reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD na úpravu fotek: 19" Eizo S1932 nebo 20" HP LP2065?

Ferin (10)|3.9.2008 16:22
Rad bych vas pozadal o radu. Chtel bych poridit kvalitnejsi LCD monitor, predevsim na upravu fotek z DSLR (+/- 50 % - "pokrocily" amater), ale i na běžnou kancelařinu a internet (40 %), zbytek pak sem tam mozna nejaka hra, nouzove film atd. Jinak limit mám 10 000,-.

V mem vyberu ted mam tri zhave kandidaty. Jsou to 19" LCD HP LP1965 (+/- 6800,-) a Eizo S1932 (+/- 9800,-) (pripadne Eizo S1961, ale ten je snad na fotky o neco min vhody) a 20" LCD HP LP2065 (+/- 9900,-). (Eventuálně by se dalo uvažovat i o Belineu a Fujitsu-Siemens 19-3??)

Kvalitativne (i delkou zaruky atd.) asi jasne vyhrava to Eizo, na druhou stranu to 19" HP je udajne taky relativne velmi kvalitni a o dost levnejsi a to 20" HP je zase holt dvacitka, tzn. vetsi rozliseni a mensi hrubost pixelu (rovnez lepsi technologie panelu). Nevyhodou tech HP je udajne nerovnomerne podsviceni a kvalitativni rozdily mezi jednotlivymi kusy (opakovane reklamace atd, coz si nemuzu moc dovolit). U te 20" me zase na druhou stranu odrazuje to, ze by pak na internetu mohlo byt pismo zase az moc maly.

Vedle samotnyho vyberu nejlepsi koupe je ale asi hlavni problem tento: jak notebook (eventualne jsem chtel LCD vyuzivat prilezitostne jako externi monitor na fotky), tak pocitac (k tomu bych LCD kupoval primarne) je uz starsiho data. Trochu se tim padem bojim, aby (hlavne notebook) ty monitory hardwarove utahly, predevsim pokud jde o grafiku. Hlavne u te 20" si nejsem zcela jistej. Bohuzel se mi nedari najit najaky blizsi informace ohledne naroku techto monitoru. Notebook je HP Compaq nx9020 s grafickou kartou Intel Extreme Graphics 82852/82855 GM/GME, pocitac pak ma grafiku nVidia GeForce4 MX440 AGP8X. Soucasne hry, ktery mam (ktery ale nejsou moje hlavni priorita), jsou uz taky trocisku starsiho data Mafia 1, Hidden and Dengerous 2, NHL 2004, takze si rovnez nejsem jisty, zda by predesim v nativnim rozliseni 20" jely a interpolovat je u LCD neni asi idealni.

DSLR mám Olympus E-500, čili základní rozměr fotek je 4:3 (ale dle potřeby orezavam). Duraz kladu i na jednoduche nastaveni/kalibraci monitoru (asi velka vyhoda Eiza).

Tak, snad jsem na nic nezapomnel, omlouvam se za zahlceni.
Pekny den a predem dekuju za rady a nazory.