reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router: Asus vs. Linksys

JodiBB (3)|7.9.2008 17:03
Zdravim.
Potrebujem kupit novy wifi router.
Moje poziadavky su: spolahlivost (aby som ho nemusel kazdy den restartovat a nemal vypadky), sila signalu wifi nerozhoduje kedze ho mam v 1izbovom byte, mal by mat 4xLAN 1xWAN+WIFI.
Po dlhsom hladani na nete som sa dopracoval k 2 routerom:
Linksys WRT54GL
a
ASUS WL-500gP
Parametre maju cca rovnake. Akurat asus ma naviac 2xUSB co by som mozno vyuzil ale keby neboli tak by som to prezil.
Do oboch sa da nahrat rovnaky upraveny FW takze funkcie su cca rovnake. Cena je tiez cca rovnaka.
To vsetko je ale "papierovo". Mna by skor ale zaujimali osobne skusenosti.
Sam sa skor priklanam k Linksys, z dovodu overenej znacky (cisco).
Ktory z tych dvoch by ste mi poradili??

Momentalne mam Ovislink 5470 ktory akosi nezvlada ked je na WAN rozhrani nastaveny ako HDCP klient a sposobuje kazdych 20-30s vypadky netu.(Mam tam najnovsi FW a robi to stale)
Logout (4018)|7.9.2008 17:15
Mam asus WL-500 deluxe a bez problémů, s ddwrtem naprostá spokojenost. Myslim, že s ani jednim neuděláš chybu, takže pokud použiješ USB, tak se asuse neboj.
KEOSAN (958)|7.9.2008 17:16
Ak by som sa rozhodoval cisto podla znacky, tak Linksys. Niektore modely ASUSu boli OK, niektore nie. Dobre by bolo pozistovat si referencie od ludi co ich uz maju. Od viac ludi.
Zeli (397)|7.9.2008 17:28
A co tenhle Asus RT-N11, taky bych o nem uvazoval...
Nepi (26)|7.9.2008 18:03
Ten Linksys neznám, ale toho asuse mám doma cca 2 roky a nemůžu si stěžovat. V práci jsme jich měli asi 5 a pár kamarádům jsem je taky pořizoval. Celkem mi jich prošlo rukama asi 10 a s žádným není problém, takže můžu jen doporučit.
JodiBB (3)|7.9.2008 18:46
Dalo by sa na tom asuse spravit napr z USB kluca FTP na ktore by som sa dostal z netu?? aj ked nemam pevnu IP??
Viem ze ked som sa rozhodoval pred par mesiacmi ci kupit ovislink alebo asus tak som narazil na ludi ktory mali s tym asusom problemy. Teraz som sa ale s takym niecim nestretol a vsetci ho len chvalia.
Jedine co som pocul negativne tak ze pri zatazeni je niaky pribrzdeny, tak neviem. Mal by bezat na rovnakom procesore a ram ako aj linksys.
Logout (4018)|7.9.2008 19:01
Dalo. Ale s neoficialnim firmware. Teda az na tu nepevnou IP adresu, ale i to jde s pomoci DDNS obejit. Ale celý to nastavit není zas tak jednoduchý.
JodiBB (3)|7.9.2008 19:11
Nastavit by som to nastavil, toho sa nebojim. Tiez som myslel ze cez ddns by som sa dala zvladnut aj ta dynamicka IP. OK, tak toto pojde tak som teda prikloneny asusu. Prezil by som aj bez ftp ale na druhej strane by ma to potesilo.