Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 81

Téma: Na jaké konfigurace které zdroje už nestačily?

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Tak tak, klidně to člověk může lidem vtloukat do hlavy kladívkem, dokud jim zdroj nezasmrdí, nemají zájem "zbytečně" investovat. Naštěstí, co se EC týče, viděl jsem jich už opravdu moc vadných - vyhořelých, ale narozdíl od jiných značek ( ale neříkám ale, že to není možné), mně se nikdy nestalo, -nikdy jsem na vlastní oči neviděl, aby odešel EC a kromě sám sebe poškodil ještě něco dalšího.
    Tomu klukovi taky odešel jen zdroj a nic víc.

Btw já mam taky EC 350W a v poho utáhne mojí sestavu (P4 3.0GHz Prescott, 1GB, přetaktovaná x800, 3 disky, SB 4.1, DVDm 10vent., 3katody) a je navíc tichej a stojí 404,- , tak jsem ho nalakoval načerno + mřížka a kdo teď pozná, že je to EC za pár šupů??
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka
    Nejhorší na tom je, že pokud jim odejde pouze ten zdroj za pár set, vyreklamují jej, ve svém PC vymění za nový funkční a stále to nijak neřeší - změna nastane tehdy, kdy jim nekvalitní zdroj zničí i něco dalšího - například pevný disk.

Co mám vlastní zkušenosti, tak na "skupinové odchody" byly experty zdroje Premier a jim podobné (tzv. "papíráky" - aneb zdroje o cca poloviční hmotnosti, než by bylo na jejich udávaný výkon zdrávo).
    Tady je jasně vidět, že s těmi počítači děláte a nejen studujete na netu jako spouta "počítačových expertů" K Těm skupinovým odchodům bych ještě zařadil JNC, Morex a některé starší LC. Ale líbí se mi, že Watáž zdroje určujete stejně jako já - podle hmotnosti Stačí si vzít do ruky starej 250W Fortron a novej EC 400W Silencer, copak asi bude těžší?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Tomu klukovi taky odešel jen zdroj a nic víc.

Btw já mam taky EC 350W a v poho utáhne mojí sestavu (P4 3.0GHz Prescott, 1GB, přetaktovaná x800, 3 disky, SB 4.1, DVDm 10vent., 3katody) a je navíc tichej a stojí 404,- , tak jsem ho nalakoval načerno + mřížka a kdo teď pozná, že je to EC za pár šupů??
    Tak teď jsi mě ale pobavil -Pak že nejsi hazardér Pěkný výkon a co teplota zdroje při zátěži? Zkoušel jsi na něm udržet ruku nebo sis nechtěl dělat puchýře?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Tady je jasně vidět, že s těmi počítači děláte a nejen studujete na netu jako spouta "počítačových expertů" K Těm skupinovým odchodům bych ještě zařadil JNC, Morex a některé starší LC. Ale líbí se mi, že Watáž zdroje určujete stejně jako já - podle hmotnosti Stačí si vzít do ruky starej 250W Fortron a novej EC 400W Silencer, copak asi bude těžší?
    K té hmotnosti - lze podle ní celkem dobře odhadnout opravdu nekvalitní zdroj (ty zmiňované papíráky jsou skutečně lehounké), nicméně ty "lepší zdroje" už takto posuzovat mezi sebou nelze, jelikož hodně záleží také na koncepci a použitých součástkách, čili zdroj o nižší hmotnosti může být kvalitnější než zdroj o hmotnosti vyšší.

Tohle je ale už parketa Martina Šejnohy :-).

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka
    K té hmotnosti - lze podle ní celkem dobře odhadnout opravdu nekvalitní zdroj (ty zmiňované papíráky jsou skutečně lehounké), nicméně ty "lepší zdroje" už takto posuzovat mezi sebou nelze, jelikož hodně záleží také na koncepci a použitých součástkách, čili zdroj o nižší hmotnosti může být kvalitnější než zdroj o hmotnosti vyšší.

Tohle je ale už parketa Martina Šejnohy :-).
    Opět souhlas a Martina Šejnohu považuji za opravdového mistra v tomto oboru. Pravda je že "lepší zdroje" jak jste uvedl jsou těžké všechny. Pak se člověk inspiruje třeba i nějakou tou recenzí - testem

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Jo to pusuzování podle hmotnosti není špatný ukazatel, jen pozor na,to jaké PFC zdroj má. Zdroj s pasivním PFC bude těžší než stejně výkonný s aktivem a dělá to opravdu hodně. viděl jsem dost EC vydržet fungovat dlouho, nadruhou stranu jsem byl svědkem toho, jak v učebně vyhořelo zaráz 10 počítačů, když vedle začal údržbář svařovat..... U starých EC(a mnohých jiných zdrojů) je kámen úrazu pomocný zdroj +5VSB, tehdy používané zapojení bylo dosti citlivé na kvalitu elektrolytických kondenzátorů, jak jeden inkriminovaný kond vyschl, znamenalo to odpravení řídícího obvodu a pokud byl zrovna zdroj v chodu tak snadno celého PC. U novějších kousků již je použito propracovanější zapojení bez této nectnosti, navíc s MOSFET spínacím tranzistorem a díky tomu vyšší účinností.

Já prozměnu přidám zkušenost, co jeden zdroj dokázal utáhnout, jedná se o tuto bestii vyndanou ze sestavy Compaq:
    výkon: 200W, celkový odběr z 3,3V, 5V větve: 120W
    výkony větví: +5V---22A
    +3,3V---14A
    +12V---6A

Tento zdroj rok tahal bez problémů tuto sestavu:
    AXP 2000+(taktovaný na 1,8-2GHz), 512SDRAM, GeForce2 MX400, deska Abit KT7E
    Naposledy upraveno uživatelem Martin Šejnoha: 29-10-2006 v 01:10

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od eraser
    No, neviem čím to je, no mám taký pocit, že tie staršie (3-5 rokov) EC zdroje boli o dosť kvalitnejšie. Tiež sa mi stalo, i kámošom, že tie novšie odchádzali jak na páse, dokonca niektoré mi strelili po tom, čo som ich zapojil do elektriky, samozrejme som ich nechal i aklimatizovať.
    Ja si myslim ze EC jsou stejne nekvalitni jak pred lety.Jen ted se to projevuje,protoze se po nich chce vice stavy.
    Par jsem jich mel rozdelanych a co jsem videl bylo hrozne...chybejici sroubky(i kdyz dva misto ctyrech jsou taky dostacujici ne?)...deklarovana 2 x 12 V voltova vetev byla jen napajena z jedne...a jednou dokonce byl vetracek otocen tak aby nasaval vzduch z venku pres zdroj a ohrival procesor.
    Na mem jsem dokonce mel nestabilni 3,3V....2,7 az 3,4V..

Ale co musim potvrdit i kdyz se ze zdroje zahulilo nebo se ozvala ohlusujici rana vzdy vzal sebou(do hardwaroveho nebe)jen sam sebe.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Martin Šejnoha
    Jo to pusuzování podle hmotnosti není špatný ukazatel, jen pozor na,to jaké PFC zdroj má. Zdroj s pasivním PFC bude těžší než stejně výkonný s aktivem a dělá to opravdu hodně. viděl jsem dost EC vydržet fungovat dlouho, nadruhou stranu jsem byl svědkem toho, jak v učebně vyhořelo zaráz 10 počítačů, když vedle začal údržbář svařovat..... U starých EC(a mnohých jiných zdrojů) je kámen úrazu pomocný zdroj +5VSB, tehdy používané zapojení bylo dosti citlivé na kvalitu elektrolytických kondenzátorů, jak jeden inkriminovaný kond vyschl, znamenalo to odpravení řídícího obvodu a pokud byl zrovna zdroj v chodu tak snadno celého PC. U novějších kousků již je použito propracovanější zapojení bez této nectnosti, navíc s MOSFET spínacím tranzistorem a díky tomu vyšší účinností.
    ...prostě profík, jsem to říkal Já jsem teď rozdělával svoje 550W EC (tu hodnotu 550W berte s nadhledem)kvůli vyčištění atp. no a koukal jsem, že se mi tam malej kondík začíná nafukovat Navíc při zátěži toho zdroje je čím dál více slyšet trafo - síťový brum a u mého extra tichého PC s odkrytou bočnicí mi to začíná vadit Asi ho vyměním, ale bojím se nového zdroje aby tam třeba něco nebzučelo, nepískalo atp...:-(
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 29-10-2006 v 12:51

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak tak, klidně to člověk může lidem vtloukat do hlavy kladívkem, dokud jim zdroj nezasmrdí, nemají zájem "zbytečně" investovat. Naštěstí, co se EC týče, viděl jsem jich už opravdu moc vadných - vyhořelých, ale narozdíl od jiných značek ( ale neříkám ale, že to není možné), mně se nikdy nestalo, -nikdy jsem na vlastní oči neviděl, aby odešel EC a kromě sám sebe poškodil ještě něco dalšího.
    Mno tak to jsem bohuzel asi jeden z tech co takove stesti nemeli. EC 350W cvaknul, a vzal sebou desku, ati 9800pro, disky 1x 40GB a 1x 200GB. V poradku byl procesor, pameti a vypalovacka.

Od te doby kdyz vidim PC s zdrojem EC tak mi divne poskubava oko.

Ale pokud mate radi ruskou ruletu tak zdroj EC (nezalezi na typu) je to nejlepsi co se da na trhu sehnat.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Bfree
    Mno tak to jsem bohuzel asi jeden z tech co takove stesti nemeli. EC 350W cvaknul, a vzal sebou desku, ati 9800pro, disky 1x 40GB a 1x 200GB. V poradku byl procesor, pameti a vypalovacka.

Od te doby kdyz vidim PC s zdrojem EC tak mi divne poskubava oko.

Ale pokud mate radi ruskou ruletu tak zdroj EC (nezalezi na typu) je to nejlepsi co se da na trhu sehnat.
    JJ, stát se může vše a vím o tom, proto jsem uváděl, že já reálně tohle nikdy nezažil a ne, že to není se zdrojem EC možné. Kdyby se mi tohle stalo, tak pak ke zsrojům této značky přistupuju stejně jako Ty, to je jasné Já tohle zažil párkrát se zdoji LC a JNC a dalšími výše uvedenými "papírovými zdroji". Zejména jedna vadná série zdrojů JNC byla tak kouzelně provedena, že pokud člověk ten zdroj přetížil, místo 12V větve se člověku do kompíku dostalo rovnou 230V. To pak nepřežily ani ventilátory. Jediné co se občas prý daol zachránit byla RAM a CPU, jinak nic. -Ale jestli si dobře pamatuju, tak to byl velkej průšvich těchto zdrojů a výrobce chybu uznal a jeden čas lidem proplácel zničené PC -to jsem teda slyšel jen z vyprávění známých, ale údajně to tak opravdu bylo. Když pak někomu z nějakého důvodu odešel třeba hodně drahý PC, sehnal si třeba i funkční zdroj z této vadné série, dal si ho k té sestavě, odpálil to a dostal penízky

Nováček
    Registrace
    May 2006

...
    No, taky jsem mel tu snahu to vomlatit vo xicht prodejci, jenze zdroj byl od male lokalni firmicky ktera se chtela tahat o kazdou korunu takze jediny reseni by byl soud. A vzhledem k tomu ze vysledek by se dostavil spis v radu mesicu nebo mozna i let, tak jsem se na to vykaslal, a vzal jsem si na splatky novy komponenty. Samozrejme ze ten zdroj co je v novem PC jiz skoro dva roky je fortron a spokojenost, tedy kdyz pominu ze po dvou letech 24/7 zacina odchazet lozisko.
    Naposledy upraveno uživatelem eraser: 04-11-2006 v 18:36

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Bfree
    No, taky jsem mel tu snahu to vomlatit vo xicht prodejci, jenze zdroj byl od male lokalni firmicky ktera se chtela tahat o kazdou korunu takze jediny reseni by byl soud. A vzhledem k tomu ze vysledek by se dostavil spis v radu mesicu nebo mozna i let, tak jsem se na to vykaslal, a vzal jsem si na splatky novy komponenty. Samozrejme ze ten zdroj co je v novem PC jiz skoro dva roky je fortron a spokojenost, tedy kdyz pominu ze po dvou letech 24/7 zacina odchazet lozisko.
    Tak vyměnit větráček je jen maličkost. Fortrony jsou držáky

eraser

Citace Původně odesláno od joachimwedel
    Ale co musim potvrdit i kdyz se ze zdroje zahulilo nebo se ozvala ohlusujici rana vzdy vzal sebou(do hardwaroveho nebe)jen sam sebe.
    Tak s týmto tvrdením 100% súhlasím. Osobne som bol vždy pekne nervózny, lebo som nikdy neveril, že po takej šupe a smrade skapal jedine zdroj.

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Taky přidám jednu historku .

Dříve jsem dělal v jednom nejmenovaném obchodě se spotřební elektronikou,kde byla sekce PC,kam nám dodávala společnost Brave.Pravidelně jsme dostávali PC s univerzálními zdroji 110/230V,přepnutými na 110V.Asi si umíte představit kolik zdrojů nám ze začátku odešlo jen díky nevědomosti některých prodejců .

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Eurocase 400W s 12cm vent,
    Leadtek 350, 1GB RAM, 4x ide zařízení dva HDD,dvd,dvdrw,athlon xp 2000XP,
    sem tam mi to vypadlo ze hry a napsalo z důvodu ochrany snižuju výkon graph karty, jaksi prostě nestačilo napájení

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 09-03-2015, 11:51
  2. Které zdroje byste chtěli otestovat?
    Od -HoNY- v sekci Zdroje
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 19-06-2008, 13:43
  3. Konfigurace routeru
    Od Petrssn v sekci Sítě
    Reakcí: 4