reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zbyšek_casemod02

Zbyšek (17)|26.10.2006 22:31


Po nějaké době posílám svůj další projekt. Je to můj druhý projekt v oblasti casemoddingu.
Po dokončení prvního projektu Blue Wind, kde se jednalo o úpravy skříně EuroCase ML5410 jsem se u dalšího projektu rozhodl pro tvorbu celé nové skříně. Ne však ledajaké klasické case, ale zmenšeniny kontejneru, které všichni dobře známe. Rozměry kontejneru byly zvoleny co možná nejmenší.
Protože se do kontejneru měl vlézt pouze hardware obyčejného PC, nebylo třeba dělat ho nijak veliký, ale právě naopak. Bylo tedy zvoleno měřítko čtyřnásobného zmenšení skutečného kontejneru, podle kterého se začalo navrhovat. Sehnal jsem si tedy plány a nákresy kontejneru, a překótoval veškeré rozměry ve čtyřikrát menším měřítku. Když jsem měl jasné rozměry kontejneru, zadal jsem veškeré nutné části pro výrobu do nástřihového plánu, abych zjistil, jaké množství materiálu budu potřebovat. Jako materiál jsem zvolil plech válcovaný za studena, o tloušťce 1,3mm, který nejlépe vyhovoval mým požadavkům. A tak jsem zajel pro tabuli plechu, se kterou se hned začalo pracovat. Pro ulehčení výroby byly nastřihány z tabule plechu pásy, jejichž rozměry byly nejbližší tvaru vyráběných částí kontejneru.
Když jsem měl jasné rozměry kontejneru a nachystaný materiál, mohla začít výroba polotovarů, tedy jednotlivých částí kontejneru. Podle šablon požadované velikosti dílů jsem obkreslil jejich tvary na dané plechy, a začal stříhat a vyřezávat. Potom bylo třeba některé z částí ohnout. To bylo provedeno pomocí balící fólie, jelikož její rozměr seděl s požadovaným rádiusem ohybu, a nesehnal jsem zrovna nikde poblíž tak velkou trubku. Takže jsem upnul plech, balící fólii a upevňovací kus plechu do svěráku a začal ohýbat. Výsledek se povedl, a ohyby mi pěkně seděly k vystřiženým částem. Potom přišla na řadu výroba držáků pro pojezdová kolečka, které byly vystřiženy, poohýbány, a odvrtány. Když jsem měl potom všechny části nachystány, mohlo přijít na řadu svaření konstrukce.
Ke slovu tedy přišlo COčko, a začalo se vařit. Nejdřív se přivařila jedna prohnutá strana k čelu, a potom druhá prohnutá strana. Poté se přivařilo druhé čelo. Pak přišly na řadu držáky koleček, které byly zaměřeny aby přesně pasovaly, nabodovány, opět přeměřeny, a finálně přivařeny. Nyní jsem před sebou měl stát celý základ spodní části kontejneru. Potom jsem se dostal ke svaření víka kontejneru. K němu byly následně přišroubeny kyvné nohy víka, které se skládají ze dvou k sobě přivařených pelchů a pásku plexi.
Když jsem měl před sebou celý kontejner, mohl jsem začít přesně proměřovat umístění komponent. Podle zaměření jsem mohl začít vyřezávat díry pro konektory základní desky a pozice PCI slotů. Na zadním čele taky byly vyřezány otvory pro shield desky a pci pozice. Dále otvor pro odvětrávání zdroje a napájecí konektor. Potom přišla na řadu výroba detailů kontejneru v podobě imitací prolisů.
Nejdříve jsem se dostal k přírubě patřící mezi nohu víka a stěnu kontejneru. Tyto příruby byly vyrobeny z 10mm silného plastu, do kterého byly vyfrézovány tvary jako na originálním kontejneru. Potom byly přilepeny a sešroubeny nohy víka z plechu k plexi, které imituje prolisy. Nohy potom byly celé přetmeleny aby se materiály sjednotily a nebyly vidět přechody. Pak se začalo s výrobou imitací prolisů kontejneru, které byly vyřezány z milimetrového plastu. Potom bylo podle šablony rozkresleno umístění prolisů a mohly se začít rozmisťovat a zkoušet. Dále byly vyrobeny madla kontejneru a také ochranné lišty které jsou na originálním kontejneru umístěny na straně která zapadá do popelářského vozu. Pak byla přidělána roura pro odvod vzduchu od ventilátoru zdroje, a její zakončení mřížkou ve tvaru panáčka vyhazujícího papír do koše, která byla vyřezána z milimetrového plastu. Poté již přišlo ke slovu epoxidové lepidlo, a veškeré prolisy a detaily kontejneru byly přilepeny. Pak byl kontejner zkušebně osazen hardwarem, zakreslily a rozměřily se další potřebné otvory, jako například pro vyjíždění traye mechaniky, a ty byly poté vyřezány. Když byly na kontejneru hotovy veškeré detaily, mohlo se začít s tmelením.
Tato fáze výroby kontejneru byla tou nejdelší, protože se musely zatmelit veškeré detaily a přechody imitací prolisů. Nejdříve se tmelilo tmelem se skelnými vlákny pro zajištění vysoké pevnosti a nepraskavosti, následně po několika vybroušeních a opětovných tmeleních se přešlo ke tmelu nejjemnějšímu, kterým se dolaďovaly i ty nejmenší detaily. Poté se vše opět detailně vybrousilo a nastříkala se první vrstva plniče, aby se zjistilo, jak prolisy vypadají, a kde jsou ještě chyby. Poté přišel ke slovu na některých místech opět jemný tmel, a následně přebroušení. Během fáze tmelení a broušení byly vyráběny doplňkové předměty, jako odpružený nosič pevného disku, zakrytování některých částí interiéru kontejneru, nebo umisťování vypínačů. Poté se již mohlo přejít k přípravě kontejneru na stříkání barvou.
Po finálním vybroušení byl kontejner opět nastříkán plničem. Tentokrát šlo o stříkání kvalitního podkladu v několika vrstvách. Po nastříkání a vytvrdnutí plniče bylo vše přebroušeno, odmaštěno, a mohlo se jít stříkat.
Jako barva byla použita stříbrná diamantová metalíza. Nejprve byl proveden nástřik v několika slabých vrstvách, který měl sloužit jako podklad pro finální vrstvu. Tato vrstva byla následně pod vodou přebroušena, aby se docílilo požadované hladkosti povrchu. Následně byl povrch opět odmaštěn, a mohlo se začít s nástřikem finální vrstvy. Ta byla následně vyleštěna, a práce na kontejneru byla ve finále.
Na závěr byly všechny části kontejneru smontovány, zapojila se elektrika a osvětlení, osadil se hardware, a bylo hotovo.
Jak se napodobenina pravého kontejneru podařila musíte posoudit sami.
Protože PC bude fungovat pouze jako mašinka na brouzdání po netu pro otce, je v něm osazen starý hardware :
CPU: Celeron 600MHz
MB: Asus CUV4X-M
DDR: 128MB Samsung
VGA: ATI Rage 128 PRO
HDD:Hitachi 80GB ATA
STORAGE: Combo Teac DW552g
PSU: Forton 300W



Zbyšek (17)|26.10.2006 22:31


Zbyšek (17)|26.10.2006 22:32


boboco (1987)|26.10.2006 22:48
Já nevím proč, ale přijde mi to strašně roztomilý:D. Takovej krásnej kompík v popelnici, to nemá každej, opravdu Ti závidím a oceňuju tu neskutečnou práci, co Ti to muselo dát. Minule jsem říkal, že Stoobiho už asi nikdo netrumfne, ale tys to teď pěkně zamotal. Ten kontejner je jednoduše kouzelnej a nejhezčí foto je, když jsi ho vyfotil vedle jeho velkýho tatínka:D -Sakra, asi jsem se zamiloval, nádherná popelnička:D :D :D :thumb:thumb:thumb. Opravdu klobouk dolů, gratuluju, je to nádherná práce.
first.indian (683)|26.10.2006 23:30
Opravdu nadhera... Nemam taky slov :) Tohle by me nenapadlo ani v nejblaznivejsim snu :D
wizaard (913)|27.10.2006 00:03
Teda... teďka jsi mi to taky úplně zamotal... díval jsem se na tenhle projekt hned, jak jsi tady ukázal Blue Wind, protože na webu toho projektu byl odkaz a moc jsem se těšil, až spatří světlo světa. Klobouk dolů, pěkná práce. Působí to precizně a zároveň roztomile. :thumb
Zeli (397)|27.10.2006 09:18
Dyzajn - 1*
Prakticnost - tezko posoudit (ale o to tady asi opravdu nejde)

Jeste bych do vnitr pridal neco jako odpadky pro efekt, ale ne pravy protoze by okolo litaly neumerne velky mouchy :)
boboco (1987)|27.10.2006 09:25
[quote=Zeli]Dyzajn - 1*
Prakticnost - tezko posoudit (ale o to tady asi opravdu nejde)

Jeste bych do vnitr pridal neco jako odpadky pro efekt, ale ne pravy protoze by okolo litaly neumerne velky mouchy :)[/quote]

Odpadky můžu dodat, shrožďuju je doma kvůli mému projektu HOUMLES-PC - viz. Stoobi casemod:D :D :D
tequilla (1015)|27.10.2006 09:30
Kdybych nosil na hlave klobouk, tak smeknu :D
Wlcheck (86)|27.10.2006 09:33
Pane, poklona. Body + ;)
tgfh (2985)|27.10.2006 10:04
HEHE :D .Tak to je mazec, DOBRÁ PRÁCE, OPRAVDU DOBRÁ! :thumb
BlackFrog (563)|27.10.2006 11:04
jak sem si to prohlid vzpomel semsi na boboca a jeho homeless PC:)
ET (22)|27.10.2006 20:33
***** k tomu ani neni co dodat, fakt parada
sAd (19)|30.10.2006 21:29
RESPEKT. Pro mě zatím jednoznačný vítěz. :thumb
speedsnail (4876)|12.11.2006 14:28
Pro mě nejlepší Mod v této soutěži. Jediné co uplně nechápu je instalace tak slabého HW a umístění u otce v pracovně. Myslím že tak dobrý nápad a provedení by si prostě zasloužil více.. (výstavy, lanparty atd.)
Zbyšek (17)|12.11.2006 19:41
[QUOTE=speedsnail]Pro mě nejlepší Mod v této soutěži. Jediné co uplně nechápu je instalace tak slabého HW a umístění u otce v pracovně. Myslím že tak dobrý nápad a provedení by si prostě zasloužil více.. (výstavy, lanparty atd.)[/QUOTE]

No to se dá vysvětlit jednoduše: hardware se tam osadil takovej jakej zrovna byl po ruce. Je v plánu tam dát konečně výkonější komponenty, ale to se musí otec rozhoupat. Věčně nadává že je to pomalý ale pořád se nic neděje. A já mu do toho dávat nový věci za svý prachy dávat nebudu. To je raději investuju do dalších modů.
A k výstavám: tak nedávno byl v Polsku na Targi tuningu v Krakově a ještě se podívá do Wroclavi. Jinak ho okukují jen známí u nás doma. Ale až v něm konečně budou novější díly, tak se snad taky podívá i na nějakou lanku. Sice tam sebou většinou beru jen notebooky, ale konťák je dost malej, takže by se dal brát i ten. Do doby než se v něm vymění hardware bude ale zatím stát v kanceláři u otce a obdivovat ho bude nejvíc náš zvědavej kocour kterej pořád nemůže nějak pochopit kde se ztratila jeho oblíbená původní case a objevil se tam konťák :D
BlackFrog (563)|12.11.2006 19:43
[QUOTE=Zbyšek]No to se dá vysvětlit jednoduše: hardware se tam osadil takovej jakej zrovna byl po ruce. Je v plánu tam dát konečně výkonější komponenty, ale to se musí otec rozhoupat. Věčně nadává že je to pomalý ale pořád se nic neděje. A já mu do toho dávat nový věci za svý prachy dávat nebudu. To je raději investuju do dalších modů.
A k výstavám: tak nedávno byl v Polsku na Targi tuningu v Krakově a ještě se podívá do Wroclavi. Jinak ho okukují jen známí u nás doma. Ale až v něm konečně budou novější díly, tak se snad taky podívá i na nějakou lanku. Sice tam sebou většinou beru jen notebooky, ale konťák je dost malej, takže by se dal brát i ten. Do doby než se v něm vymění hardware bude ale zatím stát v kanceláři u otce a obdivovat ho bude nejvíc náš zvědavej kocour kterej pořád nemůže nějak pochopit kde se ztratila jeho oblíbená původní case a objevil se tam konťák :D[/QUOTE]
a kocour měl rád původní case? kocour závislák?:D
Zbyšek (17)|12.11.2006 19:57
No na původní case si lehával nahoře protože byla normálně rovná. A na kontejner si jěště úplně nezvykl :D
BlackFrog (563)|12.11.2006 20:09
[QUOTE=Zbyšek]No na původní case si lehával nahoře protože byla normálně rovná. A na kontejner si jěště úplně nezvykl :D[/QUOTE]
tak takovýhle problémy teda s rybičkama nemám:)
olsen (17)|14.11.2006 18:15
Ježkovy (o) (o) !

Naprosto, ale naprosto geniální!

Skvělý nápad, dokonalé zpracování (gratuluju, jste fachman) a hlavně sranda. Tahle kastle se neztratí a není to jen další cool svítící ozdůbka.

Fakt závidím. Nevím, jestli by o to byl zájem, ale bylo by záslužné, kdyby se do toho pustila některá z těch firem, co dělá luxusní skříně.

P.S. Samozřejmě je to nejlepší věc v soutěži.
Aichi (16)|24.11.2006 15:25
No to je good. Fakt ten kontík je super jsme se v práci řezali jak chceš.
boboco (1987)|25.11.2006 15:49
Zbyškův kontejnerek se přech chvilkou objevil na Super.cz - ale bez jeho jména!:
http://www.super.cz/vtipky/5515-povedena-skrin-pc.html
BlackFrog (563)|25.11.2006 21:07
[QUOTE=boboco]Zbyškův kontejnerek se přech chvilkou objevil na Super.cz - ale bez jeho jména!:
http://www.super.cz/vtipky/5515-povedena-skrin-pc.html[/QUOTE]
jo viděl sem to taky... neporušují aut. práva? haj*lové:)
Cvok13 (6)|14.2.2007 14:21
Úplně užasná case. Neviděl jsem lepší a hlavně originálnější. Dneska dělají všichni samý svíticí monstra. Ale tohle je malý roztomilý a originální. Nemám slov. Autor by se tím měl živit na zakázky.
JuraS. (215)|23.4.2007 16:13
Nejsem zastánce casemodů. Dávám přednost větším skříním s dobrým větráním. Nezáleží mi na tom od jaké firmy je, poslední co mám stála 1400 i se zdrojem. Od KME. Kvalita ? No pro někoho pochybná. Stejně je na zemi, Práší se na ni a na nějaké blikající srandičky jsem už moc staromódní. Větráků osazeno maximum co se tam vleze, hukot neřeším. Dělám v Praze na rušném náměstí, v kanceláři 4 pc, lidi, kopírka, skartovačka, tiskáren hafo. Ticho neznám.
Ale tenhle casemod mi příjde roztomilí, nenásilný, nádherně hravě vytvořený. Moc se mi líbí. Proti gustu žádnej gišputát. Gratuluju.
Zbyšek (17)|7.5.2007 19:16
Do kontejneru se konečně nastěhovaly trošku lepší komponenty, aby se chudák nemusel stydět. Info zde: http://modding.cz/?p=151
P@pi (1519)|7.5.2007 19:20
Opravdu krásná práce. Používáte aktivně tento PC nebo stojí někde v rohu? Teď už ho asi používáte, že?
Zbyšek (17)|7.5.2007 20:37
Používá se pořád. Je to kancelářské pc u otce v kanceláři. Teď se na něm konečně dá i něco zahrát. Tedy funguje celou dobu svého života jako běžné pc.
jarko.v (1)|20.6.2007 23:59
super
Jackal1 (218)|21.6.2007 08:56
To je naprostý umělecký skvost. Nápad super a zpracování vynikající. :o
Boost (12)|1.7.2007 18:00
SUPER PRÁCIČKA, FAKT SUPER. Je to dobrý nápad a krásně zpracováno. Dávám 1 s hvězdičkou :)
)aguar (235)|15.8.2007 14:23
Nejhezci co sem kdy videl.
PARADA
rbuky (9)|30.8.2007 14:05
Krasa, nenachadzam na toto slova, je to uplna pecka, nema chybu, uz len ten napad je super a este to aj zrealizovat, klobuk dole chlape, si borec.
kamil2268 (111)|11.9.2007 19:31
RESPECT si fakt TÝPEK!!!!
pan_Stancek (0)|15.12.2007 01:48
Fakt masakr
ted se jdu kouknout asi po pár kusech železa a svářečku a udělám si to doma taky :-) protože je to fakt hustej nápad akorát dotaz na tu CD-Romku nevypadává to CDéčko? nebo to musíš mít potom na stojato?
Zbyšek (17)|22.1.2008 18:10
média z toho nevypadávají, protože ta mechanika má tak jako snad každá dnešní takový ty malý zarážky na bocích traye, takže se to zachytne za ně. Většina dnešních mechanik je dělaná na vertikální i horizontální montáž, takže jim to nevadí. Otec na tom pc dělá každej den a ještě jsem si nevšiml že by mu to někdy vypadlo.
Nism0 (3)|24.1.2008 21:55
R+ co dodat...
jamaica (27)|28.1.2008 13:22
Musím Ti to pochválit.Je to fakt super! Nic lepšího(originálnějšího) sem ještě neviděl.
Servis EXA (2)|21.5.2008 23:07
I já smekám klobouček.Musel sis vskutku pohrát.
Je fajn,že patříš k těm,co si mohou o sobě říct,
že se doma nenudí!
Já také páchám doma něco podobného.
Ale abych to mohl zveřejnit,musím ještě dodělat
vodníčka.
Držím palce v další činnosti.
ByeBye for All de EXA.
ykzakaz (6)|16.6.2008 10:01
Moc pěkné a je vidět že to dalo šikovnému člověku hodně práce.Moc pěkné.
Jawakiller (1)|30.7.2008 06:53
mno chlape tak tenhle case je husty opravdu se povedl stoobi je prilis komercni a tohle je stejne povedene jako je casemod sporaku ba i lepsi obdivuju tvou vydrz a nervy a fakt hodnotim na 1 proste krasa jeste tam dat maly neonek a je to pecka
ICE_D (2754)|30.7.2008 10:10
Nemuzu posoudit, jak moc jsou upravy funkci, ale vzhledem k tomu, jak dokonale to na me cele pusobi, tak dava plny pocet bodu za vsechno ;) JE TO BOMBAAAAAAA :thumb Proste veskere komentare zbytecny, dokonalost sama...

P.S. Samozrejme R+ ;)
astec (1823)|30.7.2008 11:39
Ty jsi ďábel. Strašná ptákovina. Moc pěkné. Uvažoval jsi nad malovýrobou??

// asi jsem něco po.... že se tam neobjevilo hodnocení...
red1 (12)|9.1.2009 10:50
Opravdu nadherna case, sem se do ni uplne zamiloval. :D
Niickll (121)|16.1.2009 10:33
Tak to mi fakt vyrazilo dech, civím na to...Nechápu... Asi tady už ta otázka padla, ale jak dlouho ti to trvalo udělat???:eek:
D8tectx (13)|11.9.2010 13:46
Dokonalost, lepší casemod jsem opravdu neviděl! :inlove
JAKIS0 (82)|23.12.2010 17:01
hodně povedený mód a hlavně originální nápad...
lglh4020 (69)|22.2.2011 07:54
funny :)
diky po ranu sem se dobre pobavil :)