Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: Diskuze k anketě na SHW (Mají se na nových deskách objevovat řadiče pro disketovky?)

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

• Ano

• Ne
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

Rekl bych ze disketovka je v dnesni dobe uz prekonana. V minulem pocitaci jsem ji mel a pouzil jsem ji jen asi jednou, a to kdyz sem kontroloval jestli otcova disketa neni zavirovana. V mem nynejsim PC uz disketovku ani nemam.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

doma ji sice mam, ale nepouzivam, ale v praci ji pouzivame dnes a denne pro prenos programu do CNC stroju...
    ale asi bych spis rekl ne...

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Zeli
    Rekl bych ze disketovka je v dnesni dobe uz prekonana. V minulem pocitaci jsem ji mel a pouzil jsem ji jen asi jednou, a to kdyz sem kontroloval jestli otcova disketa neni zavirovana. V mem nynejsim PC uz disketovku ani nemam.
    Já ji v kompíku stále ještě mám -kdyby náhodou. Kdyř například instaluju Windows XP a používám raid nebo AHCI, bez diskety to dost dobře nejde... (alespoň neznám jinej způsob). Rovněž i na nouzov¨ý flash biosu, případně MemTest je občas potřeba... ale bránit se pokroku nelze, disketovku bych na nových deskách vypustil, stejně tak i IDE, ale děsně mě štve, že stále nejsou dostupné optické mechaniky pro Sata rozhraní, vždyť už je to potřeba jak sůl!!!! Já se nespokojím s mechanikou od Samsungu... Chci mít nějakej výběr...

Nováček Avatar uživatele MICT14N
    Registrace
    May 2006

dokud budou dodavany diskety s ovladacema (konkretne mam na mysli nF4 a jeji sata radic) tak je nezbytne aby i desky meli konektor na disketu ale az to dojde tak daleko ze budeme dostavat k zakladnim deskam treba flash disk bude to supr

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

ja by som v tejto ankete odklikol NIE ž pred niekoľkými rokmi. Už je to prakticky len prežirok, ktoreho by sme mali poslať s úctov do múzea. ďakujeme disketky, bolo nám s vami fajn, ale vývoj ide dopredu, a vy ste strašne zastaralé a magnetické

Občasný diskutér Avatar uživatele Boguš
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od MICT14N
    dokud budou dodavany diskety s ovladacema (konkretne mam na mysli nF4 a jeji sata radic) tak je nezbytne aby i desky meli konektor na disketu ale az to dojde tak daleko ze budeme dostavat k zakladnim deskam treba flash disk bude to supr

... to je pravda ....

... kdyby výrobci nahradili tuto fukci diskety optickými medii, kteréžto jsou levněší než diskety, nebyl by zde jediný důvod .........

... i flash biosu by se klidně mohl dělat z opt. disku ...

... ja bych zrušil i LPT a COM .... ti co by je eventuelně potřebovali si mohou koupit redukci do USB ... a s IDEčkem je to otázka času .... "dávám mu rok, maximálně dva" ....

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

no s IDE diskami je to už horšie, nedavam im ani len tie dva roky, nevyradil nahodou Intel v novych čipsetoch prave IDE disky ? takže už prakticky len dožiju terajšie zasoby diskov IDE
    no a k parraler portu len toľko, že aspon pri notebookoch by som ich nadobro vyradil už davno, ved to nie je ani len z dizajnoveho hladiska pekne notebook s tak veľkým 25 pinovým parelelným konektorom

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Frog
    no s IDE diskami je to už horšie, nedavam im ani len tie dva roky, nevyradil nahodou Intel v novych čipsetoch prave IDE disky ? takže už prakticky len dožiju terajšie zasoby diskov IDE
    no a k parraler portu len toľko, že aspon pri notebookoch by som ich nadobro vyradil už davno, ved to nie je ani len z dizajnoveho hladiska pekne notebook s tak veľkým 25 pinovým parelelným konektorom
    Přesně tak, intel už u chipsetu I965P nemá integrován IDE řadič. Nebýt dobré vůle výrobců zákl. desek - přidaly svůj vlastní řadič, tak bych už doma byl bez IDE.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

JJ disketovky jsou zastaralé a ani já je už vůbec nepoužívám, IDE si myslím ještě chvilku zůstane...

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Kdybych na ni nemel ovladace k RAIDu tak ji nemam...

Nováček
    Registrace
    May 2006

ako sa da nainstalovat windows na sata/scsi disk bez pouzitia ovladaca na diskete?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Roob
    ako sa da nainstalovat windows na sata/scsi disk bez pouzitia ovladaca na diskete?
    no, tak to mě taky zajímá, nikdy jsem zatím žádnej alternativní způsob neviděl -paradoxem ale je, že XP vyžadují disketu a Win98 hodně zkousnou i bez diskety

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Řadiče se na deskách asi jen tak nezbavíme, nejvýše tak konektoru, protože řadič disketové mechaniky bývá integrován v jednom čipu spolu s ostatními řadiči pomalých zařízení (ps/2, sériový port, paralelní port, monitorování hardware, atp.).

Svůj počítač jsem si sestavil před dvěma roky bez disketové mechaniky. Zatím jsem ji nepotřeboval.

bYp bYp je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    no, tak to mě taky zajímá, nikdy jsem zatím žádnej alternativní způsob neviděl -paradoxem ale je, že XP vyžadují disketu a Win98 hodně zkousnou i bez diskety
    Vyrobit si vlastni XP instalaci a integrovat si tam drivery.... byl tu clanek i na SHW... ale potrebujes k tomu druhy pocitac...
    K ankete... ja nemam disketovou mechaniku nainstalovanou uz nekolik let (rekl bych tak od r.99) ale mam jednu v supliku (clověk nikdy neví)
    Ale co se týče řadiče, tak si myslim že to je celkem jedno... dokud tam budou PS/2ky, COMy a podobne tak se toho nema ani cenu zbavovat. A myslim si že dodatečnou cenu to moc nezveda... takze proc to tam nenechat
    Jinak na LPTčka jsou často HW klíče i když dneska už se to řeší i jinak....

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Diskuze k anketě na SHW (Jakou vlastníte tiskárnu?)
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 55
    Poslední příspěvek: 13-08-2008, 14:30
  2. Diskuze k anketě na SHW (Jaký je váš postoj k PDA zařízením?)
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 03-12-2007, 09:39
  3. Diskuze k anketě na SHW (Srovnávací test LCD)
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 12-05-2007, 22:50
  4. Diskuze k anketě na SHW (Jak velký je Váš LCD panel?)
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-08-2006, 21:08
  5. Diskuze k anketě na SHW (Kolik stál Váš zdroj?)
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 15-08-2006, 11:40