reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

3,5mm rozdvojka - problém?

Deee-aN (3834)|1.9.2008 23:17
Zdravím!
Potřeboval bych poradit s takovou spíš elektrotechnickou záležitostí. Z důvodů pohodlí a zjednodušení jsem zapojil bedýnky a sluchátka do 3,5mm rozdvojky a tu do výstupu na MoBo. Sice mi říkali, že to z jakéhosi důvodu není zcela ideální řešení, ale mě vyhovuje, že si můžu třeba na hraní pustit sluchátka a manželka zase třeba jindy na Skypení bedýnky. V podstatě mi nikdo nebyl s to pořádně vysvětlit, proč to není dobré a co by se eventuálně mohlo stát. Doteď jsem to neřešil - bedýnky ani sluchátka nebyly nic moc. Zítra ale očekávám, že dorazí Creative GigaWorks T20 a tam už bych nerad něco riskoval.
Můžete mě někdo, prosím, uklidnit?
cool.user (2822)|1.9.2008 23:53
Sice ti neodpovim na tvou otazku, ale pokud se jedna o desku z podpisu (Gigabyte GA-EP35 DS3), proc to proste nevrazis do prazdnyho jacku a nenastavis ho?
meeee (1110)|2.9.2008 08:11
Problém by mohl nastat při připojení dvou párů sluchátek a to ten, že zdířka výstupu by prostě nebyla schopna dvoje sluchátka dostatečně vybudit a tato by pak nehrála podle představ. Dvoje lehce vybuditelná sluchátka ten výstup pak taky zvládne.
Sluchátka + aktivní repro je IMHO kombinace bez problému.
Deee-aN (3834)|2.9.2008 08:13
cool:Po pravdě řečeno, nevím kam, aby to bylo vždycky stereo.:confused: Zelená samice je tam jen jedna a ostatní jsou buďto In nebo pro satelity a já nevím, jestli z nich půjde plnohodnotný stereo zvuk.
Millisx (131)|2.9.2008 08:42
Po nainstalování ovladačů se ti nainstaloval i soft k té zvukovce(kdybych si tak pamatoval jeho název, mám to doma). V tom softu si můžeš nastavit, co bude který výstup dělat, tzn. klidně ti může jít mikrofon ze zeleného a front stereo z oranžového. Takže by tam mělo jít i nastavit, abys měl front stereo i ze dvou výstupů, místo jednoho, myslím, že na to cool.user narážel..
cool.user (2822)|2.9.2008 08:42
[QUOTE=deeean;157885]cool:Po pravdě řečeno, nevím kam, aby to bylo vždycky stereo.:confused: Zelená samice je tam jen jedna a ostatní jsou buďto In nebo pro satelity a já nevím, jestli z nich půjde plnohodnotný stereo zvuk.[/QUOTE]

Imho stereo budes mit v kazdym z jacku. Ja mam ted obsazeny zelenej + cernej a jeste sem provizorne jedna sluchatka soupl do sedy diry a ve vsech mi jede setereo.
Deee-aN (3834)|2.9.2008 09:07
Takže pořešíno!:thumb
Sluchátka v zelený, bedýnky v šedý a TV v černý, nastaveno pomocí toho Realteku HD na sluchátka. Už jsem si s tím hrál dřív, ale netušil jsem, že se dá změnit typ výstupu. Takže díky moc, v jednu očekávám ty Creative.:slug