reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD - Lenovo 220x alebo NEC 20WGX2 Pro ?

regmysoft (6)|14.9.2008 17:25
Rozhodol som sa rozlucit s mojim Eizo CRT monitorom, ktory sluzil skvele 7 rokov a teraz stojim pred dilemou. Potrebujem kvalitne LCD a vyzivam ho hlavne na web grafiku (80% vyuzitia Photoshop) v rozpocte do 11.000 Kc. Doba odozvy je pre man nepodstatna, hry nehram a filmy si pozriem raz za cas. Vybral som si dva , poradite mi ktory z tychto monitorov je podla vas lepsi? Maju nasledovne vlastnosti:

Lenovo 220x
-------------------------
Cena: - 9.900 Kc s Dph (Alza.cz)
Technologie: S-PVA
Úhlopříčka: 22 palců (aktivne 559 mm)
Rozlišení: 1920 x 1200 bodů
Velikost aktivne obrazovky: 474 x 296 mm
Rozteč bodů: 0,249 mm
Kontrast: 1200:1
Jas: 325 cd/m
Doba odezvy: 6 ms
Úhly pohledu: 178° / 178°

NEC 20WGX2 Pro
-------------------------
Cena: - 10.800 Kc s Dph (Alza.cz)
Technologie: S-IPS TFT Glossy (leskly)
Úhlopříčka: 20 palců ( aktivne 510 mm)
Rozlišení:1680 x 1050
Velikost aktivne obrazovky: 433 x 271 mm
Rozteč bodů: 0,258 mm
Kontrast: 700:1
Jas: 470 cd/m2
Doba odezvy: 12 ms (6 grey to grey)
Úhly pohledu: 178° / 178°

Ak mate s nimi nejake skusenosti, dajte mi vediet, dakujem.
Reggie
Deee-aN (3834)|14.9.2008 18:25
Mám toho NECa a je supr. Subjektivně: barvy skvělé, podsvícení bez problémů, lesklost - pro mě spíš plus.
Mínusy
- ve StandBy slabounce píská, ale já to slyším jen cca do 1m a z určitého úhlu
- škoda, že se nevyrábí ve 22" variantě...
Minimální možnosti polohování IMHO vůbec nevadí, protože je v základu výškově nastavený tak, že já ho mám na standardně vysokém stole horní hranou proti očím tak, jak by to údajně správně mělo být. Zatím jsem ani neměl potřebu s ním jakkoli točit. Věřím ale, že je řada lidí, co pivot ocení.
To Lenovo vypadá taky velice dobře a řada lidí si ho chválí. Jedinou jeho "slabinou" je větší riziko inputlagu a mazání ve hrách. To ale není tvůj případ. Navíc má těch 22", což je proti NECu plus. Ten je na druhou stranu na trhu mnohem déle, je prověřený. Už jen to, jak dlouho se vyrábí (počítám do toho i "ne-Pro" verzi - rozdíl mezi nimi je 0,001%), svědčí o tom, že to není žádná plečka. Většina konkurentů z doby jeho nástupu na trh je už dávno v propadlišti dějin.
Upřímně řečeno, kdybych musel vybírat teď, taky bych váhal. Zřejmě bych nakonec "věřil Značce".
speedsnail (4876)|14.9.2008 18:47
Podival bych se po HP 2275 a 2475 (cca 7 a 11 tisíc), Nová řada x-PVA monitorů za skvělé peníze. 22 je za cenu za kterou ostatní firmy nabízejí TN sh*ty a 24 je taky jeden z nejlevnějších non-TN monitorů na trhu. Navíc záruka na 0 bodů (z doslechu, nutno ověřit před koupí) a kvalitní polohování.

edit: omlouvám se za nepřesnost. LP2275 je PVA technologie, ale LP2475 je H-IPS! (což je imho lepší)
regmysoft (6)|15.9.2008 01:56
[QUOTE=deeean;161146]Mám toho NECa a je supr. Subjektivně: barvy skvělé, podsvícení bez problémů, lesklost - pro mě spíš plus.
Mínusy
- ve StandBy slabounce píská, ale já to slyším jen cca do 1m a z určitého úhlu
- škoda, že se nevyrábí ve 22" variantě...
Minimální možnosti polohování IMHO vůbec nevadí, protože je v základu výškově nastavený tak, že já ho mám na standardně vysokém stole horní hranou proti očím tak, jak by to údajně správně mělo být. Zatím jsem ani neměl potřebu s ním jakkoli točit. Věřím ale, že je řada lidí, co pivot ocení.
To Lenovo vypadá taky velice dobře a řada lidí si ho chválí. Jedinou jeho "slabinou" je větší riziko inputlagu a mazání ve hrách. To ale není tvůj případ. Navíc má těch 22", což je proti NECu plus. Ten je na druhou stranu na trhu mnohem déle, je prověřený. Už jen to, jak dlouho se vyrábí (počítám do toho i "ne-Pro" verzi - rozdíl mezi nimi je 0,001%), svědčí o tom, že to není žádná plečka. Většina konkurentů z doby jeho nástupu na trh je už dávno v propadlišti dějin.
Upřímně řečeno, kdybych musel vybírat teď, taky bych váhal. Zřejmě bych nakonec "věřil Značce".[/QUOTE]

Ano, to Lenovo je vacsie. Paradoxne sa toho desim..... znamena to potrebu este citlovejsej mysky.... mozno aj tablet musim kupit lepsi.. predsa len povodny Wacom Graphire 2 uz asi na taketo rozlisenie naozaj nestaci.... ved uvidim ked skusim zachytit jeden pixel pri 150% zoome v Photosrote
regmysoft (6)|16.9.2008 16:03
Kde v Prahe mozno vidiet NEC 20WGX2 ?

Malokto to ma na predajni... :(
regmysoft (6)|17.9.2008 08:52
Neporadi nikto ?
Godlike (166)|20.9.2008 23:14
Na PS Lenovo rozhodne ne.Kdyz mas 11000kc,tak spis 26palcu LG ne?
regmysoft (6)|22.9.2008 23:07
Tak uz ho mam, obraz je fakt skvely !

Ale piska, a dokonca vzadu nieco praska (cievka / kondenzator ?) a velmi ma to stve. Vydava tieto zvuky ked je zapnuty, ked je v standby , je praveze ticho. Vacsina ludi pise ze piska v stand-by rezime....
Aj USB hub som vypol a nepomhlo to.. Ked proste je akykolvek signal, tak piska chrci....

Pockam den - dva ak si an to nezvyknem, ak nie, poziadam o vymenu...

Mal niekto z vas podobny problem?

Vlastne som zabudol spomenut, hovorim o NEC 20WGX2 Pro.
Logout (4018)|23.9.2008 11:40
Deee-aN (3834)|23.9.2008 12:22
[QUOTE=Logout;163661]Vrat ho a kup
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=163641[/QUOTE]

Musím uznat, že papírově vypadá suprově. Velice levnej na to, co by měl umět a že je to novinka..:runaway
regmysoft (6)|21.10.2008 09:14
Ahojte, takze som si ho nakoniec nechal ani som ho nesiel vymenit. Nemam cas na behanie, vymenu a podobne veci. Poradili mi este dat LCD na inu zasuvku ako pocitac, pripadne na UPS. Zatial som neskusal, uvidim neskor.

Piskanie som postupne prestal vnimat, a obraz je fakt skvely. Tak uvidime ako v buducnosti.

Este jedna vec - to o tych oneskorenych "duchoch" je pravda. Ak mate nejaky svetly objekt , potom spustite ciernu obrazovku..... ten objekt vam tam chvilku zostane. Ale nie je to vzdy, takze sa neda urcit pravidlo kedy sa to deje. Zatial mi top vsak nikdy nevadilo.