2D ještě tišší (mimochodem, podívej se na testy, zdá se mi to, nebo i v tom tvém starším testu je HD 4850 tišší ?).

Takže co závěrem ? Když člověk vybírá, je důležité si jasně stanovit proč tu nebo tu, když jsou poměrně blízko. Z toho mi plyne: ber HD 4850. Ve větším rozlišení s vyhlazováním je rychlejší, je levnější, má nižší spotřebu, referenční chladič je tišší.

Za cenu 9800 GTX+ máš HD 4850 i s Accelerem Twin Turbo, s čímž bude karta ještě tišší a mnohem chladnější a ke všemu ji pak lze dobře přetaktovat, aniž by karta dosahovala vyšší teploty.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele )aguar
    Registrace
    Dec 2006

Radeon HD4850 a nezbytná výměna chladiče za Accelero S1 rev.2, jakýkoliv ventilátor na něj + pasivky na napěťové regulátory.
    Taky sem si rikal ze bych si ji poridil. Je ale nutne to menit? Popripade jde to lehce bez vetsich problemu?

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od )aguar Zobrazit příspěvek
    Taky sem si rikal ze bych si ji poridil. Je ale nutne to menit? Popripade jde to lehce bez vetsich problemu?
    Mozna pockej par dni. Gigabyte ted vydava "pasivne chlazenou" A vymena chladice je nutna pokud chces tiche PC. Mam tuhle kartu 2 dny, (zatim ref chlazeni) a i po snizeni frekvenci (CORE na 160 mameti na 500) je to fakt hlucne. Ventilator toci asi na 1700ot/min. Bohuzel se mi tam Accelero S1 asi nevleze. (Mezi GK a kartou s TV Tunerem mam mezeru asi jenom 2cm.)

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    Bohuzel se mi tam Accelero S1 asi nevleze. (Mezi GK a kartou s TV Tunerem mam mezeru asi jenom 2cm.)
    V tom pripade snad jedine TR HR-03 GT. Kdyztak to zkus nafotit jak to u tebe vypada.

Registrace
    Dec 2007

Jeste mam v merku aerocool VM-103. Ale ten je mozna moc vysoky. Fotky udelam.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele )aguar
    Registrace
    Dec 2006

Myslite ze to ma cenu? Je to tak velky rozdil oproti tomu co mam?
    2600 XT za HD 4850

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Přemýšlím jestli je to vtip nebo provokace V těch grafech z Computerbase si najdi HD3650 (což je mírně modernizovaná 2600XT se skoro stejným výkonem).

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    Jeste mam v merku aerocool VM-103. Ale ten je mozna moc vysoky. Fotky udelam.
    A proč ne Coolink GFXChilla, co jsem doporučoval ? Vejde se ti určitě a je levnější než HR-03 GT, k tomu už má dva větráky. Chladit bude podobně jak Accelero.

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    A proč ne Coolink GFXChilla, co jsem doporučoval ? Vejde se ti určitě a je levnější než HR-03 GT, k tomu už má dva větráky. Chladit bude podobně jak Accelero.
    No napred jsem mel strach ze bude moc velky. Ale kdyz se divam na rozmery tak by se tam mozna mohl vlezt. Ozvali se mi s Thermalright. To HR-03 GT pasuje do 8" skrini, no a moje skrin ma 6" na vysku.

PS: Taky ti dluzim RB. Porad mi to pise, ze napred musim udelit RB nekomu jinemu, ale komu?
    PPS: Cool.User uz dluzim 2RB. Taky to same.

Registrace
    Apr 2007

Určitě by měl, výška žeber je malá a ventilátory mají též jen 10mm; celkem 33 mm, PCI záslepka má 20 mm, takže bude zasahovat do vedlejšího slotu, ale jestli se nemýlím máš mezi VGA a tou spodní kartou jeden PCI slot, že ? Více můžeš najít v recenzi.
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 08-09-2008 v 20:29

Registrace
    Dec 2007

No jeste jednou to presne zmerim a rozhodnu se. Tohle je asi jeden z mala kandidatu. Jeste mi primo s Thermalrightu poradili tenhle http://www.thermalright.com/new_a_pa...ler_trad2.html, to si ale myslim ze taGFXChila bude lepsi (pro me). Recenze jsem prolezl. Vypadaji dobre. Tak az se konecne rozhodnu a ochladim, tak dam urcite vedet.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vyber ZK
    Od DuchyCZ v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-04-2014, 21:59
  2. GeForce: Vyber GPU
    Od zajdax3 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 10:17
  3. Vyber NTB