Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: Windows XP a OEM licence

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Millisx Zobrazit příspěvek
    Ve školách nebo na místech s více PC se používají korporátní verze(nebo školské licence atp), kdy žádný štítek na PC nelepíš.
    My je tam máme...a taky to někdo likviduje

Ritchie83: jak se tedy dá vůbec poznat, že mám legální systém ? Štítek nikam lepit nemusím a můžu říct, že jsem ho ztratil a jen si opsal licenční číslo, fakturu mít nemusím a CD jsem mohl založit...takže mi stačí sehnat fungující a neaktivované licenční číslo a na zbytek se vymluvím že to mít nemusím nebo jsem to ztratil ? No to bych se hodně divil.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Z hladiska zakona ti staci mat fakturu. EULA ta sice moze "nutit" nalepit si nalepku a podobne, ale u nas to nema ziadny pravny dosledok, ak to neurobis - stihat za warez ta nebudu, ved mas ten SW zakupeny, cez aktivaciu/WU prejdes lebo tam sa nikto na nejaku nalepku nediva...

Takze u nas oficialny doklad o pravosti OS je faktura, kde si dany OS zakupil.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

A neni to náhodou tak, že u domácího uživateleje na policii popř. majiteli autorských práv, aby dokázal jejich porušení?

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Ritchie83: jak se tedy dá vůbec poznat, že mám legální systém ? Štítek nikam lepit nemusím a můžu říct, že jsem ho ztratil a jen si opsal licenční číslo, fakturu mít nemusím a CD jsem mohl založit...takže mi stačí sehnat fungující a neaktivované licenční číslo a na zbytek se vymluvím že to mít nemusím nebo jsem to ztratil ? No to bych se hodně divil.
    Jako fyzická osoba nemusíte nikomu prokazovat, že máte operační systém řádně licencován, naopak vám musí být (nadevší pochybnost) prokázáno, že jej užíváte bez řádné licence. Dostatečné pochybnosti budí už kupříkladu vlastnictví originálního media, štítku, faktura… Sehnat fungující a neaktivované licenční číslo IMO zase tak snadné nebude.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od faugusztin Zobrazit příspěvek
    Z hladiska zakona ti staci mat fakturu. EULA ta sice moze "nutit" nalepit si nalepku a podobne, ale u nas to nema ziadny pravny dosledok, ak to neurobis - stihat za warez ta nebudu, ved mas ten SW zakupeny, cez aktivaciu/WU prejdes lebo tam sa nikto na nejaku nalepku nediva...

Takze u nas oficialny doklad o pravosti OS je faktura, kde si dany OS zakupil.
    Přesně tak. Doklad o nabytí je jak je psáno výše faktura nebo kupní smlouva, případně darovací smlouva se všemi náležitostmi.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    A neni to náhodou tak, že u domácího uživateleje na policii popř. majiteli autorských práv, aby dokázal jejich porušení?
    Pravdu díš
    Důkazní břemeno leži na straně Policie. Ale jak jsem již psal, tak už vidím policajta, jak protizákoně bude poptávat domácí uživatele a nutit je k tomu, aby předložili doklady svědčící o legálním nabytí. Opakuji, že toto je možné v případě zahájení šetření, či po sdělení obvinění a to jen tehdy pokud je policie (st. zastupitelství, soud) dostatečně přesvědčen, nebo se dá s velkou pravděpodobností předpokládat že majitel spáchal trestný čin, či pokračuje v páchání trestného činnu. Nebudu to rozvádět, ale tr. čin je také definován výší škody.......... A nějaké nálepky se nehraje...... A poté do bytu jde vstoupit jen se souhlasem soudu (mimo zvlášť definované případy) Žádná tlupa magorů z BSA, OSA a podobné vyžírky na to nemají právo. Ale zase musí být předpoklad spáchání trestnéhp činnu.

Ale mít legální SW je otázkou morálky každého jednotlivce.

Pokud se týká vlastního štítku a jeho nalepení, tak by se maximálně jednalo o pporušení smluvního vztahu mezi MS a uživatelem. Toď vše. A bohudík zatím v tomto státu říkám zatím platí zákony ČR a ne US ARMY.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Windows XP: Windows XP COA Licence
    Od Dvdk v sekci OS Windows
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-10-2012, 10:40
  2. Software: Windows 7 VUP licence
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 16-02-2011, 20:31
  3. Licence Windows