reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMOLED Technologie

boboco (1987)|26.10.2006 13:53
Zdravím všechny,

na internetu jsem narazil na novou rozvíjející se technologii AMOLED. Podle toho, co jsem vyčetl, se jedná nejspíš o něci dosti podobného OLED displejům. Nevíte někdo něco konkrétnějšího o této technologii?

EDIT: Teď jsem našel ještě článeček na jedněch českých stránkách a tam jsem zjistil, že předností této technologie je schopnost vyrobit neskutečně tenký panel s odezvou 0,01ms ovšem vše je kompenzováno pozorovacími úhly kolem 170° a navíc nízkým počtem barev (kolem 262 tisíc). Tak nevím, co si o tom mám myslet. Jednalo se o panel, který vyrobil kdo jiný než Samsung (17"/1600x1200)
Wlcheck (86)|26.10.2006 15:27
Zdarec,
koukal jsem take po netu a zjistil jsem, ze se vlastne nejedna o nic jineho nez OLED display s aktivni matici (i OLED displaye se deli na aktivni i pasivni). Rychlosti je pry dosazeno tim, ze se vlastne nic "neotaci" oproti LCD ale primo rozsveci. Akorat me zarazily ty barvy. Obecne OLED ma hoooodne velky gamut. Kdyz bude nekdo chtit si neco procist tak muzete napr. zde: http://www.ewh.ieee.org/soc/cpmt/presentations/cpmt0401a.pdf
boboco (1987)|26.10.2006 18:40
Tak jsem zas o něco chytřejší:thumb
igor654 (11)|20.5.2007 23:35
Samsung oznámil, že plánuje spustit první masovou výrobu active matrix OLED. Má se jednat zatím pouze o displeje pro mobilní zařízení o úhlopříčce 2,2 palce a rozlišení 320x240 schopné zobrazit 262k barev. Při té příležitosti také Samsung spustil působivou prezentaci, kde ukazuje výhody (AM)OLED oproti LCD. Prezentace staví na čtyřech slovech - slim, natural, free, fast :). Kouknout na ni můžete tady amoled.samsungsdi.com