reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pískání zdroje Corsair VX450 450W

fandax17 (33)|31.8.2008 22:09
ahoj, mám zdroj Corsair VX450 450W a píská mi a "cvrliká". hlavně v nečinnosti PC. mám disk Seagate Barracuda 7200.10 (ST3400620AS - 400GB SATA II) a už jsem ho zkoušel zapojit do jiného konektoru a nic. když disk ale vyměním za starší Barracudu VII tak pískání téměř přestane.(je slyšet je s uchem u zdroje). ten zdroj mám nový, mám ho asi měsíc a půl a začal pískat před měsícem. předtím jsem měl zdroj EC a rozhodl jsem se ho vyměnit za Corsair. (EC totiž pískal...)
myslíte, že to neřešitelný problém nesnášenlivosti disku - zdroje, který by se dal vyřešit pouze koupí jiného disku?
dík za reakce, už se to nedá snášet... :(
Pavel Boček (4169)|31.8.2008 22:11
Jakou máš desku ? Některé ASUSy to dělají, jestli spíš není chyba tady. Každopádně jestli máš potvrzené podezření na disk, zazálohuj si data a reklamace.
fandax17 (33)|31.8.2008 22:30
deska Asus P5LD2 Deluxe. mno disk mám podezření kvůli té výměně co jsem popisoval... a co mám ale reklamovat? disk nebo zdroj?
KEOSAN (958)|31.8.2008 22:59
Niekde som cital, ze kombinacia diskov Seagate s niektorymi zdrojmi - dochadza k piskaniu.

Vyrobcovia zdrojov casto pridavaju take lepidlo podobne, ci rovnake ako tuhe lepidlo z tavnej pistole na kondiky v zdroji. Jednym z dovodov je fixacia, aby to nerezonovalo, nepiskalo.

Ak sa da otvorit bez straty zaruky, mozno by to bolo riesenie. Alebo vymena HDD za iny. Ci zdroja. Ved ak je bez poruchy /novy/ a slusnemu predajcovi by nemuselo vadit ho vymenit. Zalezi vsak na predajcovi, narokovatelne odstranenie takejto vady neni.
fandax17 (33)|31.8.2008 23:18
o tom pískání Seagate - zdroj jsem právě četl taky. zdroj bez ztráty záruky odevřít nejde, akorát jsem zkoušel zastavit ventilátor tužkou a (zdroj) pískal stejně. právě ted nevím, co vyměnovat... zdroj, HDD, a ted jsem ještě dostal tip na desku... vím že se takhle radí špatně, ale já nevím co dělat. beru každý nápad!
Pavel Boček (4169)|31.8.2008 23:40
[QUOTE=KEOSAN;157410]Vyrobcovia zdrojov casto pridavaju take lepidlo podobne, ci rovnake ako tuhe lepidlo z tavnej pistole na kondiky v zdroji. Jednym z dovodov je fixacia, aby to nerezonovalo, nepiskalo..[/QUOTE]

Tak to jsem v životě neslyšel, že by rezonovaly kondíky. Na kondenzátory se dává fixační tmel, ale těžko proti pískání, když pískají cívky ;) Proč myslíš, že jsou dneska slušné cívky zalité ?

Vyreklamoval bych disk, dělal to se dvěma zdroji. Na druhou stranu pískají i levnější desky ASUS s horším osazením, to by také mohlo být ono. Ale to by spíš pískala deska a ne zdroj.
fandax17 (33)|1.9.2008 00:04
píská zdroj, zkoušel jsem to poslechem (ucho k pc...) a opravdu to vychází ze zdroje.

levnější deska to není, její kupní cena a v názvu "deluxe" tomu opravdu neodpovídá.

disk už jsem jednou reklamoval, kvůli hlučnému seeku a vibracím. vyreklamovaný kousek měl stejné projevy. později jsem se dozvěděl že je to vlastnost. co si pomatuji, pískaly oba. ale tenkrát jsem měl ještě EC zdroj... já si spíš myslím, že to je kombinací Seagate a zdroje. že Seagate "prostě píská". podle diskuzí by to nebylo poprvé. ale s touhle teoriíí si nejsem jistý... a taky vůbec nevím co s tím :D
Pavel Boček (4169)|1.9.2008 00:10
Příště chtěj výměnu za WD...nevím kolik tě stál, ale doplatil bych si na WD6400AAKS (pokud je třeba doplatit :)).
fandax17 (33)|1.9.2008 00:18
dneska bych chtěl spíš 320 nebo 500 GB verzi Samsung F1 :-) ale tenkrát...
odhaduju že se můj problém už nějak řešit nedá, že?
Pavel Boček (4169)|1.9.2008 00:22
IMHO ne. Jak jsem říkal, chtěj WD, eventuelně Samsung. Určitě novější verze s 320 GB/plotna, ale 320GB disk asi nechceš, takže 640GB ;)
fandax17 (33)|1.9.2008 00:27
jasně že 320 GB plotna. :-) máš pravdu, potom je to tedy 320 / 640 GB.

děkuji všem za pomoc!