Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: Levna tiskarna - laser nebo inkoust ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Ahoj, vybiram nejakou novou tiskarnu, protoze moje staricka HP PSC 500 nejde pod Vistama poradne rozchodit, dulezita je pro me cena vytisku, chci, aby byla pokud mozno co nejnizsi .
    Takze otazkou je - vyplati se vice cernobila laserovka, nebo inkoust (popripade pastelky) ?
    koukal jsem po nejakych CB laserovkach Samsung nebo Minolta ... nejake zkusenosti ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Na černobílý tisk jedině laser... při dnešních cenách není nad čím přemýšlet

Minolta PagePro 1350W za cca 1700 CZK (akorát u téhle konkrétně mi kapku vadí, že až moc dlouho po tisku fouká/chladí - troška hluku )

Ale koukni trochu po netu, už jsem nějaké recenze levnějších laserovek četl

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ahoj,
    jestli nepotřebuješ tisknout barevně, tak určitě laserovku: rozdíl v ceně tisku, kvalita tisku, i to, že ingoustovka při nárazovym používání zasychá apod. mluví pro laserovku.
    Co se týče značky, tak smůžu referovat o minoltě (1350W). Kvalita tisku OK, náklady na tisk perfektní
    (neorigo toner cca 1300,- na 6000 výtisků), problémem je mechanická aušusovost. To je i moji chybou
    (neuhlídal jsem dítě :-)), ale je vcelku snadné z ní poulamovat různé kousky - po asi tříročním fakt nehezkym zacházení má díky tomu trochu problém žrát papír.
    (Brácha má multifunkci 1380MF a ta je na tom mechanicky líp.)

Registrace
    May 2006

Uz jsem byl pro ni rozhodnuty, ale nasel jsem, ze my problem s podporou ve win Vista x64, takze bohuzel.
    Co treba tenhle Samsung ? http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4508J01Q0VZIRQ

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ten problém s minoltou jde vyřešit:
    http://tiredblogger.wordpress.com/20...-on-x64-vista/

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Kup si kvalitu, takže Canon - LBP2900, ovladače pod Visty naprosto bez problémů, kvalita dobrá, cena dobrá, náklady nízké.

Sorry, ale Minoltu bych nikdy nedoporučil ani svému nepříteli. Nebudu se rozepisovat, je to na dlouho.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Withman: Ale klidně se rozepisuj, mě to zajímá :-)

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Withman: Ale klidně se rozepisuj, mě to zajímá :-)
    Nebudu. Ale jen proč nebrat Minoltu, ale Canon. Minolta používat toner + optický válec - když dojde optický válec, tak můžeš tiskárnu vyhodit, páč stojí mnohem víc než tiskárna. To samé toner, pokud se nepletu tak dražší než tiskárna (bavím se o originálu). Je nechutně hlučná a hnusná. Ta Canonka stojí cca 2k a toner 1,5k, startovní toner je u ní plný a návíc je menší a designovně hezčí, dělá se i ve dvouch barvách. Když ti dojde toner, tak kamenné krámky budou mít spíše spotřebák pro Canon, než Minoltu.

Dál se rozepisovat nebudu.

Registrace
    May 2006

no, myslim, ze stejne nebudu menit ten toner tak casto, abych ho shanel po kamennych obchudcich, ale to je ted jedno.
    Chtel bych ale jeste slyset vas nazor na toho Samsunga, popripade nejakou vhodnou alternativu ( Canon beru v potaz )

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    no, myslim, ze stejne nebudu menit ten toner tak casto, abych ho shanel po kamennych obchudcich, ale to je ted jedno.
    Chtel bych ale jeste slyset vas nazor na toho Samsunga, popripade nejakou vhodnou alternativu ( Canon beru v potaz )
    Bohužel nemůžu soudit. Designově jsou tiskárny pěkné, dle recenzí nevychází špatně, nadávky jsem na ně neslyšel. Ale je to taková neprozkoumaná země...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

S velikostí, hnusností i hlučností minolty souhlasim :-) Co se týče startovního toneru, tak tam má canon taky výhodu, ale ne zas takovou, minolta má 1500, canon 2500. Mimoňku zas seženeš o něco levnějc (1350W za jako výběhovej model 1300,-).
    Ale co se týče nákladů tisku to tak jasný není:
    Na minoltu jsou náklady (ceny z jednoho, ne nejlevnějšího eshopu):
    toner + válec (na počet stran)
    3395/6000 + 2345/20000 = 0,683 u originálního toneru
    1665/6000 + 1535/20000 = 0,354 u neoriginálního

u canonu to je (komplet toner + válec):
    1495/2000 = 0,74 u originálního
    1095/2000 = 0,547 u neoriginálního

(zdroj:
    http://www.cartridge-tonery.cz/catal...ath=30_32_1258)

Takže tady vede minolta, pokud tiskneš pouze text tak nejsou neorigo tonery žádnej problém (grafiku moc netisknu, takže nejsem schopen posoudit, ale u toho mála co jsem tisknul tak to bylo bezproblémů) a tam je to skoro dvojnásobnej rozdíl. Navíc ne každej natiskne na jedný tiskárně 20000 výtisků, takže má ve výsledku
    u minolty ještě levnější provoz (neplatí válec, zatímco u canonu ano).

Samozřejmě počítám s tím, že válec vydrží deklarovanou dobu, u mimoňky je větší pravděpodobnost, že odejde dřív. Ale i kdyby vydržel méně, tak sice stojí stejně jako tiskárna, ale do nákladů na
    tisk se daleko víc promítne toner.
    A aspoň v praze maj krámky pro minoltu toner v pohodě....

Neřikam, že minolta je dobrá tiskárna, má dost poměrně slušnejch much. Ale s neorigo tonerama se dá ve slušný kvalitě dosáhnout hodně nízkejch nákladů na tisk - IMHO o dost nižších než s canonem, a to i přes to, že je třeba kupovat novej válec. A to jsem ještě nepočítal s eventualitou místo válce koupit novou tiskárnu, kde člověk dostane s válcem ještě trochu toneru a novou tiskárnu nádavkem a ještě to vyjde levnějc (válec cca 2000, tiskárna 1500... tomu říkám cenovej paradox :-)

edit: 1400W není nástupce 1350W, moje chyba, takže zbytečná úvaha smazána, ánžto tím smyslu pozbývala....

PS: Ale hlučná a hnusná je - to souhlasim :-)
    PPS: Ale opravdu mě zajímá, jestli jsi měl někdy problém s minoltou mimo drahej válec (to je IMHO spíš psychologická nepřijemnost - jak vidno se to v ceně tisku ztrácí, akorát to musíš zaplatit najednou). S uvedenjma problémama ji totiž spíš doporučuju než nedoporučuju (dosáhnout ceny necelejch 0,30 Kč - když se koupí v levnym eshopu - na stránku zas jen tak nějaká tiskárna neumí...)-.¨¨
    Naposledy upraveno uživatelem Logout: 16-09-2008 v 00:19

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Tak já mám zkušenosti se Samsungem CLP-300, je to docela malá, poměrně levná a překvapivě kvalitní barevná laserovka. Co mě překvapilo nejvíc je kvalita a sytost barev, která je mnohem lepší než na klasickém inkoustu a to i při fototisku. Osobně bych řekl, že je i vcelku rychlá a tichá, vzhledem ke starému laserovému Xeroxu, náklady na tisk by měli patřit k těm nižším, ovšem úplně nejlevnější nejsou, rozhodně je to však dobrá kvalita i co se zpracování týče. Kompatibilita ovladačů je pro všechny 32bit widle (64 nemám takže nevím), MacOSy, a Linuchy (32bit i 64bit). Pokud chceš čistě ČB tisk, tak bych se toho Samsungu nebál, vzhledem k mé barevce určitě nebude špatná ani ta černobílá cos na ní dal link.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Tak určitě bych šel do ( objednávám si jí) CANON LBP2900.
    Po ověřování mezi známými a po přečtení různých testů a recenzí se nemohu, než se přiklonit k této mašince.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    Zkus se mrknout na Xerox Phaser 3117. Výborná je jak pořizovací cena tiskárny (aktuálně ~ 1 340 Kč s DPH), tak i náklady na tisk.

Originální toner: 1228/3000 = 0,4093
    Neoriginální toner: 749/3000 = 0,2497

Podpora jednotlivých OS je taktéž příkladná (ovšem 64-bit Visty odzkoušeny nemám).

Velmi dobrá kvalita tisku, snadná obsluha a robustní provedení stojí za zvážení.

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Osobne by som bral asi Xerox Phaser 3117. V praci mam prakticky totozne modely 3122. Verzia 3117 je len o malicko pomalsia, ale prakticky totozna i s naplnami. Idu do toho renovovat aj naplne. Toner je na 3000 stran. Valec sa meni s kazetou, takze ziadne dalsie naklady.

Ked zoberiem do uvahy este smiesnu cenu tlaciarne...
    http://www.datart.sk/katalog/Laserov...aser-3117.html
    --------------------------------------------
    Vidim, ze r34ktor bol rychlejsi
    Naposledy upraveno uživatelem KEOSAN: 07-10-2008 v 22:28

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Inkoust, nebo laser?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 61
    Poslední příspěvek: 04-01-2017, 20:16
  2. Tiskárny: Laser.tiskárna ML-1640 a toner
    Od sjenik v sekci Periferie
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 28-01-2010, 13:06
  3. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 06-01-2010, 22:58