reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přepínání uživatelů bez nutnosti odhlášení

qwertas (37)|3.9.2008 22:16
Již nějaký pátek jsem nepotřeboval mít na jednom počítači více uživatelských účtů. Teď k tomu ale došlo. Dobře, druhý účet byl vytvořen. Funguje normálně, v tom problém není. Problém ale je, když přijde někdo, kdo potřebuje na ten nově vytvořený účet a já zrovna pracuju (nebo hůře, hraju nějakou hru :) ). Samozřejmě, logický způsob by byl jen přepnout uživatele bez odhlášení z mého účtu. jenže to nemůžu z nějakého důvodu udělat. Pokaždé se musím odhlásit, tím tedy zavřít všechny programy (cž u některých, které se načítají doslova několik minut celkem vadí), přihlásit se v druhém účtu a pracovat. Po pár minutách je práce skončena, odhlásím se tedy a přihlásím zpět na sebe. A teď představa, že toto musím občas udělat co pár minut je dosti šílená.

Vím, že je to dost obecná otázka, ale budu rád za jakoukoli radu, nápad. Proč by např. nemuselo fungoval přepnutí uživatelů bez nutnosti odhlášení? Tuším, že to snad fungovalo např. pomocí Winkey+L. To mně ale pouze uzamkne počítač. Přes Start-Odhlásit se sice k tlačítku Přepnout uživatele dostanu, ale nic to nedělá. V Ovladacích panelech-Uživatelské účty mám povoleno "Používat úvodní obrazovku", ale nemohu povolit "Povolit rychlé přepínání uživatelů". Nemám zaškrtávací políčko zašedlé, mohu to tedy zaškrtnout. To tedy dělám, dám použít, okno se zavře, resp. přepne na výběr jednotlivých účtů a nic se nestalo. Když znovu kliknu na "Změnit způsob přihlašování a odhlašování uživatelů" je vše jako předtím - zaškrtnuté Používat úvodní obrazovku a nezaškrtnuté Povolit rychlé přepínání uživatelů.
pavel_p (993)|3.9.2008 22:27
zkus http://support.microsoft.com/kb/279765/cs, třeba tě něco napadne
qwertas (37)|3.9.2008 22:32
Dík, na tuto stránku jsem už narazil, ale nepomohla, bo mám soubory offline vypnuté.
pavel_p (993)|3.9.2008 22:48
V anglické verzi (http://support.microsoft.com/kb/294739/en-us) je ještě zmíněno připojení do domény (celkem nepravděpodobné), nedostatek paměti a instalace blíže nespecifikovaných programů což se dá vyřešit dle návodu zde http://support.microsoft.com/kb/302346/. Vždy mi to fungovalo.
qwertas (37)|3.9.2008 23:44
Tak jsem to prošel a nic mně to nepomohlo, bo nikde v registrech takový řetezec ani není. Jinak teď jsem koukal, že jsem kdysi instalovat .net framework. Konkretně mám nainstalovanou verzi 2.0, 3.0, 3.5. Pokud si vzpomínám, tak s nějakou starší verzí rychlé přepínání uživatelé neexistovalo a dokonce ani nemohlo fungovat odhlášení na úvodní obrazovko pomocí takových těch "XP" ikon, ale ve stylu řekněme Win98. Prostě mně to nai nedovolilo zapnout Úvodní obrazovku. Ale teď mně to Úvodní obrazovku povolí, což je divné. Jak se ve vztahu k stylu přihlášení správně ma framework v různých verzích chovat?
mstejska (2912)|4.9.2008 10:54
Musi byt spusten servis podporujici rychle prepinani uzivatelu. V anglictine se to jmenuje Fast User Switching Compatibility. mel by jsi to poznat tak ze mas pri startu Windows uvodni obrazovku (s tema uzavateli) a ne jenom login dialog. jak se pise v http://support.microsoft.com/kb/279765 nesmis byt clenem domeny
qwertas (37)|4.9.2008 11:13
ta sluzba spustena je - vidim vsude same obrazky ala XP. Ta domena je dalsi podezrely. Otazka jak to zjistit. Co jsem koukal, tak v nastaveni pripojeni na internet rucne vyplnuju IP adresu svou, brany, masku i DNS. Na druhou stranu, kdyz jsem to zkusebne vsechno zrusil a nechal Automaticky zjistit nastaveni (nebo jak je to v tom dialogovem okne napsano), nic noveho se nestalo. Stale stejna pisnicka. Krom toho jsem koukal do registru a tam mam povoleno (1) jak AllowMultipleTSSessions, tak i LogonType. Ale presto, kdyz v okne nastaveni typu odhlasovani zaskrtnu Povolit rychle prepinani uzivatelu a dam pouzit, okno zmizi a kdyz ho znovu otevru, toto policko je zas odskrtnuto. tam bude pruser nekde hloubeji ve Win. To je skoro na reinstal :(. Jeste mne napadlo, mohl by mne nekdo poslat soubor msgina.dll? Tohle b snad s tim mohlo mit take neco spolecneho a je otazka, jestli u mne je v poradku, jestli se mne tam nedostala nejaka bakterie.
mstejska (2912)|4.9.2008 11:22
Podivej se do System Properties (Winkey + Pause) , zalozka computer name, a tlacitko change. Dole uvidis jestli jsi member of domain nebo workgroup.
qwertas (37)|4.9.2008 11:28
Tak tady mne psenka take nepokvete - clen Pracovni skupiny.
mstejska (2912)|4.9.2008 11:36
To je v poradku, nesmis byt clenem domeny. Problem bude teda asi nekde jinde. A dival jsi se jestli je ten servis spusteny? Jestli jsi tu uz psal, tak jsem ne nejak prehlednul.
qwertas (37)|4.9.2008 11:53
Mel jsem na mysli, ze timto se problem nevyresi - ze psenka nepokvete. Ale mozna jsem se uz dostal dal. Koukal jsem tech spustenych Sluzeb v pocitaci, a funkce (v cestine) Kompatibilita pro rychle preninani uzivatele byla nespustena - spousteni rucne. dal jsem ji tedy spustit a vyhodilo mne to hlasku:

"V pocitaci Local Copmuter nelze spustit sluzbu Kompatibilita pro rychle prepinani uzivatelu.

Chyba 1068: Nepodarilo se zahajit zavislou sluzbu nebo skupinu."

Takze uz vim, proc mne neslo aktivovat rychle prepinani, problem je, ze nevim proc zas nefunguje tohle grrrrrr.
mstejska (2912)|4.9.2008 12:06
No vidim ze Fast user Switching zavisi na Terminal services a RPC. Nemas to nahodou zakazane?
qwertas (37)|4.9.2008 12:07
Hotovo. Nakonec jsem mel nevim proc, zakazano spusteni sluzbyy Terminalova sluzba. A ta v popisu ma primo poznamku, ze na ni primo zavisi Rychle prepinani uzivatelu. Jiz to funguje.

Dik tedy vsem za rady, nakonec pomohly :).
Logout (4018)|4.9.2008 12:10
Musíš mít spuštěnou službu "terminal services"? (nevím, jak je přesně česky, snad to najdeš...)

edit: pozdě.... :-)
edit: terminálová služba.... jak nápaditý překlad.... :-)
mstejska (2912)|4.9.2008 12:11
No hura.
No Vypinani terminalove sluzby sem tam nekdo dopurucuje pro zvyseni vykonu ve hrach nebo v cemkoli jinem (mezi jinymi dalsimi sluzbami). Ale kdyz se tim pak ridi nekdo, kdo se ve sluzbah nevyzna, pak se divi co vsechno mu prestalo fungovat.
Logout (4018)|4.9.2008 12:18
mstejska: Ještě k tomu RPC - vypnout RPC neni zrovna jednoduchý - počítač se Ti po vypnutí vynuceně restartuje...
mstejska (2912)|4.9.2008 12:24
Proto jsem mluvil o Terminal Services. a Terminal Services zase zavisi na RPC.