reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mensa_casemod01

mensa (11)|27.10.2006 18:54
Již déle jsem začínal na svém Morex 916 (bohužel se mi nepovedlo sehnat solidní obrázek) dělat nějaké drobnější úpravy...

Začalo to ale problémem s chlazením, v počítači se hromadil teplý vzduch a to byl problém, tak jsem se rozhodl dokoupit ventilátory do volných pozic v case. Říkal jsem si, že když už je kupuji, tak bych si mohl koupit nějaký jiný, než jen obyčejný černý plast, tak jsem se rozhodl pro modře svítící. Když jsem je přidělal, tak jsem byl nadšený, ale po zavření skříně jsem z nich neměl nic. Takže jsem poté pokukoval po oknech v bočnici a tak jsem se pro něj časem rozhodl, rovnou jsem si koupil UV aktivní modré plexi (i když takhle normálně moc modré není). Nejdříve jsem chtěl udělat i nějaký zajímavý motiv, ale v bočnici byly různé prolisy, tak z zbyl jen okraj. Když bylo okno, tak jsem mě napadlo udělat ještě něco pro účinnější chlazení a tak jsem udělal do toho plexi 2 otvory pro 80mm fany a k tomu jsem koupil regulátor otáček a to ze 2 důvodů: 1. už nebylo větráky kam připojit a za 2. při sledování filmu, nebo večer větráky rušili.

Pak jsem zjistil, že účinnost předních dvou ventilátorů je mizivá, neboť nemají jak pořádně nasávat vzduch. Tak přišlo na řadu vyříznutí otvoru pro fany a přemístění tlačítek. Nějaký čas jsem byl takto spokojený, jenže se mi po chvíli koukání na jiné mody přestávala líbit ta šeď. To mě nabudilo k tomu, abych s case ještě udělal nějaké další věci. Chtěl jsem nějaký zajímavý tvar otvoru, protože tradiční dvojice otvorů je dnes skoro na každé druhé case. Poté jsem chtěl sjednotit mřížky, k tomu posloužil jemný tahokov, když už byly mřížky, tak to chtělo i šrouby, takže z boku i vzadu na mřížce jsou použity imbusové šrouby. Místo předem zmiňovaného regulátoru jsem si vytvořil panel s přepínači, neboť displej na regulátoru celkem dost svítil a větráky nešly vypnout úplně, takže stále svítili, což mi časem začalo vadit. Teď jsou větráky vypínatelné úplně, takže hluk je při vypnutých větrácích minimální, neboť došlo i k výměně CPU chladiče za lepší a tišší a také chladič na GPU se doznal změn. Poté byly zatmeleny zbylé prolisy a otvory na přední části, aby byl zbytek přední části hladký. Dále následoval nástřik, vybíral jsem barvu, aby se hodila k modrému osvětlení, nakonec jsem se rozhodl pro černou metalízu, která se poté stříkla lakem a následně vyleštila, na výsledek se budete moci kouknout níže. A konečná úprava proběhla zakrytím plechu, kde jsou umístěny disky a mechaniky perforovaným plechem.

Nynější sestava:
Deska: Asus A7N8X-X
CPU: AMD athlon XP (barton) 2500+ 1833MHz @ 3200+ 2200MHz
GPU: Asus n6600 128MB 300/550MHz @ 505/685MHz (jádro/paměti)
RAM: 2x 512MB kingston hyper X (2-3-2-5-1) DDR400
HDD: Seagate 7200.10 320GB SATA (připojeno přes přídavný PCI sata řadič)
Mechaniky: LG 4163B a Teac W552E
Audio: SB audigi 2 value
Zdroj: Forton Bluestorm 400W
foto_10.jpg foto_012.jpg foto_013.jpg foto_016.jpg foto_020.jpg foto_022.jpg komp_103.jpg foto_0105.jpg
wizaard (913)|28.10.2006 00:12
Nevypadá to špatně! Kvalit lídrů téhle soutěže samozřejmě nedosahuje, ale není to přeplácané, není to kýč a (jak jsem psal) - nevypadá to špatně. Pěkné.

(P.S.: Ten nápis "RESCUE" u resetu vypadá jako obtisk z nějaké izraelské F-16, ale to asi nebude Tvůj případ...)
sAd (19)|30.10.2006 21:31
Dobrý, decentní mod. Škoda jenom přední části. Osobně bych to asi nějak předělal.
Frog (510)|30.10.2006 22:23
Finále by som videl tak na zbyšek_casemod01 a mensa_casemod01. každý to máte odlišné. Mne sa zas páči predná časť. A aj to že skrinka je lesklá, teda na foto určite. A ešte k tomu tá šípka rescue :D Spodný vetrák je taktiež efektný. Takže vcelku vydarený casemod.
mensa (11)|30.10.2006 22:26
[QUOTE=wizaard](P.S.: Ten nápis "RESCUE" u resetu vypadá jako obtisk z nějaké izraelské F-16, ale to asi nebude Tvůj případ...)[/QUOTE]

Tak napis me inspiroval prave u stihacek a malem byl v boku v plexi vyglavirovan obrazek F16ky ;-)

Jinak všem zatím díky za hodnocení.