reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Wifi anténa

cenelu (106)|8.9.2008 14:08
Zdar, chtěl bych se zeptat.Mám notebook a na intru je wifi, ale velmi malý signál.
Chtěl bych si ho zvýšit pomocí nějaké antény.Nemám ale žádný router nebo něco podobného, kam bych mohl anténu zapíchnout.Existuje nějaká anténa, kterou bych mohl zapojit přímo do notebooku do wifiny?Nebo jaké jsou možnosti zvýšení signálu?
mstejska (2912)|8.9.2008 14:14
Pokud mas nb s integrovanou wifi tak mas asi smulu. Pokud mas WiFi externi tak by mela mit konektor na externi antenu.
cenelu (106)|8.9.2008 14:21
Mám integrovanou wifi.....:(
Dwarlin (93)|8.9.2008 14:31
Ja osobne mam na noteboku integrovanu antenu spolu s moznostou pripojenia dalsej externej anteny na zvysenie sygnalu...namas aj ty niekde taky vstup...napis nieco blizsie o noteboku, znacku, model... snad spolocne najdeme nejake riesenie...
cenelu (106)|8.9.2008 14:57
Můj notebook je FJ AMILO Pro V3545..Je možné, že tam nějaký konektor je, ale nevím..
mstejska (2912)|8.9.2008 15:18
Ten konektor by vypadal ais takhle. Na krabicku nehled, dulezity je ten konektor http://pics.livejournal.com/ronobvious/pic/0000659h/
Logout (4018)|8.9.2008 15:23
Hmmm, pokud ten konektor nemáš (nemá ho skoro žádnej ntb), tak máš jedinou možnost koupit nějakej wifi repeater. Asi nejlepší varianta je koupit wifi router, kterej to umí (nebo kterej podporuje nějaký neoficiální neoficiální firmware (doporučuju dd-wrt), který to umí).
mstejska (2912)|8.9.2008 15:30
Nebo rovnou Wifi do usb portu. Jinak mas nasledujici moznosti.
1) Vykuchat NB a vyvezt si konektor ven sam. (Pokud si na to troufas, je to pro kutily).
2) Router. (Nevyhoda: dalsi krabicka + napajeni. Vyhoda: vice toho umi.)
3) USB Wifi adapter. (Vyhoda: maly, nepotrebuje napajeni, Nevyhoda: Je to jenom sitova karta, routery umi vice).
Rozhodni se sam.
cenelu (106)|8.9.2008 15:36
[QUOTE=mstejska;159670]Ten konektor by vypadal ais takhle. Na krabicku nehled, dulezity je ten konektor http://pics.livejournal.com/ronobvious/pic/0000659h/[/QUOTE]

Tak takový tam myslím určitě nemám.
cenelu (106)|8.9.2008 15:39
Tak do toho hrabaní v ntb si netroufám.
Spíše bych zvolil ty poslední dvě možnosti.
Mohli by jste mi doporučit nějaký ten router (Napajení není problém).
Nebo ten USB Wifi adapter...
Která myslíte, že by byla lepší možnost?
mstejska (2912)|8.9.2008 15:43
Pokud to mas jenom pro nb, tak usb wifi adapter je dobra volba. Pokud chces pripojit vice pocitacu a nehodlas to prenaset tak je asi lepsi ten router.
cenelu (106)|8.9.2008 15:48
A nakolik to tak asi vyjde?
Logout (4018)|8.9.2008 16:05
No, ten USB wifi adaptér pochybuju, že bude mít lepší anténu než ten NTB (teda možný to je, ale vzhledem k velikosti NTB a velikosti USB dongle bych o tom spíš pochyboval - a u těch s externí anténou bych se zas už dost bál o ulomení). Nicméně router se dá sehnat od sedmi set, zatímco USB za třetinu až polovinu.
V czechcomputeru maj teď Asus WL-520gC za 800,- z těch levnějších značek to je jedna, který bych věřil (ma pozitivní zkušenost) a podporuje dd-wrt, jinak linksys, ovislink, robotics - ale ty bejvaj dražší.
Va alfacompu maj o pár korun levnější d-link, kterej taky podporuje (aspoň dle wiki) dd-wrt.
Pak tam maj dočasně nedostupnej tp-link (podezřelá značka), kterej ale kdoví, jestli to bude umět...

mstejska: tak jednoduchý to neni - pokud router, tak jeho firmware musí umět režim repeater, nebo router podporovat nějaký neoficiální firmware, jinak to bude na nic....
mstejska (2912)|8.9.2008 16:16
Myslel jsem samozrejme USB Wifi s konektorem na externi antenu. Jinak to pro nej nema asi zadny vyznam kdyz ma slaby signal. Viz tohle http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=60049
Logout (4018)|8.9.2008 16:27
mstejska: jenže pak už jseš (router+anténa) v podstatě na ceně routeru s tim, že (router dáš tam, kde je signál a jeho anténa zas z vlastní zkušenosti je lepší než bějá anténa ntb, takže k němu anténa asi netřeba) s tim, že ti kouká z notebooku drát kdovíkam....
mstejska (2912)|8.9.2008 16:33
Proto jsem mu rekl at si vybere co se mu bude vice hodit.
1) USB + Antena (Mozna mu bude stacit i bez anteny)
2) Router + Antena (I tomuhle mozna bude stacit ta prutovka co se dodava)
Musi se ale rozhodnout, jestli to bude porad tahat sebou, nebo jestli mu to bude lezet na stole na jednom miste. V tom pripade je urcite lepsi router. Pokud to mas ale tahat sebou, tak vede usb. Antenu muze dokoupit k obema.
Drobcek23 (27)|9.9.2008 13:55
Čau, ja som kedysi riešil podobný problém. Existuje pigtail ktorým vyvedieš z notebooku konektor, alebo pozriet na nejake homemade anteny ktorou by si nahradil tu čo tam máš teraz. No problém budeš mať, pokiaľ budeš chciet z notebookom chodit po byte. Signál je z vonku a ty ho budeš mať len niekde :(
Takže ja som to vyriešil s routerom a nemám žiaden problém ...
cenelu (106)|10.9.2008 09:41
Díky za rady ! Většinou to budu mít na stejném místě...jsem na intru takze kdyz budu tam, tak to moc nikam nosit nebudu...a ve skole mam net..Takze by jste spise zvolili router v tomhle pripade?
mstejska (2912)|10.9.2008 09:53
Urcite router. Ten vetsinou umi i mod "WISP" a tak se ani nebudes muset pripojovat kabelem a budes moci pouzit integrovanou wifi.
cenelu (106)|10.9.2008 14:16
Ještě se chci zeptat......Je možné, že když je signál wifi velmi špatný, tak se nemusím připojit k síti?
mstejska (2912)|10.9.2008 14:28
Myslel jsem to takhle: WiFi router ma takovou malou prutovou antenku. Ta je mozna lepsi nez ta co mas v NB, tzn chytne signal lepe. A WISP mod routeru znamena, ze router ten signal co zachytil, preposle dal ale zasileny a uz ho na nb chytis. (odbornici, prosim nekamenujte me, ze to pisu takhle priblizne). No ale nic ti nebrani propojit ten nb s routerem primo dratem. To uz je tva volba.
cenelu (106)|10.9.2008 14:45
Jj..jasně to jsem pochopil...Ale já jsem se patl jestli je možné, že když teď mám malý signál a nemůžu se připojit tak jestli je to tím, že mám malý signál...?
mstejska (2912)|10.9.2008 14:48
No mozne to je. Pokud mas slaby signal, tak ti muze porad vypadavat a nepodari se ti dokoncit prihlaseni.
cenelu (106)|10.9.2008 14:51
Jde mi o to, abych nekoupil router a potom bych se stějně nemohl připojit.....
Dwarlin (93)|10.9.2008 14:52
ano, ale tento problem sa da vyriesit...tvoj prehliadac a celkovo nastavenie netu ma urcite casovanie odozvy pocas ktoreho musi dojst k prepojeniu, pokial by k tomu nedoslo naspoji ta... da sa to vyriesit tym, ze si nastavis vyssie casove rozpatia k pripojenie...pokial mas dobry signal nic ta neobmedzuje len dostavas urcitu vyhodu v pripajani pri slabom signale...
mstejska (2912)|10.9.2008 14:54
No k routeru muzes dat externi antenu. a ta uz ma lepsi parametry nez ta prutova. Nejlepe si ho od nekoho pujcit a vyzkouset.
cenelu (106)|10.9.2008 14:56
[QUOTE=Dwarlin;160190]ano, ale tento problem sa da vyriesit...tvoj prehliadac a celkovo nastavenie netu ma urcite casovanie odozvy pocas ktoreho musi dojst k prepojeniu, pokial by k tomu nedoslo naspoji ta... da sa to vyriesit tym, ze si nastavis vyssie casove rozpatia k pripojenie...pokial mas dobry signal nic ta neobmedzuje len dostavas urcitu vyhodu v pripajani pri slabom signale...[/QUOTE]
A v jaké záložce bych to měl asi tak najít?
cenelu (106)|10.9.2008 14:56
[QUOTE=mstejska;160191]No k routeru muzes dat externi antenu. a ta uz ma lepsi parametry nez ta prutova. Nejlepe si ho od nekoho pujcit a vyzkouset.[/QUOTE]
No o nikom nevim kdo by měl router.....:(
Logout (4018)|10.9.2008 21:18
Dwarlin: obávám se, že mluvíš o voze. :-) Problém cenelu je, že se ani neasociuje s wifi AP - k tomu mu žádný nastavení netu nepomůže (a už vůbec ne nastavení prohlížeče, ten nemá s připojením k internetu co dělat).
Cenelu: No - router obecně i standardní anténu má lepší než notebooky. Navíc ho můžeš dát na místo, kde je signál nejsilnější. No a pokud by ani to nestačilo, tak ke každýmu routeru jde přidat silnější anténa a ta bude fungovat určitě.
Připojení ntb - router pak bude zcela určitě bez problémů (jeden pokoj na koleji na 200%).