reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"softwerový" šum při přehrávání

vobris151 (2)|13.9.2008 23:09
DObrý večer narazil jsem na zvláštní jev při přehrávání videa i mp3 se začne ozývat šum někdy v levym někdy v pravym repráku a někdy v obou ale po zmáčknutí pauzy zmizí. stačí jen zastavit na naprosto malý okamžik.

Zvuková karta je externí USB behringer UCA202 s výstupem na sluchátka (sluchátka senheiser hd280 pro)
zvuková karta je zdrojem signálu i pro reproduktory šum je na všech výstupech.

zvláštní je že při VLC media playeru pauza nepomůže ten šum zrušit.v ostatních programech (winamp, media player classic) se po pauze přehráva bez šumu. myslím že to nemůže být v hardwaru.
odb (505)|15.9.2008 12:16
skusil by som sa pobzerat po inych ovladacoch pre tuto zvukovku. Predpokladam,ze ovladace sposobuju ten sum (popripade skusit to pripojit na iny USB port).

Napr. moja SB Audigy2 sumi v zavislosti od ovladacov. S jednou z prvych verzii bol pocut dost vyrazne sum, po nainstalovani novsich sum zmyzol, no pri najnovsich sa sum pri max. hlasitosti zase trochu objavil, tak nepouzivam tie najnovsie :)
vobris151 (2)|17.9.2008 18:29
no s ovladači jsem moc nepochodil běží to na nějakej standard z windowsů a ASIO ovladače (ze stránek výrobce)
jsem nějak nerozchodil. asi jsem byl nějak unavenej :notsure

no ještě jsem zapoměl že to dost ovlivnuje činnost na kompu třebas otvírání stránek a tak. jakákoliv další činnost spustí šum a po pauze vše v pořádku. asi se přepojim na integrovanou zvukovku pro porovnání