reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: vista a internet

Neregistrovaný (0)|8.9.2008 20:00
Jméno tazatele: marecek

Znění dotazu:
zdarec....mam takovy mensi problem.. koupil jsem si nový notebook a mam tam nasitalovány windows vista ultimate edit. kdyz chci pripojit NB k internetu tak se dostanu pouze do místní sítě... (připojení k netu mám vyřešeno takhle PC-sítˇový kabel-APcko-kabel-antena---poskytovatel)...muzu se dostat maximalne do APcka ale dál ne..píše mi to pouze místní síť... v nastavení internetu mám zaškrknutu získávat IP adresy z DHCP automaticky.. pokud je tam vypíšu napevno, tak internet jede, ale hrozně pomalu.... na stolním PC (mám tam ale Win XP) to mám vyřešeno tak že adresy získávám automaticky a vše je OK...Čím to může být??? Na netu jsem narazil na tento článek...
http://www.jiribrejcha.net/index.php/2007/09/windows-vista-spatne-ziskava-adresu-z-nekterych-dhcp-serveru/
může to být tím?? mám to zkusit podle toho návodu vyřešit?? nechchi si to totiž hned posrat ten win, at nemusím formatovat...diky za jakekoliv info..

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Neregistrovaný (0)|9.9.2008 11:18
fakt nikdo nevi??? jinak uz jsem zkusil ten navod co je vtom odkazu viz výše a stále me internet nejede.....
dkas (193)|9.9.2008 12:20
Zkus pro začátek ten notebook vzít a zkusit ho připojit tam, kde máš ty WinXP.
Neregistrovaný (0)|9.9.2008 12:24
jj tam to zkousim celou dobu... z meho PC (tam jsou XP) vythnu kabela prepojim ho do notasu a nic...
Dwarlin (93)|9.9.2008 13:15
Problem moze nastat aj vtedy, pokial mas na viste nastavenie blokovanie internetu, vtedy trva nacitavanie trosku dlhsie... taktiez moze problem nastat vtedy, ked mas priamo v antivyruse nastavene vyssie ochrany, ja osobne ked som mal nortona, mal som rovnaky problem...skus sa pohrabat v nastaveniach antivyrusu... inak, ja mam NB s win vista, pripajam sa na net rovnakym sposobom, mam kabel do AP s antenou a odtial do PC...slape mi vsetko v pohode, takze problem bude jedine v nastaveni....musis sa s tym pohrat, alebo napis co vsetko si uz skusal a tak...