reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Co říkáte na iPhone 3G?

Karel Polívka (1485)|6.9.2008 01:43
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Co říkáte na iPhone 3G?

Hodně se mluví o iPhone 3G, novém telefonu firmy Apple, který oproti svému předchůdci představenému v loňském roce nabízí především podporou 3G sítí a GPS. Zaznamená větší úspěch než první iPhone? Líbí se Vám? Máte na něj také zálusk, nebo jej už máte? Nebo si myslíte, že je to telefon pouze pro image? Ať už je Váš názor jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Kachna69 (110)|6.9.2008 02:44
muj nazor na iphone 3G? mel jsem moznost si ho osobne vyzkouset a musim rict ze bych takovy mobil nechtel ani kdyby jeho cena byla 1/2...podle me se jedna pouze o produkt zalozeny na velke reklame a zname znacce...dotykovy displey je asi hlavni veci ktera by mi na nem vadila,prijde mi to proste kolikrat jako spatne reseni hlavne kdyz si chce clovek ovladat mobil a nemusel na nej koukat (treba jen tak v kapse) dale by me vadil stale spinavy displey od prstu...dalsi veci ktera by me odradila by byla cena...prijde mi velmi predrazene za takove penize si mohu koupit daleko lepsi mobil,zde platim pouze za znacku a take musim uznat slusivy design...tot muj nazor:)
chesterfield (163)|6.9.2008 10:09
iPhone je iba taka medialna bublina - vydava sa to sice za telefon, ale je dobry na vsetko ine okrem denno denneho pouzivania iPhonu ako telefonu - velky, tazky, nema sadu do auta..... a navyse to aranzovanie komparzistov ako nadrzanych zaujemcov o iPhone....trapas
grapherX (888)|6.9.2008 10:59
Myslím si ,že je to v celku dost dobrý výrobek. Osobně bych jej prozatím nechtěl ,ale v budoucnu určitě bude mít své využití.
Encore1106 (424)|6.9.2008 11:56
Mít peníze, se kterýma bych nevěděl co dělat, nebo kdybych už nebyl spokojený s mojí stávající Motorolou Razr2 V8, možná bych i do iPhonu šel, ale asi jenom z toho důvodu, že to je iPhone, tedy kvůli značce, stylu.
Co se týká funkcí, určitě se najde spousta jiných telefonů s mnohem lepším poměrem cena/fuknce(výkon), u kterých nebudu muset být neustále píchlej na netu, abych mohl využívat třeba GPSku atd....

to chesterfiled: Ano, trapas to je, ale trochu jinak než píšeš... Komparzisty totiž najal v Polsku Orange, tedy mobilní operátor, nikoliv sám Apple. Když se podíváš třeba na USA, Japonsko, jaké davy na iPhone čekaly, je to až k neuvěření, co dokáže značka a marketing udělat...
Nolwendil (16)|6.9.2008 13:12
No a jak víš že komparzisti a mediální masáž nejsou součástní nějaké smlovy či dohody apple s prodejci a mobilními operátory? Vždyť apple až tak velkou kampaň nedělá. Tu mu dělají média. Nevím proč, ale v každém preview nového mobilu se dočteč jestli je/není konkurencí pro iPhone. Apple o něm něco kdákne, a hned o tom píšou všichni. Jako by to tu někoho zajímalo. Ale lidi jsou tupé ovce. Vidí že se o tom píše, tak je to asi trendy a cool, a tak je to začne zajímat. Nevím jak to Apple udělal, ale udělal to dobře. S€re mě na tom to, že takovou masáž neudělal na něco co za to stojí. S€re mě že si teď všichni myslí jak je ten iPhone super a cool, přitom není!

Jinak k iPhonu: Už na první verzi mě zaujalo ovládání dvěma prsty, třeba při prohlížení stránek, map, obrázků. Ale nevím kdo tady má na to aby byl pořád na mobilním internetu a využíval tyhle vymoženosti. Když totiž mobilní internet odmyslíme, tak iPhone jako telefon docela sucks. I jeho foťák je krám. A možnost brouzdání přez WiFi je sice super, ale ta taky není všude a doma na to mám notebook. Nebo si za ty prachy můžu pořídit monohem pokročilejší a univerzálnější zařízení od HTC. Mě iPhone oslovil, ale neučaroval mě natolik, abych si řekl, že ho prostě musím mít...
Fidel Kastrol (24)|6.9.2008 14:08
iPhone opravdu není nijak vymakaný telefon, ale je to spíš taková hračička... já osobně bych se mu nijak nebránil, ale ta cena je opravdu exkluzivní. Design i ovládání telefonu jsem měl možnost osahat/ozkoušet a opravdu je to pohodička s hezkými efekty. Tenhle telefon by se měl asi prodávat cca za polovic, to by opravdu byla asi správná cena... je fakt, že operační systém, který používá, má asi jako jediný telefon, což ho řadí, tak trochu, mezi exkluzivní telefony... ovládání je opravdu intuitivní a pohodové. Uživatel, výše, uvedl, že mu, mimo jiné, nevyhovuje zapatlaný display od prstu.. co si budeme povídat i u normálního telefonu se display značně zapatlá (rukama i ušima :) ) možnosti rozšíření softwaru jsou asi celkem obrovské,takže taky pohoda :) ozkoušel jsem si i psaní sms (textu) a s trochou cviku bomba... ale jak říkám, dost ten telefon asi sráží cena... děkuji za pozornost :D
Hezký den
Rotter00 (5)|6.9.2008 14:29
No jako iPhone je samozřejmě více či méně(spíš více)záležitost stylu, nicméně to je v současné době spousta věcí, takže to těžko můžeme brát jako mínus(tedy samozřejmě že můžeme, ale je to takové divné a zavání to zaujatostí). Myslím si že jinak jsou normální funkce slušně zvládnuté, BT hansdfree stojí dnes pár korun a určitě se vyplatí pořídit, a netahat pak kvůli hovoru celej telefon, ale jen handsfree..... Mimo to je to vlastně iPod s 8/16GB paměti, což je na hudbu v pohodě.
---------------
@Nolwendil
Pokud si pořídíš iPhone v česku u O2, tak dostaneš ke speciálním tarifům data zdarma, u Vodafonu nějakej zvýhodněnej datovej tarif za 300(myslim), takže s datama neni problém. Pokud si ho dovezeš z Ameriky, tak je to samozřejmě na tobě. Já mám teď E90 a internet stejně nijak nevyužívám, GPS sem použil jednou, no je to každýho věc, jak co používá.
-------------
Jinak osobně fandim integraci mobilních zařízení do jedný "krabičky", takže iPhone pro mě představuje přesně to co bych chtěl(teda až na tu olbřímí velikost), Sony-Ericssony jsou sice super, ale baterka nevydrží pomalu ani celej den(většinou) takže mi řekněte, k čemu to je???
tomasjerry (78)|6.9.2008 14:31
Pre mna je iPhone vec, ktoru urcite nevyuzijem, nakolko vlastnim HP iPAQ. Ten naozaj pouzivam, napriklad na pisanie E-mailov. Potom si ho proste pripojim a mail sa mi posle. Ma to sice trapny wim mobile, ale staci mi. Moznosti SW su tiez obrovske. Je to uz sice dedusko (ma uz cez 2 roky), ale zatial sluzi dobre. iPhone by som si urcite nekupil, najradsej ovladam takyto pristroj stiftom a nie prstom. Mam tam aj foliu, ktoru menim tak raz za pol roka. Tot moj nazor.
Apophis.k (6)|6.9.2008 14:36
Tak abych snad taky vyjádřil... Jsem šťastným majitelem iPhone(ted 3G) už skoro rok a s čistým svědomím můžu prohlásit, že jsem nikdy nebyl s žádným telefonem tak spokojený, jako právě s iPhonem... Je fakt, že iPhone je středem obrovské mediální bubliny, což se může zdát, že je pro Apple dobré, bohužel se tím kolem iPhonu šíří i spousta omylů a lží... Často v diskuzích narazíte na věty typu "Je to křáp, vždyť to neumí ani MMS, je pro to příliš málo aplikací" a spousta dalších blbostí... Spousta lidí ani neví, jak obrovský potenciál v sobě toho zařízení skrývá... Všichni iPhone staví proti HTC Diamond a podobným komunikátorům s WM a ohrazují se tím, že iPhone má málo funkcí, ale přitom to není vůbec pravda... Pravda je taková, že iPhone zvládne to samé, co jakékoliv zařízení s WM s tím rozdílem, že iphone to udělá 3x rychleji... A to je právě ono, ta rychlost... Ať na iPhonu děláte cokoliv, nikdy na nic nečekáte, všechno se děje vpodstatě realtime... Když srovnáte z hlediska rychlosti tolik chválený Diamond a tolik opovrhovaný iPhone, zjistíte, že HTC s WM je jen obyčejný uslyntaný slymejš... Navíc, uživatelská přívětivost OS X a WM se vůbec srovnávat nedá, WM je jen těžkopádný dinosaurus, který možná hýří funkcemi, ale to je asi tak všechno, než se prokoušete 10ti podnabídkami ve WM, na iPhonu už máte dávno hotovo, všechno je naprosto logicky poskládané, rychle přístupné a jednoduše ovladatelné... Hudbu nakupujete a stahujete přímo v telefonu, aplikace zrovna tak(ať jsou Free, nebo placené)... iPhone je zrozen k prohlížení internetu, spousta uživatelů WM a Symbianu používá Operu Mini a myslí si, co to není za zázrak, rada zní - vyzkoušejte si Safari na iPhonu a Operu už nikdy neotevřete... Navíc s příchodem iPhone 3G a vypuštěním SDK se začaly konečně objevovat kvalitní a velice dobře hratelné hry od renomovaných herních studií jako je například Gameloft nebo EA... Tím se z iphonu stalo další zařízení a tím je herní konzole... Díky Grafickému akcelerátoru hry vypadají opravdu pěkně a díky pohybovému čidlu dostává hraní na iPhone další rozměr...

Stejně jsem Vás, uživatele WM touto ódou na iPhone nepřesvětšil, ale pokud máte možnost, vyměňte si s kamarádem na týden iPhone za váš WM komunikátor a v 80% případech už svůj WM slymejš chtít nebudete... Nadruhou stranu, čím míň lidí iPhone bude mít, tím líp pro mě, alespoň s ním udělám víc parády...

A teď mě ukamenujte...
Rotter00 (5)|6.9.2008 15:43
@Apophis
nakupování hudby a app funguje i v ČR???
chápu, že je to blbá otázka, ale zatím tu nefunguje ani iTunes Store, tak jak to, že funguje tohle???
Encore1106 (424)|6.9.2008 17:20
[quote=Nolwendil;158960]No a jak víš že komparzisti a mediální masáž nejsou součástní nějaké smlovy či dohody apple s prodejci a mobilními operátory?[/quote]Jednoduše asi proto, že o takovémhle případu jsou zprávy právě jenom z Polska od Orange... Kdyby měl Apple smlouvy i s dalšími operátory, vážně si myslíš, že by se to i u nich neprovalilo?
Jinak stejně některé lidi nechápu, že se snaží o to být prvním majitelem a čekat přes noc před prodejnou :D Kdyby měli nějaké slevy, tak neřeknu, ale bez nich? :D
james008 (47)|6.9.2008 18:46
Ja osobne iphony spise nemusim vseobecne vzato..resp. netusim co na nich lidi vidi...
je to jako s vistama..vypada to pekne ale pri beznem ci pracovnim pouzivani striktne
jen k tomu k cemu bezny clovek zarizeni pouziva (u telefonu volani, sms, obcas mms)
je to zbytecne, spatne ovladatelne, a ve spechu neintuitivne pomale (nemyslim telefon
..ten jsem zkousel a je svizny dost....ale dostat se k cili...misto zmacknuti jednoho tlacitka
bez toho abych ho vytah z kapsy nebo obalu versus vyloveni iphona odemknuti a nedejboze aby mel clovek od prace upatlane ruce...to bych si v takove serverovne asi uvazal jeden lan kabel a hodil si to)
....je to luxusni velmi pekny a zajimavy pristroj ale nemohu se ubranit nazoru ze je stylizovan
spise jako hracka nez uzitecny prakticky produkt a ze nebyt tak agresivni reklamni kampane
ma ho mizive mnozstvi lidi.

jak psal nahore kachna tak bych se stim nak prakticky ztotoznil.....

me spise vyhovuje telefon ktery ma silny procesor a jen par funkci
tak abych je vsechny moh ovladat i se zavrenyma ocima tlacitky
nebo hlasem a on tyto zakladni veci vykonaval svizne a zaroven
vydrzel co nejvice na baterie jak pri nepouzivani tak pri hovoru....

Nedokazu si predstavit ze se nekde vrtam v servrovne v routerech od prachu a potrebuju
zavolat do shopu at mi dovezou nahradni dil nebo zarizeni nebo neco ....
a zaprasenyma rukama se snazim neco na takovem iphonu natukat :-))
Podobne bych to videl v lete pri pojidani zmrzliny :-))))
Ale to je asi o stylu pristupu k uzivani a stylu zivota.....

Kdybych byl narcis tak si ho beru jen do divadla k obleku at se ukazu
ale patrim bohuzel k lidem kterym je absolutne jedno co si kdo o me mysli
a predvadeni u jinych beru jako vyzvu k "presdrzce" :-))

No samozrejme jde o muj nazor..jeden z mnoha..a nerikam tim ze by uzivatele iphona byli
narcisove... maj pro to asi svuj duvod ktery respektuji akorat nechapu a ani to nepotrebuju...
je to kazdeho volba ... :-)

kdyz bych se na to podival v par bodech tak by mi vysel pozitivne:
*300 h / 240 min vydrze jaks taks jde prekousnout a blizi se to pomyslnemu
prumeru 300/300 ktery jde brat jako zaklad vydrze mobilu..zde to tedy nepohnojili
jak by se dalo cekat...takze +
*prijimac gps.... skvela vec.... hodne lidem to pomuze...takze +
(ja osobne bych sahl po standalone pristroji od Garminu)
*obrovske datove uloziste.... +
*dotekove ovladani...zde myslim ze -....mne se cokoliv dotekoveho
ovladalo vzdy hure...a to nejsem clovek s rukama jak lopaty nebo s nedostatecnym
citem..hraju na klavir delsi dobu...lepim modylky :-) ...tlacitka jsou tlacitka.....

Bohuzel zrovna posledni bod ho pro mne dela nepouzitelnym ......

Hezky vykend
Apophis.k (6)|6.9.2008 20:03
[QUOTE=Rotter00;158992]@Apophis
nakupování hudby a app funguje i v ČR???
chápu, že je to blbá otázka, ale zatím tu nefunguje ani iTunes Store, tak jak to, že funguje tohle???[/QUOTE]

funguje to... staci si zalozit US nebo treba Polsky iTunes ucet...
Rotter00 (5)|6.9.2008 20:59
@Apophis
thx měl jsem si to uvědomit, moje blbost.
kolecko (65)|6.9.2008 22:15
Hmm, zamestnavatel mi ho dava ako firemny fon.
Moja N73-ka uz doziva, a tak dostanem nakusnute jablkoFon.
Nie som moc nadseny, fotak som na N73-ke dost vyuzival, na iPhone je dost slaby.

A budem s nim vyzarat jak nejaky pubertak, asi ho schovan do nejakeho puzdra.
xstreetfighter (453)|7.9.2008 15:00
me se nelibi, myslim, ze je v ČR jen proto, aby si operatori zase namastili kapsy a "celebrity" v časopisech měli novou hračku. Myslim, ze napriklad moje N E65 toho umi daleko vic a za min penez. Mozna je její rychlost o polovinu nizsi, ale prakticke vyuziti, jako Nokia Maps s navigací, office suite a dalsich 1000 malickosti je zase nekde uplne jinde, ja rikam iPhone NE
juslik (34)|7.9.2008 15:07
vcera som si kupil iphone neviem co kazdy rozprava ze sa na tom tazko pise ..pise sa na tom uplne super..jedine co mi vadi su tie otlacky na celom iphone a ze obcas pri niektorch prikazoch je trosku zabrzdeny..ale inac pecka
Neregistrovaný (0)|7.9.2008 15:11
poviem to jednoducho, google maps je pre navigaciu skor to naj co moze mobil mat.. mozete tvrdit co chcete o nokii ale podpora google pre telefon je viac ako supervec, google maps poznaju aj dedinu jasenica co je pre navigaciu na slovensku tiez + a netreba ignorovat 2.1 os, ktory pride coskoro a prihodi do iphonu turn by turn navigaciu.. k tomu si pripocitajte rychlost iphonu a mate navigatora v mobile c1, office je jedina vec co mi chyba no riesenie od quick office je tiez na ceste... takze staci len pockat..co sa tyka obalov/puzdier ja jednoznacne doporucujem gela skins, mal som ho na ipoda, a objednal som si ho aj na iphone.. a posielaju dokonca aj na slovensko!

ako zaver poviem, ste znudeni politikov nokie a se?? nepotrebujete 1000 na nic funkcii vo wm?? chcete nieco na co sa da pozerat a funguje naozaj rychlo??? kupte si iphone
maracze (2)|7.9.2008 16:15
Myslim, že případ naší třídy úplně vystihuje všechny diskuze kolem iphonu. Mému spolužákovi ho někdy v květnu dovezl jeho bohatý strýček z Ameriky, tehdy to byla úplná novinka. Nikdo ze třídy, a myslim že nejen od tamtud, o něm nevěděl ani ň.. Nejprve měl o mobil každý zájem, chtěl ho půjčovat a nebylo pochyb, že se každýmu líbil. Pak přišel do Čech, každej viděl tu cenu a pomalu se z něho stávala tak nechtělná věc. Pro každýho to je najednou jen nějaká nechtěná, obyčejná věc ještě obyčejnějšího kluka .. Nedávno si ho pořídil i druhý spolužák, který se místo ovací dočkal jen pár úšklebků. Věřím že oba dva by se jich teď, po chování mých spolužáků, nejraději zbavili.
Né proto, ale proto, že se mi ten mobil líbí si ho pořídim také .. Ale né od VODAFONU! Nedávno sem se s jedním Vodafouňákem málem čapnul pod krkem, když mi před očima pořád jen mával jedním papírkem se základníma tarifama a nedokázal pochopit pojem, ZVÝHODNĚNÁ CENA S TARIFEM.
Ale obecně k iphonovi .. Zkazila ho reklama, ale jinak je to prostě "revoluční" mobil :)
Neregistrovaný (0)|7.9.2008 17:47
keby mal Phone:
CZ/Sk menu, radio, hlasovy zaznamnik, Mp3 vyzvananie, lepsi fotak a nie 2Mpix, kameru, navigaciu ktora by aj navigovala, mass storage, funkciu kopirovania a vkladania suborov, podporu A2DP, prenos dat cez bluetooth, stereo repro, podporu emailovych priloh, Flash a Java podporu, bateriu s dlhsou zivotnostou, podporu MMS, moznost potvrdenia o doruceni SMS, po vlozeni SIM karty aby som ju nemusel registrovat cez net u Apple a na stahovani dat z Apple Store aby som nemusel pouzit embusovanu platobnu kartu
tak by som si tento telefon aj kupil.
Inak je to len hracka pre deti takzvana "coolovka fonova"
Neregistrovaný (0)|7.9.2008 18:05
Ja som iPhone dostala na narodeniny ako darcek a bola som velmi sklamana. Po hodine prace na tomto telefone som ho poutierala od otlackou prstou a odlozila som ho spat do krabice, a isla som si kupit poriadny telefon, ktory ma Mp3 podporu a hlavne normalne tlacitka. Co ma najviac znervoznovalo bol ten zacapkany display a behanie s nechtami po dotykovom displayi - je to telefon pre tenkoprstych, bez nechtov a pre tych co vedia po Anglicky. Teraz mam SE W760i a som nadmieru spokojna.

Jana z Oravy
Mr-Paul (45)|7.9.2008 21:10
mno mel jsem moznost si s nim pohrat ale nechtel bych ho...koupil jsem si misto neho KU990 ;)
Apophis.k (6)|7.9.2008 23:01
[QUOTE=Neregistrovaný;159263]keby mal Phone:
CZ/Sk menu, radio, hlasovy zaznamnik, Mp3 vyzvananie, lepsi fotak a nie 2Mpix, kameru, navigaciu ktora by aj navigovala, mass storage, funkciu kopirovania a vkladania suborov, podporu A2DP, prenos dat cez bluetooth, stereo repro, podporu emailovych priloh, Flash a Java podporu, bateriu s dlhsou zivotnostou, podporu MMS, moznost potvrdenia o doruceni SMS, po vlozeni SIM karty aby som ju nemusel registrovat cez net u Apple a na stahovani dat z Apple Store aby som nemusel pouzit embusovanu platobnu kartu
tak by som si tento telefon aj kupil.
Inak je to len hracka pre deti takzvana "coolovka fonova"[/QUOTE]

zkousel jsi se na to podivat i z druhe strany?? Kdyby ostati telefony meli tak super mulitouch display, uzasne prostredi, plnohodnotny a perfektne pouzitelny webovy prohlizec, prakticky okamzite reakce na cokoliv, wifi, velice pekne a hratelne hry atd...

ktasne jsi vypsal, co ti na iphone chybi, jen dodam, ze polovinu z tveho seznamu iphone s trochou snahy zvladne...
Neregistrovaný (0)|7.9.2008 23:20
[QUOTE=Neregistrovaný;159263]keby mal Phone:
CZ/Sk menu, radio, hlasovy zaznamnik, Mp3 vyzvananie, lepsi fotak a nie 2Mpix, kameru, navigaciu ktora by aj navigovala, mass storage, funkciu kopirovania a vkladania suborov, podporu A2DP, prenos dat cez bluetooth, stereo repro, podporu emailovych priloh, Flash a Java podporu, bateriu s dlhsou zivotnostou, podporu MMS, moznost potvrdenia o doruceni SMS, po vlozeni SIM karty aby som ju nemusel registrovat cez net u Apple a na stahovani dat z Apple Store aby som nemusel pouzit embusovanu platobnu kartu
tak by som si tento telefon aj kupil.
Inak je to len hracka pre deti takzvana "coolovka fonova"[/QUOTE]

kde zijes ked nemas embosku?? a medzi nami menu je na ceste, tak ako gps, kopirovanie je tiez uz v bete....EMAILOVE PRILOHY VIE, si ho asi nemal este.... stereo repro urcite rozoznas na takej velkej veci...registracia simky je len raz.. ked prehadzujes simky aby si usetril tak nemas na iphone... a uz vidim ako platis za mms ked ani na to prve nemas... sak ked iphone je z datovym pausalom tak sa ti oplati viac posielat maily... lol
Pavel Boček (4169)|7.9.2008 23:44
Co na to říkám ? Vůbec nic. Nechává mne naprosto chladným. Mobil mám stále poměrně slušný, vadí mi na něm akorát značné opotřebení po některém mém zacházení :) Až doslouží, vyměním jej za jiný a až tehdy budu pátrat po náhradě, jinak mne tohle vůbec nebere a v oblasti telefonů se nepohybuji.

Nicméně většinu funkcí nového nakonec stejně stejně asi nebudu používat...mobil je prostě na volání a psaní a nějaké další věci (poznámky, občasné fotografie), další náhražky počítače dle mne nemají smysl, vždyť za jejich cenu se dá dobře pořídit laptop...
Neregistrovaný (0)|8.9.2008 11:50
[QUOTE=Apophis.k;159409]zkousel jsi se na to podivat i z druhe strany?? Kdyby ostati telefony meli tak super mulitouch display, uzasne prostredi, plnohodnotny a perfektne pouzitelny webovy prohlizec, prakticky okamzite reakce na cokoliv, wifi, velice pekne a hratelne hry atd...

ktasne jsi vypsal, co ti na iphone chybi, jen dodam, ze polovinu z tveho seznamu iphone s trochou snahy zvladne...[/QUOTE]

plnohodnotny a perfektne pouzitelny webovy prohlizec - skusal si stranky vo Flashi a v Jave??? - tento argument teda odpada
prakticky okamzite reakce na cokoliv - skus pozerat web, daj si mapu, chd zo zoznamu a uz mas map po tychto "okamzitych" reakciach
wifi - zoznam wifi telefonov : napr. Nokia N95, N95 8GB, N82, Ericsson P1i, W960i, Samsung 8510, E-Ten, HTC
velice pekne a hratelne hry - skusal si aj hry na Windows Mobile a co Symbian a N-Gage hry
uzasne prostredi - mas pravdu je uzastne primitivne, mas tam aj funkcie na nahravanie kazdeho hovoru????, mailboxy a SMS boxy???
mulitouch display - jedine tato funkcia je fakt nova a inovativna, inak nic ine
Neregistrovaný (0)|8.9.2008 12:00
[QUOTE=Neregistrovaný;159421]kde zijes ked nemas embosku?? a medzi nami menu je na ceste, tak ako gps, kopirovanie je tiez uz v bete....EMAILOVE PRILOHY VIE, si ho asi nemal este.... stereo repro urcite rozoznas na takej velkej veci...registracia simky je len raz.. ked prehadzujes simky aby si usetril tak nemas na iphone... a uz vidim ako platis za mms ked ani na to prve nemas... sak ked iphone je z datovym pausalom tak sa ti oplati viac posielat maily... lol[/QUOTE]

menu je na ceste - na ceste ano, ale nieje tu v tedy ked sa tento "zazrak" predava a stoja nan "hufi" ludi, gps - Apple zatial nepripravuje navigaciu na tento mobil, kopirovanie je tiez uz v bete - kopirovanie je len na applikaciach 3-tich stran a neuvazuje sa ze bude dane do firmware iPhonu, EMAILOVE PRILOHY VIE - vie, ale nevie ich ukladat, datovym pausalom tak sa ti oplati viac posielat maily - 1GB alebo 2GB pri takomto phone vycerpas za 2-tyzdne a co potom cakat?????? Mysli......... .
Neregistrovaný (0)|8.9.2008 15:00
výborný přístroj s parádním ovládáním, multitouch displayem a datovými funkcemi, stylové PDAčko, ne sice laciné, ale cena plně odpovídá jeho schopnostem, předražený rozhodně není, taková N95 není o nic levnější, spíš dražší
nemít iPod Touch, šel bych do iP3G (nejspíš od kyslíku) okamžitě
Zegg (2)|8.9.2008 15:03
[QUOTE=Neregistrovaný;159263]keby mal Phone:
CZ/Sk menu, radio, hlasovy zaznamnik, Mp3 vyzvananie, lepsi fotak a nie 2Mpix, kameru, navigaciu ktora by aj navigovala, mass storage, funkciu kopirovania a vkladania suborov, podporu A2DP, prenos dat cez bluetooth, stereo repro, podporu emailovych priloh, Flash a Java podporu, bateriu s dlhsou zivotnostou, podporu MMS, moznost potvrdenia o doruceni SMS, po vlozeni SIM karty aby som ju nemusel registrovat cez net u Apple a na stahovani dat z Apple Store aby som nemusel pouzit embusovanu platobnu kartu
tak by som si tento telefon aj kupil.
Inak je to len hracka pre deti takzvana "coolovka fonova"[/QUOTE]

Plno nedostatků lze vyřešit odemknutím telefonu, kdy člověk není zavislej jen na appstore aplikacích a na tom co mi apple dovolí. Takže pokud to není hardwarová záležitost, tak náprava je, nebo v brzké době bude. Ano, s absencí rádia se nic dělat nedá to jako výtku beru. Ovšem to, že nelze pořizovat videozáznam, to už je jen problém doinstalovat správný software.

Nezapomeňte na to, že je to vpodstatě malej počítač s unixem (linuxem?) takže co není omezený hadwarem lze řešit. Např. vypnutí anglický T9 - stačilo přejmenovat 1 soubor a je to (a dnes už je na to aplikace, takže už člověk nemusí pátrat jakej soubor přejmenovat)


CZ/SK menu - je a mám
radio - bohužel
hasový záznamník - aplikace iPhone voice recorder
MP3 vyzvánění - a je problém kliknout v ITunes na MP3 a dát convert to AAC ?
2Mpix foťák ...hmm to lepší nebude :-)
kamera - aplikace Cycorder

navigace - toho bych se neobával .... TomTom navigátor už je funkčí prototyp pro iPhone, ted se řeší licence a určitě se to dořeší aby se to prodávalo.

mass storage - bohužel, zatim plug-in do TotalComandera T-PoT nebo přes SSHčko. Ale zařízení s WM co jsem měl (ETII Dataphone, Fujitsu-Siemens N560) taky nefungovali jako mass storage a pak se objevila aplikace WM5 storage. Takže pro iPhone jistě také něco bude nebo už možná je.

copy/paste - to už taky je nebo bude http://www.vimeo.com/266383

bluetooth - uznávám to nic moc. Naštěstí sem BT používal jen sem tam když sem chtěl někomu něco poslat do telefonu ...tak ted mám utrum.

stereo repro ? a na co u takového pidi zařízení. pokud chci kvalitní zvuk musim si vzít sluchátka

přílohy do e-mailu .... ano jde jen foto (zatím :-) )

flash zatim nevim
java ... a na co ? ale už je http://blogs.sun.com/java4iphone/entry/cydia_iphone_java_and_jocstrap

Baterie mi přijde že vydrží stejně dlouho jako podobné přístroje co mají velký display,wifi,foták atd.

MMS - aplikace SwirlyMMS (ale tuším že stojí $8)

doručení SMS - a na co ? To sem vždy vypínal. Jo kdyby to doručovalo potvrzení o přečtení tak to jo. Ale že mi přijde doručenka o tom že SMS dorazila uspěšně na druhý mobil ? A na co mi to je když si toho uživatel třeba 2 hodiny nevšimne. ( jinak i toto lze softwarově doladit takže jistě brzy něco bude )

Karta u APPLE store - ale tu potřebujete jen u aplikací za peníze, free aplikace můžete stahovat z appstore i bez udajů o kartě. A pokud telefon odemknete tak máte stovky (možná tisíce) dalších aplikací přes Cydii a Installer
Apophis.k (6)|9.9.2008 08:58
[QUOTE=Neregistrovaný;159597]plnohodnotny a perfektne pouzitelny webovy prohlizec - skusal si stranky vo Flashi a v Jave??? - tento argument teda odpada
prakticky okamzite reakce na cokoliv - skus pozerat web, daj si mapu, chd zo zoznamu a uz mas map po tychto "okamzitych" reakciach
wifi - zoznam wifi telefonov : napr. Nokia N95, N95 8GB, N82, Ericsson P1i, W960i, Samsung 8510, E-Ten, HTC
velice pekne a hratelne hry - skusal si aj hry na Windows Mobile a co Symbian a N-Gage hry
uzasne prostredi - mas pravdu je uzastne primitivne, mas tam aj funkcie na nahravanie kazdeho hovoru????, mailboxy a SMS boxy???
mulitouch display - jedine tato funkcia je fakt nova a inovativna, inak nic ine[/QUOTE]

Nemáš pravdu, fllash sice nefunguje, což mi vlastně nevadí, protože ty na ty nechutný flashový reklamy se dívat nemusím... Java funguje naprosto normálně...

Okamžite reakce jsou, to, že se ti to trošku zbrzdí na 1 stránce asi nebude telefonem, ale blbě napsanou stránkou nebo tvým připojením...

Ano, zkousel jsem WM a Symbian hry a svou hratelností(ovládáním) se iPhonu nehrabou ani po Home tlačítko...

Ano, je užasne priminitivní, což je veliká výhoda, vše je přehledné, okamžitě po ruce... Nahrávání hovoru mát a SMS a Email boxy nepotřebuju, protože kvůli tomu primitivnímu prostředí je to otázkou jednoho tapnutí na display.... zato ty bez boxů by ses tam prokousával 10 minut...
cool.user (2822)|9.9.2008 09:50
[QUOTE=Zegg;159663]...[/QUOTE]

A tobe prijde spravne ze zakaznik ktery si koupi telefon za 12-14 tisic se pak musi obtezovat s odemykanim FW, instalovanim tuny aplikaci a pripadne i jejich kupovanim atd? Me teda ne. Tohle ma resit vyrobce a ne uzivatel.

Mimoto kazdy argument tak trochu smetes se slovy ze se to da "resit" nebo je to vlastne nepodstatny...

[QUOTE=Zegg;159663]
doručení SMS - a na co ? To sem vždy vypínal. Jo kdyby to doručovalo potvrzení o přečtení tak to jo. Ale že mi přijde doručenka o tom že SMS dorazila uspěšně na druhý mobil ? A na co mi to je když si toho uživatel třeba 2 hodiny nevšimne. [/QUOTE]

Dorucenka je pro me jednou z nejdulezitejsich funkci na telefonu. Jasne, to ze ti prijde dorucenka neznamena ze si ju ten clovek precet, ale to ze ti neprijde je jasnym signalem toho ze si ji precist nemohl ;)

Iphone 3G sem mel v ruce, hezky pozlatko, ale to je tak vse, imho pro prakticky zivot zcela nevhodny. (Pokud si teda nechces hrat na Borka stavitele)
ICEBOSS (3435)|9.9.2008 15:33
takovy telefonek zamereny na stajlovou mladez... kdybych byl ochotny dat ted tolik penez za mobil, koupil bych si stroj pro chlapy, tedy HTC :-)
Neregistrovaný (0)|9.9.2008 16:43
Prvně jsem o tomto telefonu uvažoval, ale hned jsem si to rozmislel. Projižděl jsem web a hledal jsem alternativní telefony proti němu a našel jsem jich dost v jeho cenové relaci. Je to příliš předražený a svelkými nedostatky co si bude muset uživatel dořešovat sám a hledat alternativní software.

To je telefon jenom tak na parádu a ten 2mpix foťák je jenom na výsměch při té ceně. Kdyby byla cana poloviční tak už by se otom dalo uvažovat a byl by to převratný výrobek, jinak né. Jde vidět že aple umějí velmi dobře dělat reklamu. Pokud si poslechne odborníky s telekomunikací tak vám řeknou tosamé že aplu se podařila velmi dobře reklama, jinak by to byl naprostý propadák který nic nenabízí.
skawagon (104)|9.9.2008 21:37
Ehm... iPhone je jistě fajn, jablíčko, displájek a tak dál... No abych řekl pravdu, funkce mobilního telefonu mi dostatečně plní má Nokie 3310. Na iPhonu mě toho příliš neláká - zatím jsem se nedostal do situace, kdy bych nutně potřeboval mít v mobilu internet nebo GPS. Na druhou stranu taky uznávám, že nejsem nějaký Bussinesman (ale to snad žádný iPhone user). Uznávám, že fotoaparát je dobrá věc - nejsem si jistý ale jestli je ten u iPhone až tak světoborný. Docela mě ala zajmala správička, že Lenovo chystá také vlastní komunikátor. Jsem zvědavý jestli to náhodou nedopadne jako s X300 kontra MacBookAir
OVCA registrovaný (0)|9.9.2008 22:53
No po prečítaní veľkého množstva negatív, ktoré mi výrazne vadia som si to aj odskúšal a je to horšie ako to vypadá.
je to proste šrot a lacnejšie zariadenie sú lepšie a viac nadupané.
Ani s prácou s dotykovým displejom nieje tak slávne ako sa všade hovorí.
cmoudina (37)|14.9.2008 19:02
od května mám I.generaci Iphonu.Dneska jsem si byl v O2 ošahat 3G - rozhodně nemám důvod přejít - oproti I.generaci vypadá tohle jako plastová hračka pro děti - ať žije kovový zadní kryt.Navigace k ničemu, "rychlá data! u nás v JH taky neužijeme - škoda, že nebyla možnost oficiálně zakoupit i I.generaci....
xmarek (1676)|14.9.2008 20:12
Měl jsem si ho možnost ošahat a nechává mě to celkem chladným. Pěkná hračka, ale to je asi vše. Stejně jako HTC Diamond taková lesklá věcička. :D
Mám HTC TyTN II (žádné MDA) a jsem s ním spokojený. Nemusím ho furt leštit a polohovatelná klávesnice přijde vhod.
Zegg (2)|15.9.2008 07:57
[QUOTE=cool.user;159880]A tobe prijde spravne ze zakaznik ktery si koupi telefon za 12-14 tisic se pak musi obtezovat s odemykanim FW, instalovanim tuny aplikaci a pripadne i jejich kupovanim atd? Me teda ne. Tohle ma resit vyrobce a ne uzivatel.

Mimoto kazdy argument tak trochu smetes se slovy ze se to da "resit" nebo je to vlastne nepodstatny...

[/QUOTE]

To je právě ten omyl ...to slovo telefon. Je to zařízení které umí i telefonovat. Telefon je jasnej tam je to dáno a co tam výrobce nezapracoval nemá a mít nebude. Tohle je to samý jako nějaký zařízení s Windows Mobile třeba to HTC . Když to vybalíte, tak taky máte plno věcí, které to nemá a vy by ste je chtěli a tak si to doinstalujete. Když sem měl první zařízení s WM200 tak tam byl jen vlastně ten OS. a neumělo to skoro nic. Postupně sem přišel, kde se dají ty aplikace najít a nainstalovat, takže sem se mohl začít koukat na filmy, stáhnout si předpověď počasí, zahrát nějakou tu hru atd.

iPhone taky plno věcí neumí (když ho přinesete z obchodu). Ale prostě stejně jako do nějakého zařízení s WM ty aplikace doinstaluju. Prostě je to spíš malej počítač do dlaně kterej i telefonuje. U PC když si ho přinesu z obchodu se taky nerozčiluju že to neumí to a nebo tohle. Holt se tam doinstalujou aplikace aby to ten PC uměl.

Jinak za aplikace sem utratil celkem 2.37 euro (3 aplikace po 0.79 euro) a ostatní aplikace co mám doinstalovaný jsou na apple store zadara nebo jsou zadara přes cydii.

PS: už i to rádio si můžu tak na 1/2 v tom tvym seznamu nedostatků odškrtnout. AllRadio aplikace a seznam asi 3000 radií roztříděnejch podle zaměření nebo regionu (rádia v ČR tam sou taky). Na EDGE jdou krásně v bitrate 96 a níž. JJ uznávám že 96 nebo 64 či dokonce 32kbps je nic moc, ale na zprávy je to dostačující. Na poslech hudby mám v iPhone ted asi 12GB svoji oblíbené muziky.
cool.user (2822)|15.9.2008 08:42
[QUOTE=Zegg;161292]iPhone taky plno věcí neumí (když ho přinesete z obchodu). Ale prostě stejně jako do nějakého zařízení s WM ty aplikace doinstaluju. Prostě je to spíš malej počítač do dlaně kterej i telefonuje. U PC když si ho přinesu z obchodu se taky nerozčiluju že to neumí to a nebo tohle. Holt se tam doinstalujou aplikace aby to ten PC uměl.[/QUOTE]
Problem je v tom ze iphone neumi i nektery zcela zakladni veci (viz treba ty dorucenky), dale bych u takhle draheho zarizeni cekal o rad lepsi fotak.

[QUOTE=Zegg;161292]Jinak za aplikace sem utratil celkem 2.37 euro [/QUOTE]
No vidis, ja se svym hloupym telefonem ani korunu, respektive vse od telefonu (A tady neslovickar, pac dneska neni skoro nic telefon ale spis multifunkcni zarizeni) ocekavam mam uz v zakladu


[QUOTE=Zegg;161292]Na EDGE jdou krásně v bitrate 96 a níž. JJ uznávám že 96 nebo 64 či dokonce 32kbps je nic moc, ale na zprávy je to dostačující. [/QUOTE]

No to je fakt krasa... :rolleyes:

btw: nechapu proc se me snazis presvedcit a vtahnout do stada. Pro me sou aktualni nedostatky iphonu vzhledem k cene naprosto fatalni a muzes vymyslet kolik chces ruznych sojovych nahrazek ale to nic nezmeni na tom ze od takhle draheho telefonu bych ocekaval o tridu jine soft a hw vybaveni.
Pavel Boček (4169)|15.9.2008 21:33
[QUOTE=Zegg;161292]...[/QUOTE]

Ne že by mne to teď zrovna zajímalo, ale když je tu taková diskuse, souhlasím s cool.userem. A pokud to tedy není telefon, nemá se to jmenovat iPhone. Když se to jmenuje takhle, tak už to tedy má mít 100 % funkcí telefonu a něco navíc, ne naopak. Když tomu tak není, tak není divu, že to většinu lidí nechává chladnou a většina lidí co si to koupí je pouze stržená marketingem.

Trochu OT, ale je to mám pocit jak s tím prohlížečem od Google - všichni hned na větvi z toho, jak má Google prohlížeč...no a co proboha ? Je to další předělávka Konqureroru. Že to mělo hned 3 % vůbec nic neříká, všichni si totiž museli hned vyzkoušet, ale IMHO za chvíli zchládnou a vrátí se ke svému. Stejně to vidím s iPhonem. U nás o to zájem nebyl a ani se nedivím, než si tak drahou věc někdo koupí, dvakrát si to rozmyslí, nejde to tak jednoduše zahodit jako prohlížeč...
pas!k (3765)|16.9.2008 13:28
Priznam se moc sem boom kolem iphone 3g nesledoval .. ale uz z masivni kampane bylo jasne ze pujde o cilenou vec na cilenou skupinu zakazniku .. myslim si ze v tomhle to splnilo ucel .. zil sem ovsem v domeni ze se to bdue prodavat za 5 - 7 tisic vlastne az dnes kdyz o tom kazdy mluvi me napadlo se podivat kolik to stoji a zjistit si nejake informace .. za ty penize si imho myslim spatny kup .. vzdyt za stejny prachy je k dispozici TYTN II a ty veci jsou proste nesrovnatelne .. Navic ty zminene nedostatky jsou pomerne velky vykricnik.
kane.shw (1231)|16.9.2008 13:35
I mě vcelku zklamala cenová politika eplu v Česku. Případně tedy cenová politika zdejších operátorů a vůbec jejich chování kolem ajfounu jako takové - prostě všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější :D

Ještě že už se konkurence trochu pochlapila a je z čeho vybírat ;)
ICEBOSS (3435)|28.9.2008 22:11
mozna to tady uz nekde je, ale...

speedsnail (4876)|28.9.2008 22:16
Tak jsem ten "zázrak" měl na chvilku pujčenej do ruky (a pekne upatlanej). Je to pěkná hračka, posouvání v adresáři sem si fakt užíval, ale funkce ani imidž ejplu mě neláká..

Jo a komentář majitele: "Znova bych si ho nekoupil"
ICEBOSS (3435)|28.9.2008 23:54
Tak ja ho vcera taky drzel... celej upatlanej... :) Jediny co se mi na nem libilo, byla hra tanky... :). Za korunu bych to bral...
Landsman.ic.cz (1)|7.11.2008 23:38
No tak Apple je podle mě značka desingu než hardwaru.. Ale nemám nic proti tomu, je dobré když počítač vipadá skvěle, v tomto případě telefon.. Kombinací ipodu a telefonu si aplple určitě získal své příznivce, možná či naopak.. Osobně se mě Iphone po stráce desingu velice líbí. Po stránce funkční, bych ho na stupnici od jedné do sta, dal tak na 30-40 místo..

Představme si chytřejšího zákazníka, který si chce koupit nové zařízení. První co udělá je, že si nejprve uvědomí co všechno by po mobilu požadoval. .. K čemu všemu by ho využíval. (iphone si těžko vezmete asi na stavbu, nebo do podobných míst) A teprve potom kolik je za něj ochoten zaplatit. (alespoň ten, který funkce využije alepsoň na 90%)

Jsem i odpůrcem značky Sony Erisson, jelikož její produkty (většinou) jsou určeny hlavně mladým tenagerům, kteří jsou šťasní že jim z kapsy bude vyhrávat muzika, které sami sotva rozumí. Že si vyfotí nějakou tu fotku, kvalitu moc nesledují. A budou moci vesele hrát java hry. To je tak zhruba vše co jim telefony této značky nabídnou. Jim to bude stačit (po nějakou dobu), a hle na světě je nová funkce a co udělají? Chtějí-li jí musí si koupit nový telefon v kterém zmíněný software je...(protože jim to do toho SE prostředí nainstalovat nepujde - pokuď to není java :D )

Proto jsem si zamiloval Symbian. Jako první lepší telefon jsem koupil Nokii 3650 a netušil jsem co mám v té době v ruce :D Ostatním šlo pár věcí a já jsem měl pořád nové programi a hry.. Mobil nemuměl MP3 a co? Doinstaloval jsem si je.. Mobil neuměl DivX? A v zápětí jsem na něm shlédl celovečení film ;)
Ano uznávám, byl to mobil po stránce desingu dost neohrabaný, těžký atd, ale své nesporné výhody ve své době měl.

Teď jsem vlastníkem Nokie N95 a zase si libuji :) 5MGpx foťáček, NGAGE, MicroSD,Symbian 9.2,Wifi, atd.. telefon spárujete s BT klávesnicí a je to opravdu počítač :) Na internetu snad po celý den, icq, filmy. Aplikace, které se ovládají pomocí naklánění telefonu.. Do iphonu si nahrajete jen to co vám apple nadiktuje. Nedáte si tam emulátor Playstation,Sega,atari,gameboy, a nedáte si tam klasiku co jste hráli na vašem prvním pc a kterou doteť máte rádi. Nenainstalujete si tam software, který si prostě usmyslíte, nenapíšete si nějakou blbinu v pythonu. Fotky i Iphonu? Spíše pro okrasu je tam ten foťák. Internet ale ano, ten by nebyl zase tak špatný, ale určitě tam nebudete moci surfovat na youtube, přitom odesílat email s 20MB přílohou a a zároveň být na icq :) (divná kombinace ale i tu můžete na Nokii provádět.) U iphonu a podobných zařízení si pustíte jednu aplikaci musíte ji zavřít a pustit jinou (muziku nepočítám). Dále dotykový dysplej, kdyby šel ovládat stylusem určitě bych přimhouřil dost oči nad celkovém hodnocení. Mohl bych takle polemizovat dál, ale nebavilo by vás to číst, jako už asi nebaví.. :)

V kostce:
Radši si koupím nějaký přístroj od HTC, Nokie, Palmu,.. než od Applu, Sony Erisson, atd.. Iphone je dobrý módní doplněk, nebo možná mp3/mp4 přehrávač, ale určitě ne telefon který využijete na nespočet způsobů na druhou.
cool.user (2822)|8.11.2008 00:10
[QUOTE=Landsman.ic.cz;179924][SIZE="1"]Jsem i odpůrcem značky Sony Erisson, jelikož její produkty (většinou) jsou určeny hlavně mladým tenagerům, kteří jsou šťasní že jim z kapsy bude vyhrávat muzika, které sami sotva rozumí. Že si vyfotí nějakou tu fotku, kvalitu moc nesledují. A budou moci vesele hrát java hry. To je tak zhruba vše co jim telefony této značky nabídnou. Jim to bude stačit (po nějakou dobu), a hle na světě je nová funkce a co udělají? Chtějí-li jí musí si koupit nový telefon v kterém zmíněný software je...(protože jim to do toho SE prostředí nainstalovat nepujde - pokuď to není java :D )[/SIZE][/QUOTE]

Sorry, ale na tohle se divas ze znacne omezeneho pohledu technickeho geeka. To co popisujes ze ti vadi, vzdy to jsou vlastnosti vsech hloupych telefonu, takze proc mas zrovna takovou averzi vuci SE a ne treba vuci nokii s40, lg, nebo samsungum?
earthquakes (1)|16.11.2008 20:07
No já ho mám od 26.8
nejlepší telefon co jsem kdy měl aplikace bomba i ty zadarmo a jinak za aplikace v průměru 20 Kč to není nic drahého ale ta grafika... Kde to jsme to jsme u PS1
Encore1106 (424)|16.11.2008 20:51
Nedávno se mi naskytla možnost mít iPhone za trošku lepší cenu, celkem o tom uvažuju, ale problém je s tím BT, protože data přes něj posílám clekem často. Doufám že se brzo objeví nějaká aplikace, nebo fígl, jak přes bluetooth procpat obrázky, hudbu a prostě všechno v telefonu. Pochybuju, že Apple tohle udělá v nové verzi firmware...