reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2 PC

rtepamilk (13)|28.8.2008 10:17
Kupuji nové PC, na dosavadním mám spoustu souborů, fotky, filmy, muziku, emaily atd. (120 GB). Chtěl bych využívat i ten původní na zálohování a občas pracovat i na něm, při používání jednoho monitoru, klávesnice a myši.
Je to možné? Jak?
Nepi (26)|28.8.2008 10:48
Pro plnohodnotné používání můžeš použít například takovýto switcher - http://www.alza.cz/edimax-ek-uak2-2-d95861.htm. Pokud tedy chceš hw řešení a nevadí ti menší investice.
Pokud chceš řešení zadarmo, můžeš použít např. vnc nebo vzdálenou plochu ve windows.
Millisx (131)|28.8.2008 10:53
Je to sice Gembird, nicméně je levnější, funguje na něm i USB klávesnie a myš přes redukci na PS/2 a přepínat se dá přímo na klávesnicí, takže ho můžeš mít schován někde, dke není vidět.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514500600000091E&Search=%20p%F8ep&SearchType=1
mstejska (2912)|28.8.2008 10:57
Akorat podpoduje D-Sub a ne DVI.
Logout (4018)|28.8.2008 11:21
Já bych prostě použil vzdálenou plochu. Je to nejjednodušší, nejlevnější, efektní a efektivní...
rtepamilk (13)|28.8.2008 11:27
[QUOTE=Logout;156129]Já bych prostě použil vzdálenou plochu. Je to nejjednodušší, nejlevnější, efektní a efektivní...[/QUOTE]

Jak? A jak a čím spojím oba PC. To původní chci pouštět jen občas.
Nepi (26)|28.8.2008 11:30
[QUOTE=Logout;156129]Já bych prostě použil vzdálenou plochu. Je to nejjednodušší, nejlevnější, efektní a efektivní...[/QUOTE]

S tím souhlasím, ale má to i svoje nevýhody. Např. nutnost mít puštěné oba PC, nemožnost dělat na PC cokoliv mimo windows atd. Záleží vyloženě na způsobu používání toho druhého PC.

edit:
[QUOTE=rtepamilk;156130]Jak? A jak a čím spojím oba PC. To původní chci pouštět jen občas.[/QUOTE]
V první řadě musíš mít oba PC na síti. Potom už je to pouze záležitost správného nakonfigurování systému - povolení vzdálené plochy, nastavení uživatelů, firewallu... Pokud se rozhodneš k tomuto řešení, tak ti tu určitě někdo s nastavením pomůže třeba přes ICQ.
Logout (4018)|28.8.2008 12:02
Pokud na obou budou XP, tak stačí povolit vzdálenou plochu ve vlastnostech počítače (pravym na tento počítač, záložka "remote" (česky to bude něco jako vzdálená správa?).
Pokud budeš mít na PC firewally, tak možná to bude třeba ještě povolit ve firewallech.
Na druhej počítač se pak připojíš pomocí Start-Programy-Příslušenství-Vzdálená plocha
kde vyskočí okno, kam napíšeš jméno či IP druhého počítače a seš tam...
Ideální je mít na obou počítačích uživatele se stejným jménem a heslem.
pas!k (3765)|28.8.2008 12:27
Logout ti akorat zapomnel rict ze samozrejme ty pocitace musis necim propojit :) Idealne nejakym routerem. Pak muzes na obou pc nasdilet nejake slozky do kterych treba budes cpat ty zalohy .. Pristup k druhemu pc bych take resil vzdalenou plochou ..
Millisx (131)|28.8.2008 13:15
A ještě ti zapoměli říct, že v XP Home není vzdálená plocha, takže by se to muselo řešit softem třetí strany ;)
rtepamilk (13)|28.8.2008 13:18
Jak chci spojené PC využívat, třeba:
zkopírovat soubory z PC1 na PC2 (nový). Na př. fotky přesunout (zkopírovat) a upravovat na PC2
některé důležité maily z PC1 (Outlook 2007) přesunout na PC2
maily dostávat jen na PC2
soubory z PC2 zálohovat na PC1.
Pracovat prakticky jen na PC2 a občas zapnout PC1
PC1 má XP Prof. a na PC2 chci Vistu

Líbí se mi Edimax ek-uak2, splní mé očekávání? Co to je "automatické scanování připojených počítačů "
pas!k (3765)|28.8.2008 13:20
Pres co mas reseny internet?

EDIT - ten edimax ma jen d-sub. Na novem pc budes mit urcite kartu s dvi. CO mas za zobrazovaci zarizeni ? Za ty penize bych radeji koupil nejaky router kterym jednak vyresis propojeni obou pc jednak internet na obou pc a take diky vzdalene plose to pripojovani
rtepamilk (13)|28.8.2008 13:30
Mám router D-Link DSL-G684T
Monitor LG FLATRON L19195
Dojigiri (1629)|28.8.2008 13:33
Taky doporučuju spíš vzdálenou plochu než přepínač. Jeden takovej přepínač mi už tak půl roku leží doma, používal jsem ho asi měsíc a už pro něj nějak nemám využití, dělám všechno vzdálenou plochou. Tam, kde by z nějakýho důvodu nešel použít přímo remote desktop, pořád můžeš použít VNC.
(mmch. už si nejsem jistej, jestli přepínač umí kopírovat schránku z jednoho PC na druhej, možná některý to uměj ale většina bych tipnul spíš ne - což je další výhoda RemoteDesktop nebo VNC, že lze používat schránku mezi jedním a druhým PC)

Jediný, co přes to nepude, je DirectX, tj. nebudeš moct na tom "vzdáleným" počítači hrát hry, ale to stejně nejspíš nepotřebuješ, pokud budeš pracovat na tom novějším PC, kterej bude výkonnější.


Takže moje doporučení: ty PC stejně určitě budeš chtít sesíťovat tak jako tak, abys moh z jednoho na druhej, takže pak vyzkoušej vzdálenou plochu, když by ti z nějakýho důvodu nešla (ale na těchhle systémech by běžet měla úplně fpoho) tak VNC, a až teprv kdyby ti něco z toho nevyhovovalo, tak případně koupit přepínač, abys za něj zbytečně nevyhodil peníze.
Logout (4018)|28.8.2008 13:33
A máš XP home či professional? Ale i na home jde použíty VNC, akorát to musíš nainstalovat - ale těžký to nejni. Rozhodně bych se taky na přepínač vykašlal.
Millisx (131)|28.8.2008 13:34
No jo, tady jsou ale dva požadavky. Tzn spojení dvou PC, kde se jako nejvhodnější volba jeví klasická LAN, čili koupě switche či routeru, a druhá věc, jak to ovládat z jedné klávesnice a myši, to je pak vhodný nějaký ten KVM přepínač.

Pak je ještě varianta, pokud by to kopírování dat nebylo příliš časté, nebo příliš velké, spojit to těmito drobky http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145006000000HW5&Search=blue%20tooth&SearchType=1 , nebo rovnou dva tyto dongly: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145006000000FPD&Search=wi%20usb&SearchType=1 . Výhoda, netaháš další kabely a nemusíš kupovat router(který je cenově podobný).

Vycházím přitom z použití, které jsi uvedl.
Millisx (131)|28.8.2008 13:37
Než jsem to napsal, přibyla spousta informací. Vzhledem k tomu, že máš uvedený router, je naprosto nejlepší, nejefektivnější a nejlevnější již zmíněná vzdálená plocha. stačí ti nyní dokoupit jeden UTP kabel a v případě, že máš XP Home, použít třeba VNC.
rtepamilk (13)|28.8.2008 13:44
Díky,už jsem to napsal co mám a co chci
Jak chci spojené PC využívat, třeba:
zkopírovat soubory z PC1 na PC2 (nový). Na př. fotky přesunout (zkopírovat) a upravovat na PC2
některé důležité maily z PC1 (Outlook 2007) přesunout na PC2
maily dostávat jen na PC2
soubory z PC2 zálohovat na PC1.
Pracovat prakticky jen na PC2 a občas zapnout PC1

PC1 má XP Prof. a na PC2 chci Vistu
Mám router D-Link DSL-G684T
Monitor LG FLATRON L19195

Co je VNC? Jsem jen uživatel a tak se omlouvám, pokud jsem plácnul nějakou hloupost
Logout (4018)|28.8.2008 13:55
VNC je ekvivalent vzdálený plochy. Pokud budeš mít na starym XP prof, tak to nepotřebuješ.
Jinak Ti garantuju, že časem zjistíš, že na tom starym PC nepracuješ vůbec :-). Nicméně jako řešení pro zálohování dat se hodí ho nerušit :-). Pro ty účely je vzdálená plocha naprosto ideální.

Ještě máš další možnost, a to koupit myš a klávesnici za stovku, připojit je k starýmu počítači, starej počítač připojit k monitoru pomocí DSub (analogovýho) kabelu, novej pomocí DVI (digitálního) kabelu
a přepínat na monitoru vstupy. Akorát se pak trochu pletou klávesnice (vlastní zkušenost :-)), takže
to je dobrý řešení pro rozchození tý vzdálený plochy, pak už je ergonomičtější používat ji.
rtepamilk (13)|28.8.2008 14:07
Díky,
furt jsem nepochopil jak dostanu fotku (soubor) z 1 na 2 a naopak (omlouvám se). Půjde to na př. zkopírovat a vložit? Nebo přetáhnout myší? Můžu nějak zajistit automatické zálohování na př. dat z Účetnictví?
Líbilo by se mi asi z toho co jsem pochopil, spojení kabelem přes router(má volné sloty, či co to je).
pas!k (3765)|28.8.2008 14:09
Na obou pc nastavis stejnou skupinu treba doma ... pak kliknes na adresar das sdileni a nastavis nejaky nazev sdilene slozky .. v pc2 rokliknes mista v siti das zobrazit pc ve stejne skupine a tam uvidis pc 1 kliknes na nej a tam uvidis nasdilenou slozku .. do ktere jednoduse vlozis soubor
Logout (4018)|28.8.2008 14:19
Automatické zálohování taky jde - namapuješ si disk
příkazem připojit síťový disk. Tím bude disk jednoho počítače vidět i v druhym. A pak můžeš mezi těma diskama kopírovat jako na lokále. Nic Ti pak nebrání udělat dávku (.bat soubor), která zkopíruje obsah nějakýho adresáře na druhej disk (příkaz xcopy c:\zdrojový\adresar\*.* c:\zdrojový\cilovy adresar) a tu pravidelně automaticky spouštět (naplánované úlohy). Vzhledem k nutnosti starej počítač nejdřív spustit to však stejně je asi jednodušší tu dávku spouštět manuálně.

Další možnosti jsou použít různý programy pro zálohu, např. nero backup-it, nebo spousta dalších...
pas!k (3765)|28.8.2008 15:54
Misto bat souboru bych spis resil nejaky zalohovaci nastroj .. idealne cobian ..je zadarmo, v cestine a uzivatelsky jednoduchy
husky14 (4214)|28.8.2008 15:59
[QUOTE=rtepamilk;156184]Jak chci spojené PC využívat, třeba:
zkopírovat soubory z PC1 na PC2 (nový). Na př. fotky přesunout (zkopírovat) a upravovat na PC2
některé důležité maily z PC1 (Outlook 2007) přesunout na PC2
maily dostávat jen na PC2
soubory z PC2 zálohovat na PC1.
Pracovat prakticky jen na PC2 a občas zapnout PC1
PC1 má XP Prof. a na PC2 chci Vistu....[/QUOTE]Možná blbej nápad, ale co takhle jen HDD z PC1 vrazit do PC2 a na PC2 si přepínat mezi systémy?

Opravdu potřebuješ dva běžící kompy, který musíš složitě propojovat?
Logout (4018)|28.8.2008 16:16
husky: no zrovna na zálohu je ideální mít ty dva HDD každej v jinym stroji a ještě lepší ten druhej vypínat (a nejlepší odpojovat od proudu...).
Millisx (131)|28.8.2008 17:00
K tomu ale nepotřebuje druhý stroj, ale stačí mu USB nebo eSATA externí box na HDD ;)
rtepamilk (13)|28.8.2008 17:47
Nepotřebuji dvě PC, ale PC1 je zastaralé a taky jsem ho zaneřádil vším možným, ale mám tam leccos co můžu potřebovat a volné místo na zálohování.. A tak co budu potřebovat si z něj vytáhnu a co budu zálohovat tam nahraji. Mám externí HDD i Flash 8GB. Zkopíruji, vložím. Použiji buď starou klávesnici a myš, nebo bez drát (mám). Rady pro mne byly moc fajn.
Takže všem zúčastněným děkuji a ti dva Logout a Millisx mají recht. To je nejjednodušší a bude to super a za čas možná hodím PC1 ze skály. Pěkný den.
mstejska (2912)|29.8.2008 21:39
Taky mi jeden prepinac lezi doma. Jak uz jsem psal, podporuje pouze dsub a ne dvi. Dalsi nevyhoda je ze USB podpora je jenom verze 1.1. Tzn i kdyz jsem mel na monituru 4 portovy hub, tak jsem USB flash radeji daval primo do pc. (kvuli rychlosti). Jedna z nevyhod je take to, ze se ti porad odpojuje a pripojuje klavesnice. I kdyz se prepinaji pc softwarove tak to prepnuti par vterin trva. A jeste me navic vyskakovala na status baru hlaska "Zarizeni je pripojeno do usb portu v.1.1., muze pracovat i rychleji v v usb v.2) Nevite nahodou nekdo jak tuhle hlasku vypnout? (Nemyslim vypnout vsechny baloon tooltips, pouze tuhle tykajici se usb.)