reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Na jaké konfigurace které zdroje už nestačily?

Karel Polívka (1485)|28.10.2006 18:36
Napadlo mě zde založit téma, do kterého by se psalo, na jakou konfiguraci který zdroj už evidentně nestačil (například po upgradu), a proto bylo nutné pořídit výkonnější model (a jaký). Tyto informace by mohly být docela zajímavé.
P@pi (1519)|28.10.2006 19:40
Pentium 4 3.0GHz Northwood
Asus i865P
1,5GB RAM 333MHz
6800Ultra AGP (2x napájení)
2xdisk
DVD+-RW

Eurocase 300W, občas vyhodí ovladače nVidia hlášku:"nedostatečné napájení", občas BSOD, jinak jakžtakž stíhá. Na té samé sestavě Eurocase 400W vyhořel.

------------------------------------------
A64 3700+
ati chipset
1GB RAM
6600GT 256MB
disk
DVD+-RW

Údajně Eurocase 200W, tipuju to na Eurocase 250W => restart při zátěži
tgfh (2985)|28.10.2006 19:41
Ano to máte pravdu, taky by mě to zajímalo! Osobně jsem se s tímto problémem ještě nesetkal.
boboco (1987)|28.10.2006 19:46
[quote=P@pi]Pentium 4 3.0GHz Northwood
Asus i865P
1,5GB RAM 333MHz
6800Ultra AGP (2x napájení)
2xdisk
DVD+-RW

Eurocase 300W, občas vyhodí ovladače nVidia hlášku:"nedostatečné napájení", občas BSOD, jinak jakžtakž stíhá. Na té samé sestavě Eurocase 400W vyhořel.

------------------------------------------
A64 3700+
ati chipset
1GB RAM
6600GT 256MB
disk
DVD+-RW

Údajně Eurocase 200W, tipuju to na Eurocase 250W => restart při zátěži[/quote]

Nezlob se na na mě, ale o mi přijde jako neskutečněj extrém. V prvním případě GeForce 6800 Ultra, to je žrout jak blázen 400W EC bych bral jako minimum. To, že Ti ale shořel spíš bude špatným kusem. -Stejně bych to ale ani s tím 400W EC nechtěl provozovat. A ten druhej případ - starej 250W EC na tuhle sestavu, to je infarktová záležitost:mistake. Spíš mě překvapuje, že ta sestava vůbec najela:D -Tak ale o tomhle tohle téma je, takže pro všechny ostatní: Tak takhle ne!!!:D
P@pi (1519)|28.10.2006 19:51
[QUOTE=boboco]Nezlob se na na mě, ale o mi přijde jako neskutečněj extrém. V prvním případě GeForce 6800 Ultra, to je žrout jak blázen 400W EC bych bral jako minimum. To, že Ti ale shořel spíš bude špatným kusem. -Stejně bych to ale ani s tím 400W EC nechtěl provozovat. A ten druhej případ - starej 250W EC na tuhle sestavu, to je infarktová záležitost:mistake. Spíš mě překvapuje, že ta sestava vůbec najela:D -Tak ale o tomhle tohle téma je, takže pro všechny ostatní: Tak takhle ne!!!:D[/QUOTE]

Nejsou to moje PC, to si mě dost hluboko podcenil :D. To sou PC mých spolužáků. Oba dva měli slabší PC a pak upgradovali a nechtělo se jim cpát prachy do zdroje a jak je vidět, tak jim občasnej restart vůbec nevadí :D. Oběma sem říkal, že sou to blázni a že jim to vyhoří, ale to je jak mluvit do dubu (mno asi nemam pravdu, páč jim to furt chodí už možná rok oběma).
boboco (1987)|28.10.2006 19:58
[quote=P@pi]Nejsou to moje PC, to si mě dost hluboko podcenil :D. To sou PC mých spolužáků. Oba dva měli slabší PC a pak upgradovali a nechtělo se jim cpát prachy do zdroje a jak je vidět, tak jim občasnej restart vůbec nevadí :D. Oběma sem říkal, že sou to blázni a že jim to vyhoří, ale to je jak mluvit do dubu (mno asi nemam pravdu, páč jim to furt chodí už možná rok oběma).[/quote]

Já ve skrytu duše doufal, že jsi v tom neměl prsty Ty:D Ale je to důkaz toho, že Eurocase není zas tak děsně nekvalitní:cool::). Problém je, že díky tomuhle nadměrnému zatížení zdroje trpí i deska a všechny ostaní komponenty. Nafukování elektrolytických kondenzátrů je důkazem buďto nekvalitního zdroje nebo přetěžování zdroje (nedostatečná filtrace napětí).
boboco (1987)|28.10.2006 20:15
Jinak díky P@pimu jsem si vzpoměl na jednu perličku, kterou jsem zažil. V jedné nejmenované firmě jsme jeli s kolegou servisovat takovej malej server - spíš takovej normální PC s SCSI disky. Volali nám, že se jim začal vypínat a oni se bojí o data. V BIGToweru byla MSI deska s chipsetet ViaPT880 a procesorem Intel PIV 3.0GHz Prescott, 1GB RAM, cd-rom, SCSI řadič (v 32bit PCI slotu:rolleyes::stupid), 2x 36GB SCSI disky v raidu (zrcadlo) + 1x SCSI 36GB na další data. Grafika tam z nějakého mě neznámého důvodu byla GeForce 6200 256MB (nechápu, kdo jim to stavěl). Počítač se opravdu sám vypínal, a důvod? V tom BIG Toweru (od ChiefTeku) byl zdroj od EC a to 250W model s 8cm ventilátorem. Ten zdroj ani neměl přídavné 12V napájení které tahle deska vyžadovala (jako všechny PIV), to bylo připojeno přes redukci. Ale pozor, zdá se to opravdu neuvěřitelné, ale oni to takhle provozovali bez problému déle jak rok!!! A důvodem, proč jim to najednou začalo padat bylo, že se přestal točit ve zdroji ventilátor:D S kolegou jsme na to koukali jak dva blázni, vyndali jsme zdroj, vyčistili a promazali zadřenej ventilátor a počítač běžel. Druhej den jsme jim přivezli 400W Fortron a ten jejich 250W EC máme dodnes v jednom pracovním PC ve firmě. Ale nic podobného jsem nikdy nezažil, vážně jsem nechápal:)
tgfh (2985)|28.10.2006 20:23
Hehe, :D zajímavá historka :D
eraser (0)|28.10.2006 21:15
Šmejdový 300W zdroj od Eurocase, zapojený cez redukciu :) - štvorpinový výstup pre napájanie CPU, mi dokázal plné 3 roky bez problémov napájať P4 2.4 GHz, GeForce 4 Ti4200, 1xRAM modul, 1xHDD, 2xDVD, SB Live! 5.1, sieťovú kartu a niekoľko ventilátorov.

Teraz mám 350W Enermax so stabilnými a silnými vetvami.
Karel Polívka (1485)|28.10.2006 21:19
[QUOTE=P@pi]Nejsou to moje PC, to si mě dost hluboko podcenil :D. To sou PC mých spolužáků. Oba dva měli slabší PC a pak upgradovali a nechtělo se jim cpát prachy do zdroje a jak je vidět, tak jim občasnej restart vůbec nevadí :D. Oběma sem říkal, že sou to blázni a že jim to vyhoří, ale to je jak mluvit do dubu (mno asi nemam pravdu, páč jim to furt chodí už možná rok oběma).[/QUOTE]
Jak typické, řekl bych. Aneb: "Proč kupovat nějaký drahý zdroj, který na výkonu nic nepřidá, když se počítač rozjede i s nějakým levným a třeba i tichým EC za pár stovek". Marná snaha.
boboco (1987)|28.10.2006 21:19
[quote=eraser]Šmejdový 300W zdroj od Eurocase, zapojený cez redukciu :) - štvorpinový výstup pre napájanie CPU, mi dokázal plné 3 roky bez problémov napájať P4 2.4 GHz, GeForce 4 Ti4200, 1xRAM modul, 1xHDD, 2xDVD, SB Live! 5.1, sieťovú kartu a niekoľko ventilátorov.

Teraz mám 350W Enermax so stabilnými a silnými vetvami.[/quote]

...čím víc je tu příspěvků, tím víc před Eurocase smekám:D
eraser (0)|28.10.2006 21:22
boboco: No, ja mám podobnú historku s tým, že sa jednalo o môjho kolegu, ktorý mal dostatočný zdroj, no nemal zapojený 12V 4-pin pre napájanie CPU. Jednalo sa síce o Celeron, no s jadrom Prescott. Zaujímavé bolo, že mu všetko šlapalo do doby, než začal grabovať video z kamery.
boboco (1987)|28.10.2006 21:24
[quote=Karel Polívka]Jak typické, řekl bych. Aneb: "Proč kupovat nějaký drahý zdroj, který na výkonu nic nepřidá, když se počítač rozjede i s nějakým levným a třeba i tichým EC za pár stovek". Marná snaha.[/quote]

Tak tak, klidně to člověk může lidem vtloukat do hlavy kladívkem, dokud jim zdroj nezasmrdí, nemají zájem "zbytečně" investovat:rolleyes:. Naštěstí, co se EC týče, viděl jsem jich už opravdu moc vadných - vyhořelých, ale narozdíl od jiných značek ( ale neříkám ale, že to není možné), mně se nikdy nestalo, -nikdy jsem na vlastní oči neviděl, aby odešel EC a kromě sám sebe poškodil ještě něco dalšího:thumb.
eraser (0)|28.10.2006 21:29
No, neviem čím to je, no mám taký pocit, že tie staršie (3-5 rokov) EC zdroje boli o dosť kvalitnejšie. Tiež sa mi stalo, i kámošom, že tie novšie odchádzali jak na páse, dokonca niektoré mi strelili po tom, čo som ich zapojil do elektriky, samozrejme som ich nechal i aklimatizovať.
Karel Polívka (1485)|28.10.2006 21:30
[QUOTE=boboco]Tak tak, klidně to člověk může lidem vtloukat do hlavy kladívkem, dokud jim zdroj nezasmrdí, nemají zájem "zbytečně" investovat:rolleyes:. Naštěstí, co se EC týče, viděl jsem jich už opravdu moc vadných - vyhořelých, ale narozdíl od jiných značek (neříkám ale, že se je to nemožné), mně se nikdy nestalo, aby odešel EC a kromě sám sebe poškodil ještě něco dalšího:thumb.[/QUOTE]
Nejhorší na tom je, že pokud jim odejde pouze ten zdroj za pár set, vyreklamují jej, ve svém PC vymění za nový funkční a stále to nijak neřeší - změna nastane tehdy, kdy jim nekvalitní zdroj zničí i něco dalšího - například pevný disk.

Co mám vlastní zkušenosti, tak na "skupinové odchody" byly experty zdroje Premier a jim podobné (tzv. "papíráky" - aneb zdroje o cca poloviční hmotnosti, než by bylo na jejich udávaný výkon zdrávo).
P@pi (1519)|28.10.2006 21:38
[QUOTE=boboco]Tak tak, klidně to člověk může lidem vtloukat do hlavy kladívkem, dokud jim zdroj nezasmrdí, nemají zájem "zbytečně" investovat:rolleyes:. Naštěstí, co se EC týče, viděl jsem jich už opravdu moc vadných - vyhořelých, ale narozdíl od jiných značek ( ale neříkám ale, že to není možné), mně se nikdy nestalo, -nikdy jsem na vlastní oči neviděl, aby odešel EC a kromě sám sebe poškodil ještě něco dalšího:thumb.[/QUOTE]

Tomu klukovi taky odešel jen zdroj a nic víc.

Btw já mam taky EC 350W a v poho utáhne mojí sestavu (P4 3.0GHz Prescott, 1GB, přetaktovaná x800, 3 disky, SB 4.1, DVDm 10vent., 3katody) a je navíc tichej a stojí 404,- :D, tak jsem ho nalakoval načerno + mřížka a kdo teď pozná, že je to EC za pár šupů??
boboco (1987)|28.10.2006 21:38
[quote=Karel Polívka]Nejhorší na tom je, že pokud jim odejde pouze ten zdroj za pár set, vyreklamují jej, ve svém PC vymění za nový funkční a stále to nijak neřeší - změna nastane tehdy, kdy jim nekvalitní zdroj zničí i něco dalšího - například pevný disk.

Co mám vlastní zkušenosti, tak na "skupinové odchody" byly experty zdroje Premier a jim podobné (tzv. "papíráky" - aneb zdroje o cca poloviční hmotnosti, než by bylo na jejich udávaný výkon zdrávo).[/quote]

Tady je jasně vidět, že s těmi počítači děláte a nejen studujete na netu jako spouta "počítačových expertů":D K Těm skupinovým odchodům bych ještě zařadil JNC, Morex a některé starší LC. Ale líbí se mi, že Watáž zdroje určujete stejně jako já - podle hmotnosti:D Stačí si vzít do ruky starej 250W Fortron a novej EC 400W Silencer, copak asi bude těžší?:D
boboco (1987)|28.10.2006 21:40
[quote=P@pi]Tomu klukovi taky odešel jen zdroj a nic víc.

Btw já mam taky EC 350W a v poho utáhne mojí sestavu (P4 3.0GHz Prescott, 1GB, přetaktovaná x800, 3 disky, SB 4.1, DVDm 10vent., 3katody) a je navíc tichej a stojí 404,- :D, tak jsem ho nalakoval načerno + mřížka a kdo teď pozná, že je to EC za pár šupů??[/quote]

Tak teď jsi mě ale pobavil:D -Pak že nejsi hazardér:D Pěkný výkon a co teplota zdroje při zátěži? Zkoušel jsi na něm udržet ruku nebo sis nechtěl dělat puchýře?;)
Karel Polívka (1485)|28.10.2006 21:44
[QUOTE=boboco]Tady je jasně vidět, že s těmi počítači děláte a nejen studujete na netu jako spouta "počítačových expertů":D K Těm skupinovým odchodům bych ještě zařadil JNC, Morex a některé starší LC. Ale líbí se mi, že Watáž zdroje určujete stejně jako já - podle hmotnosti:D Stačí si vzít do ruky starej 250W Fortron a novej EC 400W Silencer, copak asi bude těžší?:D[/QUOTE]
K té hmotnosti - lze podle ní celkem dobře odhadnout opravdu nekvalitní zdroj (ty zmiňované papíráky jsou skutečně lehounké), nicméně ty "lepší zdroje" už takto posuzovat mezi sebou nelze, jelikož hodně záleží také na koncepci a použitých součástkách, čili zdroj o nižší hmotnosti může být kvalitnější než zdroj o hmotnosti vyšší.

Tohle je ale už parketa Martina Šejnohy :-).
boboco (1987)|28.10.2006 21:48
[quote=Karel Polívka]K té hmotnosti - lze podle ní celkem dobře odhadnout opravdu nekvalitní zdroj (ty zmiňované papíráky jsou skutečně lehounké), nicméně ty "lepší zdroje" už takto posuzovat mezi sebou nelze, jelikož hodně záleží také na koncepci a použitých součástkách, čili zdroj o nižší hmotnosti může být kvalitnější než zdroj o hmotnosti vyšší.

Tohle je ale už parketa Martina Šejnohy :-).[/quote]

Opět souhlas a Martina Šejnohu považuji za opravdového mistra v tomto oboru:). Pravda je že "lepší zdroje" jak jste uvedl jsou těžké všechny. Pak se člověk inspiruje třeba i nějakou tou recenzí - testem:)
Martin Šejnoha (255)|29.10.2006 00:04
Jo to pusuzování podle hmotnosti není špatný ukazatel, jen pozor na,to jaké PFC zdroj má. Zdroj s pasivním PFC bude těžší než stejně výkonný s aktivem a dělá to opravdu hodně. viděl jsem dost EC vydržet fungovat dlouho, nadruhou stranu jsem byl svědkem toho, jak v učebně vyhořelo zaráz 10 počítačů, když vedle začal údržbář svařovat..... U starých EC(a mnohých jiných zdrojů) je kámen úrazu pomocný zdroj +5VSB, tehdy používané zapojení bylo dosti citlivé na kvalitu elektrolytických kondenzátorů, jak jeden inkriminovaný kond vyschl, znamenalo to odpravení řídícího obvodu a pokud byl zrovna zdroj v chodu tak snadno celého PC. U novějších kousků již je použito propracovanější zapojení bez této nectnosti, navíc s MOSFET spínacím tranzistorem a díky tomu vyšší účinností.

Já prozměnu přidám zkušenost, co jeden zdroj dokázal utáhnout, jedná se o tuto bestii vyndanou ze sestavy Compaq:
výkon: 200W, celkový odběr z 3,3V, 5V větve: 120W
výkony větví: +5V---22A
+3,3V---14A
+12V---6A

Tento zdroj rok tahal bez problémů tuto sestavu:
AXP 2000+(taktovaný na 1,8-2GHz), 512SDRAM, GeForce2 MX400, deska Abit KT7E
joachimwedel (56)|29.10.2006 11:25
[QUOTE=eraser]No, neviem čím to je, no mám taký pocit, že tie staršie (3-5 rokov) EC zdroje boli o dosť kvalitnejšie. Tiež sa mi stalo, i kámošom, že tie novšie odchádzali jak na páse, dokonca niektoré mi strelili po tom, čo som ich zapojil do elektriky, samozrejme som ich nechal i aklimatizovať.[/QUOTE]

Ja si myslim ze EC jsou stejne nekvalitni jak pred lety.Jen ted se to projevuje,protoze se po nich chce vice stavy.
Par jsem jich mel rozdelanych a co jsem videl bylo hrozne...chybejici sroubky(i kdyz dva misto ctyrech jsou taky dostacujici ne?)...deklarovana 2 x 12 V voltova vetev byla jen napajena z jedne...a jednou dokonce byl vetracek otocen tak aby nasaval vzduch z venku pres zdroj a ohrival procesor.
Na mem jsem dokonce mel nestabilni 3,3V....2,7 az 3,4V..

Ale co musim potvrdit i kdyz se ze zdroje zahulilo nebo se ozvala ohlusujici rana vzdy vzal sebou(do hardwaroveho nebe)jen sam sebe.
boboco (1987)|29.10.2006 11:34
[quote=Martin Šejnoha]Jo to pusuzování podle hmotnosti není špatný ukazatel, jen pozor na,to jaké PFC zdroj má. Zdroj s pasivním PFC bude těžší než stejně výkonný s aktivem a dělá to opravdu hodně. viděl jsem dost EC vydržet fungovat dlouho, nadruhou stranu jsem byl svědkem toho, jak v učebně vyhořelo zaráz 10 počítačů, když vedle začal údržbář svařovat..... U starých EC(a mnohých jiných zdrojů) je kámen úrazu pomocný zdroj +5VSB, tehdy používané zapojení bylo dosti citlivé na kvalitu elektrolytických kondenzátorů, jak jeden inkriminovaný kond vyschl, znamenalo to odpravení řídícího obvodu a pokud byl zrovna zdroj v chodu tak snadno celého PC. U novějších kousků již je použito propracovanější zapojení bez této nectnosti, navíc s MOSFET spínacím tranzistorem a díky tomu vyšší účinností.
[/quote]

...prostě profík, jsem to říkal:D Já jsem teď rozdělával svoje 550W EC (tu hodnotu 550W berte s nadhledem:D)kvůli vyčištění atp. no a koukal jsem, že se mi tam malej kondík začíná nafukovat:thumbdown Navíc při zátěži toho zdroje je čím dál více slyšet trafo - síťový brum a u mého extra tichého PC s odkrytou bočnicí mi to začíná vadit:( Asi ho vyměním, ale bojím se nového zdroje aby tam třeba něco nebzučelo, nepískalo atp...:-(
Bfree (9)|30.10.2006 09:13
[QUOTE=boboco]Tak tak, klidně to člověk může lidem vtloukat do hlavy kladívkem, dokud jim zdroj nezasmrdí, nemají zájem "zbytečně" investovat:rolleyes:. Naštěstí, co se EC týče, viděl jsem jich už opravdu moc vadných - vyhořelých, ale narozdíl od jiných značek ( ale neříkám ale, že to není možné), mně se nikdy nestalo, -nikdy jsem na vlastní oči neviděl, aby odešel EC a kromě sám sebe poškodil ještě něco dalšího:thumb.[/QUOTE]

Mno tak to jsem bohuzel asi jeden z tech co takove stesti nemeli. EC 350W cvaknul, a vzal sebou desku, ati 9800pro, disky 1x 40GB a 1x 200GB. V poradku byl procesor, pameti a vypalovacka.

Od te doby kdyz vidim PC s zdrojem EC tak mi divne poskubava oko.

Ale pokud mate radi ruskou ruletu tak zdroj EC (nezalezi na typu) je to nejlepsi co se da na trhu sehnat.
boboco (1987)|30.10.2006 09:38
[quote=Bfree]Mno tak to jsem bohuzel asi jeden z tech co takove stesti nemeli. EC 350W cvaknul, a vzal sebou desku, ati 9800pro, disky 1x 40GB a 1x 200GB. V poradku byl procesor, pameti a vypalovacka.

Od te doby kdyz vidim PC s zdrojem EC tak mi divne poskubava oko.

Ale pokud mate radi ruskou ruletu tak zdroj EC (nezalezi na typu) je to nejlepsi co se da na trhu sehnat.[/quote]

JJ, stát se může vše a vím o tom, proto jsem uváděl, že já reálně tohle nikdy nezažil a ne, že to není se zdrojem EC možné. Kdyby se mi tohle stalo, tak pak ke zsrojům této značky přistupuju stejně jako Ty, to je jasné:) Já tohle zažil párkrát se zdoji LC a JNC a dalšími výše uvedenými "papírovými zdroji". Zejména jedna vadná série zdrojů JNC byla tak kouzelně provedena, že pokud člověk ten zdroj přetížil, místo 12V větve se člověku do kompíku dostalo rovnou 230V. To pak nepřežily ani ventilátory. Jediné co se občas prý daol zachránit byla RAM a CPU, jinak nic. -Ale jestli si dobře pamatuju, tak to byl velkej průšvich těchto zdrojů a výrobce chybu uznal a jeden čas lidem proplácel zničené PC -to jsem teda slyšel jen z vyprávění známých, ale údajně to tak opravdu bylo. Když pak někomu z nějakého důvodu odešel třeba hodně drahý PC, sehnal si třeba i funkční zdroj z této vadné série, dal si ho k té sestavě, odpálil to a dostal penízky:)
Bfree (9)|30.10.2006 10:45
[quote=boboco]... [/quote]

No, taky jsem mel tu snahu to vomlatit vo xicht prodejci, jenze zdroj byl od male lokalni firmicky ktera se chtela tahat o kazdou korunu takze jediny reseni by byl soud. A vzhledem k tomu ze vysledek by se dostavil spis v radu mesicu nebo mozna i let, tak jsem se na to vykaslal, a vzal jsem si na splatky novy komponenty. Samozrejme ze ten zdroj co je v novem PC jiz skoro dva roky je fortron a spokojenost, tedy kdyz pominu ze po dvou letech 24/7 zacina odchazet lozisko.
boboco (1987)|30.10.2006 11:26
[quote=Bfree]
No, taky jsem mel tu snahu to vomlatit vo xicht prodejci, jenze zdroj byl od male lokalni firmicky ktera se chtela tahat o kazdou korunu takze jediny reseni by byl soud. A vzhledem k tomu ze vysledek by se dostavil spis v radu mesicu nebo mozna i let, tak jsem se na to vykaslal, a vzal jsem si na splatky novy komponenty. Samozrejme ze ten zdroj co je v novem PC jiz skoro dva roky je fortron a spokojenost, tedy kdyz pominu ze po dvou letech 24/7 zacina odchazet lozisko.[/quote]

Tak vyměnit větráček je jen maličkost. Fortrony jsou držáky:)
eraser (0)|4.11.2006 17:39
[quote=joachimwedel]Ale co musim potvrdit i kdyz se ze zdroje zahulilo nebo se ozvala ohlusujici rana vzdy vzal sebou(do hardwaroveho nebe)jen sam sebe.[/quote]
Tak s týmto tvrdením 100% súhlasím. Osobne som bol vždy pekne nervózny, lebo som nikdy neveril, že po takej šupe a smrade skapal jedine zdroj. :)
hekatom (17)|22.12.2006 12:47
Taky přidám jednu historku :).

Dříve jsem dělal v jednom nejmenovaném obchodě se spotřební elektronikou,kde byla sekce PC,kam nám dodávala společnost Brave.Pravidelně jsme dostávali PC s univerzálními zdroji 110/230V,přepnutými na 110V.Asi si umíte představit kolik zdrojů nám ze začátku odešlo jen díky nevědomosti některých prodejců :D.
dzandra (1368)|26.12.2006 23:12
Eurocase 400W s 12cm vent,
Leadtek 350, 1GB RAM, 4x ide zařízení dva HDD,dvd,dvdrw,athlon xp 2000XP,
sem tam mi to vypadlo ze hry a napsalo z důvodu ochrany snižuju výkon graph karty, jaksi prostě nestačilo napájení
dzandra (1368)|26.12.2006 23:14
NO jedou jsem takhle zapnul komp, který měl přepnuto na 110 a vyhodil jsem pojistky v celém baráku :-)
Withman (1337)|26.12.2006 23:19
C2D E6300 + DS3 + 1GB + 200GB + 1900XT = 400W EC při zátěži (3DMark) začal divně popískávat, výměna za 450W EC pomohla. :D
Konnor (278)|3.1.2007 16:19
[QUOTE=dzandra]NO jedou jsem takhle zapnul komp, který měl přepnuto na 110 a vyhodil jsem pojistky v celém baráku :-)[/QUOTE]


HAa jeden můj známěj z nějakýho důvodu přepl tenhle vypínač za chodu pc, prej to nebyl pěknej pohle,...

VNo já měl AthlonXP 2500+ @ 3000+, MB asus A7V8X, 1GB RAM, 2x HDD, GF 6600GT ---- 400W EC občasný reset, smrtelná modrá obrazovka

Teď mám viz podpis dole se zdrojem COOLERMASTER Extreme Power 430W
a naprostá spokojenost, kdo by to řekl, že zdroj s 80mm fanem může být naprosto tichý:)
tequilla (1015)|3.1.2007 16:36
Opteron 144 + MSI K8N Platinum + 2GB Kingston HyperX PC3500 + 160GB Hitachi + 8800GTS + 2 externi 120GB usb disky -> Chill Inovation 450W zacal byt unstable...napr. obcas se nenastartoval komp, obcas se do mysi Razer nesla stava a odpojenim a znovupripojenim do USB se komp restartoval, apod. Zvlastni, ze pred tim tahnul 6800GS v SLI a drzel se.
Ted je tam Tagan 580W a zatim rock stable :).
instinct_bob (97)|13.2.2007 22:24
Namele se tady hodně prázné slámy ... potřebuji ale odkaz na konfigurítor pro výpočet adekvátního zdoje. Pošlete to někdo sem ať si to spočítám ... stratil jsem ho a přitom je to stránká životudárná.
Děkuji.

Bob
Leroj (271)|13.2.2007 23:02
[QUOTE=instinct_bob]Namele se tady hodně prázné slámy ... potřebuji ale odkaz na konfigurítor pro výpočet adekvátního zdoje. Pošlete to někdo sem ať si to spočítám ... stratil jsem ho a přitom je to stránká životudárná.
Děkuji.
Bob[/QUOTE]

zkus tohle: http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine
není to sice žádný zázrak, ale je to zajímavý si s tím hrát a koukat kolik asi co bere... myslím, že pro přibližný výpočet to stačí.
aldafallout (194)|14.2.2007 09:04
[QUOTE=Withman]C2D E6300 + DS3 + 1GB + 200GB + 1900XT = 400W EC při zátěži (3DMark) začal divně popískávat, výměna za 450W EC pomohla. :D[/QUOTE]
Brrrr....EC bych se bal. Vypada to na slusnou sestavu, dal bych kvalitni znackovy zdroj. Mam negativni zkusenosti s levnyma zdrojema.

Nedavno zasmrdel 550W LC v pritelkyni PC, kdyz jsem do ni strcil ASUS R1950Pro (Intel 3,2 65ns Cedar mill, deska ASUS s int. grafikou, jeden disk WD 200GB, DVD-RW) Byl to smrad na celej byt, ale zdroj fungoval dal... Radsi jsem ho vymenil. LC uz nechci.

Kupuju kombinaci drazsi skrine a kvalitniho zdroje, ktery je predimenzovany a nejsem limitovan pri upgradech.
instinct_bob (97)|14.2.2007 11:22
Srdečné díky. Konečně jsem zjistil, že ten můj zdroj může být příčinou spomalování fps v hrách. Zezačátku to valí v pohodě a pak to jede hůř než se stařičkou 6800GT-kou. Nu ... musím koupit nový.;)
Weslo (234)|18.3.2007 08:33
A64 3200+ 2.0GHz @2.6GHz
2GB RAM
X800GTO
2x200GB disk
2xDVD mechanika
hejno větráků....

celý to poháněl asi měsíc EC 450W ale potom začal tak pískat a srmdět(ačkoliv fungoval dál) žejsem ho vyměnil za Chieftec 410W a ten teď bez problémů živí moji stávající sestavu

EC zdrojů už jsem z PC mých známých vyhodil 6 a vždy to pomohlo
instinct_bob (97)|18.3.2007 09:46
Vyprdnul jsem se na GTX-ko, prodal ji, koupil si supr kolo, něco "málo" doplatil a na gamesky už kašlu. Flash funguje i na stařečké 6800GT s bídnými 256MB RAM úplně v pohodě. Když už půjdu někdy do kompu, tak pouze notebook. Někdy o Vánocích....teď se blíži jaro, koleno se mi konečně zahojilo, šrouby jsou ven a tak proháním kolo stylem free.:cool:
kukman (8)|17.8.2007 16:47
Tiež mám podobnú príhodu kamarát napája PC s 220W Zdrojom a to má Celerona 2.8Ghz@3,3Ghz 2X80Hdd
jedna DVDRW mechanika a X1650Pro na doske má konektor 24Pin ale zdroj má iba 20pin a ešte nemá zapojené ani ATX12V 4Pin na napájanie procesoru. Keď som to vydel tak ma skoro stafil šľak.No kamarát si na tom PC fakčí už pol roka na zdroji by som môhol variť čaj. Ten pretočený procesor išiel hneť na pôvodný takt. Keby som našiel toho týpka čo mu to zapájal tak by som ho zažaloval.
o.n.y.x. (128)|9.9.2007 22:39
Znám dva případy kdy EC sebou vzal toho dost...jak desku tak i disk.. a jednou jsem seděl ve škole v knihovně na pcčku,myslím penťák 100Mhz nebo co to bylo za šunku, surfujeme na netu a najednou cvak a zdroj udělal pápálálá :D ale fakt hrubý za chodu jsem to ještě neviděl
Pavel Boček (4169)|10.9.2007 00:09
[QUOTE=eraser;12926]No, neviem čím to je, no mám taký pocit, že tie staršie (3-5 rokov) EC zdroje boli o dosť kvalitnejšie. Tiež sa mi stalo, i kámošom, že tie novšie odchádzali jak na páse, dokonca niektoré mi strelili po tom, čo som ich zapojil do elektriky, samozrejme som ich nechal i aklimatizovať.[/QUOTE]

Jeden takový vlastním (250W) a nemůžu si stěžovat...do onoho PC jsem už po upgradu desky (předtím SiS730, papírově to zvládalo i Thoroughbred 2400+, v praxi jsem musel pořídit desku MSI s KT133 a ta to kupodivu fakt zvládá :D asi jedna z mála KT133...) dal Fortron 300W tuším...ale ten EC okej, má 9cm fan, sice jede na dost vyský otáčky ale zas tak nehorázně nehučí a jde dobře (teda abych nekecal, jednou jsem ho rozdělal že ho jako vysaju a od té doby občas při zapnutí větrák uplně šíleně řve, ale za chvíli přestane...asi má rád svůj bordýlek :stupid)

Jinak na této sestavě (Athlon 64 X2 4800+ Toledo 2x1MB L2 (2,4@2,46GHz) + AC Freezer PRO & AC Silver 5, ASUS A8N-E, 2x1024 MB A-DATA OEM DDR400 3-4-4-8 (dual), NVIDIA STRIPE 465.77G (Seagate ST3250823AS+ST3250820AS (8MB,SATA150/300,7200ot.)), MSI NX6200-TD128E TurboCache (při hraní 350@450MHz, 500@550MHz), NEC ND-4550A) je teď EC 550W a v poho...jednou vyhořel ale to jsme ještě neměli přepěťovku (jsme kousek od trafa a je tu dost přepětí a kolísá to...taky dřív odcházely lednice atd., kupodivu ten starej 250W EC to přežil v poho :)).

Btw to určování podle váhy - jedná se o použité trafo. Ty lehké (dneska už jsou běžně v nabíječkách třeba na mobily, protou jsou tak maličké a lehoučké) jsou toroidní, levnější a logicky ne tak kvalitní, ale zase nemusí být vyloženě špatné, ale do PC se víc hodí cívková klasika (feritové transformátory jestli se nepletu), právě kvůli pořádné cívce a železnýmu jádru jsou těžký jak potvora, ale mají měkčí proud...ty se volí do těch lepších zdrojů, kde jsou samozřejmě i ostatní komponenty kvalitnější
Nettle (128)|5.10.2007 23:45
Tak ja take trochu natrhnu tu snuru EC zdroju protoze kamosovi sebou vzal vse krome mechanik a ramek.

Ja sam osobne nepouzivam nejak moc kvalitni zdroje (mam nekolik kompu ktery neustale obmenuju ani je nedavam do beden)
Ale reknu vam take zajimavy pribeh ))
Jednou sem si to hasil se skodou 120 domu a pred kolejema jsem rychleji pribrzdil a chcipnul me motor, tak sem musel zastavit )). zkusil sem znova nastartovat ale nechytalo to tak sem dost rozladen vylez ven a co nevidim v trave hned u dveri se valel nejakej EC 350 zdroj. Po chvili sem uz sade natocil a prijel domu zapojil zdroj a
prekvapive nesel.
stacilo prepajet par kondiku a beha mi uz asi 0,5 roku a zatim max spokojenost ))
ICEBOSS (3435)|6.10.2007 01:22
tohle je husty story... :)))
-HoNY- (557)|8.10.2007 19:05
[QUOTE=Pavel Boček;48357]...
Btw to určování podle váhy - jedná se o použité trafo. Ty lehké (dneska už jsou běžně v nabíječkách třeba na mobily, protou jsou tak maličké a lehoučké) jsou toroidní, levnější a logicky ne tak kvalitní, ale zase nemusí být vyloženě špatné, ale do PC se víc hodí cívková klasika (feritové transformátory jestli se nepletu), právě kvůli pořádné cívce a železnýmu jádru jsou těžký jak potvora, ale mají měkčí proud...ty se volí do těch lepších zdrojů, kde jsou samozřejmě i ostatní komponenty kvalitnější[/QUOTE]

Dneska na tebe budu hodný a nedám ti zápornou karmu a ani tě nepovečeřím. ..GRRRRRR :angry >:(

To s železným jádrem je pasivní PFC, to s toroidním jádrem je cívka (která je součástí LC filtru). Cívky s toroidním jádrem jsou jedny z nejkvalitnějších:
1. větší účinnost
2. nevyzařují rušení do okolí (toroidní jádro je uzavřený okruh)

Pro použití ve spínaných zdrojích snad ani neexistuje nic jiného vhodnějšího než feritové jádro (z důvodu úzké hysterézní křivky a tím pádem i menších ztrát).

Příště budu zlý, hodně zlý ÁNO? :angry
Estez (176)|20.11.2007 11:30
uz je nekolik let zpatky co mi neydrzel EC 250W a do hrobu si vzal i hdd WD 80GB + CD/R + floppy + MB (co to bylo za typ uz nevim). CPU tam tenkrat bylo PIII Celeron / 900 MHz.
cela sestava byla:
cpu Intel Celeron 900MHz - prezilo
MB (uz nevim) - KO
2x64MB + 1x128MB RAM - prezilo
vga GeForce2MX/400 - prezilo
cd rom - KO
cd/rw - prezilo
hdd WD 80GB - KO
SB Live! - prezil
fdd 3.5 - KO
EC 250W - KO
instinct_bob (97)|20.11.2007 17:27
No kupuji desku od Asuse (P5K) + Intel 6850 (3,0GHz/dvoujádro) + nějaké 4 GB ramky (Crosair 800MHz) + 6 len ventilátorů + 1 chladič na procík (Asus Silent Square) + 2 x HDD + 2 x 3870. Utáhne to 510W zdroj od firmy Chill?
ICEBOSS (3435)|20.11.2007 17:32
[quote=instinct_bob;64807]No kupuji desku od Asuse (P5K) + Intel 6850 (3,0GHz/dvoujádro) + nějaké 4 GB ramky (Crosair 800MHz) + 6 len ventilátorů + 1 chladič na procík (Asus Silent Square) + 2 x HDD + 2 x 3870. Utáhne to 510W zdroj od firmy Chill?[/quote]
ne. chill je nehorazna sracka.

kdyby sis radsi misto dvou grafik do CF koupil jednu poradnou, s vyssim vykonem, mensima problemama.....
mech13 (5526)|20.11.2007 17:32
Chill nikdy! pokud nechces doma ohnostroj z vybuchujiciho zdroje nebrat

corsair HX520 nebo nejaky odpovidajici fortron/seasonic/enermax kolem 500W ale nebudou mit problem