reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dual DVI, 2560x1600, PCIx

xgoos (3)|30.8.2008 20:48
Ahoj,
neporadil by mi nekdo s vyberem grafarny techto parametru? Hledam co mozna nejsevnejsi kartu (nehraju, jsem psavec a mam to jen na uplne beznou praci s textem), pokud mozno s NVIDIA chipsetem, dual DVI vystup pro monitor HP LP3065 (ktery mam v umyslu poridit), rozlyseni 2560x1600 a PCIx slot.

pokud by se jeste chtelo nekomu psat. Zajiimalo by me co je to ten dual DVI vystup. Hadam, ze to neni jen to ze, karta ma dva DVI konektory.

Diky za info
Goos
cool.user (2822)|30.8.2008 22:33
Nejdriv by bylo dobre napsat jakou mas aktualne grafiku, pac dual-dvi imho podporuje cela sedmickova serie nvidie (nejsem si ale zcela jist, takze brat z rezervou a radsi napsat grafiku).

Ve zkratce (zase pokud se nepletu), jde o to ze pri DVI prenosu se vyuzijou dva kanaly misto jednoho a tim se zvysi datovy tok dostatecne na to, aby to utahlo takhle velke rozliseni.

Jinak nejlevnejsi nvidia podporujici dualdvi by mela byt 8400gs. Ale imho ani s ati hd2400 kterou v alfe sezenes za petistovku neudelas chybu.
Logout (4018)|30.8.2008 23:36
Dual DVI výstup je DVI konektor, do kterýho je zapojeno ne tři, ale šest drátů. Od pohledu (je/může) bejt stejnej jako single, nepoznáš to - single má na ty dráty taky "díry" a často i piny - i když ty i někdy scházej...
xgoos (3)|31.8.2008 00:49
Diky za info. Co se tyka moji stavajici grafarny, tak jsem sto let za opicema. Mam totiz GF 6500.
Pavel Boček (4169)|31.8.2008 01:43
Pokud to chceš čistě na práci, tak se poohlédni po nějaké Matrox kartě někde v bazaru nebo na Aukru, nové se už moc neprodávají a nejsou z nejlevnějších. I když už to není co to bývalo, kvalita obrazu je pořád trochu jinde...
cool.user (2822)|31.8.2008 08:45
[QUOTE=Pavel Boček;157114]Pokud to chceš čistě na práci, tak se poohlédni po nějaké Matrox kartě někde v bazaru nebo na Aukru, nové se už moc neprodávají a nejsou z nejlevnějších. I když už to není co to bývalo, kvalita obrazu je pořád trochu jinde...[/QUOTE]
Ja tomu teda moc nerozumim, ale v cem je lepsi matrox reseni lepsi nez treba hd2400 pro naprosto bezne pouzivani? Teda hlavne co se tyce kvality obrazu pres DVI.


2 xgoos: Napis od koho presne ta grafika je (idealne modelove oznaceni). Co se tak divam tak u 6500 je podpora dual-link dvi pomerne divoka. Ja bejt tebou tak nejdriv koupim monitor a teprve po te az se presvedcim ze doopravdy ta tva duallink dvi nepodporuje tak bych kupoval jinou grafiku.


edit: Divam se ze sem se sekl, DUAL-L DVI ma az GF 8500...
Logout (4018)|31.8.2008 12:18
Neplatí ta kvalita ve 2D pro Matrox jen pro DSUB výstup? Tam by to mělo smysl. U DVI je mi to taky podezřelý...
xgoos (3)|31.8.2008 12:36
cool.user: tak ta ma grafarna je FORSA GF 6500. A co tak koukam na tech. specifikaci tak nema dual DVI ani potrebne rozlysemi. Stejne chci tak jak si rikal i ty nejdriv koupit monas a teprve pak kartu. Ale radsi otazku karty chci mit vyresenou uz ted. (znas to, jak se clovek trese na neco noveho a pak kdyz to ma doma to chce mit funkcni nejlip vcera. :) )

Tak jsem po nejake dobe hledani nasel ASUS EAH3650 SILENT/HTDI 512MB GDDR3. Je to atina ale to preziju. Problem mam jen jeden ktery jsem zase v tech. spec. nenasel. Nevim jestli bios tehle grafiky podporuje PictureResize. Jelikoz avizovany monas se pri jinem nez nativnim rozlyseni vypina. Musi to karta umet abych vydel neco i pred najezdem windowsu.