Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jakou značku pevných disků preferujete pro použití v desktopu?

Hlasujících
116. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Hitachi

17 14.66%
  • Maxtor

5 4.31%
  • Samsung

19 16.38%
  • Seagate

29 25.00%
  • Western Digital

46 39.66%
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 60

Téma: Jakou značku pevných disků preferujete pro použití v desktopu?

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Ja bych to nehrotil. U kazdyho vyrobce se vyskytla jedna lepsi nebo horsi serie. Proto vetsinou volim disky, ktery zrovna dopadnou dobre v recenzich a testech. Jednou je to Seagate, podruhy WD, potreti Hitachi, atd.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od tequilla
    Ja bych to nehrotil. U kazdyho vyrobce se vyskytla jedna lepsi nebo horsi serie. Proto vetsinou volim disky, ktery zrovna dopadnou dobre v recenzich a testech. Jednou je to Seagate, podruhy WD, potreti Hitachi, atd.
    v podstate máš pravdu, s tým že u jedneho vyrobcu je % chybovosti zlých kuskov iné ako u druhého. Samozrejme záleží aj od kvality ostatných komponentov, najmä zdroja. Vzhladom na to sa mi pozdava Seagate a WD. Samsungi su sice tiche ale neni to tak tradičná značka na HDD ako prve dva menované.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

seagate jednoznačně, naprosto minimální hlučnost. Já osobně s nimi mám jen kladné zkušenosti, mám 2 v pc a šlapou na jedničku.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Honny
    Registrace
    May 2006

ještě k tomu RAIDu... RAID1 plánuju, tak 2x120GB stačí, s tím že asi Seagate...

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

spolehlivost je +/- stejna, takze beru to, co ma nejvyssi vykon, nejnizsi hluk nebo je nekde uprostred, vylozene podle potreby. Vetsinu mam ale Seagaty, pak Hitachi a 2 kusy WDcek.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Tak já právě v tuto chvíli kopíruju svých cca 270GB, pro mě životně důležitých dat, z mého Western Digital WD3200KS na nový Seagate Barracuda 7200.10 320GB. Přestože jsem WD před Seagate vždy upřednoštňoval, nyní se mě zřejmě můj WD chystá zradit. Když vypnu PC, nechám ho vychladnout a znova ho zapnu, nechce roztočit plotny. Asi před týdnem jsem si všiml, že je roztáčí "nadvakrát" - vždy naprosto stejně roztočí, zaparkuje hlavičky a zase roztočí. Ale včera se mi už stalo, že se asi 20sekund po zapnutí netočil vůbec - pak naštěstí najel. Hned jsem radši objednal nový disk a PC pro jistotu nevypínal. Zajímavé je, že během normálního provozu i kdybych sebevíc bláznil a "kvedlal" s kabelama, šlape jak hodinky a rovněž SMART analýza je přímo ukázková (99% fitness / 100% performance - pravidelně ho kontroluji). Nechápu to, ale o ztrátu svých dat opravdu nestojím, nebudu riskovat, že by se mi zítra neroztočil vůbec. Půjde potvůrka na reklamaci. Pro mě je to ale životní událost, poprvé v životě od r.1996 mám ve svém vlastním PC jinou značku než Western Digital. Jak už jsem si dříve všiml u těchto nových sérií Seagatu (když jsem ho někomu dával do sestavy), je to neskutečně tichý disk s prakticky nulovými vybracemi. Kéž by mu to vydrželo (to WD bylo v létě, kdy jsem ho kupoval, také 100% tiché, teď ale už pěkně "chroupe"). Tak jsem zvědav jak se Seagate postará o má data

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

Jednoznačně preferuji disky od Samsungu...jsou sice dražší než disky ostatních výrobců, ale jednoznačně se to vyplatí! ;-)

U mě jsou oblíbené hlavně proto, že jsou to jednoznačně nejtižší disky a velmi spolehlivé. Jediné co bych jim vytkl, tak je průměrný výkon a také, že to rozhodně nejsou disky, které by rychle zaváděly nové technologie...s 16MB cache prozatím neseženete a s kolmým zápisem také ne. Ale popravdě řečeno je to asi plus, protože dané technologie Samsung zavádí, až když jsou na 100% zvládnuté.

Takže pokud bych si udělal pořadí tak asi:
    1) Samsung
    2) Hitachi, Seagate, WD (jak kdy a jaký model...)
    3) Maxtor

Jinak co se týče Seagatů řady .10...tak mě docela zklamaly z hlediska hlučnosti, teploty a kvality...patrně to bude novou technologií

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od SmartMole
    3) Maxtor
    Proč MAXTOR až na třetím místě? Já s ním mám výbornou zkušenost.

Registrace
    May 2006

Hlučné a dost (což beru jako velké mínus), problémy s kompatibiltou a nebudí ve mě velký pocit spolehlivost. Ale zase bývají kolikrát velmi výkonné...

Ale je jasné, že dost se to liší řada od řady...jenže u maxtoru poměr dobrá řada/špatná řada není moc vysoký a než se přijde na to, jak na tom ta řada je, tak už bývá pozdě...:-/

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Hlučné a dost (což beru jako velké mínus), problémy s kompatibiltou a nebudí ve mě velký pocit spolehlivost. Ale zase bývají kolikrát velmi výkonné...
    Tak jsem se asi trefil. Můj maxtor je o dost rychlejší než můj ATA seagate, tichoučký (opravdu není slyšet, narozdíl od obou seagatů ) a s kompatibilitou taky problém nemam. Asi mám štěstí ...

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Tak jsem se asi trefil. Můj maxtor je o dost rychlejší než můj ATA seagate, tichoučký (opravdu není slyšet, narozdíl od obou seagatů ) a s kompatibilitou taky problém nemam. Asi mám štěstí ...
    Přesně tak...nedá se říci, že by nějaký výrobce byl vysloveně špatný. Každému se povede nějaký ten disk, který je fakt špička a zase naopak. Jen prostě u někoho bývá častější jeden případ u někoho druhý. Navíc kolikrát můžou být i nepovedené některé šarže...takže kolikrát to bývá dost loterie! :-)

Viz třeba WD250KS, která měla vadná čidla atd...

Registrace
    May 2006

Jednoznačně preferuji disky od Samsungu...jsou sice dražší než disky ostatních výrobců, ale jednoznačně se to vyplatí! ;-)

U mě jsou oblíbené hlavně proto, že jsou to jednoznačně nejtižší disky a velmi spolehlivé. Jediné co bych jim vytkl, tak je průměrný výkon a také, že to rozhodně nejsou disky, které by rychle zaváděly nové technologie...s 16MB cache prozatím neseženete a s kolmým zápisem také ne. Ale popravdě řečeno je to asi plus, protože dané technologie Samsung zavádí, až když jsou na 100% zvládnuté.
    Samsung v nejbližší době kolný zápis u svých disků zavede, jsou opravdu tichoučké, ale jak už jsem zde jednou uvedl, mám s nima tu neblahou zkušenost, že stačí mírně větší otřes, náraz nebo cokoliv jiného a disk jde do kytek ... Možná jsem měl ale jen velkou smůlu, nevím... Rozhodně ne Samsung do přenosných boxů. Ovšem i tohle by mohla nové řada disků od Samsungu vyřešit, jelikož nejsem asi sám, kdo si na nízkou odolnost Samsungů stěžoval, hodlají zavést i zcela nové ochrany proti otřesům a nárazům. Snad tím neutrpí jejich bezkonkurenční hlučnost (nehlučnost). Pokud vše půjde dobře, budu o Samsungu uvažovat jako o budoucím pevném disku:
    http://www.tgdaily.com/2006/11/14/samsung_pmr_drives/

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Samsung v nejbližší době kolný zápis u svých disků zavede, jsou opravdu tichoučké, ale jak už jsem zde jednou uvedl, mám s nima tu neblahou zkušenost, že stačí mírně větší otřes, náraz nebo cokoliv jiného a disk jde do kytek ... Možná jsem měl ale jen velkou smůlu, nevím... Rozhodně ne Samsung do přenosných boxů. Ovšem i tohle by mohla nové řada disků od Samsungu vyřešit, jelikož nejsem asi sám, kdo si na nízkou odolnost Samsungů stěžoval, hodlají zavést i zcela nové ochrany proti otřesům a nárazům. Snad tím neutrpí jejich bezkonkurenční hlučnost (nehlučnost). Pokud vše půjde dobře, budu o Samsungu uvažovat jako o budoucím pevném disku:
    http://www.tgdaily.com/2006/11/14/samsung_pmr_drives/
    Vzhledem k tomu, že otázka je směrována na použití v desktopu, tak je to malá nevýhoda...:-)

Registrace
    May 2006

Vzhledem k tomu, že otázka je směrována na použití v desktopu, tak je to malá nevýhoda...:-)
    Náhoda je blbec, nač riskovat drahocená data? Kolega ve firmě takhle krásnou náhodu zažil... ten už Samsungu věřit nebude nikdy Ale na ty nové jsem zvědav, možná je zkusím

Občasný diskutér Avatar uživatele Aisicek
    Registrace
    May 2006

Tazka odpoved na anketu Mam Raptora od WD na system. Tam je neprekonatelny. Mam Seagate na data. Tichy a spolahlivy.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou značku notebooku preferujete?
    Od Intri v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 11-12-2013, 19:36
  2. Ceny pevných disků
    Od Babuna18 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-03-2012, 10:06
  3. Jakou značku/zdroj?
    Od Michal Koláček v sekci Zdroje
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 25-02-2011, 13:01
  4. DDR2: Jakou značku ram?
    Od Daran v sekci Operační paměti
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-11-2007, 21:38