reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chlazeni vzduchu na -1st celsia

roztrhal (7)|10.9.2008 08:58
Cau, prosim chtel bych poradit, jestli existuje nebo nevite o chlazeni ktere by bylo schopno drzet teplotu min -1st celsia v prostoru jendoho metru krychloveho? (nemyslim tim lednicku, ani mrazak :D)
Diky
mstejska (2912)|10.9.2008 08:58
Velka lednicka.
roztrhal (7)|10.9.2008 09:04
:D jo, dik, o necem mensim bys nevedel?
Shanim pouze chladici jednotku, co nejmensi
Zoidik (1405)|10.9.2008 09:06
Co tak výkonější autoledničku? Ta je menší ;-)
roztrhal (7)|10.9.2008 09:10
chjo, tak ty mne asi taky nepomuzes:(
mstejska (2912)|10.9.2008 09:13
Kolik do toho chces vrazit? Vadi ti hluk a spotreba? http://gomeler.com/2006/04/16/vapor-phase-change-cooling/
roztrhal (7)|10.9.2008 09:19
no cenu bych resil az potom, prvne chci zjistit jestli je neco takovyho vubec na trhu volne dostupne. Potrebuju jen aby to bylo co nejmensi a take co nejtizsi... Vim no, narocny pozadavky, ale to co se snazim vyvynout ma tyhle kriteria.. Nejedna se totiz o tak uplne chlazeni pro pocitac...
mstejska (2912)|10.9.2008 09:22
Nejde ani tak o to jak velky prostor to bude chladit ale kolik tepla bude v tom prostoru vznikat. Kdyz to kolem poradne zaizolujes... Vykon chlazeni proste musi odpovidat tepelnemu vykonu. (Spise byt predimenzovan)
roztrhal (7)|10.9.2008 09:33
v tom prostoru bude vznikat teplo minimalni. Max +15 st Celsia. Jde jen o to aby to chlazeni bylo schopne
teplotu okamzite srazit na teplotu min - 1st Celsia a drzet ji tak(teplotni cidla atd. mam) a bylo male a tiche, proto me napadla chlazeni pouzivana u pocitacu.
mstejska (2912)|10.9.2008 09:44
[QUOTE=roztrhal;160100]v tom prostoru bude vznikat teplo minimalni. Max +15 st Celsia. Jde jen o to aby to chlazeni bylo schopne
teplotu okamzite srazit na teplotu min - 1st Celsia a drzet ji tak(teplotni cidla atd. mam) a bylo male a tiche, proto me napadla chlazeni pouzivana u pocitacu.[/QUOTE]

U pocitacu se nechladi na -1. Existuji kompresorove chladice, ale ty jsou zase hlucne. To by fakt byla asi nejlepsi ta lednicka. Treba ze stare lednicky vykuchat vnitrnosti. a pouzit v te bedne. Jinak se zkus obratit na spolecnosti dodavajici klimatizace a chlazeni. Zase ale budes potrebovat vymenik a kompresor. Nic jineho ti asi dlouhodobe teplotu na -1 neudrzi. (A to okamzite srazit znamena velky chladici vykon) Kazde chlazeni dokaze prenest pouze urcity vykon. Jinak pokud si specifikujes co je to -1 (Jak presne) co je to okamzite (Kolik vterin), V celem objemu (Co v tom 1 metru bude, kazdy material ma jinou tepelnou kapacitu, vzduch stejnym vykonem ochladis rychleji nez vodu) A hlavne jak velky tepelny vykon v tom prostoru vznika (kolik wattu) Tak potom se muzes znovu zeptat. Takhle ti vic neporadim.

Jeden priklad kompresoroveho chlazeni je zde http://www.crazypc.com/products/9290GT.html.
machja (122)|10.9.2008 09:51
Na tak nízkou teplotu to chce prostě jen chladničku. Ale s dobrám chlazením dosáhněš dobrých teplot s malým hlukem.
roztrhal (7)|10.9.2008 10:09
o.k. zjistim to a pak se ozvu jo. Diky moc za pomoc!!! Super
Dwarlin (93)|10.9.2008 10:21
O jednom rieseni by som vedel, len potrebujem vediet, na ako dlho potrebujes drzat tu tepolotu a aky velký priestor na to mas urcený...myslim tým, kde to chces mat umiestene a v hlavne v akých podmienkach...
Ale pre zaciatok mi staci, aby si mi napisal na ako dlho potrebujes danu teplotu udrzat...

Este ma napadlo, ze by si mohol napisat ci to bude v interiery alebo v exteriry...
roztrhal (7)|10.9.2008 11:35
chlapi, jsou vubec nejake chladice uzivane v PC, ktere by vychladily vzduch v prazdne nadobe o objemu 1 metr na minusove hodnoty (-1/-5°C)?
Dival jsem se na znacku Arctic Cooling, ktere maji minimalni hlucnost a dobrou povest. Ale o vykonu mimo procesor jsem nic nenasel, protoze takove uziti se samozrejmne nepredpoklada... Nevedel by ste nekdo?
mstejska (2912)|10.9.2008 12:12
Co ten link http://www.crazypc.com/products/9290GT.html. Tohle nebo neco podobneho
Ritchie83 (369)|11.9.2008 19:48
[QUOTE=roztrhal;160100]v tom prostoru bude vznikat teplo minimalni. Max +15 st Celsia.[/QUOTE]
Každá rada zde bude drahá, když si pletete teplo a teplotu. Základní parametry: T_vnitřní (?1 °C), T_vnější, požadovaný maximální tepelný tok q.

[QUOTE=roztrhal;160140]Dival jsem se na znacku Arctic Cooling, ktere maji minimalni hlucnost a dobrou povest. Ale o vykonu mimo procesor jsem nic nenasel, protoze takove uziti se samozrejmne nepredpoklada... Nevedel by ste nekdo?[/QUOTE]
On AC vyrábí i něco jiného než jen větráčky a pasivní chladiče?! Začínám mít tušení, že byste své pátrání měl začít u druhé věty termodynamické.
Woyta (284)|15.9.2008 12:13
[QUOTE=roztrhal;160100]v tom prostoru bude vznikat teplo minimalni. Max +15 st Celsia. Jde jen o to aby to chlazeni bylo schopne
teplotu okamzite srazit na teplotu min - 1st Celsia a drzet ji tak(teplotni cidla atd. mam) a bylo male a tiche, proto me napadla chlazeni pouzivana u pocitacu.[/QUOTE]

1) Neuvadis vyzarovany tepelny vykon.
2) Nevadis presne pozadavky rychlosti poklesu teploty.
3) Tepelna regulace neni zadna sranda. Jako priklad uvedu stare zehlicky jejichz teplota kolisala okolo idealni hodnoty. A kolikrat to dost prestrelili. Tepelna setrvacnost je vec ktera se fakt spatne koriguje.