reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDMI nebo D-SUB

Ascorti (31)|27.8.2008 16:44
Přemýšlím nad tím že bych si ke svému noťasu (Acer Aspire 5920g) koupil nějaké lcd... přece jenom 15,4 palce není třeba na programování úplně vhodné... možná bych na tom něco i hrál, ale ta 8600gt by to stejně moc neutáhla...
Ntb má klasický VGA výstup (D-SUB jako na starých GK) ale taky hdmi výstup... tak přemýšlím nad tím jestli se vyplatí koupit lcd s hdmi vstupem anebo na to kašlat a připojit to klasicky... hlavně by mě zajímalo jaký by byl rozdíl v kvalitě zobrazení... díky
speedsnail (4876)|27.8.2008 16:55
Pokud koupíte menší externí monitor (tak do 19"), stačí většinou D-SUb.
Na větší rozlišení se doporučuje digitální přenos a jelikož existuje HDMI->DVI redukce, tak muzete koupit jakýkoliv monitor s digitálním vstupem.
Logout (4018)|27.8.2008 17:50
Následujte šneky! :-) (já jen upřesním)

Vzhledem k tomu, že to chceš na progr., tak chceš asi přinejmenším 1680x1050 (menší vertikální rozlišení opravdu neber, v tom je programovat opravdu utrpení a asi by sis ani moc nepolepšil), takže určitě digitálně. HDMI je signálově kompatibilní s DVI (má akorát jinej konektor, kterej navíc může přenést i zvuk), takže Ti stačí libovolnej monitor s DVI či HDMI.
K DVI pak musíš přikoupit tu redukci, nebo i přímo DVI/HDMI kabel
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40922
Ascorti (31)|27.8.2008 18:53
Díky za rychlé odpovědi...
Redukci DVI/HDMI jsem dostal ke grafárně... takže budu kupovat normální hdmi kabel.
Mám si připlatit za lepší (tj. u toho czc cca 500) nebo bude stačit ten obyčejný??
Logout (4018)|27.8.2008 19:49
No, na digitální přenos stačí obecně libovolnej kabel, obzvlášť pokud nebude moc dlouhej. Už jsem sice slyšel (respektive četl), že někdo měl problém díky kabelu, ale imho to je spíš rarita - v mym okolí používaj lidi nejlevnější kabely a žádnej problém. Bejt Tebou koupim levnej kabel v eshopu, a když by náhodou nestačil, tak ho do 14 dnů můžeš vrátit. (Nestačil by se mělo projevit vypadáváním obrazu).
speedsnail (4876)|27.8.2008 21:14
Ta redukce HDMI->DVI stojí 120kc a za HDMI->HDMI kabel dáte minimálně 160,-.. nevdim důvod jim dávat ani korunu navíc. A navíc tam bude o jeden spoj méně a to může přenosu jen prospět :thumb