reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

artefakty v obraze

ludva10 (3)|14.9.2008 19:27
Ahoj,
potřeboval bych poradit. V synovo PC jsem měnil grafiku z Radeona 9200 na GF 6600 TD. Od té doby se ale v obraze asi 2 her ( Rayman 4 a Spore ) , objevují artefakty - jakoby obraz kostičkuje, či spíše přeskakuje a dělají se přes něj čáry. Závada na kartě? V jiných ( i velmi podobných hrách ( např. Rayman 3 ... ) to nedělá. Čím to může být?
Ovladače z radeona jsem samozřejmě nainstaloval, GF ovladače snad nejnovější (175.19 ).
Díky za každou radu.
Jiziii (796)|14.9.2008 19:48
Ve většině případů tohle způsobuje přehřívání GK takže skontrolovat přidělanej chladič popřípadě změřit teploty při zátěži (HW monitor), jestli to je opravdu přehřátím
husky14 (4214)|14.9.2008 20:04
[QUOTE=ludva10;161172]Ovladače z radeona jsem samozřejmě nainstaloval, GF ovladače snad nejnovější (175.19 ).[/QUOTE]Tomuhle moc nerozumím, každopádně při přechodu z ATI na NV (nebo obráceně) se vždy doporučuje původní ovladače odinstalovat opravdu důkladně, třeba pomocí Driver Cleaneru.... někdo to řeší i reinstalem winů ;)
ICEBOSS (3435)|17.9.2008 09:37
ma ta 6600 pripojeny pridavny napajeni? je trosku slusny zdroj? + to co rikali ti prede mnou.
pkovak (93)|17.9.2008 10:09
GF 6600 jsem měl a přídavné napájení neměla, toto je sice trochu jiný typ ale pochybuju, že by tam bylo. Plně souhlasím s pravděpodobnou diagnózou přehřívání, stalo se mi něco podobného, po roce provozu se povolil chladič a najednou jsem měl do několika minut po přechodu do 3D artefakty v obraze, vymontovoal jsem chladič, pro jistotu vyčistil, dal zpět, pevně usadil a okamžitě to bylo vpořádku.
Dřívější ovladače nVidie měly přímo někde v nastavení sledování teploty, teď to přebralo nějaké centrum které si musíte sami stáhnout a jako bonus u mě nefunguje (rozjeté menu a obraz programu, nedá se to ovládat a naměřené hodnoty nejsou vidět, tomu říkám vylepšení).
Celkem dobrým testem na zatížení grafiky je například 3D Mark, http://www.futuremark.com/download/3dmark06/ , ten už systém pořádně prožene. Pokud by se artefakty neobjevily ani po opakovaném průchodu testem, vážně bych uvažoval že chyba je ve hrách nebo ovladačích.
Salamander (6177)|17.9.2008 10:20
[QUOTE=pkovak;161830]GF 6600 jsem měl a přídavné napájení neměla, toto je sice trochu jiný typ ale pochybuju, že by tam bylo. [/QUOTE]

Tohle bude je to 100% AGP verze, ta pridavne napajeni ma :)
ludva10 (3)|21.9.2008 10:33
Přídavné napájení má. To mám samozřejmě zapojený. Kdyby nebylo, PC hází hlášku, že není zapojený.
Právě že to může bejt z toho asi všechno. Tahle grafika je z PC, kde mi odešla základní deska asi z důvodu úderu blesku. Takže může bejt v pr... deska, ale možná i zdroj. Naspřed zkusím ty ovladače a uvidím. U zdroje jsem zkoušel zapojit do grafiky i jinej konektor ( proto vím, že deska bez zapojení hlásí tu hlášku ) a je to pořád stejný.
wolf007 (653)|22.9.2008 00:08
[QUOTE=ludva10;161172]Ahoj,
potřeboval bych poradit. V synovo PC jsem měnil grafiku z Radeona 9200 na GF 6600 TD. Od té doby se ale v obraze asi 2 her ( Rayman 4 a Spore ) , objevují artefakty - jakoby obraz kostičkuje, či spíše přeskakuje a dělají se přes něj čáry. Závada na kartě? V jiných ( i velmi podobných hrách ( např. Rayman 3 ... ) to nedělá. Čím to může být?
Ovladače z radeona jsem samozřejmě nainstaloval, GF ovladače snad nejnovější (175.19 ).
Díky za každou radu.[/QUOTE]
mozna je to hloupost bud to je to prehrivani vga nebo prilis nove ovladace,skusil bych tam dat o neco starsi