reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr notebooku

ilithien (16)|2.9.2008 14:51
Dobrý den,
mám v plánu koupit notebook a po dlohém rozhodování a přečtení mnoha diskuzí jsme se rozhodl pro firmu HP.
Mým prvním velkým favoritem je/byl :
http://www.alza.cz/hp-550-d97837.htm

chvíli jsem váhal mezi HP 6720s a HP 550, ale u HP 6720s je procesor Core Duo, zatímco u 550 Core 2 Duo. Jak se mi podařilo zjistit, Core 2 Duo by měl být výkonějším procesorem, ale nikde jsem nenašel přehledné srovnání procesorů a jejich přesnou specifikaci. na www intelu některé procesory vůbec nejsou uvedeny. Navíc u modelů 6720s se při instalaci XPcek stavá, že problikává monitor.
Teď mne však známý upozornil na procesory Athlon 64 X2, takže se mi do výběru přimíchal model HP 6735s, konkrétně http://www.alza.cz/hp-compaq-6735s-d97840.htm
Ve stručnosti
HP 550 - CPU T5270 Core 2 Duo, L2 cache: 2MB, 1,4 GHz, FSB: 800MHz, 2GB ram
HP 6735s - CPU Athlon 64 X2, L2 Cache: 1MB (na www vyrobce ovsem uvedeno 512KB!), 1,9 GHz, FSB:?, 2GB ram

Co byste radili? Nikde jsme nenašel porovnání těchto dvou procesorů, nevím co je důležitější jestli frekvence procesoru nebo L2 cache nebo něco jiného. Cenové rozdíly mezi nimi jsou minimální. To jestli je tam disk 160 nebo 250 GB je mi vcelku jedno. Operační systém bude XP profesional (i když Vistám se do budoucna nebráním - zde je pro mne otázkou, jak budou šlapat na té 550).
Práce na ntb: psaní, internet, emaily, hudba, filmy. Bohužel na stránkách HP není nikde k nalezení technická specifikace modelu 6735s, takže nevím, jakou mám tento model výdrž co se týče baterky. U 550 je uvedeno až 4,5 což je mi velmi sympatické.

Budu vděčný za jakoukoliv připomínku, radu, zkušenost, prostě cokoliv. Díky moc Petr Makovec
KEOSAN (958)|2.9.2008 15:47
Odporucal by som informovat sa u predajcu, ako je to s podporou ovladacov na XP. Niektore notebooky totiz uz mavaju ovladace iba na Vistu. Pripadne pred kupou si overit ovladace na strankach vyrobcu.

U toho HP modelu pozor, pisu tam zarucna doba 1 rok...

Napr. u ASUS notebookov ma predajca zoznam notebookov s ovladacmi pre XP
http://www.atcomp.cz/dokument2.aspx?doc=7262
ilithien (16)|2.9.2008 16:19
Podpora XP by měla být pro oba notebooky, na www výrobce jsou ke stažení ovladače jak pro XPcka tak pro Visty. Takže s tímhle problém není.
KEOSAN (958)|2.9.2008 16:29
Osobne by som dost rozmyslal, ci kupit notebook u ktoreho pisu 12 mesacna zaruka, aby predajca potom nezacal pri reklamacii vymyslat /po roku/.

Porovnavanie baterii:
- je dobre, iba ak bude uzivatel niekde pracovat na baterky. Vacsinou je hadam vsade elektricka siet, pripadne napajanie z auta. U ludi to dopadne casto aj tak, ze po case maju znicenu baterku a uz aj tak sa pripajaju iba na el. siet. Takze mozno by bolo dobre si to zvazit.

Vykonovo na kancelarinu dnes dostacuje hocijaka konfiguracia.
Osobne, keby som vyberal, tak by som sa ohliadal po predajcovi u ktoreho nebudu problemy s reklamaciou, alebo ak tam ma clovek znameho. A pytal by som si odporucenie predajcu, ci maju zarucny a pozarucny servis.

Na notebooku tie rozdiely nie su nejak zavazne. Ale cloveka nastve, ked sa to bude kazit a bude sa uz par mesiacov dohadovat pri reklamacii.
ilithien (16)|2.9.2008 17:00
Nevim, kde jste se díval, ale všude píšou, že záruka je 2 roky. 1 rok platí pro ty, co ho berou bez daně. Na prodejce už mám pár tipů, takřka každý nabízí tu samou softw. výbavu. Spíše se mi jedná o hardwarové posouzení těchto ntb.
ilithien (16)|2.9.2008 17:03
Jinak beru zpět info, že u procesoru AMD je L2 cache 512KB, spletl jsem si označení, je skutečně 1MB.
KEOSAN (958)|2.9.2008 21:51
Na pozadovane prace to je prast jak uhod.

Avsak ak z tych dvoch teda

pre ten Intel notebook:

je k tomu drahsia licencia pre Vista Biznis, ktora umoznuje legalny downgrade na XP.

pre to AMD:
+ vacsi HDD
- je tam iba Vista Home.
Na druhu stranu bude mat o dost lepsiu grafiku v porovnani s Intelom. Mozno by to skor bolo vhodnejsie napr. pri prehravanie nejakeho HD videa. Osobne si vsak myslim, ze HD video kvoli takej velkosti, ktoru zabera je celkom zbytocne. Grafika bude asi o cosi narocnejsia, takze je predpoklad asi mensej vydrze baterky a vacsieho zahrievania.

Vykon, no povedzme porovnatelny. Nejake velke rozdiely tam nebudu. Kludne by mohol byt vykon mensi a clovek by si pre pozadovane cinnosti rozdielu ani nejak nevsimol.