Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: Spectra vs. AMD

 1. #1
  Nováček
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  5

  Je k dostání Spectra takés deskou pro procecesory AMD? Pokud ano, s jakou paticí, chipsetem atp.

 2. #2
  Občasný diskutér
  Registrace
  Oct 2006
  Příspěvků
  78

  Citace Původně odesláno od georgeso
  Je k dostání Spectra takés deskou pro procecesory AMD? Pokud ano, s jakou paticí, chipsetem atp.
  Spectra je dostupná pouze v uvedené konfiguraci na platformě Intel. 3. #3
  eraser

  V tomto prípade by som to trošku rozšíril a opýtal sa, čo vás viedlo k výberu platformy Intel a najmä osadzovaniu týchto HTPC (napr. FIC Spectra SP-P-4M915GD1) procesormi s jadrom Prescott.

 4. #4
  Občasný diskutér
  Registrace
  Oct 2006
  Příspěvků
  78

  Citace Původně odesláno od eraser
  V tomto prípade by som to trošku rozšíril a opýtal sa, čo vás viedlo k výberu platformy Intel a najmä osadzovaniu týchto HTPC (napr. FIC Spectra SP-P-4M915GD1) procesormi s jadrom Prescott.
  Odpověď naleznete v mé reakci na obdobný příspěvek pod článkem zde.

 5. #5
  eraser

  Jojo, neskôršie som si tej odpovede všimol. Dám ju sem, aby to bolo po kope.

  Citace Původně odesláno od Spectra Support
  Pokud chcete použít jiné komponenty než nabízené, je pro Vás určena možnost koupě holého barebonu. Spectra je hlavně a pouze určena pro segment trhu s HTPC, nemůže se tedy ve své konfigurovatelnosti vyrovnat běžným "bednovým" PC. Vzhledem k tomu že není na trhu žádným nováčkem, je konstrukce poplatná době jejího vzniku a je celkem logické, že výrobce ji ušil na míru desce z vlastní produkce. Není třeba vysvětlovat, že kompatibilní procesory jsou primárně určeny deskou, její záměna je samozřejmě možná, ale s těmito podmínkami, viz link

 6. #6
  eraser

  Tá doska patrí k štandardným micro-ATX formátom. Ak sa bližšie pozriem na umiestnenie socketu, tak je to jediný bod, ktorý by mohol robiť iným doskám menší problém v prípadne použitia pasívneho chladiča pre CPU, no a otázne sú i integrované výstupy na doske.

  Jednoducho povedané, týmto spôsobom sa síce dosiahla optimalizácia doska - skrinka, no narušila sa kompatibilita s inými micro-ATX doskami a to je určite škoda. Navyše tým trpí i konfigurovateľnosť a rozšíriteľnosť.

  Osobne by som si radšej tento stroj osadil doskou s podporou Pentium-M, čím by som dosiahol vysoký výkon s ďaleko jednoduchším a tichším chladením.

  Ale aby som len sucho neargumentoval, dám sem zostavu, ktorú by som si poskladal sám. Jej výhoda spočíva v osadení väčšieho výberu štandardných komponentov - addon karty (štandardne profilová PCI-E a tiež dve PCI) a zdroj.

  Cena je samozrejme vyššia, no už pri letmom nahliadnutí každý pochopí, prečo je tomu tak. Naviac treba pripomenúť, že môj systém treba porovnávať s cenou minimálne 20.000,- Kč bez DPH, z dôvodu výkonnejšej konfigurácie, ktorú je možné u FIC Spectra dosiahnuť príplatkami za jednotlivé komponenty (CPU, RAM, TV karta, HDD, DVD-RW).

  Intel Pentium M 740 1,73GHz 2MB 533MHz BOX
  Cena bez DPH: 3 280,- Kč

  DFI 915GM-MIGF - Intel 915GM
  Cena bez DPH: 4 321,- Kč

  CoolerMaster Mediacenter 260 Black ATX + mATX
  Cena bez DPH: 2 024,- Kč

  CoolerMaster Mediacenter Multimedia Pack for CM250&260
  Cena bez DPH: 1 941,- Kč

  PCIe x16 riser card pro CoolerMaster CM Media 260
  Cena bez DPH: 530,- Kč

  Logitech Cordless Desktop Internet Pro Black CZ
  Cena bez DPH: 607,- Kč

  2x Kingston DIMM 512MB DDR 333MHz CL2
  Cena bez DPH: 1 477,- Kč
  Cena bez DPH: 1 477,- Kč

  LG SuperMulti GSA-H20L černá OEM - DVD-R/+R, DualLayer
  Cena bez DPH: 898,- Kč

  Hitachi Deskstar T7K500 - 320GB 16MB
  Cena bez DPH: 2 297,- Kč

  Leadtek WinFast DTV2000 H
  Cena bez DPH: 1 472,- Kč

  Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 CZ OEM
  Cena bez DPH: 2 742,- Kč

  Seasonic SS-401HT 400W OEM
  Cena bez DPH: 1 414,- Kč

  ======
  Cena bez DPH: 24 480,- Kč

 7. #7
  Čestný člen
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  32

  No, eraser má samozřejmě pravdu v tom, že je možné Spectru osadit i něčím jiným. Problém je ale v tom, že se to musí vyzkoušet, protože tam jsou většinou úplně jiné problémy, než by se zdálo na první pohled.

  Typickým problémem je třeba umístění CPU slotu na desce. Prostě - když je trochu jinde, chladič procesoru tam nenarvete bez toho, že ho pár milimetrů ufrézujete. Koneckonců - zkuste se podívat do recenze Spectry, tam jsou myslím fotky vnitřností.

  Určitě by se ale nějaký board, který bude pasovat, našel, to jo. A ten základ je fakt za výbornou cenu (kdybyste to dovezli přímo z TW, za tuhle cenu ho neseženete - a to nepočítám dopravu), takže pokud ten chipset nestačí, stálo by za zvážení ten board vytáhnout a prodat (nebo na něco použít, on až tak nepoužitelný opravdu není). 8. #8
  eraser

  Moment, je tým myslený základ za cenu 6 690,- Kč bez DPH, v ktorom dostanem case, zdroj, čítačku kariet, klávesnicu, diaľkové ovládanie, dosku a analógovú TV kartu?

 9. #9
  Čestný člen
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  32

  jo jo, i když moc nechápu otázku - základ a komplet je to samé, komplet je akorát doplněný o zbývající komponenty a s nainstalovanými MCE pro ty, komu se s tím nechce hrát nebo kdo to neumí (nebo kdo na to chce záruku)

 10. #10
  eraser

  V tom prípade ten základ nechápem, pretože podľa zamerania by si ho mal kúpiť práve ten, kto tomu rozumie a kto tomu dobre rozumie, tak ten si taký základ zrejme nekúpi, inak so sebou berie všetky negatíva, ktoré som tu uviedol.

  Ešte by ma zaujímala jedna odpoveď na otázku, prečo je v článku uvedené, že sa jedná o kúpu s ušetrením 1/2 bežnej predajnej ceny. To akože inak stojí celá zostava do 40.000,- Kč?

 11. #11
  Čestný člen
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  32

  tak teď už jsem se úplně ztratil, naprosto nerozumím tomu na co se vlastně ptáte vše co říkáte je samozřejmě pravda a nechápu kde je problém :-) Pokud si koupíte základ, dokoupíte komponenty a sám si vše zkonfigurujete, skutečně se dostanete zhruba na polovinu běžné prodejní ceny - Spectru ve zhruba stejné konfiguraci (pod název XPlay) jsem dnes viděl v Electroworldu za 33.000,- včetně DPH

 12. #12
  eraser

  Ja som videl v predajniach Tesco DVD-RW média za 60-70 Sk, ktoré sa bežne predávajú v IT shopoch za 30 Sk... 13. #13
  Čestný člen
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  32

  To určitě máte pravdu, média se prodávají velice různě (v životě jsem v Tesco média nekupoval, ale proč ne, umím si ty ceny představit). Ukažte mi ale jediného prodejce v Evropě, který vám Spectru v základě nabídne za stejnou nebo aspoň podobnou cenu jako my teď na SHW. Neukážete, neexistuje.

 14. #14
  eraser

  Neexistuje, lebo iný predajca mi poskytne také komponenty, ktoré sú vyváženejšie, dovolím si povedať kvalitnejšie, poskytujú mi väčšie rozpätie a výber a to všetko len o pár tisíc viacej.

  To, čo sa tu snažím povedať, je fakt, že človek, ktorému sa zapáči základ, ktorý je skutočne za výhodnú cenu, tak si ho kúpi zásadne ten, ktorý je zdatnejší v HW, lenže pokiaľ sa vyzná v tejto problematike, daný základ mu vyhovovať nebude, pretože je značne obmedzený.

 15. #15
  Nováček
  Registrace
  Oct 2006
  Příspěvků
  29

  Pro Eraser. Koupil jsem, protože jsem podobný komplet ve velmi obývákovém provedení nenašel. Asi bych dal dohromady pc do slušné skříně (Mozart apod.), ale tady je v podstatě vše hotové, je nutné doplnit jen ty nejdůležitější komponenty HD, mP, paměť a videokartu podle libosti a peněženky, klávesnice, dálkové ovládání, vše po chvilce funguje a je hotový multimediální počítač do domácnosti s kterým mě manželka nevyhodí, naopak mi nebude zaclánět u mého superpc a klábos s kamarádkami bude provádět odsud. Jen bych chtěl trochu upřesnit informace o připojení TV. Pokud se nemýlím, bez grafárny si TV pustíte jen na VGA monitoru.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední