Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: HD4870 vs. GTX260

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Zdravim,
    Skládám si novej komp (GA-EP-45-DS4, E8400, 4GB ram, monitor 22-1680x1050) a potřebuji poradit s výběrem grafické karty. Rozhoduji se mezi HD4870 a GTX260. Dokud byla cena ATI o 1000 nižší, tak volba byla jasná, ale ted váhám (viděl jsem Asus ENGTX260 i za 5600Kč). Navíc k HD4870 bude potřeba dokoupit chladič nebo nejlépe vzít PowerColor AX4870 512MD5-PPH. Za grafiku (i s chladičem) bych chtěl utratit +/- 6000Kč.

U HD4870 se bojím teplot, u PowerColora byl snad i nějaké problemy s nastavením otáček v biosu, ale výkonově je asi silnější než GTX260. Na druhou stranu GTX260 má nižší spotřebu ve 2D (hry hraji spíš příležitostně), s referenčním chladičem snad žádné problemy nejsou - kartu spolehlivě uchladí a bios/ovladače taky bezproblemový.

A ještě dotaz k používání GTX260 - jelikož má 896MB a do PC chci dát 4GB, tak jaký OS(32bit x 64bit) by k ní doporučili (kompatabilita 32bit aplikací vs. pamět nad 4GB)?

Předem díky za každou radu a doporučení..
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Ahoj,
    vykonnostne jsou +/- stejny. Spotreba ve 2D je u 4870 uz snad vyresena... nicmene bych stejne osobne vzal GTX260, k tomu nejeky VISTY 64bit.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Zdarec,
    pokud hraješ hry příležitostně, proč chceš utrácet takové prachy za grafiku. Být Tebou šel bych do R 4850 a udělal bych si profil pro 3D, kde bych ji řádně přetaktoval.
    :-)

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Mám 4870 ... v současný době bych si raději vzal gtx260 :-) jde tak celkem o subjektivní dojem... Výkonově jsou +/- stejný... ale nvidia je nvidia... z hlediska ovladačů, softwaru... možná bys mohl slyšet i na cuda/psychx...

Starousedlík SHW Avatar uživatele flanker
    Registrace
    May 2006

Ja naopak bych radeji vzal HD4870, ve vyssich rozlisenich jiz gtx-ce 260 celkem ukazuje zada. V nizsich rozlisenich jsou nastejno. Pokud ale hrajes hry prilezitostne, myslim, ze by stacila i levna hd4670, ktera cenou sice klame, ale vykon ma vice nez solidni (o neco lepsi nez hd3850), spotrebu nizkou ani prilis netopi.

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Já bych se přikláněl k GTX260,výkon srovnatelný a mám prostě radči Nvidiu.Ale taky se přikláním,že pro příležitostního hráče plně dostačuje HD4850,možná i ta HD4670, a na to určitě accalero,aby bylo ticho..

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Děkuji všem za názory. Hry hraji sice příležitostně, ale rád si vychutnám detaily K HD4870 bych musel dokoupit accelero (dražší, práce navíc, ztráta záruky..), takže nakonec jsem vzal toho ASUSe ENGTX260 - největší vliv na rozhodnutí měla cena. Za 5600Kč jsem nenašel konkurenta..

Výkonově je to karta určitě dobrá, sice nemužu z vlastnich zkušenosti porovnat s HD4870, ale mě vyhovuje. Jedinou chybou na kráse je hlučnost větráku. Větrák je defaultně nastaven na 40% a težko říct jestli se při určité teplotě otáčky zvýší. Takže k regulaci používám zatím jen SmartDoctora a profil SmartCooling (4 stupne rychlostí a ne zrovna pozvolně - přechody jsou docela slyšet a pokud je teplota na hranici, tak se větrák roztáčí a zpomaluje až moc často). Od 800 rpm začíná už bejt větrák slyšet a v zátěži je to docela vysavač.. Ale při hraní to člověk nevnímá. Co se týče teplot, tak mě docela překvapily:
    2D: 46 C
    3D: 65 C

Přes RivaTuner by se určitě dal větrák nastavit líp, docílit ticha ve 2D na ukor pár stupnu navíc a i přechody mezi rychlostmi otáčení by byly pozvolnější, ale zatím jsem se k tomu nedostal a spíš si už pomalu na "hukot" grafiky zvykám (aspon vim, že chladí..

Občasný diskutér Avatar uživatele schali
    Registrace
    Aug 2006

Tak myslim, ze jsem maximalne kompetentni k tomuhle dotazu odpovedet, prestoze si uz tazatel vybral, tak snad se to bude hodit ostatnim.Mam obe karty, takze mam primy srovnani na jedne masine.ATI 4870 je lepsi karta, o neco vykonejsi.Zkousel jsem nekolik her, Crysis, Stalker, DIRT, Gothic, Oblivion, COD4, snad az na to COD me v zadne hre GTX260 nepresvedcila, ze by byla lepsi koupe.Presto se nejedna o spatnou kartu, narozdil od ATI de perfektne taktovat(taktovani 4870 je spise hypoteticke, pokud nekdo tvrdi ze to de dobre tak se podle me plete, v tomhle je ATI porad stejna) a pote je naprosto stabilni i pri rozumnych otackach ventilatoru.Po pretoceni je jiz schopna konkurovat ATI a v mnoha hrach ji dokaze slusne prekonat.Presto je videt ze tam kde se lame chleba je ATI lepsi, v rozporu s prispevky uzivatelu musim rict ze ATi ma lepsi min fps, sice jen o malo ale ma, ten chip je proste lepsi a nVidii pak takovani nepomuze, na Crysis je pekne videt jak maj obe karty dost, ale prestoze ma ati mensi sbernici a min ram tak ma o 1-2 fps vic.Nevyhoda ATI je ze jede na limitu, prehriva se vic nez nVidia a kdyz zacne pracovat poradne vetrak tak to stoji za to, taktovani je dle meho nazoru omezene, ale neni vlasne ani moc potreba.Zatim je to teda plichta, ale bod pro ATI a casem... budou jiny karty a tohle bude jen kus srotu. Hry jsem testoval v 1920x1200

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od Glamb Zobrazit příspěvek
    Děkuji všem za názory. Hry hraji sice příležitostně, ale rád si vychutnám detaily K HD4870 bych musel dokoupit accelero (dražší, práce navíc, ztráta záruky..), takže nakonec jsem vzal toho ASUSe ENGTX260 - největší vliv na rozhodnutí měla cena. Za 5600Kč jsem nenašel konkurenta..

Kde jsi ji nasel za 5600?? pises to vc dph? d'

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od schali Zobrazit příspěvek
    ... Tak myslim, ze jsem maximalne kompetentni k tomuhle dotazu odpovedet ...Mam obe karty, narozdil od ATI de perfektne taktovat(taktovani 4870 je spise hypoteticke, pokud nekdo tvrdi ze to de dobre tak se podle me plete, v tomhle je ATI porad stejna) a pote je naprosto stabilni i pri rozumnych otackach ventilatoru.Po pretoceni je jiz schopna konkurovat Hry jsem testoval v 1920x1200 ...
    O kolik se ti povedly obe karty pretaktovat? A je HD4870 opravdu tak hlucna? Mel jsem za to ze za hlucnost HD4850 muze jednoslotovy chladic a HD 4870 to ma vyreseno dvouslotovym.

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Výkon oboch kariet je rovnaký, nebojím sa to povedať. Raz vedie ATI raz nVidia, a tak sa to stále strieda. Musím povedať že som na strane nVidie, ktorá má nižšiu spotrebu a lepší OC potenciál ako ATI, na vysoký OC treba mať dobrý kus.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Ak hráš hry príležitostne, má zmysel ísť do jednej z týchto videokariet? To ju fakt potrebuješ, alebo chceš?
    Ak nevieš čo s peniazmi, tak prosím. Ak uvažuješ, že raz začneš hrať, potom v tej dobe budú tieto karty výkonovo nikde inde.
    Podobný problém s "výkonným videom" som teraz riešil cez ATI 4830. Občasný hráč je spokojný a zostali mu peniaze na ďalšie upgrade.

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    ....a HD 4870 to ma vyreseno dvouslotovym.
    Dyť ten chladič se od dob 2900 XT nezměnil a tichej nebyl nikdy

Obyvatel SHW Avatar uživatele Honza23
    Registrace
    Oct 2007

nVidia měla vždycky odladěnější ovladače nez ATI,a nejen to,hlavně má menši spotřebu Idle,proto se taky přikláním na stranu nVidie.
    Naposledy upraveno uživatelem Honza23: 08-11-2008 v 12:06 Důvod: edit

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Ber 4870, v nejnovejsich hrach ma trochu navrch a s novjesimi ovladaci vykon porad roste

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Radeony: HD4870 ati2dvag
    Od Tod2 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 14-03-2011, 18:13
  2. Taktování - HD4870
    Od Vajtek v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 17-07-2010, 13:13
  3. GTX260 nebo HD4870