reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prodloužení 8-pin napájení desky

simontpf (44)|8.9.2008 07:54
Prodává se někde prodloužení 8mi pinového napájení MB? Kabel od zdroje mi tam teď dosáhne jen tak tak a mám strach, že když přidám nějaký masivnější chladič na grafiku, tak už to nevyjde.
Hledal jsem po různých shopech, ale nikde jsem takový kabel nenašel :(
Zoidik (1405)|8.9.2008 08:02
Pokud jsi aspoň trochu zručný, máš doma pájku, cín, kalafunu, kus drátu, štípačky a smršťovací bužírku tak to zvládneš sám. A pokud neni zdroj v záruce... Dráty cvakneš, kousek odizoluješ nožíkem, pocínuješ všechny konce, přetáhneš smršťovačku, nastavíš o potřebný kus, spájíš dohromady, přetáhneš bužírky přes spájené místa a pomocí nejlépe horkovzdušné pistole stáhneš, popřípadě zapalovačem....

co jsem se díval, tak jsem taky nic nenašel...
simontpf (44)|8.9.2008 08:27
[QUOTE=Zoidik;159530]Pokud jsi aspoň trochu zručný, máš doma pájku, cín, kalafunu, kus drátu, štípačky a smršťovací bužírku tak to zvládneš sám. A pokud neni zdroj v záruce... Dráty cvakneš, kousek odizoluješ nožíkem, pocínuješ všechny konce, přetáhneš smršťovačku, nastavíš o potřebný kus, spájíš dohromady, přetáhneš bužírky přes spájené místa a pomocí nejlépe horkovzdušné pistole stáhneš, popřípadě zapalovačem....

co jsem se díval, tak jsem taky nic nenašel...[/QUOTE]


Ano, to mě taky napadlo jenže:
1) zdroj je nový - tedy ještě v záruce
2) kabely jsou opletené, takže opletení bych musil odstranit (ale to by šlo asi taky)

šlo mi o nějaké řešení, abych nepřišel u zdroje o záruku
Zoidik (1405)|8.9.2008 09:37
Hmm, takže to bude asi lehce problém no, jelikož jsem taky nic nenašel.... leda jestli máš nějaký starší zdroj a desku na které je potřebný konektor, tak si to vyrobit takto...
jang (31)|8.9.2008 09:45
nieco ako tieto 8 pin-y?
CBL8M8F_m.jpg svcompucycle_2017_100800613.jpg 7375745.jpg
simontpf (44)|8.9.2008 10:21
[QUOTE=jang;159555]nieco ako tieto 8 pin-y?[/QUOTE]

ano, to by mělo být ono ... musel bych ještě kouknout doma na zdroj, ale myslím, že je to ono
Může to někdo z místních odborníků potvrdit?

Kde se to dá sehnat?
simontpf (44)|8.9.2008 13:20
Tak už je to OK ... už jsem našel shop kde to mají - díky všem co se pokoušeli pomoct
SirAnthony (24)|8.9.2008 22:41
[QUOTE=simontpf;159627]Tak už je to OK ... už jsem našel shop kde to mají - díky všem co se pokoušeli pomoct[/QUOTE]

Kde jsi je prosím našel?
simontpf (44)|9.9.2008 07:13
[QUOTE=SirAnthony;159816]Kde jsi je prosím našel?[/QUOTE]

Mají je jen v sadě - ne samostatně - ale nic jiného jsem nikde neobjevil

http://www.tntrade.cz/shop/index.php/detprd/silverstone-sst-pp04-eps-or-atx-extension-adapter-cable-kit-for-24pin-and-20pin-motherboards
Dojigiri (1629)|9.9.2008 07:48
Jojo, sehnat se to dá ... akorát v obchodech moc vidět nebejvaj, moc lidí to nepotřebuje. Já ho taky sháněl, podařilo se mi sehnat redukci ze 4-pin na 8-mi pin, ale moh jsem jí použít, protože ze zdroje mám jenom 4pin a na desce 8mi pin tak se i hodila. Taky jsem měl krátkej kabel od zdroje :)
-HoNY- (557)|9.9.2008 09:54
Bacha na levnější kabely – mají tenké vodiče a tudíž velký odpor při zátěži, vzniká na nich úbytek, a proto se zahřívají.

Proto bych se pokudmožno té redukci vyhnul.
Dojigiri (1629)|9.9.2008 22:17
No tak to si musim fakt dát dost pozor, já ho totiž dostal zadarmo :D (tj. fakt hodně levně :D) - ho někde v krámě vyhrabal že mu tam zbyl z nějakýho kompu a neměl ho ani v účetnictví v počítači tak jsem ho dostal, no ale vodiče má stejně tlustý jako kabel ze zdroje tak snad v poho. Taky jsem ho nikde nemoh sehnat a bohužel to byla nutnost, káblu ze zdroje chybělo asi 5 cm (a přitom to byl seasonic, sice OEM, ale výrobci zdrojů někdy zdá se moc nepočítají s tím, že bude nutný vést 4pin přes celou desku - páč jsem ho dával do HTPC a tam je zdroj na druhý straně desky než obvykle).