reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí harddisk Western Digital - My Passport

Numb (9)|30.8.2008 12:55
Zdravím,
Nedávno jsem si pořídil externí harddisk Western Digital My Passport Essential 250 gb. Chtěl jsem ho používat jako rychlou pomoc pro přenos dat mezi notebookem a pc. Při prvním připojení k PC jel naprosto v pořádku, byl na něm uložen software a vše fungovalo normálně. Podle návodu na oficiálních stránkách výrobce jsem ho přeformátoval z FAT32 na NTFS, data se smazala. Stáhl jsem proto softwarová data ze stránek výrobce a nahrál je znovu na disk v pořádku. Potom když jsem po zformatování a následném nahrání softwaru disk znovu připojil k PC, vyskočila modrá obrazovka smrti a počítač se restartoval. Po restartu už disk byl rozpoznán a opět fungoval normálně, nahrál jsem si na něj i zálohu, protože jsem chtěl reinstalovat windows. Po reinstalaci windows jsem disk připojil. Počítač zařízení rozpoznal, ale opět vyskočila modrá obrazovka a následný restart. Myslel jsem, že po restartu už pojede disk normálně, jako předtím, ale když jej počítač opět rozpoznal, zase se restartoval s modrou obrazovkou, a takhle pořád dokola. Zkoušel jsem externí disk připojit i k jinému počítači, tam se disk rozpoznal, ale protože PC podporovalo jen usb 1.1, zařízení nepracovalo správně. Prosím Vás o radu, co udělat, aby disk opět fungoval v pořádku. Děkuji za odpovědi. Numb
Pavel Boček (4169)|30.8.2008 20:25
Možná nějaký problém s ovladačem, ale by třeba vědět přesně chybu proč se to restartuje. Vypni si automatický restart při chybě (Tento počítač - vlastnosti - upřesnit - spuštění a zotavení systému - nastavení - odškrtnout automatický restart a čekat na BSOD) a pak tu další BSOD vyfoť.
Pavel Boček (4169)|3.9.2008 16:50
[QUOTE=Numb]Byly zjištěny potíže a systém Windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače.
Pokud je to poprvé, co vidíte obrazovku s chybou zastavení počítače, restartuje počítač. Pokud se obrazovka objeví znovu, pokračujte těmito kroky :
Zkontrolujte, zda máte k dispozici dostatek místa na disku.
Pokud je v koncové zprávě určen ovladač, ovladač zakažte, nebo se obraťte na dodavatele ovladače a vyžádejte si jeho poslední verzi. Zkuste změnit videoadaptéry.

Obraťte se na vašeho dodavatele hardwaru a vyžádejte si poslední verzi systému BIOS. Zakažte paměťové možnosti systému BIOS, např. použití mezipaměti nebo stínování. Pokud potřebujete pro odebrání nebo vypnutí součásti použít nouzový režim, restartujete PC ...

Technické informace :

*** STOP : 0x0000008E (0xC0000005, 0xF8AA28B2, 0xF89859A0, 0x00000000)

*** sysdrv.sys - Address F8AA28B2 base at F8AA2000, Datestamp 4021C60F

Zahajování výpisu fyzické paměti RAM
Výpis fyzické paměti je dokončen
Požádejte o pomoc správce systému nebo skupinu technické podpory.


V tomto počítači - spravovat - prohlížeč událostí - systém je tady 8 chyb, ve zdrojích těchto chyb je napsáno ntfs, service control manager, ati2mtag (ntfs je tady nejvíc chyb, 4 chyby). Chyba ntfs má kategorii disk, service control manager - kategorie není k dispozici, ati2mtag kategorie CRT.[/QUOTE]

Nemáš program File Secure ? Zmiňuje se o tom jedna poradna.

Jaký soft jsi to tam vlastně kopíroval ? Nestačí jen disk zformátovat a jet ? Mohlo by to být tím.