reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD do 4000kč a 5000Kč

Godon (55)|5.9.2008 15:04
Dobrý den

Plánuji si konečně pořídit LCD monitor. Nejsem si ještě úplně jistý, kolik do toho budu moci investovat, ale buď to budou 4000kč nebo 5000kč. V LCD se ale orientuju jen málo a už vůbec nesleduju novinky, takže nevím jednouduše jaký pořídit. Potřebovat to budu na grafické aplikace, hry, video. Prostě "tak nějak normálně". Nepotřebuju reproduktory.

Mohli by jste mi poradit, jaký NEJ LCD monitor vybrat jednak:

Do 4000kč

a jednak do 5000Kč?

Jak říkám, nejsem si pořád jistý, kolik do toho budu moci ve finále vrazit.
ICE_D (2754)|5.9.2008 20:34
Ahoj,
verim znacce LG, mam ji doma a podle cenovych relaci bych od LG volil toto:
za 4000: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X000000GZ7
za 5000: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X000000ECD

Je to to same 20" a 22"

Sam mam LG 19ku, ktera ma papirovou odezvu 2ms a na hry je to uplne ok, video vypada hezky, normalni prace a surfovani taky vpoho ;)

P.S. At si vyberes, co si vyberes, tak hlavne at to ma DVI! Sam jsem zkousel "malinkou" 19ku pres D-SUB a to je hnus ten obraz a to nemluvim o vetsich plochach treba 22"
cool.user (2822)|5.9.2008 20:43
Osobne bych radsi volil samsunga. Bud

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B23CESX

nebo

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B23CHDI

Oboje je sice mirne pres 5k, ale to snad zas az tolik nevadi. Jako hlavni vyhodu vidim garanci 0 vadnych bodu. Kdybych z techto dvou mel volit tak si radsi vemu 2243bw, hlavne kvuli pivotu a lepsi polohovatelnosti.
Godon (55)|5.9.2008 21:06
[QUOTE=ice_d;158895]Ahoj,
verim znacce LG, mam ji doma a podle cenovych relaci bych od LG volil toto:
za 4000: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X000000GZ7
za 5000: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X000000ECD

Je to to same 20" a 22"

Sam mam LG 19ku, ktera ma papirovou odezvu 2ms a na hry je to uplne ok, video vypada hezky, normalni prace a surfovani taky vpoho ;)

P.S. At si vyberes, co si vyberes, tak hlavne at to ma DVI! Sam jsem zkousel "malinkou" 19ku pres D-SUB a to je hnus ten obraz a to nemluvim o vetsich plochach treba 22"[/QUOTE]


Hm... ta první, za 4000 to je asi ta 20" že? Nebylo by přece jenom lepší si i za 4000 koupit 22", zvláště, když to v téhle cenové rovině pořád dostaneš?
cool.user (2822)|5.9.2008 21:11
[QUOTE=Godon;158904]Hm... ta první, za 4000 to je asi ta 20" že? Nebylo by přece jenom lepší si i za 4000 koupit 22", zvláště, když to v téhle cenové rovině pořád dostaneš?[/QUOTE]

To uz rovnou muzes koupit z bazace za 1500 nejakou 22" 5 let starou s 10 mrtvejma bodama, chciplou trubici a odezvou 25ms. Za kvalitu se plati

Nejlevnejsi 22" s DVI (a ted se bavim o kusech ktery sou normalne dostupny) v alfe mas za 4700 od LG. Jasne, muzes si klidne vzit nejlevnejsi 22" s dsubem, ale je to stejne jako bys dneska kupoval auto bez posilovace rizeni.
Godon (55)|6.9.2008 11:27
[QUOTE=cool.user;158905]To uz rovnou muzes koupit z bazace za 1500 nejakou 22" 5 let starou s 10 mrtvejma bodama, chciplou trubici a odezvou 25ms. Za kvalitu se plati

Nejlevnejsi 22" s DVI (a ted se bavim o kusech ktery sou normalne dostupny) v alfe mas za 4700 od LG. Jasne, muzes si klidne vzit nejlevnejsi 22" s dsubem, ale je to stejne jako bys dneska kupoval auto bez posilovace rizeni.[/QUOTE]

Nj... jenže já bych já rád podotknul že nejsem žádný video-fil jako většina lidí tady asi :-).

Co jsem slyšel tak rozdíl mezi DSub a DVI jde poznat až tak od 22" nahoru. Níž to prý opravdu oznat nejde.
cool.user (2822)|6.9.2008 11:39
[QUOTE=Godon;158945]Co jsem slyšel tak rozdíl mezi DSub a DVI jde poznat až tak od 22" nahoru. Níž to prý opravdu oznat nejde.[/QUOTE]

Ice_d ti pred chvili napsal ze rozdil poznal aj na 19". samozrejme zalezi na mnoha faktorech. Jediny co sem ochoten brat/doporucovat s dsubem je jeste monitor s rozlisenim 1280*1024, cokoliv vetsiho uz jedine dvi (a pro 1680*1050 to plati dvojnasob). Tady nejde o to jestli ses nebo nejses videofil, tady jde o to ze ten obraz proste muze vypadat hooodne blbe a pak jedinou vec kterou muzes udelat je to ze budes brecet zes vyhodil 4 litry oknem zbytecne.
Deee-aN (3834)|6.9.2008 12:01
[quote=Godon;158945]Nj... jenže já bych já rád podotknul že nejsem žádný video-fil jako většina lidí tady asi :-).

Co jsem slyšel tak rozdíl mezi DSub a DVI jde poznat až tak od 22" nahoru. Níž to prý opravdu oznat nejde.[/quote]
Už se budu opakovat: D-SUB je stoprocentní do rozlišení 1280x1024, na vyšší už to chce DVI. Rozdíl v ostrosti a kvalitě obrazu vůbec je znatelný. Ergo není to tak úplně o úhlopříčce...
A ještě jeden, tady už x-krát opakovaný fakt: monitor nekupuješ na jednu sezonu, kup to nejlepší, co si můžeš dovolit. Rozhodně ověřenou značku, jaké ti tady radí kolegové. Samozřejmě můžeš sehnat papírově skvěle vybavené plečky béčkových výrobců za "výhodnou" cenu, ale - jsi tak bohatý, aby sis mohl kupovat levné věci?:notsure A třeba za rok koukat na hejna nerovnoměrně a málo podsvícených mrtvých pixelů?:notsure
Není to o videofilii, ale o tom, jak dlouho do toho budeš schopný koukat bez toho, aby tě bolely oči a palice.
mech13 (5526)|6.9.2008 12:02
v praci mam 19'' 1280x1024 pripojeny na mobilni X700 a dost katastrofa... nezalezi jen na monitoru, ale i na kabelu a kvalite vystupu grafiky...
obrazi ti muz silene blikat, trepat se nebo byt rozmazany - to poznas i kdyz jsi poloslepy a dost to otravuje. DVI je jistota a hodne dobre investovanych par stovek
Godon (55)|6.9.2008 23:49
Ok no... Já měl za to, že to je opravdu už věcí fandů co přetaktovávají snad i HDD a to já fakt nejsem. Jestli podle vás pozná rozdíl mezi Dsub a DVI i průměrný masový uživatel, tak ok, budu věřit (Stejně se mi to ale moc nezdá, četl jsem příspěvky od lidí, kteří tvrdili opak (že DVi až tak OD 22", do té doby že to průměrný uživatel nerozpozná. Tak evidentně buď oni byli tupci a slepci, nebo jste vy "fajnšmekři" :-) ) Ale ok.

Přihodí někdo ještě nějaký tipy?

Co třeba tenhle?

Samsung 2232BW ?
cool.user (2822)|6.9.2008 23:57
[QUOTE=Godon;159094](Stejně se mi to ale moc nezdá, četl jsem příspěvky od lidí, kteří tvrdili opak (že DVi až tak OD 22", do té doby že to průměrný uživatel nerozpozná. Tak evidentně buď oni byli tupci a slepci, nebo jste vy "fajnšmekři" :-) ) Ale ok.[/QUOTE]
Pokud povazujes za smerodatny nazor lidi kteri na diskuzich na czechcomputeru maj chorobnou touhu obhajit svuj nakup (at je sebe horsi) tak si nam klidne never :)

[QUOTE=Godon;159094]Samsung 2232BW ?[/QUOTE]

Na ten sem uz odkazoval v prvnim svem postu... :rolleyes:

Abys nerekl ze kecam, udelal sem ti malej test. Pri vychozim rozliseni (1680*1050) byl rozdil s mou technikou nefotitelny (byl tam citit rozdil v barvach, ale nic co by muj mobil dokazal zachytit). Ovsem co se stane kdyz pouzijes jine rozliseni nez vychozi. Jen pro ukazku jak si muj panel (223bw) poradil s 1280*800 na DVI a D-Subu.




Myslim ze rozdil je zcela patrnej. Pri pouziti DVI s panel mnohem lip poradil s interpolaci, a to nemluvim o bonusu pokud mas ati ze interpolaci muzes provadet pres gpu (nevim jestli tohle umi nvidia)
Deee-aN (3834)|7.9.2008 11:13
cool: přesně, přesně, přesně!:thumb To je to, co jsem popisoval. Už to mám v záložkách a budu používat (snad můžu:)).
godon: vezmi tu 2232BW

OT@cool: dal bych RB, kdyby mě to pustilo...:cry
cool.user (2822)|7.9.2008 12:21
[QUOTE=deeean;159141]godon: vezmi tu 2232BW[/QUOTE]

No tozto ja bych teda radsi bral 2243bw, respektive ten cenovej rozdil je celkem malej a imho se vyplati si priplatit za lepsi polohovatelnost a pivot uz je jen takova tresnicka na dortu.

Jo a 2232 taky neni vesa kompatibilni (pro uchyceni na zed pomoci stojanu)
mech13 (5526)|7.9.2008 13:02
jen jeste doplnim, ze pres DVI je mozne zachovat nativni rozliseni LCD pri mensim nez maximalnim rozliseni - da se interpolaci vyhnout uplne. obraz se umisti na stred v nativnim rozliseni a okolo jsou cerne pruhy. pres D-SUB je vzdy roztazeny na celou obrazovku. hodi se to treba kdyz grafika nezvlada utahnout hru v plnem rozliseni a interpolace zhnusni texty, nebo hra ma fixni maximalni rozliseni (nektery starsi kousky) EDIT: nebo kdyz nechci deformovat hru delanou na 4:3 (5:4) na sirokouhlym monioru

jo a nvidia taky umi interpolaci pres GPU

cool: GJ:thumb, reputaci jeste nemuzu:(
Godon (55)|8.9.2008 21:41
Ok díky.

Ještě bych se rád zeptal. V LCD se moc neorientuju (mám 17 CRT HYUNDAI zatím) a zajímají mě rozlišení:

Můžu si celkem volně měnit rozlišení LCD bez nějakých "negativ" (neničí se např. častým měněním rozlišení monitor?)?
Jinak plánuji jet na nižším rozlišení než těch 1680* cosi, nevím jak moc displej bude velký, ale pojedu spíše na nějakých 1280*něco nebo 1440* něco. 1680 asi rozhodně ne (už kvůli očím atd.) Nebude v tomhle nějaký problém? předpokládám že displej by měl zvládat "všechna" rozlišení v pohodě a ne jen jedno a ostatním jen tak "aby se neřeklo"
speedsnail (4876)|8.9.2008 21:53
Je to přesně naopak. Monitor LCD zvládá v pohodě jedno rozlišení (nativní) a ostatní jen tak na oko aby se neřeklo (dá se to používat, ale neznám nikoho kdo by to používal na něco jiného než na hry, kde to neni tolik poznat). Takže nepočítej že pojedeš na nižším rozlišení než nativnim. Text by byl špatně čitelný.
cool.user (2822)|8.9.2008 21:55
[QUOTE=Godon;159791]Ok díky.

Ještě bych se rád zeptal. V LCD se moc neorientuju (mám 17 CRT HYUNDAI zatím) a zajímají mě rozlišení:

Můžu si celkem volně měnit rozlišení LCD bez nějakých "negativ" (neničí se např. častým měněním rozlišení monitor?)?
Jinak plánuji jet na nižším rozlišení než těch 1680* cosi, nevím jak moc displej bude velký, ale pojedu spíše na nějakých 1280*něco nebo 1440* něco. 1680 asi rozhodně ne (už kvůli očím atd.) Nebude v tomhle nějaký problém? předpokládám že displej by měl zvládat "všechna" rozlišení v pohodě a ne jen jedno a ostatním jen tak "aby se neřeklo"[/QUOTE]

No nechci ti do toho kecat, ale pokud nejses zrovna slepej deda tak nativni rozliseni (1680*1050) je pro 22" naprosto v pohode a fungovat na tom v nizsim rozliseni mi prijde jako blbost, teda za predpokladu ze se bavime o normalni praci v desktopu a podobne. Jinak nahore mas screen jak vypadala obrazovka v 1280*800. Nevim co rict ti na to rict, interpolace je castym problemem, ktery jde castecne resit, ale nejidealnejsi je pracovat v nativnim rozliseni a maximalne mit zmeneny dpi (i kdyz to je dle mych zkusenosti hodne problematicke)
Logout (4018)|8.9.2008 22:42
Většinou lidem úplně stačí si ve winech zvětšit písmo a popř. ikony.
Btw. používáním nenativního rozlišení si člověk IMHO i kazí oči, protože se oko (marně)
snaží zaostřit na neostrý písmo a namáhá se...
Jinak todle rozlišení jsem už nastavoval (s větším písmem) i důchodcům, takže by mělo bejt
fakt v pohodě...
Godon (55)|9.9.2008 12:52
No, já mám zatím CRT 17" a jedu na 800*600 :-)... (kvůli různým věcem, hlavně novějším hrám (ve větším by mi ani nešli) a prostě to už nepřepínám, takže jsem zvyklej na CRT 17 a 800*600... Proto mám právě strach z toho 1680*1050.

Jinak teda:
Dobře, když už bych jel střídavě na jiné rozlišení, tak by to sice nemuselo vypadat dobře, ale chci se zeptat, jestli se tím ten monitor nějak "neničí" (když jede na nižších rozlišeních (takových těch 1280*něco nebo asi spíše 1440*něco)?

A druhý dotaz: Nevím, možná se mýlím, ale podle mě čím větší rozlišení, tím menší obraz a pro oko je to daleko namáhavější, protože musí zaostřovat na úplný pididetaily. Proto z toho mám strach a podle mě to je celkem opodstatněné. Co myslíte vy?

Jinak nejsem slepý, ale mám nosit brýle ale nenosím (nejsem zvyklý) a nenosím je tím pádem ani před PC.

Mě na těch očích začalo totiž celkem záležet (i proto jdu do LCD), protože mě v poslední době opravdu začínají z toho PC bolet čím dál tím víc... I proto se ptám na rozlišení (a těch 1680*1050 na mě působí celkem monstrozně).
speedsnail (4876)|9.9.2008 12:57
Monitoru jiné rozlišení nevadí.
A těch 1680*1050 je pro 22" LCD uplně v pohodě. Jsou to jedny z největších pixelů co se do monitorů dávaj.
cool.user (2822)|9.9.2008 13:10
[QUOTE=Godon;159931]Dobře, když už bych jel střídavě na jiné rozlišení, tak by to sice nemuselo vypadat dobře, ale chci se zeptat, jestli se tím ten monitor nějak "neničí" (když jede na nižších rozlišeních (takových těch 1280*něco nebo asi spíše 1440*něco)?[/QUOTE]
Fyzicky mu je to uplne jedno v jakem rozliseni funguje, nijak se nenici. Jedine co se muze nicit jsou tve oci.

[QUOTE=Godon;159931]A druhý dotaz: Nevím, možná se mýlím, ale podle mě čím větší rozlišení, tím menší obraz a pro oko je to daleko namáhavější, protože musí zaostřovat na úplný pididetaily. Proto z toho mám strach a podle mě to je celkem opodstatněné. Co myslíte vy?[/QUOTE]
Cim vetsi rozliseni tim drobnejsi je vyobrazeni kazdeho pixlu (u lcd kvuli interpolaci obcas problem), ale u 22" LCD to proste nevadi pokud nejses slepej jak tago. Mimochodem, jaky mobil mas?

[QUOTE=Godon;159931]Jinak nejsem slepý, ale mám nosit brýle ale nenosím (nejsem zvyklý) a nenosím je tím pádem ani před PC.[/QUOTE]
zalezi jestli bryle na dalko nebo na blizko

[QUOTE=Godon;159931]Mě na těch očích začalo totiž celkem záležet (i proto jdu do LCD), protože mě v poslední době opravdu začínají z toho PC bolet čím dál tím víc... I proto se ptám na rozlišení (a těch 1680*1050 na mě působí celkem monstrozně).[/QUOTE]
Hele, co takhle uz prestat fantazirovat a zacit nam konecne verit?

Jen tak mimochodem, jakou obnovovaci frekvenci mas na svem crt aktualne nastavenou?
mstejska (2912)|9.9.2008 13:15
Podivej se na velikost pixelu u 17", 19", 20", 22", 24" LCD. uvidis jestli je mezi nimi rozdil.
ICEBOSS (3435)|9.9.2008 15:32
2 cool.user - nemel jsi na tom d-subu jenom blbe nastaveny "phase"?
Godon (55)|9.9.2008 16:19
[QUOTE=cool.user;159934]Fyzicky mu je to uplne jedno v jakem rozliseni funguje, nijak se nenici. Jedine co se muze nicit jsou tve oci.


Cim vetsi rozliseni tim drobnejsi je vyobrazeni kazdeho pixlu (u lcd kvuli interpolaci obcas problem), ale u 22" LCD to proste nevadi pokud nejses slepej jak tago. Mimochodem, jaky mobil mas?


zalezi jestli bryle na dalko nebo na blizko


Hele, co takhle uz prestat fantazirovat a zacit nam konecne verit?

Jen tak mimochodem, jakou obnovovaci frekvenci mas na svem crt aktualne nastavenou?
[/QUOTE]

A tenhle konkrétní typ, ten samsung je na tom s interpolací jak, standard, nebo i v tomhle exceluje (exceluje v rámci své cenové hladiny)?

100 Hz obnovovací frekvence
No věřit bych vám mohl začít, ale tak víš jak ;-).
Mobil ani nevím jaký mám, nějaký sonny erricson, já ty mobily moc nežeru.
cool.user (2822)|9.9.2008 16:27
[QUOTE=Godon;159976]A tenhle konkrétní typ, ten samsung je na tom s interpolací jak, standard, nebo i v tomhle exceluje (exceluje v rámci své cenové hladiny)?[/QUOTE]

Vzhledem samsungu bych predpokladal ze dobre (za predpokladu ze vyuzijes DVI)

Jinak rozliseni 1024*768 nepouzivas proc? Protoze na ty pismena nevidis nebo te jen boli oci? A ten mobil zkus zjistit pls.

2ice: Po pravde nevim, respektive vubec nic sem nenastavoval, vse sem nechal na monitoru a jeho autokalibraci.
ICEBOSS (3435)|9.9.2008 18:37
aha... to je ten problem, obcas to chce dostelovat a da se dosahnout celkem uspokojiveho vysledku i na d-subu... nicmene DVI doporucuji :)
Godon (55)|9.9.2008 21:13
Je nechápu proč chceš vědět mobil :-D...? Sony Ericson K210, 310 :-) (já fakt nevím). Na co to potřebuješ?

Jinak 1024*768 nepoužívám protože jednak mi to přišlo moc malý (to je ale tím že poiužívám 800) a jednak jo, boleli mě z toho oči, automaticky jsem taky dával hlavu blíže k monitoru když to bylo na 800. Taky mi nový hry nešli na 1024 ale jen na 800 a já to prostě potom už nepřepínával, mám to ještě taky jako zvyk ze svýho prvního monitoru, který při přepinání rozlišení vždy tak "roztomile" lupal až jsem měl strach, jestli vůbec pojede :-).

BTW, ok takže ten Samsung? Jsou ještě nějaký jiný varianty na té samé úrovni a za stejnou cenu, co třeba ten LG? Přece jenom bych měl rád více věcí ze kterých si mužu finálně vybrat...?

BTW, nechtěl byste sem někdo hodit screen jak vypadá vlastně windows plocha (ideálně XP pokud stále máte) v default 1680*1050 :-)? Jsem na to celkem zvědavej.

Jinak díky všem za rady co jste mi sem doposud napsali!
cool.user (2822)|9.9.2008 21:27
[QUOTE=Godon;160011]Je nechápu proč chceš vědět mobil :-D...? Sony Ericson K210, 310 :-) (já fakt nevím). Na co to potřebuješ?[/QUOTE]
Ok, k210 neexistuje takze rekneme ze mas k k310.

Ten ma hustotu displaje zhruba 2000px/cm2
Prumerne 17" crt s 1024/768 cca 1100-1200px/cm2
22" s 1680*1050 cca 1200px+/-100px (pokud spravne odhaduju, ja tady mam jen 21,6")

Z toho si doufam muzes udelat obraz o tom jak "drobne" to bude.


[QUOTE=Godon;160011]BTW, ok takže ten Samsung? Jsou ještě nějaký jiný varianty na té samé úrovni a za stejnou cenu, co třeba ten LG? Přece jenom bych měl rád více věcí ze kterých si mužu finálně vybrat...?[/QUOTE]
Ber toho samsunga, ten ti jako jediny v tyhle cene garantuje 0 vadnych px (je dulezite si spravne precist podminky, respektive do 3 dnu vymena, pak klasicka reklamace pokud se nepletu)

[QUOTE=Godon;160011]BTW, nechtěl byste sem někdo hodit screen jak vypadá vlastně windows plocha (ideálně XP pokud stále máte) v default 1680*1050 :-)? Jsem na to celkem zvědavej.[/QUOTE]

http://images.kuratkoo.net/desktop_1680-1050.jpg Google...


2ice: Jak to rict, me to vice mene nemusi zajimat jako zakaznika, nechal sem projet jeho autokalibraci, manualne sem vyvolal autokalibraci a vysledek stale nula, takze...
Godon (55)|10.9.2008 01:44
[QUOTE=cool.user;160017]Ok, k210 neexistuje takze rekneme ze mas k k310.

Ten ma hustotu displaje zhruba 2000px/cm2
Prumerne 17" crt s 1024/768 cca 1100-1200px/cm2
22" s 1680*1050 cca 1200px+/-100px (pokud spravne odhaduju, ja tady mam jen 21,6")

Z toho si doufam muzes udelat obraz o tom jak "drobne" to bude.

[/QUOTE]

Hm... Já viděl 22" naposledy někdy před měsícem v nějakým marketu a i to bylo zdálky a navíc na něm nic neběželo, takže fakt nevím co čekat :-).

na druhou stranu, hry stejně budu hrát v nižším rozlišení (přece jenom nebudu mít zas až tak výkonný PC a radši zapnu AA), takže možná i ten desktop nakonec dám na nižší...

Jinak ten monitor ok, ale stejně bych měl radši z více na výběr, třeba jsem ještě našel tenhle a ten má ještě vyšší kontrast a je to stejná řada...
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514500J000000HDI
mech13 (5526)|10.9.2008 06:56
sakra uz jim konecne ver, ze LCD v nenativnim rozliseni je totalni prasarna. je to zverstvo na oci, neda se na to divat. s 1680 na 22'' nemaji problemy miliony lidi po svete, tak proc bys to nemel zvladat?

davat hru do mensiho rozliseni a zapnout AA je taky blbost, interpolace ti obraztak zprasi ze sebelepsi AA nedostane kvalitu obrazu na nativni rozliseni bez AA a s detajlama snizenema na ultrahnus

at mas monitor co zvlada interpolaci paradne, nebo nejaky katastrofalni kousek, porad to je hruza a neda se to s nativnim rozlisenim porovnat
mstejska (2912)|10.9.2008 07:55
Na rychlych hrach dej klidne nizsi rozliseni. U NFS to nepoznas. Tam nemas cas sledovat jednotlive pixely. Kdyz se ti to nezda, skoc do nejakyho elektra (Treba elektroworldu, nebo kamkoli jinam) a nech si nejakou 22" predvezt. NO a kdyz se ti to nebude zdat, tak uz asi jenom k ocnimu pro silnejsi bryle. Posledni rada: V praci jsme resili podobny problem. Tady je vysledek. Vic ti nikdo nerekne.
rozliseni.png
1.6dynamic (54)|10.9.2008 08:17
[QUOTE=cool.user;158896]Osobne bych radsi volil samsunga. ...[/QUOTE]
Ak môžem poradiť tak SAMSUNGa určite NIE. Máme v práci hromadne SAMSUNG SyncMaster 740B a je to jedným slovom katastrofa.

NA D-SUB obraz poblikáva, je neostrý, IT support ide kvôli tomu hromadne dopĺňať do všetkých PC grafickú kartu, aby sa mohli už nakúpené monitory pripojiť cez DVI.

Ja sám ho mám cez DVI. Blikanie a ostrosť už je OK. Ale farby sú stále katastrofálne. Bledé tóny vyzerajú všetky ako biela farba. Na starších LCD IIYAMA sú pritom farby v poriadku.


Doporučujem LG !!
mech13 (5526)|10.9.2008 08:27
[QUOTE=1.6dynamic;160079]...[/QUOTE]

o tom se tu ale skoro celou dobu bavime, ze D-sub sux, zvlast jestli jedete na integrovanech grafikach:runaway

a barvy - od toho se prece daji nastavovat barevne provily, korigovat jednotlive barvy, kontrast a jas:idea
Deee-aN (3834)|10.9.2008 08:27
[quote=1.6dynamic;160079]Ak môžem poradiť tak SAMSUNGa určite NIE. Máme v práci hromadne SAMSUNG SyncMaster 740B a je to jedným slovom katastrofa.
NA D-SUB obraz poblikáva, je neostrý, IT support ide kvôli tomu hromadne dopĺňať do všetkých PC grafickú kartu, aby sa mohli už nakúpené monitory pripojiť cez DVI.
Ja sám ho mám cez DVI. Blikanie a ostrosť už je OK. Ale farby sú stále katastrofálne. Bledé tóny vyzerajú všetky ako biela farba. Na starších LCD IIYAMA sú pritom farby v poriadku.
Doporučujem LG !![/quote]
No, nevím, jestli je na místě ohánět se tady několik let starým, víceméně kancelářským modelem...:notsure:runaway
cool.user (2822)|10.9.2008 08:31
[QUOTE=1.6dynamic;160079]...![/QUOTE]

1) Tohle ma resit reklamace
2) Srovnavat [SIZE="3"]3[/SIZE] roky starej model s dnesnima modelama je trochu mimo
3) LG ti neda zaruku 0 vadnych bodu
4) Uz dlouho jsem se nesetkalm s blikajicim lcd, uprimne, neco mi na te tve story moc nesedi ;)
5) Mimochodem, srovnavat znacku na zaklade jednoho modelu je taky smesne...
Godon (55)|10.9.2008 12:13
Hm... Pak si ale říkám, jestli nebude lepší koupit menší uhlopříčku... Protože já hry na 1680*1050 jet nehodlám... To mi zase pojedou jak dlouho? Půl roku? Na to ser*.

BTW opravdu si nemyslím že v nenativním rozlišení nepoznám zapnutý AA... To je skoro stejný typ příspěvku jako "To nemá cenu, připlat si radši 5000 a kup eizo, jinak to FAKT, ale jako FAKT VUBEC nemá cenu , to zůstan radši u CRT "... No... LOL. Takový příspěvky jsou pak vždycky kouzelný...
Deee-aN (3834)|10.9.2008 12:39
LOCK?:notsure
mech13 (5526)|10.9.2008 12:40
mensi uhloprickou si nepomuzes, pixely jsou porad +-kousicek stejne velky

LCD ma jediny smysl, fungovat v nativnim rozliseni. videl jsi nekdy LCD v nenativnim rozliseni? rozdil nativni x nenativni je mnohem vetsi nez mezi nejlevnejsim 3 roky starym LCD a supernabusenym eizem, nekde se na to proste podiv. jestli si myslis ze se bavime o jemnech barevnech odstinech a nepostrehnutelnych cmouhach tak to nee, bavime se o hodne deformovanym obrazu a mizerne citelnym textu.

dokud to neuvidis, tak to nema cenu resit
mstejska (2912)|10.9.2008 12:47
Zajdi si prosim do obchodu a nech si to predvest. Tohle vymysleni nema zadny smysl.
Godon (55)|10.9.2008 14:48
[QUOTE=mstejska;160154]Zajdi si prosim do obchodu a nech si to predvest. Tohle vymysleni nema zadny smysl.[/QUOTE]

Jo a s tím souhlasím to je asi pravda. Takže tohle bych uzavřel. Díky tedy všem za rady a postřehy co sem psali.


Mě jde ale totiž i o výkon a 1650*1050 se mi zdá hodně, zas tak výkonný PC mít nebudu. A chci hrát nové hry a budu dělat i s grafikou a zažívat sekání se mi moc nechce, proto jsem se ptal po menším LCD, které bude mít sice menší uhlopříčku, ale tím pádem ale nižší NATIVNI rozlišení (myslím tak asi 1280* nebo max 1440) a tím pádem se mi snad nebude nic sekat... To podle mě dává smysl. Mohla by mi nějaká dobrá duše doporučit něco v tomhle duchu?
mstejska (2912)|10.9.2008 14:52
Ve 2D se ti to sekat nebude. Tam na vykonu grafiky nezalezi.
cool.user (2822)|10.9.2008 15:47
Boha jeho...
[QUOTE=Godon;160144]Hm... Pak si ale říkám, jestli nebude lepší koupit menší uhlopříčku... Protože já hry na 1680*1050 jet nehodlám... To mi zase pojedou jak dlouho? Půl roku? Na to ser*.[/QUOTE]
Tak si nech to tvy zazracny 17"crt s rozlisenim 800*600. Jako ja uz nechapu co po nas chces? Abychom ti rekli: jasne, kup si 13" lcd s dsubem? Nebo abych ti souhlasne kejvnuli na vse co reknes at je to sebe vetsi blbost?

[QUOTE=Godon;160144]BTW opravdu si nemyslím že v nenativním rozlišení nepoznám zapnutý AA... To je skoro stejný typ příspěvku jako "To nemá cenu, připlat si radši 5000 a kup eizo, jinak to FAKT, ale jako FAKT VUBEC nemá cenu , to zůstan radši u CRT "... No... LOL. Takový příspěvky jsou pak vždycky kouzelný...[/QUOTE]
Lol ses uz leda tak ty. Mech se ti snazil rict ze AA nespravi "zpraseni" ktery provede interpolace ;)


[QUOTE=Godon;160186]Mě jde ale totiž i o výkon a 1650*1050 se mi zdá hodně, zas tak výkonný PC mít nebudu. A chci hrát nové hry a budu dělat i s grafikou a zažívat sekání se mi moc nechce, proto jsem se ptal po menším LCD, které bude mít sice menší uhlopříčku, ale tím pádem ale nižší NATIVNI rozlišení (myslím tak asi 1280* nebo max 1440) a tím pádem se mi snad nebude nic sekat... To podle mě dává smysl. Mohla by mi nějaká dobrá duše doporučit něco v tomhle duchu?[/QUOTE]

A muzu se zeptat jakej je rozdil v tom jestli hru budes hrat v 1280*1024 nativne na 19" lcd nebo v 1280*1024 v rezimu vycentrovanyho obrazu v pomeru pixelu 1:1 na 22" lcd?
mstejska (2912)|10.9.2008 15:54
To: cool.user. Zbytecne se rozcilujes. Proste neveri.
Jinak dokud jsem mel jenom NB tak jsem jel ve 2D v nativnim rozliseni na externim monitoru (1920x1200) a kdyz jsem chtel hrat hry, tak jsem nastavil rozliseni nizsi. (Jde to a nekde to nevadi) Akorat teda fakt nechapu co se da delat v rozliseni 800x600. tam se snad ani nevleze toolbar wordu.
mech13 (5526)|10.9.2008 16:04
v tomto duchu bych ti doporucil 22'' s DVI... viz

[QUOTE=mech13;159168]jen jeste doplnim, ze pres DVI je mozne zachovat nativni rozliseni LCD pri mensim nez maximalnim rozliseni - da se interpolaci vyhnout uplne. obraz se umisti na stred v nativnim rozliseni a okolo jsou cerne pruhy. pres D-SUB je vzdy roztazeny na celou obrazovku. hodi se to treba kdyz grafika nezvlada utahnout hru v plnem rozliseni a interpolace zhnusni texty, nebo hra ma fixni maximalni rozliseni (nektery starsi kousky) EDIT: nebo kdyz nechci deformovat hru delanou na 4:3 (5:4) na sirokouhlym monioru[/QUOTE]

ve hre nastavis 1024*768 tak muzes proste a jednoduse mit uprosred monitoru obraz v nativnim rozliseni 1024*768 a kolem cerny pruhy. nejak takto:


pri dnesnich cenach bych nic mensiho nebral, ta plocha se vzdycky hodi
Godon (55)|10.9.2008 17:22
[QUOTE=cool.user;160203]Boha jeho...
A muzu se zeptat jakej je rozdil v tom jestli hru budes hrat v 1280*1024 nativne na 19" lcd nebo v 1280*1024 v rezimu vycentrovanyho obrazu v pomeru pixelu 1:1 na 22" lcd?[/QUOTE]

No třeba ten, že jsem nějak ani netušil, že tohle jde. Už jsem psal že s LCD nemám ZADNE zkušenosti :). (A ten původní text od Mecha jsem přeletěl rychle a nepochopil ho bohužel správně).

Jinak abych na tebe reagoval tvými vlastnímy slovy: "Why so serious?" voe ;-).

Každopádně díky za rady všem. Myslím že to vycentrování to řeší a předpokládám, že tuhle možnost najdu jak u ATI tak u NVIDIE v nejnovějších ovladačích. Tím líp.

Jinak vezmu asi nějaký ten samsung. Doporučuje je více lidí, navíc mají tu garanci 0 vadných bodů první 3 dny (možnost vrátit) i když to je myslím vlastně celkem fuk když mám u každého e-shopu možnost vrátit zboží do 2 týdnů bez udání důvodu. At tak či onak. Ty 3 dny mi běží od doby kdy převezmu zásilku od dopravce PPL, tedy od doby, kdy se teprve stávám "právně/legálně" kupujícím a přebírám zboží?
1.6dynamic (54)|10.9.2008 18:28
[QUOTE=mech13;160082]o tom se tu ale skoro celou dobu bavime, ze D-sub sux, zvlast jestli jedete na integrovanech grafikach:runaway
[/QUOTE]
súhlasím, ja som to len chcel doložiť našimi hromadnými skúsenosťami

[QUOTE=mech13;160082]
a barvy - od toho se prece daji nastavovat barevne provily, korigovat jednotlive barvy, kontrast a jas:idea[/QUOTE]
nič nepomohlo, skúšali to už iní majstri, a bez úspechu. bledé odtiene ten samsung proste nezvláda

[QUOTE=cool.user;160084]1) Tohle ma resit reklamace
2) Srovnavat [SIZE="3"]3[/SIZE] roky starej model s dnesnima modelama je trochu mimo
3) LG ti neda zaruku 0 vadnych bodu
4) Uz dlouho jsem se nesetkalm s blikajicim lcd, uprimne, neco mi na te tve story moc nesedi ;)
5) Mimochodem, srovnavat znacku na zaklade jednoho modelu je taky smesne...[/QUOTE]
na reklamáciu to asi nebude, to by chlapci z IT Supportu rýchlo vrátili. to beriem že to je starší model, ja len že osobne teda samsung vôbec nemôžem doporučiť, ešte staršie IIYAMA fungujú bez týchto problémov. novšie samsungy nepoznám to je fakt. 4 a 5 nekomentujem ;)
ICE_D (2754)|11.9.2008 06:34
[QUOTE=Godon;158904]Hm... ta první, za 4000 to je asi ta 20" že? Nebylo by přece jenom lepší si i za 4000 koupit 22", zvláště, když to v téhle cenové rovině pořád dostaneš?[/QUOTE]

Prosim ukazat 22" monitor s DVI + kvalitni znacky - za 4000,- ;)
Neverim, ze sezenes za tyhle penize v 22kach neco tak kvalitniho jako LG (Samsung, HP atd.) a pokud ano, tak klobouk dolu!
Radsi kvaliitni 20" s DVI nez smejd 22" s D-Sub ;)
cool.user (2822)|11.9.2008 07:47
[QUOTE=ice_d;160371]...[/QUOTE]
Reagujes na tyden starej post mezi kterym uz ubehly dve stranky postu... :rolleyes:
ICE_D (2754)|11.9.2008 18:07
[QUOTE=cool.user;160374]Reagujes na tyden starej post mezi kterym uz ubehly dve stranky postu... :rolleyes:[/QUOTE]

Pardon, ale nejak jsem se tu mezitim neukazal a nebo jen na skok, konecne jsem mel moznost projet poctive vsechny prispevky, tak kdyztak to panove admini maznete ;)

BTW co jsem to tak cetl, tak misto rady co koupit, se to zvrhlo ve flamewar na tema D-SUB vs DVI :(