reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Plazma TV versus LCD TV

Best (6)|26.10.2006 17:04
Již delší dobu uvažuji o koupi LCD TV.Po prostudování všech dostupných materiálů a io jsem se rozhodl pro Sony KDL-32 S 2000 (popř. KDL-32 S 2020).Pro hovoří slušný obraz,přípojná místa a vybavení (např.tuner pro dig.pozemní vysílání).Proti zase pomalá reakce při rychlých změnách obrazu (hlavně u sportovních přenosů,které hodně sleduji),ale to je všeobecný problém LCD.Cena se na io pohybuje od 32000,- do 37000,-kč.Prošel jsem si i několik "tzv. odborných prodejen",kde se mi "odborníci" snažili vnutit svůj názor,ale přímo porovnat vybraný model s ostatními značkami či příp. s plazmou bylo takřka nemožné.Např.nekvalitní signál,který neumožňuje porovnat různé modely,nebo u vstupu do prodejny 1-2 přístroje zapojeny na HD signál z kódovaného satelitu,ale ve zbytku prodejny opět jen analog a ještě k tomu nekvalitní a rušený.Celkem otrávený jsem přišel do H-centra Expert,kde se mi dostalo neskutečné péče a všemožného vysvětlení i možnosti porovnání.Po vyslechnutí mých požadavků a přáních,co od tv očekávám mi bylo nabídnuto přímé porovnání mimo jiné i s plazmou Panasonic TH-37 PV 60 a TH-37 PV 600 (nový model) a musím konstatovat,že "panasonik" má úžasný obraz.Srovnával jsem hlavně rychlé scény (sport,film),tak i obraz při různých intenzitách osvětlení v místnosti.Uhlopříčka je sice o 5 palců větší,ale menší plazmy se nedělají.S všeobecně známým problémem "vypalování" statického obrazu (hlavně tv log) to není tak horké.Při příjmu tv programů málokdo dlouhodobě nepřepíná tv a u analog. vysílání logo stanice poněkud "plave" a tudíž obava je skoro nepodstatná.Při dlouhodobém sledování statického obrazu (např. z dig.foťáku) tento problém samozřejmě hrozí,ale kvůli tomu si televizi asi moc nekupujeme.I při menší vybavenosti (hlavně staršího modelu) se asi rozhodnu pro plazmu.Na io se cena pohybuje u TH-37 PV 60 od 36 000,- do 43 000,-kč a u TH-37 PV 600 od 48 000,- do 54 000,-kč.Je to dost velký rozdíl,hlavně u "šestistovkového" modelu,ale něco za něco a nic není zadarmo.Zajímaly by mě zkušenosti těch z vás,co jste se rozhodli pro koupi LCD či plazmy a jaké máte s nimi zkušenosti.Dík.Best.
cmoudina (37)|30.10.2006 18:42
viz moje příspěvky ve foru níže.Nevím, jaká mají ty plazmy co uvádíš rozlišení, a přiznám se, že na první pohled může obraz z plazmy vypadat lépe, ale pokud uvážíš všechna pro a proti: cena, životnost, spotřeba, chlazení, opravy, váhu, rozlišení versus cena... je LCD jasná volba.
Sony 32S2000 provozuji spolu s UPC direct přes satelit již několik měsíců.Obraz je kvalitní, na cca 8 sportovních kanálech, které se dají sledovat žádné duchy, ani při fotbale, surfingu, hokeji nepozoruju.Obraz z DVD upscalovaný na 1080i/samo ne full HD pro šťouraly/ je pastva pro oči a takovej Riddick při mimozemský invazi je pěkná šťáva.PC zobrazuje bez problému, HL2 na 81 cm taky není k zahození.Přípojnech míst jak h...n, přehršle, včetně HMDMI/ s HDCP, ale co už.../.Voleb obrazového formátu je taky dost, digitální tuner, světelný senzor, redukce šumu, atd, atd.
Hlavní je uvědomit si to, že kdo moc vybírá přebere, a taky může čekat stylem - novej model, hm, je dobrej, starej snad zlevní, no už zlevnil tak do toho, aha už není skladem, tak že by ten nadupanější ? - Já už z toho měl svýho času hlavu jako buben, takže jsem koupil a neprohloupil - je to jenom na tobě.
čau
Best (6)|30.10.2006 19:11
Čau,ty panasonici mají rozlišení 1024x720 pixelů při ulhopříčce 37".Jelikož budu sledovat většinou kabelový analog,tak mám obavu z rozmáznutého obrazu při sportovních přenosech,u sat.digitálu to možná takový problém není.Cena je kolem 40000,-kč,spotřeba mě nezajímá,za kraviny utratí člověk víc a co se týká životnosti,tak za 10 let bude už něco jiného a dnešní novinka bude morálně zastaralá.Podotýkám,že jsem starý "soňák" a rve mi srdce,že plazma od Panasoniku je o něco lepší.
Frog (510)|30.10.2006 22:32
No ja súboj plasma vs. LCD vydím v strednej triede, ktorá sa týka väčšiny kupujúceho obyvateľstva na víťazstvo LCD. Plazma má síce vyšší kontrast ale s podsvietením je to horšie. Obraz na LCD je svetlejší, čo sa mi zdá vhodnejšie. Navyše o plazme môže uvažovať len človek s rozmernou obývačkou. Nič do paneláku :)
Best (6)|31.10.2006 11:59
[QUOTE=Frog]No ja súboj plasma vs. LCD vydím v strednej triede, ktorá sa týka väčšiny kupujúceho obyvateľstva na víťazstvo LCD. Plazma má síce vyšší kontrast ale s podsvietením je to horšie. Obraz na LCD je svetlejší, čo sa mi zdá vhodnejšie. Navyše o plazme môže uvažovať len človek s rozmernou obývačkou. Nič do paneláku :)[/QUOTE]
LCD má při denním světle dobrý obraz,ale při večerním či nočním sledování to je horší.Proč mají asi v obchodech puštěné LCD za plného světla, i umělého? Hádej!
paia (71)|31.10.2006 12:08
doporucuju kouknout na tuto stranku...
http://www.plazma-lcd.cz/cz/
Frog (510)|31.10.2006 13:10
[QUOTE=paia]doporucuju kouknout na tuto stranku...
http://www.plazma-lcd.cz/cz/[/QUOTE]

super stránka. krásna prezentácia, ale vyplýva mi z nej že jasný víťazom je plazma. Ako tak tu stranku pozeram tak LCD akoby ani nebola konkurenciou pre plazmu.
Best (6)|31.10.2006 14:11
[QUOTE=Frog]super stránka. krásna prezentácia, ale vyplýva mi z nej že jasný víťazom je plazma. Ako tak tu stranku pozeram tak LCD akoby ani nebola konkurenciou pre plazmu.[/QUOTE]
Už jdu na ni,jěště dnes se ozvu a proberem to.
cmoudina (37)|31.10.2006 18:06
[QUOTE=Best]LCD má při denním světle dobrý obraz,ale při večerním či nočním sledování to je horší.Proč mají asi v obchodech puštěné LCD za plného světla, i umělého? Hádej![/QUOTE]

tak s tím teda nemohu souhlasit....
Best (6)|1.11.2006 09:07
[QUOTE=Frog]super stránka. krásna prezentácia, ale vyplýva mi z nej že jasný víťazom je plazma. Ako tak tu stranku pozeram tak LCD akoby ani nebola konkurenciou pre plazmu.[/QUOTE]
Takže tato stránka názorně ukazuje přednosti a slabiny Plazmy a LCD a i méně znalým předvede rozdíly obou formátů,vřele doporučuji i ostatním.Dále doporučuji diskusní fórum na http://www.golias.cz.
aldafallout (194)|15.11.2006 21:36
Taky se zastavam LCD. Pokud bych se rozhodoval pro plazmu, tak se pohybuju v jinych cenovych relacich, nez si muzu dovolit. Duvodem je rozliseni (pouziti HTPC). Kolik stoji plazma se slusnym rozlisenim? Hodne.Kdyz jeste vezmu v uvahu vetsi spotrebu, mensi zivotnost, tak u me vyhrava LCD. Jinak souhlasim ze ve stejne cenove relaci pri stejne velikosti zobrazovaci plochy ma plazma kvalitnejsi barvy, vetsi svitivost a kontrast.
Frog (510)|15.11.2006 21:50
[QUOTE=aldafallout]Taky se zastavam LCD. Pokud bych se rozhodoval pro plazmu, tak se pohybuju v jinych cenovych relacich, nez si muzu dovolit. Duvodem je rozliseni (pouziti HTPC). Kolik stoji plazma se slusnym rozlisenim? Hodne.Kdyz jeste vezmu v uvahu vetsi spotrebu, mensi zivotnost, tak u me vyhrava LCD. Jinak souhlasim ze ve stejne cenove relaci pri stejne velikosti zobrazovaci plochy ma plazma kvalitnejsi barvy, vetsi svitivost a kontrast.[/QUOTE]

suhlasim. Je to otazkou ceny a luxusu. Kto chce mat v obyvacke kinosalu tak určite plazma pride vhod, ale ak neni TV vašou prioritou tak LCD sa mi zda vhodnejšie. Kvalitativne su obe technologie už vyspele a na vysokej urovni, takže zla volba neni ani LCD ani Plazma, ide opäť o uživateľa (diváka), a pri plazme aj o jeho peňaženku :)
hermanson (2)|19.2.2007 20:40
Hned v uvodu priznam ,ze jsem zastancem LCD a to z duvodu rozliseni,protoze potrebuji mit k tv pripojene i PC.Ale preci jen i kdyby jsem byl nezaujaty tak mne napada-to si nikdo nevsiml na te strance http://www.plazma-lcd.cz/cz/ ve spodni casti,kteri vyrobci tu stranku podporujou.Napadne,ze mezi nimi neni zadny predni vyrobce LCD.Mozna by jsme chteli aby v reklamnim letaku BMW byla na kazde strance zminka o tom,ze Mercedes je v dane oblasti proste lepsi.Ale tak to proste nikdy nebude.Kazdy si stoji za svym.Nerikam,ze plazma je smejd,ale jestli nekdo rika,ze plazma je po VSECH strankach lepsi/A TA STRANKA TO RIKA/tak v tom pripade je asi na hlavu.A nejenom to-mysli si o vsech ostatnich,ze jsou asi taky na hlavu,jinak by preci lcd ani nevyrabeli ani nekupovali.
eraser (0)|21.2.2007 16:43
[quote=hermanson]na te strance http://www.plazma-lcd.cz/cz/ ve spodni casti,kteri vyrobci tu stranku podporujou.Napadne,ze mezi nimi neni zadny predni vyrobce LCD.[/quote] Stačí vidieť značku Pioneer a je to jasné... :mistake

Testy sú síce pekné, no pokiaľ neudávajú, ktoré konkrétne LCD vs. Plazma boli porovnávané, tak celý test stráca význam.
Jozef035 (1)|5.3.2007 10:39
To je pravda. Na Pioneer sa nechytá kvalitou obrazu žiadna plazma a lcd už vôbec nie.
Pri ostatných značkách záleží na konkrétnom modely. Váha, spotreba, živornosť atď sú porovnateľné. Jediné v čom lcd zaostávajú je obraz v tmavých scénach. Pre pripojenie k pc je lepšie lcd.
cmoudina (37)|8.4.2007 21:23
při těchto cenách:
http://www.alza.cz/lcd-televizor-philips-32pf3302-d73041.htm
je již samozřejmě o čem přemýšlet.... dostupnost, tedy hlavně finanční, se výrazně zlepšuje a ceny se zlidšťují.Samozřejmě souhlasím s tím, že Pioneer je Pioneer, bohužel finančně je někde jinde...