reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: CD k Windows XP Professional

Neregistrovaný (0)|1.9.2008 11:33
Jméno tazatele: Digiman

Znění dotazu:
Zdravím všechny! Dostal jsem nový PC s předinstalovaným Windows XP Professional, ale nedostal jsem k němu CD. Na skříni je samolepka s kódem pro Windows Vista Bussines a dostal jsem k němu manuál a recovery DVD. Na objednáce je uvedeno Windows XP Professional + licence Windows Vista Bussines. Takže jak to je - mám nárok na CD k Windows XP Professional nebo ne? Kdysi jsem si koupil od stejné firmy PC s předinstalovaným Windows 95 a CD jsem k němu dostal. To je tedy nějaký nový přístup od Microsoftu či od prodávajícího? Nevím jak to nyní chodí, protože jsem si totiž již žádný OEM software nekupoval, jelikož jsem si po nákupu krabicového upgradu Windows 98 SE vystačil až do dnešních dnů. V práci však máme také OEM Windows XP Professional a CD k němu máme, ale nevím, zda to u právnických osob není jiné než u fyzických osob. Prosím o vysvětlení a/nebo radu, jak mám legálně CD získat? Děkuji předem za odpovědi.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
(myslím, že v tomto případě to není důležité)
Digiman (0)|1.9.2008 22:13
Zdravím všechny! Nezlobte se, že jsem tentokrát nevydržel čekat na odpověď, ale jelikož jsem chtěl problém vyřešit již dnes, aby mě prodejce VT měl ještě v čerstvé paměti, tak jsem k němu zajel pro odpověď. Budu si muset sice nadělat v práci 2 hodiny, ale již vím jak to je. Radost z toho nemám. Kdyby to tedy někomu podobně "postiženému" pomohlo, tak tady je odpověď. Když si koupíte licenci na Windows Vista Business nebo Windows Vista Ultimate, tak můžete používat Windows XP Professional. Tento OS je však bude pouze na HDD, žádné CD tedy nedostanete! Pokud chcete rezervu na CD, tak si máte od známého půjčit CD a vypálit si kopii. Je to neuvěřitelné, ale je to legální postup! Na závěr se musíte domluvit po telefonu s Microsoftem o aktivaci. Tak tomuhle říkají downgrade opravdu oprávněně, protože to jde s nimi opravdu pěkně dolů s kopce! :-(
pas!k (3765)|2.9.2008 07:25
A to jeste kazde cislo nemusi fungovat s kazdou instalackou :)
Martin_kukis (53)|2.9.2008 09:44
[QUOTE=pas!k;157880]A to jeste kazde cislo nemusi fungovat s kazdou instalackou :)[/QUOTE]

Na to mám WinXP 9 in 1 ...

Windows XP Home (Retail)
Windows XP Home (OEM)
Windows XP Home (Upgrade)
Windows XP Professional (Retail)
Windows XP Professional (OEM)
Windows XP Professional (Corporate)
Windows XP Professional (Upgrade)
Windows XP Media Center 2005
Millisx (131)|2.9.2008 10:01
Ad číslo "nefunkčnost s každou instalačkou" .
Myslím, že to si nezvolíš, když máš ultimate, máš nárok na XP Pro, když máš business, máš nárok na XP Home, ale přiznám se, jistý si nejsem...

Ohledně toho, že si máš vypálit instalačku od souseda. Zde si bohužel sám MS protiřečí. Například první info při downgradech bylo, že musíš vlastnit již starší XP, ze kterých si provedeš instalaci downgradovaných(výhoda je jasná, na novém PC s licencí visty můžeš používat původní XP, které by bez downgradu na jiný PC již neměly jít(OEM).
Pak se to vykrystalizovalo a přímo na lince MS mi potvrdili, že je jim jedno, kde médium vezmu, důležité je to číslo, co dostanu po downgradu, takže půjčit, stáhnout, cokoliv...
No a pak jsou články například na PCT nebo CDR, kde opět tvrdí, že je to jinak a půjčené CD by nemělo být. Tak si vyberte...