reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém při odinstalaci ovladačů

Sikil79 (429)|5.9.2008 17:08
Zdravím

Včera jsem si usmyslel, že bych si mohl udělat čistku systému a to kompletně s reinstalací win. Ješte předtím jsem si vzpoměl, že když jsem kdysi chtěl uprgadovat novější drivery na základní desku, tak po odinstalaci původních mi windows nastartoval normálně, ale myš a klávesnice přestaly reagovat. Předtím jsem to vyřešil přeinstalováním win. Takže po potřičné záloze všech důležitých souborů, jsem to začal testovat, protože jsem neměl co ztratit. Nejdříve jsem odebral driver zvukové karty. Restart. Žádné problémy. Pak driver grafické karty. Restart. Žádné problémy. Nakonec drivery základní desky. Restart. Windows nastartoval, naběhl antivirus, firewall, vyhodil mi okno s detekcí nového hardwaru, prostě vše ok, ale myš a klávesnice total death. Zkoušel jsem i nouzový režim, ale tam to bylo to samé. Ti bystřejší z vás určitě pochopili, že před nabootováním windows klávesnice fungovala normálně. Napadlo mě ještě vyzkoušet opravu instalace. Po vložení CD až po poslední restart vše ok, ale hnedle na to mi windows vyhodil spouštěcí menu s hláškou o problému se spuštěním systému. Nejdřív jsem zvolil spuštění běžným způsobem. Asi na 1/2 sekundy se objevila bootovací obrazovka a na druhé 1/2 sekundy obrazovka modrá s nelibivými údaji a restart. To samé proběhlo i s volbou nouzového režimu. Takže jsem dotestoval, format, reinstall. Musím zaklepat, ale zatím žádné problémy se svojí sestavou nemám, jen tohle. Takže k věci. Pokud někdo víte proč se mi po odinstalování driverů zakladní desky kousne myš a klávesnice, prosím přispějte.

MB: Asus P5N32-E SLI (nForce 680i SLI)

Tady je výpis původních ovladačů a dodatečný obrázek:
Ethernet Driver (v60.24) "WHQL"
Network Management Tools (v60.26)
SMBus Driver (v4.57) "WHQL"
Installer (v5.17)
WinXP IDE SataRAID Driver (v6.91) "WHQL"
WinXP IDE SataIDE Driver (v6.91) "WHQL"
WinXP RAIDTOOL Application (v6.91) "Sedona"
nvidia_drivers.jpg
|Mio| (1333)|8.9.2008 08:38
Klavesnice a mys jsou USB ??
Challenger_ii (192)|8.9.2008 10:00
A že by jsi tu taky nasal, co ti nahlásí "obrazovka a na druhé 1/2 sekundy obrazovka modrá s nelibivými údaji"? Oplýváš květnatou řečí, ale je to jabo o volbách. Mnoho prázdných slov a nic neříkající obsah. Aha, máš nás za jasnovidce! Vypiš sem tu STOPku! Stop 0x000000xx (závorku už nemusíš)
Sikil79 (429)|8.9.2008 11:45
[QUOTE=|Mio|;159542]Klavesnice a mys jsou USB ??[/QUOTE]

No na to jsem zapoměl. Jsou klasicky v PS2.

[QUOTE=Challenger_ii;159559]A že by jsi tu taky nasal, co ti nahlásí "obrazovka a na druhé 1/2 sekundy obrazovka modrá s nelibivými údaji"? Oplýváš květnatou řečí, ale je to jabo o volbách. Mnoho prázdných slov a nic neříkající obsah. Aha, máš nás za jasnovidce! Vypiš sem tu STOPku! Stop 0x000000xx (závorku už nemusíš)[/QUOTE]

Jak píšů 1/2 sekundy, tak to znamená půl sekundy! Nevím jestli to šlo pauznout nebo ne, ale teď ti to už nevypíšu, protože pokud jsi dobře četl, tak jsem ten oddíl formátoval! A za druhé ten Blue Screen vyskočil až po opravě instalace a ne po odebrání driverů zakladní desky. Řekl bych, že to spolu ani nesouviselo. Jo ještě jsem zapoměl napsat, že jsem měl změněnou bootovací obrazovku přes TuneUp 2006, tak jestli tam nebyla zrada, takže se omlouvám, že jsem to zapoměl uvést. No ale o to mi vůbec nešlo. To jsem uvedl spíš tak na okraj. Šlo mi hlavně o to zamrznutí myši a klávesnice. A k té květnaté řeči jak tady píšeš, tak se pouze snažím psát spisovně a dodržovat správný slovosled, aby byl příspěvek co nejlépe čitelný.:rules