Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 49

Téma: LCD do 4000kč a 5000Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Dobrý den

Plánuji si konečně pořídit LCD monitor. Nejsem si ještě úplně jistý, kolik do toho budu moci investovat, ale buď to budou 4000kč nebo 5000kč. V LCD se ale orientuju jen málo a už vůbec nesleduju novinky, takže nevím jednouduše jaký pořídit. Potřebovat to budu na grafické aplikace, hry, video. Prostě "tak nějak normálně". Nepotřebuju reproduktory.

Mohli by jste mi poradit, jaký NEJ LCD monitor vybrat jednak:

Do 4000kč

a jednak do 5000Kč?

Jak říkám, nejsem si pořád jistý, kolik do toho budu moci ve finále vrazit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Ahoj,
    verim znacce LG, mam ji doma a podle cenovych relaci bych od LG volil toto:
    za 4000: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X000000GZ7
    za 5000: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X000000ECD

Je to to same 20" a 22"

Sam mam LG 19ku, ktera ma papirovou odezvu 2ms a na hry je to uplne ok, video vypada hezky, normalni prace a surfovani taky vpoho

P.S. At si vyberes, co si vyberes, tak hlavne at to ma DVI! Sam jsem zkousel "malinkou" 19ku pres D-SUB a to je hnus ten obraz a to nemluvim o vetsich plochach treba 22"

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Osobne bych radsi volil samsunga. Bud

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B23CESX

nebo

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B23CHDI

Oboje je sice mirne pres 5k, ale to snad zas az tolik nevadi. Jako hlavni vyhodu vidim garanci 0 vadnych bodu. Kdybych z techto dvou mel volit tak si radsi vemu 2243bw, hlavne kvuli pivotu a lepsi polohovatelnosti.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od ice_d Zobrazit příspěvek
    Ahoj,
    verim znacce LG, mam ji doma a podle cenovych relaci bych od LG volil toto:
    za 4000: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X000000GZ7
    za 5000: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X000000ECD

Je to to same 20" a 22"

Sam mam LG 19ku, ktera ma papirovou odezvu 2ms a na hry je to uplne ok, video vypada hezky, normalni prace a surfovani taky vpoho

P.S. At si vyberes, co si vyberes, tak hlavne at to ma DVI! Sam jsem zkousel "malinkou" 19ku pres D-SUB a to je hnus ten obraz a to nemluvim o vetsich plochach treba 22"

Hm... ta první, za 4000 to je asi ta 20" že? Nebylo by přece jenom lepší si i za 4000 koupit 22", zvláště, když to v téhle cenové rovině pořád dostaneš?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Godon Zobrazit příspěvek
    Hm... ta první, za 4000 to je asi ta 20" že? Nebylo by přece jenom lepší si i za 4000 koupit 22", zvláště, když to v téhle cenové rovině pořád dostaneš?
    To uz rovnou muzes koupit z bazace za 1500 nejakou 22" 5 let starou s 10 mrtvejma bodama, chciplou trubici a odezvou 25ms. Za kvalitu se plati

Nejlevnejsi 22" s DVI (a ted se bavim o kusech ktery sou normalne dostupny) v alfe mas za 4700 od LG. Jasne, muzes si klidne vzit nejlevnejsi 22" s dsubem, ale je to stejne jako bys dneska kupoval auto bez posilovace rizeni.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    To uz rovnou muzes koupit z bazace za 1500 nejakou 22" 5 let starou s 10 mrtvejma bodama, chciplou trubici a odezvou 25ms. Za kvalitu se plati

Nejlevnejsi 22" s DVI (a ted se bavim o kusech ktery sou normalne dostupny) v alfe mas za 4700 od LG. Jasne, muzes si klidne vzit nejlevnejsi 22" s dsubem, ale je to stejne jako bys dneska kupoval auto bez posilovace rizeni.
    Nj... jenže já bych já rád podotknul že nejsem žádný video-fil jako většina lidí tady asi :-).

Co jsem slyšel tak rozdíl mezi DSub a DVI jde poznat až tak od 22" nahoru. Níž to prý opravdu oznat nejde.

Registrace
    May 2006

Co jsem slyšel tak rozdíl mezi DSub a DVI jde poznat až tak od 22" nahoru. Níž to prý opravdu oznat nejde.
    Ice_d ti pred chvili napsal ze rozdil poznal aj na 19". samozrejme zalezi na mnoha faktorech. Jediny co sem ochoten brat/doporucovat s dsubem je jeste monitor s rozlisenim 1280*1024, cokoliv vetsiho uz jedine dvi (a pro 1680*1050 to plati dvojnasob). Tady nejde o to jestli ses nebo nejses videofil, tady jde o to ze ten obraz proste muze vypadat hooodne blbe a pak jedinou vec kterou muzes udelat je to ze budes brecet zes vyhodil 4 litry oknem zbytecne.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Nj... jenže já bych já rád podotknul že nejsem žádný video-fil jako většina lidí tady asi :-).

Už se budu opakovat: D-SUB je stoprocentní do rozlišení 1280x1024, na vyšší už to chce DVI. Rozdíl v ostrosti a kvalitě obrazu vůbec je znatelný. Ergo není to tak úplně o úhlopříčce...
    A ještě jeden, tady už x-krát opakovaný fakt: monitor nekupuješ na jednu sezonu, kup to nejlepší, co si můžeš dovolit. Rozhodně ověřenou značku, jaké ti tady radí kolegové. Samozřejmě můžeš sehnat papírově skvěle vybavené plečky béčkových výrobců za "výhodnou" cenu, ale - jsi tak bohatý, aby sis mohl kupovat levné věci? A třeba za rok koukat na hejna nerovnoměrně a málo podsvícených mrtvých pixelů?
    Není to o videofilii, ale o tom, jak dlouho do toho budeš schopný koukat bez toho, aby tě bolely oči a palice.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

v praci mam 19'' 1280x1024 pripojeny na mobilni X700 a dost katastrofa... nezalezi jen na monitoru, ale i na kabelu a kvalite vystupu grafiky...
    obrazi ti muz silene blikat, trepat se nebo byt rozmazany - to poznas i kdyz jsi poloslepy a dost to otravuje. DVI je jistota a hodne dobre investovanych par stovek

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Ok no... Já měl za to, že to je opravdu už věcí fandů co přetaktovávají snad i HDD a to já fakt nejsem. Jestli podle vás pozná rozdíl mezi Dsub a DVI i průměrný masový uživatel, tak ok, budu věřit (Stejně se mi to ale moc nezdá, četl jsem příspěvky od lidí, kteří tvrdili opak (že DVi až tak OD 22", do té doby že to průměrný uživatel nerozpozná. Tak evidentně buď oni byli tupci a slepci, nebo jste vy "fajnšmekři" :-) ) Ale ok.

Přihodí někdo ještě nějaký tipy?

Co třeba tenhle?

Samsung 2232BW ?

Registrace
    May 2006

(Stejně se mi to ale moc nezdá, četl jsem příspěvky od lidí, kteří tvrdili opak (že DVi až tak OD 22", do té doby že to průměrný uživatel nerozpozná. Tak evidentně buď oni byli tupci a slepci, nebo jste vy "fajnšmekři" :-) ) Ale ok.
    Pokud povazujes za smerodatny nazor lidi kteri na diskuzich na czechcomputeru maj chorobnou touhu obhajit svuj nakup (at je sebe horsi) tak si nam klidne never

Samsung 2232BW ?
    Na ten sem uz odkazoval v prvnim svem postu...

Abys nerekl ze kecam, udelal sem ti malej test. Pri vychozim rozliseni (1680*1050) byl rozdil s mou technikou nefotitelny (byl tam citit rozdil v barvach, ale nic co by muj mobil dokazal zachytit). Ovsem co se stane kdyz pouzijes jine rozliseni nez vychozi. Jen pro ukazku jak si muj panel (223bw) poradil s 1280*800 na DVI a D-Subu.

Myslim ze rozdil je zcela patrnej. Pri pouziti DVI s panel mnohem lip poradil s interpolaci, a to nemluvim o bonusu pokud mas ati ze interpolaci muzes provadet pres gpu (nevim jestli tohle umi nvidia)
    Naposledy upraveno uživatelem cool.user: 07-09-2008 v 01:38

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

cool: přesně, přesně, přesně! To je to, co jsem popisoval. Už to mám v záložkách a budu používat (snad můžu).
    godon: vezmi tu 2232BW

OT@cool: dal bych RB, kdyby mě to pustilo...

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    godon: vezmi tu 2232BW
    No tozto ja bych teda radsi bral 2243bw, respektive ten cenovej rozdil je celkem malej a imho se vyplati si priplatit za lepsi polohovatelnost a pivot uz je jen takova tresnicka na dortu.

Jo a 2232 taky neni vesa kompatibilni (pro uchyceni na zed pomoci stojanu)
    Naposledy upraveno uživatelem cool.user: 07-09-2008 v 14:10

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jen jeste doplnim, ze pres DVI je mozne zachovat nativni rozliseni LCD pri mensim nez maximalnim rozliseni - da se interpolaci vyhnout uplne. obraz se umisti na stred v nativnim rozliseni a okolo jsou cerne pruhy. pres D-SUB je vzdy roztazeny na celou obrazovku. hodi se to treba kdyz grafika nezvlada utahnout hru v plnem rozliseni a interpolace zhnusni texty, nebo hra ma fixni maximalni rozliseni (nektery starsi kousky) EDIT: nebo kdyz nechci deformovat hru delanou na 4:3 (5:4) na sirokouhlym monioru

jo a nvidia taky umi interpolaci pres GPU

cool: GJ, reputaci jeste nemuzu

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Ok díky.

Ještě bych se rád zeptal. V LCD se moc neorientuju (mám 17 CRT HYUNDAI zatím) a zajímají mě rozlišení:

Můžu si celkem volně měnit rozlišení LCD bez nějakých "negativ" (neničí se např. častým měněním rozlišení monitor?)?
    Jinak plánuji jet na nižším rozlišení než těch 1680* cosi, nevím jak moc displej bude velký, ale pojedu spíše na nějakých 1280*něco nebo 1440* něco. 1680 asi rozhodně ne (už kvůli očím atd.) Nebude v tomhle nějaký problém? předpokládám že displej by měl zvládat "všechna" rozlišení v pohodě a ne jen jedno a ostatním jen tak "aby se neřeklo"

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. 24" monitor za cca 4000Kč
    Od michal84 v sekci Monitory
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-11-2014, 17:06
  2. NAS bez disků do 4000kč
    Od Malevil v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 05-04-2012, 00:22
  3. graf. kart. do 4000Kč
    Od w.i.n.k.i v sekci Grafické karty
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 14-11-2011, 23:15
  4. LCD: LCD 4000kč
    Od Honza.4.ever v sekci Monitory
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 22-12-2008, 23:45
  5. LCD: Rada pro kup LCD do 5000Kč
    Od EvolutionFireman112 v sekci Monitory