reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak pohodlně přehrávat video z PC na TV

simontpf (44)|5.9.2008 08:35
Napojil jsem TV na počítač - chtěl bych na tom přehrávat filmy. Problém je, že TV je 2.5m od počítače a natočená tak, že na ni od klávesnice nevidím. Původně jsem si myslel, že přehrávání vyřeším klonováním obrazu. Jenže TV má vyšší rozlišení než monitor a při klonování by to běželo vše na nižším rozlišení (monitor má 1680x1050 a TV má 1920x1080).
Jak to pohodlně vyřešit?
Jako jedinou možnost vidím, že budou dvě oddělené plochy - jinak se to rozlišení asi vyřešit nedá. Ale otázkou je, jestli by nebylo možné ovládat z PC (a tedy na monitoru) softwarový přehrávač s tím, že na druhé ploše (TV) by běželo fullscreen video.
Nebo se to dá řešit nějak jinak?
Nikdy jsem dvě plochy neměl a nemám s tím žádné zkušenosti (ani s nastavením), takže jsem klidně něco mohl přehlédnout. Pokud to máte někdo pořešeno, poraďte mi prosím.
Zoidik (1405)|5.9.2008 08:46
Z toho co píšeš tak máš asi LCD nebo plazmovou televizi. Osobně mám doma LCD samsung jak TV tak i monitor. Oboje má jiné rozlišení jako u tebe. Klonování obrazu je sice pěkné, ale celkem na nic. Další možnost je rozšíření plochy, ale od toho jsem taky upustil. Nakonec jsem to udělal tak, že jsem nechal připojenou televizi přes analog a v případě potřeby přepnu přes vlastnosti na ploše zobrazovací zařízení na TV a po skončení filmu TV zase zhodím a jdu zpět na monitor.
mstejska (2912)|5.9.2008 08:52
Nejlepsi je asi pouzit dalkove ovladani. Napr iMon. Pak nemusis k PC ani chodit. Urcite existuji i jine levnejsi. Tohle mam ale primo koupene dohromady se skrini. Pak muzes pouzvat DO jako nahradu mysi.
Doplneni: Prehravani na druhe plose jde. Prinejhorsim si prehravac pustis na monitoru a pak presunes na druhou plochu. Pak staci jenom Alt + Enter nebo double click a mas video pres celou plochu TV.
simontpf (44)|5.9.2008 09:07
[QUOTE=Zoidik;158744]Nakonec jsem to udělal tak, že jsem nechal připojenou televizi přes analog a v případě potřeby přepnu přes vlastnosti na ploše zobrazovací zařízení na TV a po skončení filmu TV zase zhodím a jdu zpět na monitor.[/QUOTE]

Asi jsem nechápavej, ale jak přes analog?
Taky mě napadlo, že bych to přehazoval za chodu, jenže když už si pustím film "fullscreen", tak se nedostanu k ovládání přepínání monitorů - kdybych to přepnul, obraz by byl jen na TV a tam už nevidím, takže bych zase zpět nenahodil fullscreen video :(

// Edit: Jo, a mám plazmu, to jsem zapomněl upřesnit. Full HD, takže to rozlišení bych rád využil naplno.
simontpf (44)|5.9.2008 09:10
[QUOTE=mstejska;158746]
Doplneni: Prehravani na druhe plose jde. [/QUOTE]

Myslíš jako že jde pustit výstup přehrávání na druhou plochu, nebo že to jde způsobem, který jsi uvedl (tedy přetažení na druhou plochu a Alt+Enter?).
mstejska (2912)|5.9.2008 09:14
[QUOTE=simontpf;158750]Myslíš jako že jde pustit výstup přehrávání na druhou plochu, nebo že to jde způsobem, který jsi uvedl (tedy přetažení na druhou plochu a Alt+Enter?).[/QUOTE]

Jo tak to delam doma. K notebooku pripojim LCD, rozsirim plohu na oba displaye. Kazdy ma nastaveno sve rozliseni, NB 1024x768 a LCD 1920x1200. Na NB displayi si pustim film (pres Media Player Classic nebo MPUI) pak staci pretahnout okno na LCD a Alt + Enter.
simontpf (44)|5.9.2008 09:18
[QUOTE=mstejska;158753]Jo tak to delam doma. K notebooku pripojim LCD, rozsirim plohu na oba displaye. Kazdy ma nastaveno sve rozliseni, NB 1024x768 a LCD 1920x1200. Na NB displayi si pustim film (pres Media Player Classic nebo MPUI) pak staci pretahnout okno na LCD a Alt + Enter.[/QUOTE]

Není to sice úplně nej řešení, ale asi to bude OK ... díky za radu.
A ještě dotaz ... když budu chtít obdobným způsobem spustit nějakou gamesu, tak mám jen spuštěcí ikonu umístit na plochu plazmy a pak spustit?
mstejska (2912)|5.9.2008 09:22
Se hrama nevim. To jsem nikdy nezkousel. Dalsi moznost by bylo vytvorit si 3 nezavisle profily v catalystech. Jeden pro Monitor, Druhy pro plazmu a treti spolecny tzn Monitor + Plazma. Nadefinuj si zkratkove klavesy a pak muzes prepinat mezi display i poslepu.
simontpf (44)|5.9.2008 09:25
Je třeba si dát pozor ještě na něco? Nastavení frekvence u TV, nebo něco dalšího?

Profily v catalystech vyzkouším - díky a tip.
mstejska (2912)|5.9.2008 09:30
[QUOTE=simontpf;158756]Je třeba si dát pozor ještě na něco? Nastavení frekvence u TV, nebo něco dalšího?

Profily v catalystech vyzkouším - díky a tip.[/QUOTE]

Jo. Nezapomenout sem tam vypadnout ven. Jinak myslim ze frekvence nastavovat nemusis.
Zoidik (1405)|5.9.2008 09:53
[QUOTE=simontpf;158748]Asi jsem nechápavej, ale jak přes analog?
Taky mě napadlo, že bych to přehazoval za chodu, jenže když už si pustím film "fullscreen", tak se nedostanu k ovládání přepínání monitorů - kdybych to přepnul, obraz by byl jen na TV a tam už nevidím, takže bych zase zpět nenahodil fullscreen video :(

// Edit: Jo, a mám plazmu, to jsem zapomněl upřesnit. Full HD, takže to rozlišení bych rád využil naplno.[/QUOTE]

No mám to na mysli tak, že monitor mám připojen přes DVI kabel a druhý výstup na grafice mám přes redukci DVI/VGA napojen VGA kabelem na TV. Pokud chci přehrát film, tak zapnu TV, navolím si na TV PC vstup, přepnu grafické výstupy v PC a teprve potom zapnu film. Po skončení filmu zase přepnu zpět na monitor.... pokud se chceš dívat na film a zároven něco dělat na PC ( což mi přijde v celku nelogické, jelikož když koukám na film, tak na něj koukám ) tak bych použil rozšíření plochy, ale u mě se stalo to, že jak mám TV s měnším rozlišením HD Redy a monitor 1680*1020 ( nebo nějak tak ) tak mi televize běží na rozlišení monitoru takže se mi obraz roztáhne za okrajtelevize. Proto TV dycky nastavím jako hlavní a monitor vypnu
mstejska (2912)|5.9.2008 09:58
No ja pouzivam rozsireni plochy dost casto. Na LCD pustim diteti pohadku a na NB pracuju.
simontpf (44)|5.9.2008 10:10
Nás je v rodině taky víc, takže rozšíření plochy využiju (někdo může koukat na film a někdo surfit po netu)

Mně se jednalo především o to, že přepínání není tak jednoduché - vy máte asi možnost se po přepnutí výstupu na TV na TV podívat - já ne. Prostě když to přepnu, tak musím udělat tři kroky abych viděl co tam je, což není rozhodně vůbec praktické.
mstejska (2912)|5.9.2008 10:14
Tak to ti jeste jednou doporucuju nejake dalkove ovladani. Ted me napadla dalsi moznost: bezdratova klavesnice a mys, ale myslim si ze DO by asi bylo levnejsi. A pokud nechces investovat tolik, tak prodluzovaci kabel na klavesnici.
simontpf (44)|5.9.2008 10:25
[QUOTE=mstejska;158767]Tak to ti jeste jednou doporucuju nejake dalkove ovladani. Ted me napadla dalsi moznost: bezdratova klavesnice a mys, ale myslim si ze DO by asi bylo levnejsi. A pokud nechces investovat tolik, tak prodluzovaci kabel na klavesnici.[/QUOTE]

o DO jsem taky uvažoval, ale asi to nebudu teď hrotit - stejně to na té TV potřebuju akorát pustit a event. pausnout, což se dá i poslepu. Časem bych rád pod TV pořídil nějaký HTPC, abych se tomuhle vyhnul a mohl nechat klasické PC na běžné věci a HTPC na videa.
Bezdrátovou klávesnici určitě pořizovat nebudu - nechám si svou herní Razer Lycosa :)
Ale co takhle to ovládat bezdrátovým gamepadem? To by nešlo? heh :)
mstejska (2912)|5.9.2008 10:27
Musel bys k tomu gamepadu mit driver nebo program, ktery prevadi pohyb pacek na pohyb mysi. Snad neco takoveho existuje. Zkus zagooglit.
mstejska (2912)|5.9.2008 10:30
simontpf (44)|5.9.2008 10:38
[QUOTE=mstejska;158775]http://atzitznet.dyndns.org/Joy2Mouse3/index.html to je ono.[/QUOTE]

Díky moc - hned jak dorazím domů tak to testnu a dám vědět, jak se s tím pracuje