reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zajímal by vás článek o raytracingu?

Karel Polívka (1485)|27.8.2008 14:40
  • Rozhodně ano, miluju články o technologiích
  • Ano, raytracing mě mimořádně zajímá
  • Ano, vždy se rád dozvím něco nového
  • Konkrétně raytracing mě nezajímá
  • Články o technologiích mě nazajímají
KEOSAN (958)|27.8.2008 14:42
Konkrétně raytracing mě nezajímá
Logout (4018)|27.8.2008 14:53
Ano, vždy se rád dozvím něco nového a články o technologiích (když je píše někdo kdo jim rozumí) jsou většinou jedny z nejlepších. Ale miluju svojí ženu :-)
Pavel Boček (4169)|27.8.2008 15:15
Ano, vždy se rád dozvím něco nového
Maxtor (321)|27.8.2008 15:15
Tahle odpoved mi ve vyberu chybi..
"Raytracing me okrajove zajima, ale vzhledem k tomu, ze jde o 20 let starou technologii, informaci je na internetu neuveritelne mnozstvi. Psat dalsi clanky mi tedy pripada zbytecne."
Smeli (2302)|27.8.2008 16:43
Spíš by mě zajímal obecný článek, který by přiblížil různé technologie, nejen raytracing.
grapherX (888)|27.8.2008 16:46
Ano, vždy se rád dozvím něco nového
FattalTerror (4)|27.8.2008 17:01
To víš že jo (Rozhodně ano, miluju články o technologiích)
pavel_p (993)|27.8.2008 18:58
Nevím co přesně tím myslíš ... o raytracingu toho vím poměrně dost, takže když to beru takhle tak ani ne.
ALE: Dělal jsem to před lety jako ročníkový projekt zobrazení objemových dat pomocí raycastingu (tj. zjednodušený raytracing bez odrazů a pár dalších fičur). Dnes mne extrémně zajímá možná implementace na GPU pomocí shaderů (nejlépe OpenGL+GLSL) rozebraná do detailů a to dokonce z profesního hlediska.

Nicméně si myslím, že takový odborný seriál o programování, ačkoliv bych jej uvítal, je mimo zaměření tohoto serveru. A odborné články doopravdy zajímají jen pár desítek lidí. Zbytek přečte skoro všechno co má zajímavý nadpis a není to úplný odpad. Pokud by bylo záměrem rozšířit pole působnosti SHW a držet úroveň článků na vysoké úrovni tak to vítám, pár čtenářů by tématika i přitáhla (znám pár lidí co kvůli článkům převážně o počítačové grafice navštěvují jeden server zaměřený primárně na Linux)

PS: doufám, že to dává smysl, padám únavou a vedrem
Michal Koláček (120)|27.8.2008 20:31
Zdravím,
kdyby ho zpracoval někdo, kdo dané problematice rozumí, rád si ho přečtu. Něco málo jsme se o tom učili v počítačové grafice při výuce Rhina, ale to bylo docela dávno.

M.
Milan Šurkala (160)|27.8.2008 20:52
Já jsem také pro článek o této technologii. Ve škole jsme se o ní sice učili, ale v praxi jsem ji bohužel neprogramoval, i když jsem kamarádovi pomáhal s implementací raycastingu (zjednodušený raytracing).
Magnatt (145)|27.8.2008 20:56
Určitě mě to zajímá, sice tomu zcela nerozumím, ale je to věc, se kterou se budeme setkávat čím dál více. A tudíž bych rá něco o tom věděl.
Deee-aN (3834)|27.8.2008 21:12
Určitě mě to zajímá a k tomu, aby to napsal někdo, kdo tomu rozumí, bych dodal, aby to napsal tak, abychom tomu rozuměli i my (přesněji řečeno já, lama). Všichni jsme se to neučili ve škole a nezabýváme se tím dvacet let:D.
PavelTl (32)|29.8.2008 07:46
Určitě to bude zajímavý (i když je to už starší věc) pokud to napíše někdo kdo tomu rozumý. Hlavně pokud rozebere i další technologie a uvede z dnešního pohledu jejich výhody.
Boguš (54)|5.9.2008 10:28
.. to je anketa jak ...

Za chvíli se budete ptát ... chcete článek o procesorech?????

NE ASI!!

Fakt nechápu. Vše nasvědčuje tomu, že stojíme na prahu revoluce v herní grafice přechodem na ray-tracing metodu renderingu a vy se ptáte: chcete takový článek???

Ne nechci .... takový přístup nechci. Hlasuji proti takovémuto přístupu ..

Místo ankety jej raději napište, alespoň budete mít jen měsíc zpoždění. Pak se dozvíte jestli o toto téma je zájem. Pakliže to nebude deformováno skutečností, že si o RT čtenáři před dobou četli na jiných zde nemožnojmenovatelných webech.

Nicmenéně, je to další smutný důkaz úpadku SH .... alespoň mě to přijde škoda ....
Karel Polívka (1485)|5.9.2008 17:56
[QUOTE=Boguš;158774].. to je anketa jak ...

Za chvíli se budete ptát ... chcete článek o procesorech?????

NE ASI!!

Fakt nechápu. Vše nasvědčuje tomu, že stojíme na prahu revoluce v herní grafice přechodem na ray-tracing metodu renderingu a vy se ptáte: chcete takový článek???

Ne nechci .... takový přístup nechci. Hlasuji proti takovémuto přístupu ..

Místo ankety jej raději napište, alespoň budete mít jen měsíc zpoždění. Pak se dozvíte jestli o toto téma je zájem. Pakliže to nebude deformováno skutečností, že si o RT čtenáři před dobou četli na jiných zde nemožnojmenovatelných webech.

Nicmenéně, je to další smutný důkaz úpadku SH .... alespoň mě to přijde škoda ....[/QUOTE]
Děkuji za názor :D
Boguš (54)|6.9.2008 21:33
[QUOTE=Karel Polívka;158860]Děkuji za názor :D[/QUOTE]

... není zač ... je fajn že si vážíte názorů svých čtenářů .....