reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spectra vs. AMD

georgeso (5)|26.10.2006 15:40
Je k dostání Spectra takés deskou pro procecesory AMD? Pokud ano, s jakou paticí, chipsetem atp.
Spectra Support (67)|26.10.2006 17:43
Spectra je dostupná pouze v uvedené konfiguraci na platformě Intel.
eraser (0)|26.10.2006 18:31
V tomto prípade by som to trošku rozšíril a opýtal sa, čo vás viedlo k výberu platformy Intel a najmä osadzovaniu týchto HTPC (napr. FIC Spectra SP-P-4M915GD1) procesormi s jadrom Prescott.
Spectra Support (67)|26.10.2006 19:14
Odpověď naleznete v mé reakci na obdobný příspěvek pod článkem zde.
eraser (0)|26.10.2006 22:04
Jojo, neskôršie som si tej odpovede všimol. Dám ju sem, aby to bolo po kope.

[quote=Spectra Support]Pokud chcete použít jiné komponenty než nabízené, je pro Vás určena možnost koupě holého barebonu. Spectra je hlavně a pouze určena pro segment trhu s HTPC, nemůže se tedy ve své konfigurovatelnosti vyrovnat běžným "bednovým" PC. Vzhledem k tomu že není na trhu žádným nováčkem, je konstrukce poplatná době jejího vzniku a je celkem logické, že výrobce ji ušil na míru desce z vlastní produkce. Není třeba vysvětlovat, že kompatibilní procesory jsou primárně určeny deskou, její záměna je samozřejmě možná, ale s těmito podmínkami.[/quote]
eraser (0)|26.10.2006 23:44
Tá doska patrí k štandardným micro-ATX formátom. Ak sa bližšie pozriem na umiestnenie socketu, tak je to jediný bod, ktorý by mohol robiť iným doskám menší problém v prípadne použitia pasívneho chladiča pre CPU, no a otázne sú i integrované výstupy na doske.

Jednoducho povedané, týmto spôsobom sa síce dosiahla optimalizácia doska - skrinka, no narušila sa kompatibilita s inými micro-ATX doskami a to je určite škoda. Navyše tým trpí i konfigurovateľnosť a rozšíriteľnosť.

Osobne by som si radšej tento stroj osadil doskou s podporou Pentium-M, čím by som dosiahol vysoký výkon s ďaleko jednoduchším a tichším chladením.

Ale aby som len sucho neargumentoval, dám sem zostavu, ktorú by som si poskladal sám. Jej výhoda spočíva v osadení väčšieho výberu štandardných komponentov - addon karty (štandardne profilová PCI-E a tiež dve PCI) a zdroj.

Cena je samozrejme vyššia, no už pri letmom nahliadnutí každý pochopí, prečo je tomu tak. Naviac treba pripomenúť, že môj systém treba porovnávať s cenou minimálne 20.000,- Kč bez DPH, z dôvodu výkonnejšej konfigurácie, ktorú je možné u FIC Spectra dosiahnuť príplatkami za jednotlivé komponenty (CPU, RAM, TV karta, HDD, DVD-RW).

Intel Pentium M 740 1,73GHz 2MB 533MHz BOX
Cena bez DPH: 3 280,- Kč

DFI 915GM-MIGF - Intel 915GM
Cena bez DPH: 4 321,- Kč

CoolerMaster Mediacenter 260 Black ATX + mATX
Cena bez DPH: 2 024,- Kč

CoolerMaster Mediacenter Multimedia Pack for CM250&260
Cena bez DPH: 1 941,- Kč

PCIe x16 riser card pro CoolerMaster CM Media 260
Cena bez DPH: 530,- Kč

Logitech Cordless Desktop Internet Pro Black CZ
Cena bez DPH: 607,- Kč

2x Kingston DIMM 512MB DDR 333MHz CL2
Cena bez DPH: 1 477,- Kč
Cena bez DPH: 1 477,- Kč

LG SuperMulti GSA-H20L černá OEM - DVD-R/+R, DualLayer
Cena bez DPH: 898,- Kč

Hitachi Deskstar T7K500 - 320GB 16MB
Cena bez DPH: 2 297,- Kč

Leadtek WinFast DTV2000 H
Cena bez DPH: 1 472,- Kč

Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 CZ OEM
Cena bez DPH: 2 742,- Kč

Seasonic SS-401HT 400W OEM
Cena bez DPH: 1 414,- Kč

======
Cena bez DPH: 24 480,- Kč
Zdeněk Michálek (19)|27.10.2006 10:52
No, eraser má samozřejmě pravdu v tom, že je možné Spectru osadit i něčím jiným. Problém je ale v tom, že se to musí vyzkoušet, protože tam jsou většinou úplně jiné problémy, než by se zdálo na první pohled.

Typickým problémem je třeba umístění CPU slotu na desce. Prostě - když je trochu jinde, chladič procesoru tam nenarvete bez toho, že ho pár milimetrů ufrézujete. Koneckonců - zkuste se podívat do recenze Spectry, tam jsou myslím fotky vnitřností.

Určitě by se ale nějaký board, který bude pasovat, našel, to jo. A ten základ je fakt za výbornou cenu (kdybyste to dovezli přímo z TW, za tuhle cenu ho neseženete - a to nepočítám dopravu), takže pokud ten chipset nestačí, stálo by za zvážení ten board vytáhnout a prodat (nebo na něco použít, on až tak nepoužitelný opravdu není).
eraser (0)|27.10.2006 12:36
Moment, je tým myslený základ za cenu 6 690,- Kč bez DPH, v ktorom dostanem case, zdroj, čítačku kariet, klávesnicu, diaľkové ovládanie, dosku a analógovú TV kartu?
Zdeněk Michálek (19)|27.10.2006 21:24
jo jo, i když moc nechápu otázku - základ a komplet je to samé, komplet je akorát doplněný o zbývající komponenty a s nainstalovanými MCE pro ty, komu se s tím nechce hrát nebo kdo to neumí (nebo kdo na to chce záruku)
eraser (0)|28.10.2006 11:52
V tom prípade ten základ nechápem, pretože podľa zamerania by si ho mal kúpiť práve ten, kto tomu rozumie a kto tomu dobre rozumie, tak ten si taký základ zrejme nekúpi, inak so sebou berie všetky negatíva, ktoré som tu uviedol.

Ešte by ma zaujímala jedna odpoveď na otázku, prečo je v článku uvedené, že sa jedná o kúpu s ušetrením 1/2 bežnej predajnej ceny. To akože inak stojí celá zostava do 40.000,- Kč? :)
Zdeněk Michálek (19)|28.10.2006 19:30
tak teď už jsem se úplně ztratil, naprosto nerozumím tomu na co se vlastně ptáte vše co říkáte je samozřejmě pravda a nechápu kde je problém :-) Pokud si koupíte základ, dokoupíte komponenty a sám si vše zkonfigurujete, skutečně se dostanete zhruba na polovinu běžné prodejní ceny - Spectru ve zhruba stejné konfiguraci (pod název XPlay) jsem dnes viděl v Electroworldu za 33.000,- včetně DPH
eraser (0)|28.10.2006 21:00
Ja som videl v predajniach Tesco DVD-RW média za 60-70 Sk, ktoré sa bežne predávajú v IT shopoch za 30 Sk...
Zdeněk Michálek (19)|29.10.2006 00:07
To určitě máte pravdu, média se prodávají velice různě (v životě jsem v Tesco média nekupoval, ale proč ne, umím si ty ceny představit). Ukažte mi ale jediného prodejce v Evropě, který vám Spectru v základě nabídne za stejnou nebo aspoň podobnou cenu jako my teď na SHW. Neukážete, neexistuje.
eraser (0)|29.10.2006 20:04
Neexistuje, lebo iný predajca mi poskytne také komponenty, ktoré sú vyváženejšie, dovolím si povedať kvalitnejšie, poskytujú mi väčšie rozpätie a výber a to všetko len o pár tisíc viacej.

To, čo sa tu snažím povedať, je fakt, že človek, ktorému sa zapáči základ, ktorý je skutočne za výhodnú cenu, tak si ho kúpi zásadne ten, ktorý je zdatnejší v HW, lenže pokiaľ sa vyzná v tejto problematike, daný základ mu vyhovovať nebude, pretože je značne obmedzený.
boumba (29)|3.11.2006 21:50
Pro Eraser. Koupil jsem, protože jsem podobný komplet ve velmi obývákovém provedení nenašel. Asi bych dal dohromady pc do slušné skříně (Mozart apod.), ale tady je v podstatě vše hotové, je nutné doplnit jen ty nejdůležitější komponenty HD, mP, paměť a videokartu podle libosti a peněženky, klávesnice, dálkové ovládání, vše po chvilce funguje a je hotový multimediální počítač do domácnosti s kterým mě manželka nevyhodí, naopak mi nebude zaclánět u mého superpc a klábos s kamarádkami bude provádět odsud. Jen bych chtěl trochu upřesnit informace o připojení TV. Pokud se nemýlím, bez grafárny si TV pustíte jen na VGA monitoru.
eraser (0)|4.11.2006 17:51
[quote=boumba]Pokud se nemýlím, bez grafárny si TV pustíte jen na VGA monitoru.[/quote]
Skús to upresniť, nejako mi to nedáva zmyseľ...
Spectra Support (67)|5.11.2006 11:09
[QUOTE=eraser]Skús to upresniť, nejako mi to nedáva zmyseľ...[/QUOTE]
Vzhledem k tomu, že Spectra nemá sama o sobě žádný TV výstup, k televizi ji bez přidání grafické karty s televizním výstupem nepřipojíte, tzn. můžete využívat pouze monitor.
boboco (1987)|5.11.2006 11:19
[quote=Spectra Support]Vzhledem k tomu, že Spectra nemá sama o sobě žádný TV výstup, k televizi ji bez přidání grafické karty s televizním výstupem nepřipojíte, tzn. můžete využívat pouze monitor.[/quote]

Tak to mi přijde hodně zajímavé... K čemu potom ta integrovaná grafika na desce je, když MUSÍM koupit grafickou kartu?! Myslel jsem, že základní deska je přímo navržena pro HTPC??? Tohle jsem bral jako naprostou samozřejmost. Tenhle počítač si nikdo normální nebude připojovat k monitoru a myslím, že zatím není moc lidí kteří doma běžně mají TV s D-Sub vstupem... Každopádně je pro mě velkým zklamání, že tohle výrobce opomenul:thumbdown. Nikde jsem si tohoto "drobného nedostatku" nevšiml, až tady a je to pro mě nemilým překvapení.
Spectra Support (67)|5.11.2006 12:21
[QUOTE=boboco]Tak to mi přijde hodně zajímavé... K čemu potom ta integrovaná grafika na desce je, když MUSÍM koupit grafickou kartu?! Myslel jsem, že základní deska je přímo navržena pro HTPC??? Tohle jsem bral jako naprostou samozřejmost. Tenhle počítač si nikdo normální nebude připojovat k monitoru a myslím, že zatím není moc lidí kteří doma běžně mají TV s D-Sub vstupem... Každopádně je pro mě velkým zklamání, že tohle výrobce opomenul:thumbdown. Nikde jsem si tohoto "drobného nedostatku" nevšiml, až tady a je to pro mě nemilým překvapení.[/QUOTE]
Spectra je nabízena v jisté určené konfiguraci za daný finanční obnos, a domnívám se, že byla na stránkách Světa Hardware popsána více než dobře. Výrobce nic neopomenul, HTPC je definovano skupinou požadavků a věřte mi, že nutnost připojení k TV v nich není (zvlášť pokud zde tu možnost máte, byť přes diskrétní VGA).
Je pro nás rovněž nemilým překvapením že jste si nevšimnul, nepřečetl, nepochopil a neinformoval se - nevadí ale - ostatně od toho zde diskuzní fórum je.
boboco (1987)|5.11.2006 12:49
[quote=Spectra Support]Spectra je nabízena v jisté určené konfiguraci za daný finanční obnos, a domnívám se, že byla na stránkách Světa Hardware popsána více než dobře. Výrobce nic neopomenul, HTPC je definovano skupinou požadavků a věřte mi, že nutnost připojení k TV v nich není (zvlášť pokud zde tu možnost máte, byť přes diskrétní VGA).
Je pro nás rovněž nemilým překvapením že jste si nevšimnul, nepřečetl, nepochopil a neinformoval se - nevadí ale - ostatně od toho zde diskuzní fórum je.[/quote]

Já to víc rozebírat nemíním, opravdu se stačilo líp podívat na recenzi a nebyl bych takto překvapen, to máte naprostou pravdu. Ten TV-Out jsem bral na desce tohoto typu jako samozřejmost, mýlil jsem se:cool:.
eraser (0)|5.11.2006 16:05
No, neviem, či by som k tomu pripojil DVI televízor, pretože si zrovna pozerám popis Spectry a nevidím nikde zmienku o DVI výstupe, no a obrázok dosky je fotený zhora, takže opäť nemôžem posúdiť, či je DVI skutočne vo výbave.
vavri (54)|6.11.2006 08:21
DVI je take na graficke karte, ktera se soupne do PCIe slotu. Podobne jako S-video.
eraser (0)|11.11.2006 20:19
Si mimo kontext...
Spectra Support (67)|11.11.2006 23:21
[QUOTE=eraser]Si mimo kontext...[/QUOTE]
Pokud už chcete psát podobné příspěvky, dovolte mi Vám doporučit pročíst si raději celou diskuzi (a související informace o Spectře) a držet se kontextu. Obávám se, že právě Vy s tímto máte významný problém, který je možná sice způsoben rozličností jazyka, ale přesto platí to co jsem uvedl výše.
Děkuji za pochopení a věřím, že se mou radou budete do budoucna řídit nejen na tomto fóru.
eraser (0)|12.11.2006 12:23
Takže si to ujasnime.

S bobocom sme sa zhodli na tom, že v základnej zostave, resp. bez prídavnej grafickej karty sa Spectra nedá pripojiť na televíziu, ale len na monitor (CRT, LCD) s VGA vstupom, čo sa mi zdá byť zásadným nedostatkom.

Ďalej som sa v mojom nasledujúcom príspevku opýtal, že či má Spectra v základnej výbave aspoň DVI výstup, lebo som túto informáciu nenašiel v recenzii a nevyčítam tento fakt ani z fotiek.

Na to mi odpisuje vavri, že DVI je tiež na prídavnej grafickej karte, no čo je to za odpoveď, ja som sa pýtal jasne. Takto sa môžem len dohadovať, že Spectra v základnej zostave disponuje DVI výstupom, no nie je to povedané priamo a to ma vždy rozčuľuje. Uznávam jednoznačné fakty, najmä pokiaľ ide o výrobky, ktoré nepatria k najlacnejším záležitostiam. Mútenie vody nepatrí k serióznemu prístupu predajcov, získavam tým dojem, že sa snažia dačo skryť a zatajiť. Takže tu som čakal váš zásah a ujasnenie tejto otázky, ako to robíte i v iných threadoch.

Zhrniem to, ak má Spectra v základnej výbave DVI výstup, potom sa dá bez problémov pripojiť na televízor, ktorý týmto konektorom disponuje. Ak má len VGA výstup, potom sa dá kúpiť redukcia VGA-to-DVI, ktorá stojí do 200,- Kč a televízor s DVI vstupom by sa dal cez ňu pripojiť na VGA výstup Spectra HTPC. Otázne je, či to funguje, či to niekto overil. Takúto základnú informáciu by som privítal od vás v hlavnom popise, lenže prečo sa k nej musíme dopracovať?

_____

Poznámku ohľadne rozličnosti jazyka pre tentokrát letmo ignorujem, lebo je to rovnakú domienka, ako keď ja napíšem o vás, že nerozumiete slovenskému jazyku a otočím to proti vám.
Spectra Support (67)|12.11.2006 14:14
Nechci rozpoutávat flame, ale je vidět, že se v tom stále ztácíte, takže pro objasnění:

[QUOTE=eraser]Takže si to ujasnime.

S bobocom sme sa zhodli na tom, že v základnej zostave, resp. bez prídavnej grafickej karty sa Spectra nedá pripojiť na televíziu, ale len na monitor (CRT, LCD) s VGA vstupom, čo sa mi zdá byť zásadným nedostatkom.

Ďalej som sa v mojom nasledujúcom príspevku opýtal, že či má Spectra v základnej výbave aspoň DVI výstup, lebo som túto informáciu nenašiel v recenzii a nevyčítam tento fakt ani z fotiek.[/QUOTE]
Omyl, tento fakt si ujasnil boboco, všichni už přitom dávno pochopili (věděli), že bez grafické karty jiný než D-Sub výstup na Spectře není dostupný. Na DVI se neptáte, polemizujete pouze nad svojí neschopností si tuto informaci vyhledat (je například uvedeno ve FAQ, a nebo také v recenzi Spectry zde. Pokud toto hodnotíte jako nedostatek, odpověď naleznete pár příspěvků výše, přesně tady.


[QUOTE=eraser]Na to mi odpisuje vavri, že DVI je tiež na prídavnej grafickej karte, no čo je to za odpoveď, ja som sa pýtal jasne. Takto sa môžem len dohadovať, že Spectra v základnej zostave disponuje DVI výstupom, no nie je to povedané priamo a to ma vždy rozčuľuje. Uznávam jednoznačné fakty, najmä pokiaľ ide o výrobky, ktoré nepatria k najlacnejším záležitostiam. Mútenie vody nepatrí k serióznemu prístupu predajcov, získavam tým dojem, že sa snažia dačo skryť a zatajiť. Takže tu som čakal váš zásah a ujasnenie tejto otázky, ako to robíte i v iných threadoch.[/QUOTE]
Uživatel vavri reagoval správně, předpokládal, že tato odpověď bude pro Vás dostačující, zřejmě je mu teď velmi líto, že tomu tak nebylo.

[QUOTE=eraser]Zhrniem to, ak má Spectra v základnej výbave DVI výstup, potom sa dá bez problémov pripojiť na televízor, ktorý týmto konektorom disponuje. Ak má len VGA výstup, potom sa dá kúpiť redukcia VGA-to-DVI, ktorá stojí do 200,- Kč a televízor s DVI vstupom by sa dal cez ňu pripojiť na VGA výstup Spectra HTPC. Otázne je, či to funguje, či to niekto overil. Takúto základnú informáciu by som privítal od vás v hlavnom popise, lenže prečo sa k nej musíme dopracovať?[/QUOTE]
Vaše shrnutí je naprosto redundantní, stejně jako některé Vaše další příspěvky např. s výpisem konfigurací, které jdou naprosto mimo účel tohoto fóra (připomínám, je o FIC Spectra). Chápu, že je to pro Vás nesmírná práce udělat pár kliků v prohlížeči, napadá mě, požádejte třeba kamaráda, jistě Vám rád pomůže.

_____

[QUOTE=eraser]Poznámku ohľadne rozličnosti jazyka pre tentokrát letmo ignorujem, lebo je to rovnakú domienka, ako keď ja napíšem o vás, že nerozumiete slovenskému jazyku a otočím to proti vám.[/QUOTE]
Vážený pane, nedovolil bych si napsat tuto poznámku být neznalec slovenštiny. Na Slovensku jsem drahnou dobu žil, mohu Vám poskytnout odpověď i třeba ve východním dialektu, jsme ale v Čechách. Tato poznámka měla odlehčit pravou příčinu Vašich zmatených reakcí, na kterou jsem s úcty k Vám raději nechtěl upozorňovat.
Bohužel, a jistě mi to i prominete, rád budu parafrázovat u vás tak známou turbomíňačku Noru Mojsejovou a totiž, cituji: "Každý deb*l vidí, že je to originál". V mém podání Vám vzkazuji, že: "Každý deb*l si umí přečíst a pochopit pár řádek..." a snažně Vás prosím, nepřispívejte již do tohoto fóra.

Děkuji.
eraser (0)|12.11.2006 16:54
Fakt, že základná zostava má len VGA výstup by mala byť zdôraznená, dôvod je jednoduchý, keďže som si to nevšimol ja, boboco a boumba na toto upozorňuje až po kúpe FIC Spectra HTPC, tak si myslím, že i ďalším, najmä bežným užívateľom táto informácia môže uniknúť - z recenzie nič poriadne nevyčítam, vidím tam DVI a TV-out výstup, no to je na fotke, kde je osadená prídavná grafická karta a to môže byť mätúce.

Dôvod, prečo som presne nechápal, ako je to skutočne s výstupmi, nesie i recenzia, kde je uvedené presne toto:

Zadní strana přístroje s konektory

Zde se skrývá daleko více možností na propojení. První je klasický tříkolíkový konektor pro napájecí kabel (o zdroji si povíme v další kapitole). Dále zde najdete vstupy a výstupy pro 7.1 zvukovou kartu (Line-in/Surround/Cen/Lfe/ SurrBack/Front/Mic-in), 2x S/PDIF-out (optický a koaxiální), Audio Line-in (cinch), Audio Line-out (cinch), IEEE1394, VGA, DVI, 4x USB 2.0 a v neposlední řadě RJ45 pro 10/100MBit síťovou kartu.

Hmm, tak TV-out je na obrázku vidno, no nie je uvedený, ale v popise vidím DVI. Je mi jasné, že obrázok má osadenú nízko-profilovú grafickú kartu, takže TV-out a DVI sú jej výstupmi (to mi je už konečne jasné), no opäť musím zdôrazniť, že obrázok s popisom pôsobia veľmi mätúco (do vnútra z obrázka nevidím), takže po prečítaní si vášho FAQ Jak získat televizní/digitální výstup na TV/monitor? som bol už úplne vedľa.

Možno sa vám to zdá, že si neviem spočítať 1+1, lenže ja s FIC Spectra zostavami nerobím každý deň, tak isto, ako mnoho ďalších návštevníkov tohto fóra a tiež vaši zákazníci, ktorí dokonca, ani nemajú dostatočné informácie ohľadne výstupov, takže po rozbalení zakúpenej zostavy može v ich prípade prísť k veľkému sklamaniu. Takže je nutné jasne a dôrazne tieto fakty vysvetliť, popísať a kontrolujte si i recenzie.

A čo tak do toho FAQ uviesť informáciu, že v prípade zapojenia DVI televízie sa môže použiť redukcia VGA-to-DVI?

[quote=Spectra Support]Bohužel, a jistě mi to i prominete, rád budu parafrázovat u vás tak známou turbomíňačku Noru Mojsejovou[/quote] :stupid
[quote=Spectra Support]a totiž, cituji: "Každý deb*l vidí, že je to originál". V mém podání Vám vzkazuji, že: "Každý deb*l si umí přečíst a pochopit pár řádek..."[/quote] Áno, dokáže, debil to dokáže a pochopí, pretože si nevšíma detailov, ktoré môžu pôsobiť zavádzajúco, viď. moje vysvetlenie vyššie.

[quote=Spectra Support]stejně jako některé Vaše další příspěvky např. s výpisem konfigurací, které jdou naprosto mimo účel tohoto fóra (připomínám, je o FIC Spectra). Chápu, že je to pro Vás nesmírná práce udělat pár kliků v prohlížeči, napadá mě, požádejte třeba kamaráda, jistě Vám rád pomůže.[/quote] Pár klikov, to je skutočne vcelku zaujímavé zhodnotenie z vašej strany. A čo tým myslíte, načo kamaráta? :notsure Mohli by ste mi to vysvetliť, nejako mi ušla pointa...

A ako hodnotíte moju zostavu, nebodaj sa vám nepáči? :cry

Áno, máte pocit, že vám kazím kšeft, lenže si uvedomte, že pokiaľ usporiadate takúto akciu, tak nikto nebude na vašu zostavu zízať s otvorenými ústami a túžiť po nej, ak je propagovaná štýlom, akým je. Mohli ste si zvoliť trošku lepšie a inteligentnejšie riešenie, pretože tento spôsob ma natoľko rozčúlil, že som to moje HTPC musel zostaviť a sem vložiť. Uvedomte si, že nepredávate v nejakom Tescu, či inom hypermarkete, kde stačí uviesť pár kúzeľných slovíčok ako super výhodná kúpa, prípadne skoro zadarmo, atď. tu propagujete svoj výrobok na stránkach web-u, ktorý navštevuje množstvo ľudí, ktorí sa o problematiku HW/SW aktívne zaujímajú.

Vidím však, že niekto má problém s tým, keď sa trošku kritizuje to, čo skutočne obsahuje veľmi veľa nedostatkov, ktoré sa tu postupne priznávajú.

Ale biznis je biznis, no myslím si, že podobné akcie na stránky Svět HW nepatria, no s tým už nič nespravím, je to výnosný obchod.
Spectra Support (67)|12.11.2006 18:50
Neustálé otázky k výstupům - přesná konfigurace Spectry je známa v nabídce, je tam někde zmíňka o VGA? Každý kdo si pak něco našel o tomto systému a stránky SHW k tomu plně postačovaly, věděl, o čem je řeč. Navíc ve FAQ bylo jasně napsáno jak získat... tak jaképak matení?! Opakuji, je známa deska i všechny nabízené komponenty, podrobnosti o nich jsou k dispozici na internetu, ale to ani není zapotřebí dohledávat! Opravdu nerozumím tomu jak Vy stále nerozumíte!

[QUOTE=eraser]no, máte pocit, že vám kazím kšeft, lenže si uvedomte, že pokiaľ usporiadate takúto akciu, tak nikto nebude na vašu zostavu zízať s otvorenými ústami a túžiť po nej, ak je propagovaná štýlom, akým je. Mohli ste si zvoliť trošku lepšie a inteligentnejšie riešenie, pretože tento spôsob ma natoľko rozčúlil, že som to moje HTPC musel zostaviť a sem vložiť. Uvedomte si, že nepredávate v nejakom Tescu, či inom hypermarkete, kde stačí uviesť pár kúzeľných slovíčok ako super výhodná kúpa, prípadne skoro zadarmo, atď. tu propagujete svoj výrobok na stránkach web-u, ktorý navštevuje množstvo ľudí, ktorí sa o problematiku HW/SW aktívne zaujímajú.[/QUOTE]
Řešení je dané za uvedenou cenu! Pochopte už, nikdo Spectru netlačí jako high-tech, neustále nám podsouváte, že lžeme, nebo něco záměrně neuvádíme, to přece není pravda!
Chcete-li upoutat pozornost lidí, musíte samozřejmě použít marketingové nástroje a zvolit slova, která člověka zaujmou, to je přece přirozené. Nabídka je takováto a buď zájemce osloví, či nikoli, srovnatelnou cenu opravdu nikde jinde nenaleznete a řekněme si upřímně, tento systém už díky poměru "cena/výkon" rozhodně nezapadá do průměru, je výrazně lepší!
K tomu, že jste zde uvedl svoji sestavu už nemám slov. Kdyby jste našel dejme tomu podobnou desku (jaké má mít doplňující parametry tu samozřejmě najdete) tak to beru, ale cpát sem takový balast? Vždyť to tu nemá co dělat!

[QUOTE=eraser]Vidím však, že niekto má problém s tým, keď sa trošku kritizuje to, čo skutočne obsahuje veľmi veľa nedostatkov, ktoré sa tu postupne priznávajú.[/QUOTE]
Oprávněným kritikám se nikdo nebrání, ba naopak jsou tématem k diskuzi. Píšete "veľmi veľa nedostatkov" - tak s chutí do toho, očekávám, že při tomto příměru jich bude alespoň 20. Upozorňuji, že od lidí kteří již Spectru zakoupili přicházejí kladné ohlasy, sem tam nějaká drobnost kterou vidíte tu na fóru, nic fatálního či neřešitelného, tím více se na Váš výpis těším (prosím ale žádné opakující se a už vysvětlená témata jako např. proč Prescott, atp.)

[QUOTE=eraser]Ale biznis je biznis, no myslím si, že podobné akcie na stránky Svět HW nepatria, no s tým už nič nespravím, je to výnosný obchod.[/QUOTE]
K tomuto by se zřejmě měli vyjádřit jiní. Vím jen, že například Superkoupě SHW byly/jsou úspěšnými akcemi a hlavně chtěnými akcemi té hlavní skupiny a to jsou čtenáři SHW.
eraser (0)|12.11.2006 19:35
[quote=Spectra Support]K tomu, že jste zde uvedl svoji sestavu už nemám slov. Kdyby jste našel dejme tomu podobnou desku (jaké má mít doplňující parametry tu samozřejmě najdete) tak to beru, ale cpát sem takový balast? Vždyť to tu nemá co dělat![/quote]
Toto by som poprosil trošičku obšírnejšie rozpísať a vysvetliť...

[quote=Spectra Support]Vím jen, že například Superkoupě SHW byly/jsou úspěšnými akcemi a hlavně chtěnými akcemi té hlavní skupiny a to jsou čtenáři SHW.[/quote]
Je možné uviesť, koľko čitateľov Svět HW si pomocou stránok, resp. formulára objednalo danú zostavu, resp. aký počet z nich si kúpil čistý základ, koľko ďalších plnú zostavu a ešte by ma zaujímali doplnky, ktoré si zákazníci prikúpili. Proste taká menšia štatistika.

Tie nedostatky spíšem, toľko času si rád nájdem. :thumb