reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Existuje vůbec takový case - II

astec (1823)|14.9.2008 08:15
Poslední dobou se stává (nejen mně) že přijedeme do firmy na opravu (nebo PC přivezou ) a on je vybrakovaný. (chybí paměť, procesor a pod.) Prostě on to NĚKDO vybrakoval. Proto bychom potřebovali nějakou mechanickou zábranu, aby nebylo možné (nebo alespoň velmi ztížit) vniknutí do PC. Pro stavbu nových počítačů bych potřeboval case se zámečkem??
Docela by mně bodlo, kdyby jste mi pomohly navrhnout řešení. Nechtěl bych aby jste se zdržovali popisem jaké papírové organizační opatření máte.....

V některých firmách mi sami navrhli provrtat bočnice a dát lankový zámeček. Bohužel toto nejde všude - estetika.
Jiziii (796)|14.9.2008 08:54
tak namátkově
http://www.alza.cz/pocitacova-skrin-thermaltake-soprano-ve7000bws-dx-d72916.htm
stačí do googlu zadat: pc skříň se zámkem :D
astec (1823)|14.9.2008 09:26
Moje chyba. Špatně jsem formuloval dotaz. Spíše mně tam vypadla část. Chtěl jsem spíše doporučit skříň k použití na základě zkušeností lidí. Jinak jsou to skříně do fabriky, tak ne za 3 tisíce.

P.S. Nejsem takový ubožák abych neumněl googlit.... Z obrázků totiž prd vyčtu.. Ikdyž budu googlit
matyyy (2527)|14.9.2008 09:38
co pouzit Kensington lock
u skrini co maj bocnice vzadu na sroubky by stacilo navrtat 2 diry vedle sebe
(jak ma vypadat dira)
zakaznikovi by si moh navic rict ze tim zlepsi i bezpecnost celeho pc proti kradezi (kdyz ho privaze k necemu)
decried (61)|14.9.2008 10:15
Yeong Yang Cetus
dozadu sa na dat visaci zamok a na boku je jednoduchy uzamykaci system.
astec (1823)|14.9.2008 10:15
[QUOTE=matyyy;161029]co pouzit Kensington lock
u skrini co maj bocnice vzadu na sroubky by stacilo navrtat 2 diry vedle sebe
(jak ma vypadat dira)
zakaznikovi by si moh navic rict ze tim zlepsi i bezpecnost celeho pc proti kradezi (kdyz ho privaze k necemu)[/QUOTE]

To vypadá lépe než lanko se zámkem.... I ten case je fakt moc pěknej a podařenej. Pár jsem jich mněl v ruce ale toho očka jsem si nevšiml.........
Dojigiri (1629)|14.9.2008 16:32
[QUOTE=Jiziii;161021]stačí do googlu zadat: pc skříň se zámkem :D[/QUOTE]

Oni ty standardní zámky na skříních nejsou nic extra, pokud jde o takový ty klasický zámky ke kterým je ke všem stejnej klíček (osobně ho nosím na klíčích ještě společně s menším na rámečky disků a klávesnicový zámky apod. a otevřu tím všechny tyhle zámky) - zabezpečení pomocí těchhle zámků je zhruba na stejný úrovni jako zašroubování case šroubkama (tj. téměř žádný) - je ekvivalentní, jestli si musí dotyčnej sehnat šroubovák na šroubky (na všechny stejnej) nebo klíček na tyhle zámky (na všechny stejnej).


Ovšem teda když to vezmeme do důsledku, pokud se tam dá lanko nebo jinej zámek, tak stačí aby si dotyčnej přines nůžky na plech nebo pajcr :D - prostě pokud se dovnitř někdo bude chtít dostat, tak se tam dostane.
astec (1823)|14.9.2008 16:41
No v zámcích bych problem neviděl. Koupí se každej jinej.... Akorát jseš potom jako klíčník....
Ale co s těma co mám.... To co je popsáno výše je strašně drahé.

Ale spiše bych se optal. To nikdo neřešíte obdobné problémy?

P.S. MYslím si že kdyb tam přišel s pákovkama je méně pravděpodobné než s šroubováčkem
speedsnail (4876)|14.9.2008 16:48
No u nas se tohle opravdu neřeší. Kazdy zamestnanec podepise jaky PC dostal a je za to zodpovedny. Kdyz by se prislo na to ze je vybrakovany, podle inventarniho cisla je jasne kdo za to ma zodpovednost. A takhle to je asi bezne, proto tu moc lidi zamykaci skrine nehleda :) (nicmene je to zajimave tema)
Logout (4018)|14.9.2008 16:49
Dojigiri:
to mě přivedlo na myšlenku - nebylo by nejjednodušší koupit šroubky s nějakou obskurní hlavou?
(tri-wing, torq apod.)? Na ty šroubovák jen tak někdo nemá a zloděj ho extra kupovat nebude....
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0roub
Obzvlášť když na každou skříň dáš dva obskurní typy?
astec (1823)|14.9.2008 17:09
[QUOTE=speedsnail;161111]No u nas se tohle opravdu neřeší. Kazdy zamestnanec podepise jaky PC dostal a je za to zodpovedny. Kdyz by se prislo na to ze je vybrakovany, podle inventarniho cisla je jasne kdo za to ma zodpovednost. A takhle to je asi bezne, proto tu moc lidi zamykaci skrine nehleda :) (nicmene je to zajimave tema)[/QUOTE]

Papír snese všechno... Nejvíce ten toaletní :D

Jedná se o to že k PC má přístup moc lidí. Je to třeba 3 směnný provoz, učebna, odpočinková místnost a pod....:(:(

To logout: Nebudeš tomu věřit, ale před chvilkou jsem začal shánět šroubky se stejným závitem, ale jinačí hlavou. Píchl jsem u auta kolo a mám tam různé šrouby na kole. Tak jsem chytil inspiraci
Logout (4018)|14.9.2008 17:22
Píchl jsem u auta kolo a mám tam různé šrouby na kole...
Jojo - přesně tak jsem přemejšlel :-)
Janyk1 (997)|14.9.2008 17:44
[QUOTE=Logout;161112]Dojigiri:
to mě přivedlo na myšlenku - nebylo by nejjednodušší koupit šroubky s nějakou obskurní hlavou?
(tri-wing, torq apod.)? Na ty šroubovák jen tak někdo nemá a zloděj ho extra kupovat nebude....
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0roub
Obzvlášť když na každou skříň dáš dva obskurní typy?[/QUOTE]

To by mohlo jít kombinačkama:notsure
astec (1823)|14.9.2008 17:48
Nebo sekerou:mistake
speedsnail (4876)|14.9.2008 19:03
Kombinačky mě napadly taky, ty bezpečnostní šrouby ale předpokládám budou mít zakulacené okraje (splývající) tak, aby právě nešly kleštěma vytočit. Jinak by byly celkem k ničemu.
astec (1823)|14.9.2008 19:23
Přesně tak mají čočkovitou hlavičku. Teď ještě zjistit kde takové správné šrooubky rostou