reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyber operacneho systemu pri starte

Obumbrata (57)|25.10.2006 23:22
zdravim takze moj problem tkvie v tom ze po starte pc a prebehnuti post screen sa mi zobrazy list s vyberom OS. mam nainstalovane XP a kedze som ho instaloval z ms dosu tak v tom liste je win xp a este "previous OS on drive C:" ktory som uz dal prec.
potrebujem sa tej moznosti zbavit aby sa automaticky nahadzoval win xp. je na to dajaky programek ?
boboco (1987)|25.10.2006 23:33
[quote=Obumbrata]zdravim takze moj problem tkvie v tom ze po starte pc a prebehnuti post screen sa mi zobrazy list s vyberom OS. mam nainstalovane XP a kedze som ho instaloval z ms dosu tak v tom liste je win xp a este "previous OS on drive C:" ktory som uz dal prec.
potrebujem sa tej moznosti zbavit aby sa automaticky nahadzoval win xp. je na to dajaky programek ?[/quote]

Je potřeba upravit boot.ini soubor. -Tj, umazat řádek s tím neplatným systémem (dříve než provedeš jakoukoliv změnu si ten soubor ale raději zálohuj!)
Smeli (2302)|25.10.2006 23:47
Nebo ve vlastnostech nastavit boot spravného systému a na výběr možností dát 0 a nemusíš ani editovat boot.ini, pokud se toho bojíš
Obumbrata (57)|26.10.2006 05:08
dik sice som to uz vyriesil ale aj tak :)