reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oblbnuti sitovky

Zeli (397)|28.10.2006 15:06
Jeden muj znamej ma tak chytryho notebuka ktery si umi sam ridit spotrebu jednotlivych komponent a tudis pri nepripojenym sitovym kabelu se vypne i sitova karta. On ale kvuli necemu potrebuje aby sitovka byla porat zapnuta i kdyz neni pripojen do zadny site a proto by me zajimalo jestli lze nejakym zahadnym zapojenim/zkratovanim sitoveho konektoru dosahnout toho aby si sitovka myslela ze je k necemu pripojena. Myslite ze to nejak de?
boboco (1987)|28.10.2006 17:40
[quote=Zeli]Jeden muj znamej ma tak chytryho notebuka ktery si umi sam ridit spotrebu jednotlivych komponent a tudis pri nepripojenym sitovym kabelu se vypne i sitova karta. On ale kvuli necemu potrebuje aby sitovka byla porat zapnuta i kdyz neni pripojen do zadny site a proto by me zajimalo jestli lze nejakym zahadnym zapojenim/zkratovanim sitoveho konektoru dosahnout toho aby si sitovka myslela ze je k necemu pripojena. Myslite ze to nejak de?[/quote]

Určitě se buď pomocí softwaru nebo případně i v biosu dá nastavit, aby síťová karta byla zapnuta stále. Není potřeba vymejšlet nic složitýho, jen je to potřeba tam někde najít.
Zeli (397)|28.10.2006 17:54
to prave ze prej nejde, njn "chytrej stroj"
eraser (0)|28.10.2006 20:56
Čo je to za notebook?
Zeli (397)|28.10.2006 21:08
to nevim presne, ale nejaky dost nabouchany HPcko. Videl sem ho jen par vterin, ale zaujalo me jak je velkej, ma sirokoulej display a jestli sem si dobre vsim, tak ze ma plnohodnotnou klavesnici (to sem to moc neupresnil - co?).
eraser (0)|28.10.2006 21:27
No, to nie, ale opäť mi to upevnilo moje rozhodnutie, keď som si kúpil ThinkPad.
tequilla (1015)|30.10.2006 09:08
[QUOTE=Zeli]to nevim presne, ale nejaky dost nabouchany HPcko. Videl sem ho jen par vterin, ale zaujalo me jak je velkej, ma sirokoulej display a jestli sem si dobre vsim, tak ze ma plnohodnotnou klavesnici (to sem to moc neupresnil - co?).[/QUOTE]

Podle popisu to bude mozna nejaky HPcko z rady Pavillion. Zkousel jsi ve spravci zarizeni u te sitove karty, v zalozce napajeni, vypnout polozku "Povolit pocitaci vypinat zarizeni z duvodu uspory energie"?
Zeli (397)|30.10.2006 15:23
[QUOTE=tequilla]Podle popisu to bude mozna nejaky HPcko z rady Pavillion. Zkousel jsi ve spravci zarizeni u te sitove karty, v zalozce napajeni, vypnout polozku "Povolit pocitaci vypinat zarizeni z duvodu uspory energie"?[/QUOTE]

To neni muj notbuk, ale myslim si ze jeho majitele to urcite napadlo a ze prave proto se me ptal jestli to nejde nako jinak vokseftovat.
Zeli (397)|30.10.2006 21:37
Tak sem zkusil v konektoru zkratovat par dratku a kdyz to strcim do sitovky tak se pocitac opravdu tvari jako "pripojen k mistni siti". Jeste si pockam co to bude delat na tom notebooku a uvidim...
Zeli (397)|1.11.2006 19:20
Tak na tom HaPecku to funguje. To znamena ze kdyz nekdo budete chtit aby se komp tvaril jako zapojeny do site, tak muzete pouzit toto:
Staci vzit konektor RJ45 a dvouma dratkama propojit 1. se 3. pinem a 2. se 6. pinem a zapojit konektor do sitovky. Tim padem si bude sitovka povidat jen sama se sebou ;)