reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poškozený RAR - 108× !

Zeus(CZ) (318)|5.9.2008 19:11
Zdravím všechny,
mám zajímavý problém s RAR soubory. Úvodem bych rád podotkl, že pár set MB bych hodil do koše, gigabyte nebo tři by mě naštvaly, ale budiž. Tento můj problém se však týká 108 (!!) 100MB souborů RAR. A deset giga se mi nechce ztrácet. Píšu dlouhou zprávu - radši Vám to popíšu detailně :).

Uvedené soubory jsou velké 100MB, a jsou staženy z Rapidshare - v tom je háček. Stahoval jsem je programem JDownloader, a ten mi včera odpoledne (když jsem nebyl u PC) hodil chybu. U asi osmi souborů prvního balíku odkazů (např. soubory .056-.064 - pro představu), a pak plynule zkusil přejít k dalšímu balíčku - právě tomuto se 108 soubory a v chybovém zastavení stahování pokračoval - začervenil mi celý balík, než to vzdal. Psalo to něco jako 'Reconnecting Lost Connection' a vše se zastavilo. Restartoval jsem (po příchodu domů) JDownloader a standardním způsobem pustil stahování. Dostahovalo to těch pár zbývajících souborů z prvního balíku a začalo stahovat ten velký. První balík jsem potom rozbaloval a byl v pořádku (aspoň opticky, WinRAR nic nehlásil a obsah (film) v pořádku). Pak jsem vypnul PC (po řádném dostahování asi 5 souborů z inkriminovaného balíku). Dnes se celý den stahoval zbytek.

Avšak po spuštění stahování docházelo k chybám - celkový počet procent to odečítalo z asi -40% do nuly (po návratu domů tam bylo hezky správných 100%), a u některých souborů neukazoval graficky stav (jako je třeba zelenej visťáckej instalační pruh - nevím oficiální jméno). Teď po příchodu jsem tedy našel 100% zelený dostahovaný balík 108 odkazů (bez chyb!). Problém nastal, když jsem chtěl rozbalovat. Chtěl jsem otevřít soubor .001 (klasický .001.rar) a ojevila se mi chyba
[quote=Windowsů/WinRARu po pokusu o rozbalení]Archiv má buďto neznámý formát, nebo je poškozen[/quote]

Klasika, že? Vadný archiv, mrknu na něj, případně ho stáhnu znova. ALE ony jsou vadné všechny. Mají správnou velikost, ukázaly se dobře, jen jaksi nefungují. Zkoušel jsem WinRAR i Total Commander + opravu ve WinRARu (nic jiného neumím) - a nic nepomohlo.

Buďte tak hodní a řekněte mi, že nebudu muset stahovat znova těch 10GB - nejde o velikost, spíše ten ČAS. Trvá to dost dlouho :(

Omlouvám se za román, nechtěl jsem vynechat žádnou podrobnost. A i když jindy s RARy problémy nemám (ani s většími - 120 souborů třeba), tak pro jistotu přikládám sestavu:

Intel Core 2 Quad Q9450 + CM GeminII / Gigabyte GA-EP35C-DS3R / A-Data Vitesta EE 4096 MB 800+ MHz / Samsung SpinPoint F1 640GB / Sapphire Radeon HD4850 512MB + AC Accelero S1 rev. 2 + Turbo Module / Samsung SH-S203P / CM Centurion 534 Lite - Černá / Corsair HX520 / 3× Noctua NF-P12 / Silentmaxx HD Silencer

Jinak momentálně znova zkouším stáhnout jednotlivě některý z těch souborů, jestli fakt někdo nenahrál přímo vadný archiv. Ale spíše se obávám chyby na svém přijímači :)

Děkuji za případné tipy, co a jak :)
Zeus(CZ) (318)|5.9.2008 21:44
Bohužel: Po znovustažení prvního raru (.001.rar) jsem ho zkusil otevřít, a funguje (ve smyslu vyžaduje heslo a otevře se).

Takže by mě zajímalo, jestli někdo netušíte, PROČ se mi to stalo, a taky jestli lze opravit tyhle RARy - měli by být dobré, jen nějaká blbá vlezlá chyba. :-?
Zeus(CZ) (318)|10.9.2008 17:38
Tak jsem zkoušel všechny možné i nemožné programy (např. Advanced RAR Repair), které mi našel Google, známí, ... a nepomohlo nic.

Nepochybně jsem zahltil stahováním freewaru i zkušebních verzí všechny servery Stahuj.cz, málem jsem se uninstaloval k smrti, ale žádný z programů to ANI NEANALYZOVAL - prostě vadné soubory.

Tak jsem to všechno stáhl znova … Soubory vyhodím a nechám si jich jen tak cca 5, abych měl na případné pozdější testování.
xmarek (1676)|10.9.2008 19:14
Prostě jsou některé download-ery, které mají problém při sebemenším výpadku konektivity správně navázat a archív poruší. Podobnou zkušenost jsem měl v minulosti s download-erem mozilly. Jediná rada je používat pouze downloadery, které to umí. Bohužel politika rapidu je v některých případech proti těmto stahovačům. :cry