Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jakou značku pevných disků preferujete pro použití v desktopu?

Hlasujících
116. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Hitachi

17 14.66%
  • Maxtor

5 4.31%
  • Samsung

19 16.38%
  • Seagate

29 25.00%
  • Western Digital

46 39.66%
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 60

Téma: Jakou značku pevných disků preferujete pro použití v desktopu?

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Seagate U4 4,7GB mi vydržel 5 let bez vážnějších problémů, Maxtor DM10 160GB mi vydržel necelé dva roky... poslední dobou přibývalo vadných sektorů až na 1559 kdy ž mě došla trpělivost a šel jsem reklamovat... jinak disk byl tichounký až na seek, z reklamačky jsem dostal současný DM9 250GB, vlastnosti shodné jak ta desítka, jen doufám že neklekne. Nyní jsem se ale vyhecoval a čekám až mi softcom dodá 36GB Raptora, mám totiž rád když se PC chová svižně, hry nehraju vůbec, od Raptora očekávám spolehlivost, přecejen na něj dávají 5 let záruky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Tak já asi před 3 týdny si dal do sestavy Seagate 7200.10 250GB 16MB RAM a za týden jsem ho reklamoval....byl dost hlučný, neskutečně a vždy jednou za 5-10 minut v něm tak jakoby cinklo. Před tím jsem měl ATA 160GB Seagate a ten byl v poho, tichoučký...tak uvidím, jak mi dají druhý disk za tento reklamovaný nebo nevím zda nemám chtít radši WD nebo Samsung kvůli hlučnosti. máte někdo tento disk 250ku, jaký je?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2006

Co jsem měl své nejstarší HDD tak to byl Caviar 1,2GB a pak jiný 8GB Seagate. Ty fungujou do dnes (sice ne denně - spíš jen nouzově o víkendu "na samotě u lesa", ale jedou. A ani jsem si nevšim že by začali blbnout - teda data na nich drží, ale clustery nekontroluju.
    Jinak sice ta 1,2Gb není nejtižší, ale to už je jinou dobou.
    Pak jsem měl v PC 40GB WD a kleknul mi asi 2 měsíce po záruce - jednou jsem startoval a nenahrál systém, tak jsem se ho pokusil obnovit (nějak to ještě špatně šlo), povypálil jsem asi půlku z toho co jsem chtěl/potřebovat. A druhý den už disk ani systém nenajely. Fakt jsem byl na WD ***.
    Teď tam mám 2*160GB Seagate a je zatím OK.

Jinak si myslím že spolehlivost HDD sice má stoupat s novou vyspělejší technikou,... ale stejně si myslím že starší disky (2000) vydrží víc - nevím jak třeba Raptory - ty jsem nikdy neměl.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

S jakými pevnými disky máte zkušenosti? Jsou dobré nebo špatné? A co různé technologie HDD? Které jsou nejlepší?

Preferujete spíše klasické PATA disky nebo moderní SATA?

Já mám klasický pevný disk Seagate Barracuda a jsem s ním celkem spokojený. Jedna z mála jeho vad je vyšší teplota - musím u něj mít aktivní chladič, který mi trošku zvyšuje také hluk (samotný disk moc slyšet není, ale to bude možná dáno i tím, že mám celkem dost hlučný zdroj).

Pro ztišení je dobré AAM, to sice nepoužívám (kvůli zhoršení výkonu), ale myslím, že to může být docela dobrá technologie.

Také jsem neslyšel moc dobré názory na WD, kvůli jeho vyšší poruchovosti...

Se SATA disky moc zkušeností nemám, jen jsem slyšel různé názory, že topí více než PATA... Co myslíte vy?
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 20-02-2007 v 19:06 Důvod: Přesunuto z nového threadu se stejným tématem

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Já preferuji Seagate a WD, mezi nimi nedělám rozdíl. (Nemůžu dát hlas dvěma? ) Kdo dá lepší poměr cena/výkon toho beru. S ostatními značkami jsem se setkal jen málokdy, takže jejich kvalitu moc posuzovat nemůžu.
    Já jsem o vyšší poruchovosti WD neslyšel. Slyšel jsem o vyšší poruchovosti Seagate, ale myslím si, že i toto je blábol...a to že SATA disky topí víc než PATA je taky blábol...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Žádnou, zdržuji se hlasování. Resp. trochu preferuji Seagate, protože jejich Baracudy IV byly velmi tiché a od té doby je kupuji ze zvyku. Že by byla tichost silnou stránkou 160GB a 250GB disků říct nemohu :-(. V práci máme mix Seagatů a WD, nemůžu říct, že by byly nějak problémové. Možná by to chtělo založit nějakou databázi, jaké disky kdo kdy měl/má, které odešly, jak dlouho po nákupu, kolik mají/měly dle SMARTu naběhaných hodin a pokud byly vyřazeny tak jestli kvůli poruše nebo zastarání. Z toho, že mi odešel v poslední době jeden Maxtor D540X (elektronika) nemohu usuzovat, že tyto disky stojí za .....
    Co se týká vadných sérií u WD tak mám pocit, že 1.2GB Caviary měly nějaké problémy.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

ja nerpreferuju znacku, ale otacky

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mech13
    ja nerpreferuju znacku, ale otacky
    Dobrý názor

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Ja som mal stale dobru skusenost so Barracudami od Seagate. Teraz idem tiez kupit jednu 320GB.
    Chcem sa v tej suvislosti ale spytat aky je rozdiel medzi modelmi oznacenym ako

Seagate Barracuda 7200.10
    Seagate Barracuda NL35

Aky je medzi nimi rozdiel. Tie NL 35 su o nieco drahsie. Ci to ma zmysel?
    Dik

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od FFerdo
    Seagate Barracuda 7200.10
    Seagate Barracuda NL35

Aky je medzi nimi rozdiel. Tie NL 35 su o nieco drahsie. Ci to ma zmysel?
    Dik
    "U řady NearLine je kladen důraz na spolehlivost a jednoduchou integraci do větších diskových polí. Disky této řady jsou proto vhodné zejména do serverů a výkonných pracovních stanic, kde je vyžadována vysoká stabilita.
    Pomocí motorů s fluidními ložisky SoftSonic a systému SBT (sound barrier technology) dosahuje nízké běžné operační hlučnosti. Další vlastností této řady je soubor technologií 3D Defense System na zajištění vysoké spolehlivosti disku a dat (vůči otřesům apod.)."

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od tequilla
    "U řady NearLine je kladen důraz na spolehlivost a jednoduchou integraci do větších diskových polí. Disky této řady jsou proto vhodné zejména do serverů a výkonných pracovních stanic, kde je vyžadována vysoká stabilita.
    Pomocí motorů s fluidními ložisky SoftSonic a systému SBT (sound barrier technology) dosahuje nízké běžné operační hlučnosti. Další vlastností této řady je soubor technologií 3D Defense System na zajištění vysoké spolehlivosti disku a dat (vůči otřesům apod.)."
    Dik za info zobral som tu s NL.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Je to především o spolehlivosti harddisků. Poslední dobou se nám prodávají poměrně hodně vyskokapacitní disky i do např. kancelářských sestav. V případě, že klekne, to nebývá žádná sláva. Googloval jsem a tohle našel:

http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=16539

Je to sice o značce, ale i tak zajímavé. Je si ovšem uvědomit, že druhou nezbytnou částí té statistiky by měl být právě přehled prodávaných značek.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Osobně preferuji WD popřípadě Seagate (i když se seagatem mám z poslední doby spíš špatné zkušenosti - celkem velký počet reklamací nových disků)

Občasný diskutér Avatar uživatele FAJN-TOM
    Registrace
    Dec 2007

preferuji především dva výrobce Western Digital a Seagate. Teď mam Seagate 120GB a brzy budu kupovat větší takže možná skusím jíd do Westernu

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

osobně jsem měl jen Seagaty 20,200IDE a WD 160SATA. Nikdy žádný problém. S20IDE je často odpojovaný, přenášený, sem tam spadne na zem, nebo se s ním praští a pořád je ok.
    Btw: jaký je rozdíl pro běžného uživatele jestli má disk 8MB nebo 16MB cache?

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou značku notebooku preferujete?
    Od Intri v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 11-12-2013, 19:36
  2. Ceny pevných disků
    Od Babuna18 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-03-2012, 10:06
  3. Jakou značku/zdroj?
    Od Michal Koláček v sekci Zdroje
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 25-02-2011, 13:01
  4. DDR2: Jakou značku ram?
    Od Daran v sekci Operační paměti
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-11-2007, 21:38