reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon 9600 Atlantis 128MB & VPU Recover

Mavik (0)|5.9.2008 18:49
Zdravim, viem ze taketo problemy su tu popisane hojne, ale moj je trochu viac specifycky a chcem sa spytat na viac veci.

Tak najprv zacnem so svojou konfigucaciou:
CPU: AMD Athlon XP 2000+ (1,666 GHz)
GK: Sapphire Radeon 9600 Atlantis 128MB (pasivne chladenie)
Doska: MSI KT6V-LSR (MS-7021)
RAM: 1x256MB, 1x1GB
Zdroj: Myslim ze Frontier 300W
HDD: 1xSeagate pata 320GB, 1xSeagate sata 500GB,

Zozaciatku problem spocival v tom ze ked som spustil NHL08 tak hra spadla do jednej minuty po spusteni.

Myslel som ze to je teplotou GK (merat ju neviem), tak som na nu namieril 80mm vetracik ktory pouzivam na odvod vzduchu z case von.
Hra dokazala bezat az 5 minut, obcas nejaky mikro zasek, nakoniec pad.

Usudil som ze karta sa priehrieva super extremne alebo je slaby zdroj.
Toto mozeme nazvat problemom c.1

Medzi tym som len tak nahodou pozrel na krabicu od GK.
GK vyzaduje AGP 4x (1,5v), 8x(0,8v), alebo AGP 3,0 universal
pozrel som do manualu ku doske a co nevidim, ono to ma AGP 8x ale minimalne napetie je 1,5V !!!

Ako moze mat toska take napetie na agp 8x??
toto bol problem #2

A dotretice ked som do Catalystu aby som si zmenil rychlot AGP (v biose to nejde je tam auto) tak som zistil ze ked ho spustim sa mi ukaze volba ci chcem BASIC alebo Rozzirene nastavenie, ale tato tabulka zmyzne do 1-2sekund, o dalsich 5-10 sa vrati a takto sa to opakuje az kym nezhodim proces CCC.exe
Cim to moze byt?
Poznamka: nainstaloval som ATT, tam zmenil nastavenie (mod na AGP 4x) a hra bezi. aspon zatial :D
decried (61)|5.9.2008 19:08
V minulosti mali ATi-ny problem s chipsetmi Via, predovsetkym KT400 a KT600. Je treba vypnut FastWrites a prepnut AGP na 4x.

Tiez by bolo dobre vymenit pastu, vycistit chladic.
Mavik (0)|5.9.2008 19:59
rychlost agp nemozem zmenit v biose, zmenil som v ATT lebo catalyst nejde, ani po preistalovani, mozno skusim starsiu verziu.

FastWrites je vypnute stale, nikdy som nemal zapnute, a ani neviem aky to ma vplyv na vykon.

Chladic je cisty, pasta neviem, velmi sa mi ju menit nechce :D

Ale mi neda spat preco je na AGP 8x 1,5V kedze to je napajanie rezimu AGP4x
AGPVoltage (V) - Auto, 1.55, 1.60, 1.65, 1.70, 1.75, 1.80, 1.85
odkaz na manual ku doske http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloadfile&dno=3772&type=manual
Vezir (120)|5.9.2008 20:01
Před několika lety jsem řešil naprosto stejné problémy jako teď řešíš ty, s tím že tehdy jsem nevěděl o tomto fóru, takže jsem kartu mnoho krát reklamoval (bez úspěchu), částečně mi pomohly alternatvní drivery (Omega drivers či jak se to jmenovalo), bohužel některé hry mi s těmito ovladači nefungovali tak jak by měli a proto jsem kartu prodal a vyměnil za 9550, kterou jsem si nataktoval na úroveň 9600XT a byl jsem naprosto spokojen. Jinak jak již bylo zmíněno výše, pomůže i vypnutí FW a napevno nastavit AGP 4x, pokud je to možné mrkni se na webu výrobce tvé desky, zda není problém v BIOSu, občas se tím také vyřeší problémy s grafikou a i jinými věcmi.
Mavik (0)|5.9.2008 20:28
ja mam tuto kartu namiesto radeonu 9000 :D
predtym som mal aj 9550 ale tej som sa zbavil, mala jednu vadu ktoru nechcely ani v servise uznat.
bez katalystu, to je v biose, v dose, v linuxe cize vsade tak kde nebol spusteny ofic driver tak davala na monitor iba 50Hz co je dost neprijemne kedze mne vadi aj 75 :D

Ale to je OT :D