reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ADSL WiFi Huawei + Asus 520gC

kikof (5)|9.9.2008 12:14
Protože mám u jednoho počítače slabý signál (opačná strana rodinného domu + patro), utilita od Edimax PCI WiFi karty ukazuje cca 25%, potřeboval bych přidat do patra další router (mám Asuse, viz. nadpis). Zkoušel jsem všechny možné módy, které umí (AP, bridge, hybrid), ale bez úspěchu. Pak mě ale napadla zásadní otázka. Není náhodou nutnost oba routery spojit káblem ? V bytě, kde jsem bydlel jsem to tak měl... Ale to je snad kravina.Omlouvám se za otázku, ale už nevím kudy kam a potřeboval bych to bez drátu.
Díky za každou radu.
Drobcek23 (27)|9.9.2008 13:36
kikof (5)|10.9.2008 07:14
Tak snad se řešení rýsuje. Na stránkách Joyce jsem našel firmware, který umožní nastavit klientský režim - http://www.joyce.cz/c/technicka-podpora/pruvodce-nastavenim-pro-wifi-zarizeni-asus.htm#nas
Dnes to vyzkouším a podám zprávu.
kikof (5)|8.10.2008 09:54
Takže nakonec jsem to spojil drátem, ale...

Současný stav:

ADSL router od O2 - Huawei Echolife HG520i. Ten je v režimu routing, PPPoE. Takže autentizace probíhá zde. DHCP server zapnutý, rozsah 10.0.0.1 - ..., vypnuté wifi. Drátem připojený Asus WL 520gC (do LAN portu). Režim Asusu AP, vypnutý DHCP, nastavená gateway 10.0.0.138. Zapnuté wifi.

Pokud se připojím k Asusu káblem, DHCP mi přidělí adresu (10.0.0.1) a vše běží. Ale pokud se chci připojit bezdrátově, tak se sice připojím, ale DHCP nepřidělí adresu, resp. po delší době "přidělování IP" to končí chybou. Přidělí se nesmyslná IP - rozsah 169. ..., nefunkční nebo omezené připojení.

Co tam je ještě blbě ? Nebo nastavit ADSL router jako bridge a autentizaci + DHCP nechat až na Asuse ?:notsure

-----------

Takže nakonec ADSL router v režimu bridge, vypnutý DHCP. Na ASUSU Wan connection type - PPPoE, autentizece zde, DHCP zapnutý. Nejdřív mi to nechtělo přidělit IP adresu, zrušil jsem zabezpečení, potom O.K. i se znovuzapnutým zabezpečením.Zdá se, že signál spíš projde líp seshora(z patra) dolů, než obráceně.