reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde spustit IDLE(python gui)

j1rka (154)|3.9.2008 22:40
Mám windows vista a když kliknu v start na IDLE (Python GUI) tak se mi nic nespustí.

Nevíte čím to je?

Zkoušel jsem i odinstalovat a znovu nainstalovat ale ani to nepomohlo.

Prosím o pomoc.
j1rka (154)|4.9.2008 18:18
No tak prosím to nikdo nevíte čím by to mohlo být? Potřebuji co nejdříve poradit a nějak to vyřešit.

Muže mít vliv i to že pracuji pod učtem s omezenýma právama ve windows vista?
j1rka (154)|4.9.2008 19:23
Jo takže jsem to zkoušel spustit pod učtem administrátora a tam to jede ale nechce se mi pořád odhlašovat a přihlasovat mezi učtama a celkem mě to otravuje. Co s tím.
pavel_p (993)|4.9.2008 20:01
Je možné
- klikat na spustit jako administrátor přes pravé tlačítko
- přiložit manifest se stejným názvem jak název exe souboru vč. přípony + ".manifest" takže např idle.exe.manifest, obsah zde: http://www.vistaheads.com/forums/microsoft-public-windows-vista-general/8144-external-manifest-file-does-not-work.html
- pokud to selže, zeditovat manifest v exe souboru, což je horší (viz. třeba zde http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPost.aspx?PostID=1456530&SiteID=1)

Bod 3 není odzkoušen, bod 2 je odzkoušen v XP pro použití XP stylů u starších aplikací. Vzhledem k tomu, že manifest není dle screenshotů obsažen v souboru by měl fungovat externí tj. bod 2 - soudím z toho, že aplikace nepoužívá XPčkové styly.
j1rka (154)|4.9.2008 21:52
No právě že problém je s tím že ta volba spustit jako adinistrátor pod pravým tlačítkem není to jsem zkoušel jako první.
pavel_p (993)|4.9.2008 23:03
Takový divný link mám na ploše jeden taky, ale pokud najdu příslušný program v c:\program files\ a přetáhnu ho na plochu, tak tam volba spusť jako správce je.
j1rka (154)|5.9.2008 13:40
No ja jej teď pravě nemužu najít. A asi nebude mít příponu exe protože se to týka pythonu a kdysi když jsem jej nějak našel tak měl myslím příponu.py tak nevím jestli to pujde.
j1rka (154)|5.9.2008 14:48
No teď mě tak napadlo že co kdybych si udělal soubor.bat a ten by mi spustil to IDLE? Na souboru.bat by snad ta volba spustit jako správce měla být ne?
Jenže má to háček a to že nevím kde se to idle v tom adresáři c:/Python25 nachází.
j1rka (154)|5.9.2008 15:11
Tak jsem to nakonec udělal tak že jsem si vytvořil soubor.bat v pspadu a do souboru jsem napsal toto
"c:\Users\JP\Desktop\IDLE (Python GUI).lnk"

Teda vlastně odkaz na zastupce IDLE který mám na ploše. Na ten zastupce když klikam tak se nic neděje a žadna volba spustit jako administrator tam není.

Ale když kliknu na ten soubor.bat pravým tlačítkem tak tam je volba spustit jako administrator na to kliknu vypta se mě to na heslo administratora a spustí se cmd a to mi spustím to idle.

+ ještě jsem si na ten soubor.bat vytvořil zástupce protože u něj si mužu nastavit aby se automaticky spuštěl jako administrator a nemusím to dělat přez pravé tlačítko.
daemon64 (86)|5.9.2008 18:10
Jaká je architektura tvé visty, jakou verzi pythonu máš? Já mám Vistu Ultimate x64, 64bit python 2.5 a IDLE mi jde spustit bez administrátorského oprávnění (přes zástupce v nabídce start). Neinstaloval jsem však do "Program Files", ale do složky "Programs".
j1rka (154)|5.9.2008 21:21
No mám windows vista home premium 32bit.
Python 2.5.2
A nainstaloval jsem jej do c:/Python25
daemon64 (86)|6.9.2008 16:30
Ten můj je také 2.5.2. Kdyžtak ho zkus nainstalovat bez administrátorských práv. Při instalaci zvol adresář, kam máš právo instalovat jako obyčejný uživatel (tj. neměl by na tebe vyskočit dialog, že potřebuješ administrátorské oprávnění) - Když instaluješ do C:\python25, tak si instalátor vyžádá administrátorské oprávnění (musí na C: vytvořit adresář python25 a v kořenovém adresáři může (alespoň u mě) vytvářet nové adresáře a kopírovat soubory pouze administrátor. Nebo zkus před instalací tu složku vytvořit jako administrátor a jako vlastníka složky nastav toho obyčejného uživatele, nastav mu úplné řízení ve složce a aby se nastavení dědilo.