reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 2003 SBS Enterprise

Sieben (513)|28.8.2008 12:55
čau, začal sem shánět
Windows 2003 Small Business Server Premium R2 CZ
a k tomu 20licencí

jenže sem narazil, nedokážu najít eshop, kde by to bylo nějak komplet.
narazil sem na tenhle shop:
http://www.e-software.cz/operacni-systemy/windows-small-business-server-2003-r2-premium-cz.html

a tohle má být jako licence?
http://www.e-software.cz/small-business/small-business-server-standard/win-sbs-premium-2003-r2-cz-disk-kit-cd.html

Nebo kde sakra mám dokoupit licence pro dalších 20PC, na kterých už sou XP Pro?

Pls help...v tomhle celkem plavu :runaway

Nebo mi poraďte co pořídit...moc díky! :thumb


//
Jestli náhodou není lepší pořídit rovnou tohle:
http://www.nejnakup.cz/zbozi-cena/microsoft-windows-2008-server-enterprise-eng-32-64-bit-edition-1-8-cpu-25-klientu-cal-dvd-oem-43f1a35
Lax (97)|28.8.2008 19:08
Ne. Ten první odkaz je serverová instalačka a k tomu 5 licencí. K tomu musíš vzít 3x http://www.e-software.cz/small-business/small-business-server-standard/windows-small-business-server-2003-r2-cal-na-5-uzivatelu-promo.html a tím budeš mít 20 CAL (klientských licencí).

Ten druhý odkaz cos tu dával bys kupoval jen v případě, že bys ty licence měl už z nějakýho jinýho programu. Je to jen instalační CD.
pas!k (3765)|28.8.2008 19:14
Jen dodam informaci ze v listopadu ma byt sbs 2008 nevyplati se pockat a zainvestovat do neovejsi verze? Nove sql atd ?
Withman (1337)|28.8.2008 19:49
Jestli chceš kupovat nějaký takovýto SW, tak nikdy snad nekupuj na e-shopu...tam většinou nic není. Klidně mi napiš SZ a já ti ten napíšu, kolik by to stálo a jak to seženu. :thumb
Sieben (513)|28.8.2008 20:59
napsal sem, zajdu, poptám se..díky za kontakty a informace..

2Pas!k: Pokud ten server bude v listopadu, tak budu šťastnej...buud rád, když ho vůbec prosadím...:( :thumbdown je to hrůza :slug

Uvažoval sem už o SBS 2008...přeci jen...2003 už osu 5let starý že...rozhoduje cena...

teď to vyšlo na cca 66 tis. bez DPH což je moc:( potřebuju se vlézt do 50 000 Kč bez DPH... :cry
Logout (4018)|28.8.2008 22:12
A na co potřebuješ ten server? Nějaký exchange a active directory a spol? Pokud jako fileserver a popř. SQL, nestálo by to za to to postavit na linuxu?
Sieben (513)|28.8.2008 22:39
No rád bych tam zavedl
Doménu,
Active Directory,
Exchange(IMAP...)
a zálohování, menší fileserver...stačí klasický sdílení disků...
nepotřebujem extra rychlost..teď tam je 1x NAS box 1GBit ethernet...cca 10-15MB/s rychlost...

jansě, Linux by byl super....nekonečně mnohokrá levnější...ale je alternativa na AD, Doménu? a kdo to umí? já ne...a dělám to já ... :(
Logout (4018)|28.8.2008 23:16
No, všechno jde....
Místo active direcotry LDAP, místo exchange libovolnej IMAP server.... když se zvládne todle, zálohování je pak už triviální.... Nevim, jakej máš plat, ale moh bys přesvědčit šéfa, že místo abyste dali přes 50000,- za licence na windows, tak se to za dva měsíce naučíš. Vyrobíš to stejně a ještě si zvýšíš kvalifikaci.... :-)
Logout (4018)|28.8.2008 23:18
pavel_p (993)|28.8.2008 23:30
[QUOTE=Logout;156383]No, všechno jde....
Místo active direcotry LDAP, místo exchange libovolnej IMAP server.... když se zvládne todle, zálohování je pak už triviální.... Nevim, jakej máš plat, ale moh bys přesvědčit šéfa, že místo abyste dali přes 50000,- za licence na windows, tak se to za dva měsíce naučíš. Vyrobíš to stejně a ještě si zvýšíš kvalifikaci.... :-)[/QUOTE]
Nahradí LDAP Active directory kompletně? Tj. i z pohledu Microsoftích produktů, které AD často nesmyslně vyžadují, aby firma nemohla jen tak mít XP Home?

Doménu, fileserver, IMAP Linux určitě zvládne. Akorát podpora IMAPu v Outlooku je strašně zku..mršená a nastavení je i s checklistem (co je třeba kde zatrhnout) na 10 minut. V Outlook Expresu je bezproblémová a v Thunderbirdu perfektní.

Začátek: http://www.howtoforge.org/ (Samba, Postfix, Dovecot)

Jinak se přiživím na tématu: jaký sdílený kalendář nahradí bez problémů a s jednoduchou instalací Outlook?
Logout (4018)|29.8.2008 00:22
Huh, zas tak daleko se v podnikovejch systémech neorientuju, takže už budu papouškovat jiný :-).
Náhrada outlooku se probírá třeba tady:
http://www.linuxquestions.org/questions/linux-enterprise-47/an-ms-exchange-replacement-for-linux-206071/

Že by se LDAP dala použít jako imitace AD myslím nejde, ale jistě to tvrdit nemůžu - zas tolik se týdle problematice nevěnuju. Který aplikace to třeba vyžadujou?

Nicméně, pokud chce člověk opravdu všechny tydle komplexní služby, pak je asi rozumnější, nebo přinejmenším
dobrá volba, zůstat u windows - obzvlášť jestli to člověk umí. Zas cpát na každej server bezrozmyšlení linux je fanatismus - když chce člověk jednoduchej fileserver, je blbost kupovat linux, a naopak zaběhlá síť s pokročilym využíváním AD stojí dost času předělat na linux...
edit: já to neumim napsat přesně. Ne že by bylo špatný odcházet na linux, vůbec ne. Ale vynaložený náklady (učení se, administrace) se v tom případě můžou snadno přehoupnout přes náklady na zakoupení a správu windows. Jde o konkrétní případ (využívaný služby, počet stanic a tedy licencí, i schopnosti admina)....
Sieben (513)|29.8.2008 07:07
Já tam původně chtěl dát Linux...
jenže teď to dělám externě...mám hlavní práci - kde sem přes den a pak chodím do té druhé, kde chci nasadit server...a fakt bych nezvládal učit se linux, testovat a zkoušet...

Už teď plánuju, že na nasazení toto serveru si vezmu dovolenou(pátek+pondělí) a budu makat a makat...
krom toho že prvně musím udělat stavební úpravy - předělat WC invalidů na serverovnu :D

jinak linux by byl dobrej...žádný licence na PC...prostě kráísa...Jenže je složitější a náročnější..a nic v něm neumím
Logout (4018)|29.8.2008 10:37
Tak to je realistickej pohled na vec :-). Tak držím palce, ať to vše chodí :-).

Ps: v předchozim postu mam chybu, má tam bejt je blbost kupovat windows, ale snad páni pochopili :-)