reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sitovka "zere" 70% CPU

Shimmy (4)|1.6.2006 22:32
Akurat dnes som kupil 2 sietovky Realtec RTL8139/810x (family fast ethernet NIC) Jednu som hodil do PC sebe druhu bratovi ako nahradu za stare 10 Mb/s . A tu sa objavil problem, pri kopirovani dat z mojho PC k bratovi je CPU vytazene asi na 70% (system) a PC prestava plynule pracovat. Po prepnuti na 10Mb/s ide vsetko bez zatazovania CPU ale pri 100Mb/s ci uz half alebo full duplex to nepracuje tak ako treba. IRQ sietovka zdiela len z TV kartou ktora je v pokoji. Viete niekto co z tym robit? 10Mb/s pouzivat nemienim (preto som menil sietovky) a pri kopirovani naopak (od brata ku mne) ani jemu ani mne CPU nic enormne nevytazuje . Vie niekto pomoct?
daso (6)|1.6.2006 22:42
Na jakym OS to bezi? Pouzij ovladace primo od vyrobce. Ne obsazene ve windows. Nastav rezim prenosu na auto (ne pevne full nebo half duplex). Vyhod docasne ostatni pci karty.
Shimmy (4)|1.6.2006 22:47
WinXP PRO, 900 MHZ PIII, 320 MB RAM pouzivam drivery od vyrobcu- microsoftie robili to iste
Pavel Kovač (374)|2.6.2006 09:18
Nemas nahodou "skvelej" Kerio firewall? Pokud ano tak je to na 100% tim. Kerio firewall je dobrej na pomale site kde neni znat teho neuveritelne vytezovani pocitace. Doporucuji prejit na neco jineho napr. Outpost.
Shimmy (4)|2.6.2006 11:33
mam prave Kerio personal firewall, ale robilo to to iste aj ked som ho zakazal- dal na DISABLE
Pavel Kovač (374)|2.6.2006 15:31
Pokud jej date na disable tak to nepomuze. Kerio je natolik stupidni ze i po prepnuti do disable zpracovava vsechny pakety on a stale system vytezuje. Musite jej odinstalovat popr. vypnout primo ten proces (lepsi je vsak zcela odinstalovat).
Shimmy (4)|2.6.2006 16:18
Keria som uplnne vypol (kill) a stale ten isty problem- zatazuje to proces SYSTEM a nie kerio. Vyskusam este live cd linuxu ci budde ten isty problem aj v nom, ale podozrievam tu sietovku (resp. nastavenia)
Pavel Kovač (374)|2.6.2006 16:22
tady nejde o "program" kerio, ale o proces (opraveno - sluzba ) kerio. Opravdu zkus jej na chvilku odinstalovat (nazalohuj si nastaveni) a uvidis ze to na 99% pude.

Edit:// pardon spatne jsem se vyjadril misto proces jsem mel napsat sluzba.
eraser (0)|2.6.2006 20:36
Ak mi niekto v práci začal ťahať z disku, tak mi úplne odpálil PC, výkon sa mi zredukoval na desatinu a to som nemal žiadny firewall, no podozrieval som antivírus, lenže na jeho vypnutie som nemal právo. Prípadne integrovaná sieťovka. Doma mám neintegrovanú 3COM a nemám problém.

Inak, máš zapnuté DMA pre disk, z ktorého sa ťahá?